Loading...
Organizacije vir: ARRS

Geološki zavod Slovenije

Raziskovalna dejavnost

Koda Veda Področje Podpodročje
1.06.00  Naravoslovje  Geologija   

Koda Veda Področje
P005  Naravoslovno-matematične vede  Geologija, fizična geografija 
P006  Naravoslovno-matematične vede  Paleontologija 

Koda Opis
Raziskovanje 
Vrednotenje (pravilnik)
vir: COBISS
Upoš. tč.
11.921,95
A''
2.235,26
A'
5.106,67
A1/2
6.386,08
CI10
7.151
CImax
166
h10
40
A1
40,94
A3
79,3
Podatki za zadnjih 5 let (citati za zadnjih 10 let) na dan 27. januar 2023; A3 za obdobje 2016-2020
Baza Povezani zapisi Citati Čisti citati Povprečje čistih citatov
WoS 496  7.949  6.417  12,94 
Scopus 633  10.082  8.021  12,67 
Raziskovalne skupine (8)
št. Evidenčna št. Naziv skupine Odgovorna oseba Štev. publikacij
1. 0215-001  Temeljna geologija  dr. Matevž Novak  1.522 
2. 0215-002  Geološke nevarnosti  dr. Jernej Jež  865 
3. 0215-003  Regionalna geologija  dr. Miloš Bavec  1.102 
4. 0215-004  Mineralne surovine  dr. Duška Rokavec  1.821 
5. 0215-005  Geokemija in geologija okolja  dr. Robert Šajn  1.013 
6. 0215-006  Podzemne vode  dr. Janko Urbanc  4.043 
7. 0215-007  Prostorska informatika  Jasna Šinigoj  452 
8. 0215-010  Geoenergija  dr. Nina Rman  1.819 
Raziskovalci (100)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status Štev. publikacij
1. 51988  Simona Adrinek  Geologija  Mladi raziskovalec  139 
2. 56750  Andrej Anžel    Strokovni ali tehnični sodelavec 
3. 29607  dr. Jure Atanackov  Geologija  Raziