Nalaganje ...
Organizacije vir: ARIS

Inštitut za kovinske materiale in tehnologije

Raziskovalna dejavnost

Koda Veda Področje Podpodročje
2.04.02  Tehnika  Materiali  Kovinski materiali 
2.03.01  Tehnika  Energetika  Smotrna raba energije 
1.04.05  Naravoslovje  Kemija  Analizna kemija 
2.01.03  Tehnika  Gradbeništvo  Konstrukcije v gradbeništvu 
2.09.06  Tehnika  Elektronske komponente in tehnologije  Karakterizacija elektronskih komponent in materialov 
2.09.05  Tehnika  Elektronske komponente in tehnologije  Vakuumistika 

Koda Veda Področje
T450  Tehnološke vede  Kovinska tehnologija, metalurgija, kovinski izdelki 
P400  Naravoslovno-matematične vede  Fizikalna kemija 
P250  Naravoslovno-matematične vede  Kondenzirane snovi: struktura, termične in mehanske lastnosti, kristalografija, fazno ravnovesje 
T140  Tehnološke vede  Energijske raziskave 
T155  Tehnološke vede  Prevleke in površinska obdelava 

Koda Opis
Raziskovanje 
Vrednotenje (pravilnik)
vir: COBISS
Upoš. tč.
17.212,38
A''
1.451,97
A'
6.133,56
A1/2
10.955,79
CI10
18.675
CImax
1.743
h10
59
A1
56,52
A3
26,37
Podatki za zadnjih 5 let (citati za zadnjih 10 let) na dan 23. maj 2024; A3 za obdobje 2018-2022
Baza Povezani zapisi Citati Čisti citati Povprečje čistih citatov
WoS 1.143  22.095  18.941  16,57 
Scopus 1.227  25.741  22.109  18,02 
Raziskovalne skupine (6)
št. Evidenčna št. Naziv skupine Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. 0206-010  Analizna kemija in korozija  dr. Aleksandra Kocijan   465 
2. 0206-011  Simulacija materialov in procesov  dr. Božidar Šarler   1.272 
3. 0206-012  Fizika in kemija materialov  dr. Matjaž Godec   2.528 
4. 0206-013  Tehnologija kovinskih materialov  dr. Bojan Podgornik   1.961 
5. 0206-014  Preostala življenjska doba in revitalizacija kovinskih komponent  dr. Borut Žužek   676 
6. 0206-015  Vakuumistika in tehnologije  dr. Janez Šetina   482 
Raziskovalci (52)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. 10762  mag. Boštjan Arh  Materiali  Raziskovalec  196 
2. 55813  Anže Bajželj  Materiali  Raziskovalec  14 
3. 03975  dr. Igor Belič  Računalniško intenzivne metode in aplikacije  Raziskovalec  274 
4. 35645  dr. Jaka Burja  Materiali  Raziskovalec  322 
5. 29158  dr. Elena Chernyshova  Fizika  Raziskovalec  122 
6. 19165  dr. Marjetka Conradi  Fizika  Raziskovalec  158 
7. 25126  dr. Črtomir Donik  Materiali  Raziskovalec  317 
8. 56047  Dejan Elikan    Strokovni ali tehnični sodelavec 
9. 21559  dr. Darja Feizpour  Materiali  Raziskovalec  174 
10. 55815  Victor Ganin  Biologija  Raziskovalec 
11. 10842  dr. Matjaž Godec  Materiali  Raziskovalec  884 
12. 32545  dr. Matej Hočevar  Materiali  Raziskovalec  154 
13. 17717  Andrej Jagodic    Strokovni ali tehnični sodelavec 
14. 50417  Boris Jovičević    Strokovni ali tehnični sodelavec 
15. 18475  dr. Aleksandra Kocijan  Materiali  Raziskovalec  256 
16. 22454  dr. Tadej Kokalj  Interdisciplinarne raziskave  Raziskovalec  76 
17. 59030  Gašper Krek    Strokovni ali tehnični sodelavec 
18. 39022  Robert Lampe    Strokovni ali tehnični sodelavec 
19. 17199  Nataša Lipovšek    Strokovni ali tehnični sodelavec  81 
20. 33584  dr. Qingguo Liu  Procesno strojništvo  Raziskovalec  34 
21. 39383  Dragan Lošić    Strokovni ali tehnični sodelavec 
22. 39020  Zdenko Majer    Strokovni ali tehnični sodelavec 
23. 38186  dr. Simon Malej  Materiali  Raziskovalec  51 
24. 36364  dr. Boštjan Mavrič  Procesno strojništvo  Raziskovalec  106 
25. 18594  dr. Paul John Mc Guiness  Materiali  Raziskovalec  338 
26. 36464  dr. Tijan Mede  Materiali  Raziskovalec  13 
27. 59029  Nejc Močnik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
28. 29083  Vesna Nahtigal    Strokovni ali tehnični sodelavec 
29. 17830  Janez Osredkar    Strokovni ali tehnični sodelavec 
30. 28660  dr. Irena Paulin  Materiali  Raziskovalec  317 
31. 04253  Miroslav Pečar  Elektronske komponente in tehnologije  Strokovni ali tehnični sodelavec  16 
32. 15269  dr. Bojan Podgornik  Materiali  Raziskovalec  1.131 
33. 53226  Gašper Puš  Materiali  Raziskovalec  78 
34. 37779  dr. Francisco Ruiz Zepeda  Materiali  Raziskovalec  234 
35. 26237  dr. Marko Sedlaček  Materiali  Raziskovalec  265 
36. 51618  Tina Sever    Strokovni ali tehnični sodelavec  23 
37. 16095  dr. Danijela Anica Skobir Balantič  Materiali  Raziskovalec  133 
38. 50639  Luka Snoj    Strokovni ali tehnični sodelavec 
39. 14647  dr. Darja Steiner Petrovič  Materiali  Raziskovalec  237 
40. 04101  dr. Božidar Šarler  Procesno strojništvo  Raziskovalec  1.104 
41. 04254  dr. Janez Šetina  Elektronske komponente in tehnologije  Raziskovalec  251 
42. 25498  dr. Barbara Šetina Batič  Materiali  Raziskovalec  247 
43. 50139  Katja Šivec  Kemijsko inženirstvo  Strokovni ali tehnični sodelavec 
44. 08001  dr. Franc Tehovnik  Materiali  Raziskovalec  324 
45. 54716  Samo Tome  Materiali  Raziskovalec 
46. 37049  Martin Topole  Materiali  Raziskovalec  22 
47. 17185  Gvido Velikajne    Strokovni ali tehnični sodelavec  192 
48. 55814  Nejc Velikajne  Materiali  Raziskovalec  14 
49. 24284  dr. Franci Vode  Materiali  Raziskovalec  159 
50. 58509  dr. Venu Yarasu  Materiali  Raziskovalec 
51. 39021  Branko Zvonar    Strokovni ali tehnični sodelavec 
52. 32177  dr. Borut Žužek  Materiali  Raziskovalec  454 
Raziskovalni projekti ARIS (123) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. L2-50060  Novo martenzitno nerjavno jeklo z izboljšano odpornostjo na mikrobiološko korozijo v sladki vodi za energetiko  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Jaka Burja   2.880 
2. NC-24004  Razumevanje mehanizmov vodikove krhkosti v nerjavnih jeklih izdelanih z aditivnimi tehnologijami  1.1.2024 - 31.12.2025  dr. Bojan Podgornik   1.131 
3. N2-0276  Nova ODS jekla za uporabo v ekstremnih pogojih z uporabo ultrazvočno dispergiranih nano-oksidov s kombinacijo metod SLM in PPS  1.1.2023 - 31.12.2025  dr. Matjaž Godec   1.503 
4. N2-0249  Funkcionalno gradientni materiali z medsebojno prepleteno strukturo kovin, ki se ne mešajo  1.1.2022 - 31.12.2025  dr. Aljaž Iveković   1.594 
5. J4-4548  Mikroplastika kot vektor mikrobne kontaminacije, okužbe in odpornosti: primer bakterij Campylobacter v proizvodnji perutninskega mesa  1.11.2022 - 31.10.2025  dr. Anja Klančnik   1.912 
6. J7-4493  Mikrofluidična mehanoporacija za celično terapijo  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Jure Derganc   1.431 
7. J2-4440  Načrtovanje in razvoj DT-procesiranih Fe-Al zlitin s samotvornimi preprekami za prepustnost vodika za najzahtevnejša okolja  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Janez Zavašnik   1.739 
8. J2-4477  RAZVOJ INOVATIVNIH BREZMREŽNIH METOD ZA VEČFIZIKALNE IN VEČNIVOJSKE SIMULACIJE VRHUNSKIH TEHNOLOGIJ  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Božidar Šarler   2.398 
9. L2-4445  Razvoj naprednih Ti6Al4V komponent rezervoarja za letalsko industrijo s hibridno SLM/DED dodajno tehnologijo  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Aleksandra Kocijan   3.870 
10. J3-3066  Optimizacija s trombociti in zunajceličnimi vezikli bogate avtologne krvne plazme za zdravljenje pooperativnih ran v otorinolaringologiji  1.12.2021 - 30.11.2024  dr. Veronika Kralj Iglič   3.882 
11. Z2-4446  Numerično simuliranje nastajanja poroznosti pri novi hibridni dodajalni tehnologiji  1.10.2022 - 30.9.2024  dr. Tijan Mede   13 
12. J2-3052  Inženiring inovativnih in pametnih hibridnih materialov prihodnosti z združevanjem lasersko funkcionaliziranih kovinskih površin in živih celic (LaserInSMArT)  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Peter Gregorčič   2.243 
13. J2-3044  Kontroliranje ekstremnih kavitacijskih pogojev z lasersko funkcionalizacijo površin (eCATS)  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Martin Petkovšek   1.209 
14. L2-3173  NAPREDNA SIMULACIJA IN OPTIMIZACIJA CELOTNE PROCESNE POTI ZA IZDELAVO VRHUNSKIH JEKEL  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Božidar Šarler   3.416 
15. J7-3152  Napredni pristopi načrtovanja, modeliranja in optimizacije po meri prilagojenih magnetnih materialov za vgradnjo v električne naprave, izdelanih s postopki dodajnih tehnologij  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Martin Petrun   3.957 
16. L2-3164  Visokotrdnostna aluminijeva zlitina za selektivno lasersko taljenje in aplikacije z zahtevano nizko težo  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Irena Paulin   5.188 
17. Z2-2640  Razvoj naprednih brezmrežnih metod za modeliranje predelave kovin na visokozmogljivih računalnikih  1.9.2020 - 31.8.2024  dr. Boštjan Mavrič   106 
18. L2-2609  Simulacije vročega valjanja za proizvodnjo jekel vrhunskih kvalitet  1.9.2020 - 30.4.2024  dr. Umut Hanoglu   3.145 
19. N2-0182  Razvoj naprednih biorazgradljivih materialov na osnovi Zn s tehnikami metalurgije prahov  1.3.2021 - 29.2.2024  dr. Matjaž Godec   2.659 
20. J2-2486  Izboljšan prenos toplote pri vrenju z uporabo hierarhičnih funkcionaliziranih površin (eHEATs)  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Matevž Zupančič   2.447 
21. L3-2621  Mehanizmi omajanja endoproteze kolka  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Monika Jenko   3.900 
22. L2-2613  Novi kompozitni materiali s kovinsko matrico, ojačano z nanodelci ter izdelani s selektivnim laserskim taljenjem za aplikacije v orodjarstvu  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Matjaž Godec   5.544 
23. J2-2511  Prilagodljivo utrjevanje površin avstenitnih jekel s procesi kriogenega preoblikovanja  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Tomaž Pepelnjak   3.399 
24. NC-0019  Izdelava naprednih materialov za industrijsko uporabo z natančnim določevanjem dodajanja lahkih elementov z najsodobnejšimi karakterizacijskimi tehnikami  1.2.2021 - 31.1.2023  dr. Bojan Podgornik   2.314 
25. Z2-2646  Vpliv procesnih parametrov in toplotne obdelave na mikrostrukturni razvoj in mehanske lastnosti Inconela 718 izdelanega po hibridnem postopku dveh dodajalnih tehnologij.  1.9.2020 - 31.8.2022  dr. Simon Malej   51 
26. L2-1831  Implementacija aditivnih tehnologij v stomatološki protetiki  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Tadeja Kosec   3.272 
27. J2-1741  Lasersko mikro in nanostrukturiranje za razvoj biomimetičnih kovinskih površin z edinstvenimi lastnostmi (LaMiNaS)  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Peter Gregorčič   3.448 
28. J2-1718  NAPREDNO BREZMREŽNO MODELIRANJE IN SIMULACIJA VEČFAZNIH SISTEMOV  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Božidar Šarler   3.315 
29. J2-1729  Nova biorazgradljiva Fe-Mn zlitina izdelana z konvencionalnim postopkom in s postopkom dodajnih tehnologij s prilagojeno biorazgradljivostjo  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Matjaž Godec   5.253 
30. J4-1771  NOVE PROTIMIKROBNE STRATEGIJE PREPREČEVANJA TVORBE BIOFILMA Z UPORABO LEKTINOV, KI INHIBIRAJO BAKTERIJSKO ADHEZIJO  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Jerica Sabotič   2.044 
31. L2-9246  Večfizikalno in večnivojsko numerično modeliranje za konkurenčno kontinuirno ulivanje  1.7.2018 - 31.1.2022    3.010 
32. J2-9211  Izboljšanje lastnosti kovinskih materialov s postopkom podhlajevanja  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Bojan Podgornik   4.383 
33. Z2-9215  Razvoj biomaterialov z laserskim teksturiranjem kovinskih zlitin (BiomatLasTex)  1.7.2018 - 30.6.2020  dr. Matej Hočevar   154 
34. Z2-9220  Visoko entropijske zlitine kot preboj v razvoju materialov z naprednimi lastnosti  1.7.2018 - 30.6.2020  dr. Fevzi Kafexhiu   150 
35. J1-8136  Astrofizika tranzientnih izvorov v dobi pregledov celotnega neba  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Andreja Gomboc   2.256 
36. J2-8165  Kompoziti na osnovi W in WC za visoko toplotno obremenjene dele v demonstracijski fuzijski elektrarni DEMO  1.5.2017 - 30.4.2019  dr. Saša Novak Krmpotič   1.785 
37. L2-7599  Nova generacija jekel za energetiko z nano-delci modificirano mikrostrukturo in povečano odpornostjo na lezenje  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Bojan Podgornik   5.516 
38. J2-7196  Antibakterijske nanostrukturirane zaščitne plasti za biološke aplikacije  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Aleksandra Kocijan   4.363 
39. J2-7384  NAPREDNO MODELIRANJE IN SIMULACIJA KAPLJEVITO-TRDNIH PROCESOV S PROSTIMI ROBOVI  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Božidar Šarler   2.592 
40. J7-7197  Razvoj metod za podporo odločanju na osnovi pametnih senzorjev za proces reciklaže jekla v električni obločni peči  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Vito Logar   2.592 
41. J2-7413  Razvoj multifunkcionalnih elektropredenih nanovlaken in študij dinamičnih interakcij s patogenimi bakterijami  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Lidija Fras Zemljič   7.902 
42. J2-7157  Topološko oblikovani magnezijeve zlitine za biomedicinsko uprabo  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Dmytro Orlov   1.857 
43. L2-6775  SIMULACIJA INDUSTRIJSKIH PROCESOV STRJEVANJA POD VPLIVOM ELEKROMAGNETNIH POLJ  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Božidar Šarler   2.759 
44. L1-6738  Tribokorozijski procesi-od teorije k praksi  1.1.2014 - 30.6.2017  dr. Tadeja Kosec   2.426 
45. L2-5486  Biomedicinske zlitine s spominskim efektom  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Rebeka Rudolf   6.535 
46. J7-5498  Modeliranje anatomskih struktur za analizo obremenitev in poškodb udeležencev v prometnih nezgodah  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Ivan Prebil   2.716 
47. L2-5571  Novi materiali za tiskane senzorje in indikatorje ter njihova integracija v pametne tiskovine  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Marta Klanjšek Gunde   3.731 
48. L2-5470  Samomazivne in obrabno obstojne trde PVD-prevleke na osnovi (V,Cr,Al,Ti)N za zaščito orodij za delo v vročem  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Peter Panjan   3.207 
49. Z2-6773  Vpliv obličenja in topografije na dinamične lastnosti oplaščenih orodnih jekel  1.7.2014 - 30.6.2016  dr. Marko Sedlaček   265 
50. J2-4326  Karakterizacija in modeliranje nanostrukturnih površin kovinskih materialov  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Monika Jenko   4.337 
51. L2-4173  Multifunkcionalne nanostrukturne prevleke za umetne vsadke - korozijski in tribokorozijski procesi  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Darinka Kek Merl   3.636 
52. J2-4120  NAPREDNO MODELIRANJE IN SIMULACIJA KAPLJEVITO-TRDNIH PROCESOV  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Božidar Šarler   3.836 
53. L2-4212  Tehnologija izdelave Au nano-delcev  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Rebeka Rudolf   3.801 
54. L2-3651  Simulacija in optimizacija procesov ulivanja, valjanja in toplotne obdelave za konkurenčno proizvodnjo vrhunskih jekel  1.5.2010 - 30.4.2013  dr. Božidar Šarler   5.075 
55. L2-2410  FIZIKA IN KEMIJA POROZNEGA ALUMINIJA ZA Al PANELE ZA DOSEGANJE VISOKE SPOSOBNOSTI ABSORPCIJE ENERGIJE  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Monika Jenko   4.035 
56. L2-0618  Fizika in kemija mejnih površin nanostrukturiranih kovinskih materialov  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Monika Jenko   3.634 
57. J2-0393  Preiskave metode za določanje majhnih množin inertnih plinov, generiranih med delovanjem nenaparljivih getrov v ultravisokem vakuumu (UVV) in ekstremnem visokem vakuumu (EVV)  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Janez Šetina   646 
58. J2-0990  Vpliv nereaktivnega in reaktivnega ionskega jedkanja na preoblikovanje polikristalnih in monokristalnih kovinskih površin dopiranih s površinsko aktivnimi elementi  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Djordje Mandrino   1.944 
59. L2-1159  Kompleksi nanodelec-makromolekula kot osnova za uporabo v formulaciji bioloških zdravil  1.1.2008 - 30.1.2011  dr. Janko Jamnik   2.715 
60. L2-9752  Modeliranje trajne nihajne trdnostni vzmetnih jekel in napoved uporabne dobe listnatih vzmeti  1.7.2007 - 30.6.2010  dr. Borivoj Šuštaršič   2.727 
61. J2-9536  Modeliranje anatomskih struktur za analizo obremenitev in poškodb udeležencev v prometnih nezgodah  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Ivan Prebil   2.285 
62. L2-9308  Multifunkcionalni kompoziti na osnovi intermetalnih spojin Al - Mg - Ti,ojačenih s keramičnimi delci  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Varužan Kevorkijan   2.493 
63. V2-0375  Uporaba metod in tehnik za oceno staranja in zagotovitev varnega obratovanja jedrskih in sevalnih objektov  1.10.2006 - 31.12.2008  dr. Borut Bundara   3.181 
64. M2-0125  Pametne funkcionalne prevleke za povečanje obstojnosti struktur in komponent za obrambne namene  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Peter Panjan   10.522 
65. M6-0158  Za svobodo domovine: Fronta v Julijcih 1915-1917  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Petra Svoljšak   19.870 
66. Z2-7030  Mehanizmi adhezije nanoplasti na kovinske substrate pri preprečevanju biološkega nalaganja in biološko pogojene korozije v vodnem okolju  1.9.2005 - 31.8.2007  dr. Monika Jenko   1.041 
67. L2-7093  Raziskava mehanizmov degradacije in izboljšava lastnosti folijskih kondenzatorjev  1.9.2005 - 31.8.2007  dr. Miran Gaberšček   4.396 
68. L2-6093  Elektronska spektroskopija mikro in nanostruktur kovinskih materialov  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Monika Jenko   2.968 
69. L2-6061  Evolucija mikrostrukture in lastnosti izvorov v termoenergetskih napravah, ki obratujejo pri najvišjih temperaturah  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Jelena Vojvodič Tuma   2.708 
70. L2-6066  Karakterizacija efektivne površine bata tlačne tehtnice z dimenzijskimi meritvami  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Milorad Milun   1.544 
71. L2-6098  Raziskave difuzijskih in sorpcijskih pojavov v vakuumski tehniki  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Janez Šetina   1.760 
72. L2-6076  Razvoj novih tehnologij in materialov za izdelavo mikromotorjev  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Matjaž Godec   2.700 
73. L2-6342  Superplastičnost zlitin Al-Mg in Al-Zn-Mg-Cu z dodatkom skandija  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Anton Smolej   3.327 
74. L2-6582  Uporaba zlitin redkih zemelj in prehodnih kovin za visokoenergijske trajne magnete in za baterije na osnovi kovinskega hibrida  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Paul John Mc Guiness   3.257 
75. L2-6103  Vpliv vakuumske toplotne obdelave, podhlajevanja in nitriranja v pulzirajoči plazmi na povečanje odpornosti proti mehanskemu utrujanju ter obrabi hitroreznih in ledeburitnih jekel  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Vojteh Leskovšek   1.640 
76. L2-5352  Preprečitev krhkosti v prehodni coni zvarov iz visokotrdnega jekla niomol 490 K za rezervoarje naftne derivate  1.1.2003 - 31.12.2005  dr. Jelena Vojvodič Tuma   2.204 
77. L2-4466  Numerično modeliranje malocikličnega odziva strojnih in konstrukcijskih elementov  1.7.2002 - 30.6.2005  dr. Ivan Prebil   1.641 
78. Z2-5212  Razvoj algoritmov procesa ogrevanja jekel za simulacijo v realnem času  1.1.2003 - 31.12.2004  dr. Monika Jenko   991 
79. L2-4241  Nanokristalični materiali za mehko magnetne aplikacije  1.7.2002 - 30.6.2004  dr. Matjaž Godec   2.341 
80. T6-3382  Arheometalurške raziskave prazgodovinskih kovin: rudišča in tehnologije  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Neva Trampuž Orel   844 
81. L2-3074  Raziskave primarnega etalona za nizke tlake  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Milorad Milun   1.703 
82. L2-3094  Raziskave strukturne krhkosti v dvofaznih neerjavnih zlitinah  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Borivoj Šuštaršič   3.646 
83. J2-3059  Študij doseganja in vzdrževanja ultravisokega do ekstremno visokega vakuuma  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Milorad Milun   2.324 
84. L2-3070  Vpliv vakuumske toplotne obdelave in ionskega nitriranja na povečanje odpornosti proti toplotnemu utrujanju orodnega jekla  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Vojteh Leskovšek   1.159 
85. V2-0592  Analiza uporabe sodobnih metod ekotehnološke optimizacije za povečanje produktivnosti slovenskih podjetij  1.1.2002 - 30.11.2003  dr. Aleksander Zidanšek   907 
86. L2-2341  Raziskave lastnosti in obdelovalnosti ulitkov iz visokolegirane kromove litine za dele turbinskega polnilnika  1.1.2000 - 31.12.2001  dr. Ladislav Kosec   5.141 
87. L2-2433  Raziskave površin amorfnih in nanokristaliničnih prahov za magnetodielektrike  1.1.2000 - 31.12.2001  dr. Matjaž Godec   2.603 
88. L2-2170  Študij nadušičenja orodnih jekel preko plinske faze in ferozlitin bogatih na dušiku  1.1.2000 - 31.12.2001  dr. Blaženko Koroušić   2.294 
89. L2-2207  Visoko permeabilne elektro pločevine za energijsko učinkovite električne stroje  1.1.2000 - 31.12.2001  dr. Monika Jenko   3.194 
90. L2-1459  Makroskopsko modeliranje večfaznih kovinskih materialov  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Borut Kosec   4.892 
91. L2-1436  Preiskave modernih fotoemisijskih polprevodniških tankih plasti  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Bojan Erjavec   1.500 
92. L2-1253  Sistem za konstruiranje kotalnih vrtljivih zvez  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Ivan Prebil   1.985 
93. L2-1435  Vakuumske tehnologije in aplikacije  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Lidija Irmančnik-Belič   1.604 
94. J2-0718  Segregirane in deponirane ultra tanke plasti Sb in Sn na definiranih površinah Fe  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Monika Jenko   2.444 
95. J2-0763  Staranje modernih konstrukcijskih jekel  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Jelena Vojvodič Tuma   629 
96. L2-0768  Študij parametrov za optimiranje toplotne obdelave jekel za verige  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Matjaž Torkar   1.587 
97. J2-0668  Vpliv predhodne plastične deformacije v vročem na lezenje jekel 14 MoV 6 3 in x 20 CrMoV 12 1 pri večosnem napetostnem stanju  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Boris Ule   1.375 
98. L2-1619  Kovanje Al kompozitov, ojačanih z nekovinskimi delci  1.1.1999 - 30.6.2000    160 
99. L2-1577  Metalografska in kemijska karakterizacija nekaterih tiksotropnih Al zlitin  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Mirko Doberšek   1.967 
100. L2-1622  Proizvodnja ulitkov iz obrabno odporne visokolegirane kromove litine  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Boris Ule   3.714 
101. L2-1620  Raziskave reakcij nežveplanja jekel za avtomobilsko industrijo  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Blaženko Koroušić   1.798 
102. L2-1365  Razvoj novih nerjavnih jekel z visokim deležem dušika  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Leopold Vehovar   2.528 
103. L2-1404  Vpliv mikrostrukture na preoblikovalnost aluminijskih zlitin med indirektnim iztiskovanjem  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Anton Smolej   1.006 
104. L2-0689  Analiza vzrokov za nastajanje poškodb na kapah generatorjev termoenergetskih blokov in izdelava odpornejšega legiranega jekla  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Leopold Vehovar   1.564 
105. L2-0681  Kontinuirno ulivanje ploščatih profilov bližje končnim meram  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Jakob Lamut   3.686 
106. L2-0090  Računalniški nadzor ogrevanja gredic v koračni peči  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Tomaž Kolenko   1.641 
107. L2-0757  Razogljičenje in rekristalizacija elektropločevin  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Djordje Mandrino   2.459 
108. L2-8640  Mikromorfologija selektivne površinske segregacije antimona  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Monika Jenko   2.352 
109. L2-8538  Optimiranje varjenja jekla Niomol 490 K za izdelavo zahtevnih konstrukcij  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Jelena Vojvodič Tuma   1.137 
110. J2-8633  Pridobivanje in karakterizacija kompozitov na bazi Al zlitin, diskontinuirano ojačenih s keramičnimi delci - razvoj kemijsko aktiviranih livarskih postopkov in metod  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Matjaž Torkar   1.280 
111. R1-2894  Proces za cementiranje brez cianidov  1.2.1998 - 31.10.1999    2.228 
112. L2-9073  Ekološke zlitine za obdelavo na avtomatih  1.1.1997 - 31.12.1998  dr. Anton Smolej   2.475 
113. J2-8671  Modeliranje reakcij žlindra - kovina v jeklarskih procesih z uporabo Gibbsove metode minimizacije energije  1.1.1997 - 31.12.1998  dr. Blaženko Koroušić   489 
114. L2-9041  Razvoj livarskih postopkov pridobivanja in recikliranja kompozitov na osnovi al zlitin, diskontinuirano ojačanih s kemijsko aktiviranim  1.1.1997 - 31.12.1998    791 
115. L2-8938  Vpliv procesov med vlivanjem in strjevanjem jekla na kakovost produkta  1.1.1997 - 31.12.1998  dr. Jakob Lamut   3.059 
116. L2-7577  Dopolnitev kriterijev nosilnosti kotalnih vrtljivih zvez  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Ivan Prebil   1.929 
117. J2-7490  Procesi degradacije kovinskih materialov in razvoj izboljšanih metod za njihovo opredelitev  1.1.1996 - 31.12.1998    1.812 
118. L2-7722  Energetsko in tehnološko optimiranje toplotne obdelave jeklenih debelostenskih ulitkov  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Boris Ule   561 
119. L2-7345  Izdelava NdFeB prahov za trajne magnete s hitrim strjevanjem zlitine in s HDDR postopkom  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Spomenka Kobe   1.695 
120. L2-7721  Razvoj novih korozijsko odpornih litin in njihova aplikacija v različne branže industrije  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Leopold Vehovar   1.966 
121. L2-7587  Razvoj postopka izdelave profilov iz al/sic kompozitov z vročo ekstruzijo  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Matjaž Torkar   1.023 
122. L2-7707  Revitalizacija termoenergetskega objekta  1.1.1996 - 30.6.1998    2.346 
123. J2-7228  Površinsko aktivirana rast zrn v tankih jeklenih pločevinah  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Monika Jenko   2.573 
Raziskovalni in infrastrukturni programi ARIS (19) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. I0-0006  Raziskovalna infrastrukturna dejavnost IMT  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Aleksandra Kocijan   1.445 
2. P2-0056  Vakuumska znanost in meroslovje za nove tehnologije: od napredne vakuumske toplotne izolacije do jedrske fuzije  1.1.2020 - 31.12.2027  dr. Janez Šetina   986 
3. P2-0132  Fizika in kemija površin kovinskih materialov  1.1.2019 - 31.12.2027  dr. Matjaž Godec   3.453 
4. P2-0050  Kovinski materiali in tehnologije  1.1.2018 - 31.12.2027  dr. Bojan Podgornik   2.519 
5. I0-0006  Raziskovalna infrastrukturna dejavnost IMT  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Aleksandra Kocijan   2.139 
6. P2-0056  Vakuumska tehnika in materiali za elektroniko  1.1.2014 - 31.12.2019  dr. Janez Šetina   1.029 
7. P2-0132  Fizika in kemija površin kovinskih materialov  1.1.2014 - 31.12.2018  dr. Matjaž Godec   3.471 
8. P2-0050  Kovinski materiali in tehnologije  1.1.2013 - 31.12.2017  dr. Bojan Podgornik   2.881 
9. I0-0006  Raziskovalna infrastrukturna dejavnost IMT  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Aleksandra Kocijan   1.427 
10. P2-0132  Fizika in kemija površin kovinskih materialov  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Monika Jenko   4.287 
11. P2-0056  Vakuumska tehnika in materiali za elektroniko  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Janez Šetina   1.023 
12. P2-0050  Kovinski materiali in tehnologije  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Bojan Podgornik   2.621 
13. P2-0132  Fizika in kemija površin kovinskih materialov  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Monika Jenko   3.580 
14. P2-0050  Kovinski materiali in tehnologije  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Matjaž Torkar   2.062 
15. P6-0283  Premična arheološka dediščina: arheološke in arheometrične raziskave  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Janka Istenič   2.087 
16. P2-0056  Vakuumska tehnika in materiali za elektroniko  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Janez Šetina   1.077 
17. P0-0501-0206  Kovinski materiali in procesne tehnologije  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Matjaž Torkar   1.621 
18. P0-0503-0206  Tehnologije in karakterizacija površin  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Monika Jenko   2.153 
19. P0-0502-0206  Uporabnost in doba trajanja kovinskih materialov ter izdelkov  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Jelena Vojvodič Tuma   2.190 
Mednarodni projekti (8) vir: SICRIS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba
1. FP6-NMP-AMBIO-74846  Advanced nanostructured surfaces for the control of biofouling  1.3.2005 - 28.2.2010   
2. ECSC-COAL-STEEL-RTD-80410  Quality improvement by metallurgical optimised stock temperature evolution in the reheating furnace including microstructure feedback from the rolling mill  1.7.2006 - 31.12.2009   
3. FP5-GROWTH-RHEO-LIGHT-61590  Rheocasting: an innovative and ecological process for light and cost-effective applications in different industrial sectors  1.4.2002 - 31.3.2005   
4. FP5-GROWTH-SMARTWELD-55377  Intelligent welding of power generation components  1.3.2001 - 31.8.2004   
5. FP5-GROWTH-IMPECABLE-54258  Improved photon efficient cathodes with applications in biological luminescence (IMPECABLE)  1.2.2001 - 31.1.2004   
6. FP4-INCO-43701  High Efficiency Motor Bogie for Trains  1.10.1997 - 30.9.2000   
7. IC PECO/COPERNICUS-26475  Small punch test method assessment for the determination of the residual creep life of service exposed components  1.2.1995 - 31.1.1998   
8. IC-COST-18753  POWDER METALLURGY  21.4.1983 - 20.4.1986   
Raziskovalna oprema (48)
št. Naziv opreme Leto nabave Nabavna vrednost (€) Skrbnik opreme Klasifikacija Vir sofinanciranja
1. Aconity MINI 3D tiskalnik za kovinske materiale   2019  247940  dr. Janez Smodiš   Raziskovalni sistemi  Paket 17 
2. Agilent 5800 VDV ICP-OES Spektrometer  2021  77667  dr. Aleksandra Kocijan   Raziskovalni sistemi  Paket 19 
3. ANALITIČNI KVADROPOLNI SPEKTROMETER  2017  75051  dr. Janez Šetina   Raziskovalni sistemi  Paket 16 
4. ANALIZATOR ZLITIN XL3T 980S HE GOLDD +  2012  36222  dr. Aleksandra Kocijan   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
5. Atomizer (plazemsko ultrazvočni) AMAZEMET  2021  242148  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Paket 19 
6. DEFORMACIJSKI DILATOMETER   2014  257900  dr. Bojan Podgornik   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
7. ELEKTRIČNA LABORATORIJSKA PEČ ZA IONSKO NITRIRANJE  1993  232075  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
8. Elektronski mikroskop  2018  663370  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
9. ELEMENTRAC ONH  2019  47292  dr. Aleksandra Kocijan   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
10. ELTRA CS-800 analizator  2017  26789  dr. Aleksandra Kocijan   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
11. GATAN NOSILEC ZA GRETJE VZORCEV  2008  65671  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
12. GATAN PECS 682 (IONSKI NAPRAŠEVALNIK)  2005  96356  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Paket 12 
13. Generator za indukcijsko segrevanje htg-600  2021  23728  dr. Bojan Podgornik   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
14. INSTRON-DINAMIČNI 250 KN  2008  210228  dr. Bojan Podgornik   Raziskovalni sistemi  Paket 13 
15. INSTRON- STATIČNI 500KN  2002  108113  dr. Bojan Podgornik   Raziskovalni sistemi  Paket 12 
16. JEOL CROSS SECTION POLISHER  2008  103032  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Ostalo (CO AMM) 
17. JEOL ION SLICER  2008  156168  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Ostalo (CO AMM) 
18. Konfokalni mikroskop  2015  96922  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Paket 16 
19. Laboratorijska visokotlačna vakuumska kalilna peč    2022  292503  dr. Bojan Podgornik   Raziskovalni sistemi  Paket 20 
20. MASNI SPEKTOMETER HIDEN HAL/3F RC 301   2004  30447  dr. Janez Šetina   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
21. MERILNIK TLAKA RPM 4  2005  20916  dr. Janez Šetina   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
22. MERILNIK TRDOTE VICKERS  2009  44033  dr. Bojan Podgornik   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
23. MICROLAB 310 F  2002  47876  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
24. MIKROSKOP JEOL JEM 2100 HR  2010  883836  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Paket 13 
25. MIKROSKOP JEOL JSM 6500 F - vrstični elektronski mikroskop z EDS/WDS/EBSD   2004  759083  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Paket 11 
26. Naprava za horizontalno kontinuirno litje   2022  227817  dr. Bojan Podgornik   Raziskovalni sistemi  Paket 20 
27. Nap.za difer.vrst. kalorimetrijo - DSC 204  2021  9719  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
28. Nap za difer.vrst. kalorimetrijo – DSC 404  2021  9740  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
29. ODPRTA INDUKCIJSKA TALILNA PEČ Z GENERATORJEM  2016  54786  dr. Bojan Podgornik   Raziskovalni sistemi  Paket 16 
30. PEČ EUP-K 650/1300  2016  31145  dr. Bojan Podgornik   Raziskovalni sistemi  Paket 16 
31. PHI VersaProbe IIIAD scan.XPS Microprobe  2021  165372  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Paket 19 
32. PROGRAMSKA OPREMA MICROLAB 310F  2006  71899  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Ostalo (CO-NiN) 
33. PROGRAMSKA OPREMA THERMO-CALC  2008  51713  dr. Bojan Podgornik   Raziskovalni sistemi  Paket 13 
34. PROGRAMSKA OPREMA THERMO-CALC  2016  40121  dr. Bojan Podgornik   Raziskovalni sistemi  Paket 16 
35. Računalniško krmiljena naprava za celovito vrednotenje lastnosti orodnih jekel  2021  99114  dr. Bojan Podgornik   Raziskovalni sistemi  Paket 19 
36. Rentgenski fluorescenčni spektrometer XRF  2022  46263  dr. Aleksandra Kocijan   Raziskovalni sistemi  Paket 20 
37. SIMS sklopljen s FIB-SEM aparatom  2022  226362  dr. Črtomir Donik   Raziskovalni sistemi  Paket 20 
38. SISTEM ZA KARAKTERIZACIJO GETROV  2008  23158  dr. Janez Šetina   Raziskovalni sistemi  Paket 12 
39. SPEKTROMETER PRISMA PLUS MASNI  2007  25789  dr. Janez Šetina   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
40. Svetlobni mikroskop Axio Imager Z2M  2017  290109  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
41. Tegramin 30 brusilna polirna nap.  2020  44434  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
42. TRIBOLOŠKO PREIZKUŠEVALIŠČE ZA IZMENIČNO DRSENJE  2014  73019  dr. Bojan Podgornik   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
43. VAKUUMSKA INDUKCIJSKA LABORATORIJSKA PEČ ZA IZDELAVO JEKLA IN DRUGIH ZLITIN  1970  424384  dr. Bojan Podgornik   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
44. VAKUUMSKA PEČ ZA TOPLOTNO OBDELAVO IPSEN VTTC-324R Z HOLOGENIM OHLAJANJEM POD VISOKIM PRITISKOM DUŠIKA  1985  376581  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
45. VAKUUMSKI SISTEM ZA KALIBRACIJE IN MER  2004  27442  dr. Janez Šetina   Raziskovalni sistemi  Paket 11 
46. Vrstični presevni elektr.mikroskop  2022  168275  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
47. Zwick Roell Kappa DS 50 kN, naprava za lezenje   2019  169017  dr. Borut Žužek   Raziskovalni sistemi  Paket 17 
48. Žaga za razrez vzorcev Accutom-100  2020  42950  dr. Matjaž Godec   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
Mentorji mladim raziskovalcem (86)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status
1. 00060  dr. ALEKSANDER KVEDER  Materiali  Raziskovalec 
2. 00061  dr. Blaženko Koroušić  Materiali  Raziskovalec 
3. 00142  dr. Franc Vodopivec  Materiali  Raziskovalec 
4. 00488  dr. Igor Vrišer  Urejanje krajine  Raziskovalec 
5. 00494  dr. Valentin Hribar  Filozofija  Raziskovalec 
6. 00561  dr. Vekoslav Kremenšek  Etnologija  Raziskovalec 
7. 00566  dr. Meta Grosman  Humanistika  Raziskovalec 
8. 00575  dr. MARIN GABROVŠEK    Raziskovalec 
9. 00747  dr. Vasilij Prešern  Materiali  Strokovni ali tehnični sodelavec 
10. 00862  dr. Dušan Nečak  Zgodovinopisje  Raziskovalec 
11. 01280  dr. Ivan Gams  Geografija  Raziskovalec 
12. 01297  dr. Valentin Kalan  Humanistika  Raziskovalec 
13. 01298  dr. Evald Koren  Literarne vede  Raziskovalec 
14. 01305  dr. Aleksander Skaza  Literarne vede  Raziskovalec 
15. 01445  dr. Janez Hoefler  Umetnostna zgodovina  Raziskovalec 
16. 01451  dr. JOŽE RODIČ  Materiali  Raziskovalec 
17. 01913  dr. Mitja Skubic  Antropologija  Raziskovalec 
18. 02157  dr. Matjaž Potrč  Filozofija  Raziskovalec 
19. 02327  dr. Martina Orožen  Sociologija  Raziskovalec 
20. 02570  dr. Mitja Guštin  Arheologija  Raziskovalec 
21. 03405  dr. Jerneja Petrič  Literarne vede  Raziskovalec 
22. 04026  dr. Maja Milčinski  Humanistika  Raziskovalec 
23. 04101  dr. Božidar Šarler  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
24. 04254  dr. Janez Šetina  Elektronske komponente in tehnologije  Raziskovalec 
25. 04291  dr. Metka Špes  Geografija  Raziskovalec 
26. 04746  dr. ILIJA MRMAK    Raziskovalec 
27. 05031  dr. VOJAN RUS  Filozofija  Raziskovalec 
28. 05438  dr. Matjaž Torkar  Materiali  Raziskovalec 
29. 05675  dr. Monika Jenko  Nevrobiologija  Raziskovalec 
30. 05770  dr. Leopold Vehovar  Materiali  Raziskovalec 
31. 05829  dr. Ljubinka Teržan  Arheologija  Raziskovalec 
32. 05933  dr. Marko Kerševan  Sociologija  Raziskovalec 
33. 05945  dr. Mladen Dolar  Filozofija  Raziskovalec 
34. 06217  dr. Bogomil Komelj  Umetnostna zgodovina  Raziskovalec 
35. 06249  dr. Peter Štih  Zgodovinopisje  Raziskovalec 
36. 06252  dr. Mihael Budja  Arheologija  Raziskovalec 
37. 06350  dr. Rudolf Rizman  Kulturologija  Raziskovalec 
38. 06471  dr. Vladimir Pogačnik  Jezikoslovje  Raziskovalec 
39. 06593  dr. Milena Milojević Sheppard  Jezikoslovje  Raziskovalec 
40. 06980  dr. Andrej Bekeš  Jezikoslovje  Raziskovalec 
41. 07070  dr. Boža Krakar-Vogel  Literarne vede  Raziskovalec 
42. 07606  dr. Ljubica Marjanovič-Umek  Psihologija  Raziskovalec 
43. 07642  dr. Vojteh Leskovšek  Materiali  Raziskovalec 
44. 07671  dr. Maja Zupančič  Psihologija  Raziskovalec 
45. 08426  dr. Božidar Jezernik  Etnologija  Raziskovalec 
46. 08983  dr. Maja Žumer  Informacijska znanost in bibliotekarstvo  Raziskovalec 
47. 09137  dr. Marija Golden  Jezikoslovje  Raziskovalec 
48. 09182  dr. Valentin Bucik  Psihologija  Raziskovalec 
49. 09432  dr. Miran Hladnik  Literarne vede  Raziskovalec 
50. 09434  dr. Mirko Doberšek  Materiali  Raziskovalec 
51. 09559  dr. Andrej Ule  Humanistika  Raziskovalec 
52. 09561  dr. Božidar Slapšak  Arheologija  Raziskovalec 
53. 09788  dr. Jelena Vojvodič Tuma  Gradbeništvo  Raziskovalec 
54. 10842  dr. Matjaž Godec  Materiali  Raziskovalec 
55. 11484  dr. Božo Repe  Zgodovinopisje  Raziskovalec 
56. 11651  dr. Marko Stabej  Jezikoslovje  Raziskovalec 
57. 11798  dr. Zdravko Kobe  Humanistika  Raziskovalec 
58. 12112  dr. Milica Antić-Gaber  Sociologija  Raziskovalec 
59. 12243  dr. Matjaž Barbo  Muzikologija  Raziskovalec 
60. 13009  dr. Jana Rošker  Kulturologija  Raziskovalec 
61. 13358  dr. Mojca Schlamberger Brezar  Jezikoslovje  Raziskovalec 
62. 13806  dr. Marta Verginella  Humanistika  Raziskovalec 
63. 13952  dr. Olga Markič  Filozofija  Raziskovalec 
64. 14294  dr. Rajko Muršič  Antropologija  Raziskovalec 
65. 14322  dr. Janica Kalin  Vzgoja in izobraževanje  Raziskovalec 
66. 14681  dr. Vojko Gorjanc  Jezikoslovje  Raziskovalec 
67. 14834  dr. Martina Ožbot Currie  Jezikoslovje  Raziskovalec 
68. 15269  dr. Bojan Podgornik  Materiali  Raziskovalec 
69. 15861  dr. Matej Klemenčič  Umetnostna zgodovina  Raziskovalec 
70. 17893  dr. Grega Repovš  Psihologija  Raziskovalec 
71. 18158  dr. Beti Žerovc  Umetnostna zgodovina  Raziskovalec 
72. 18475  dr. Aleksandra Kocijan  Materiali  Raziskovalec 
73. 18594  dr. Paul John Mc Guiness  Materiali  Raziskovalec 
74. 18843  dr. Marko Marinčič  Literarne vede  Raziskovalec 
75. 18919  dr. Anja Podlesek  Psihologija  Raziskovalec 
76. 20330  dr. Blaž Podlesnik  Literarne vede  Raziskovalec 
77. 20950  dr. Andrej Gaspari  Arheologija  Raziskovalec 
78. 21338  dr. Anja Zalta  Kulturologija  Raziskovalec 
79. 21584  dr. Roman Kuhar  Kulturologija  Raziskovalec 
80. 21772  dr. Milorad Milun  Materiali  Raziskovalec 
81. 21848  dr. Rok Stergar  Zgodovinopisje  Raziskovalec 
82. 23967  dr. Danijela Trškan  Vzgoja in izobraževanje  Raziskovalec 
83. 24509  dr. Nataša Vampelj Suhadolnik  Humanistika  Raziskovalec 
84. 25498  dr. Barbara Šetina Batič  Materiali  Raziskovalec 
85. 25580  dr. Jurij Simoniti  Filozofija  Raziskovalec 
86. 26237  dr. Marko Sedlaček  Materiali  Raziskovalec 
Opis
Inštitut za kovinske materiale in tehnologije, prej Metalurški inštitut v Ljubljani, je ustanovila slovenska vlada leta 1950 in postavila temelje raziskovalni in razvojni dejavnosti na področju metalurgije. Začetna usmerjenost v ekstraktivno metalurgijo se je postopoma preusmerjala v proizvodnjo kovinskih materialov iz sekundarnih surovin, raziskovalna dejavnost pa je bila vse bolj usmerjena v razvoj kovinskih materialov in njihovo procesiranje za dosego optimalnih lastnosti pri uporabi. Leta 1997 je Inštitut dobil status javnega raziskovalnega zavoda. Aktivnosti inštituta so povezane z razvojem kovin in zlitin, ravno tako pa tudi s tehnologijami za njihovo produkcijo in procesiranje, z ekspertnimi nalogami s področja kovin in kovinskih materialov, določanjem njihovih specifičnih lastnosti, zagotavljanjem kvalitete kovinskih materialov ter produktov, z vzgojo tehničnih kadrov in ekspertov za raziskovalno-razvojno delo iz tega področja ter za delo v industriji. Številne tehnologije s področja produkcije in procesiranja kovin in kovinskih materialov so bile razvite na inštitutu, kasneje pa uspešno prenešene v industrijo. Uspešno sodelujemo z obema slovenskima univerzama ter z mnogimi inštituti in univerzami v tujini. Glavne dejavnosti Inštituta: .Razvoj kovinskih materialov in tehnologij · Karakterizacija kovinskih materialov s kemijskimi, fizikalnimi in fizikalno-kemijskimi metodami · Mehansko preizkušanje in vrednotenje · Umerjanje trgalnih strojev, merilcev trdot in dinamometrov · Preizkušanje in vrednotenje korozijske odpornosti kovinskih materialov in odpornosti proti lezenju · Karakterizacija mikrostrukture in površin · Matematično modeliranje in računalniška simulacija · Vakuumska, kemotermična in termična obdelava materialov · Magnetne meritve · Toplotnotehnične meritve · Zaščita okolja · Atestiranje kovinskih materialov · Inženiring in svetovanje · Načrtovanje in pilotna proizvodnja specialnih kovinskih materialov · Vzgoja kadrov in izobraževanje · Organizacija znanstvenih in strokovnih mednarodnih in domačih posvetovanj.
Zgodovina ogledov
Priljubljeno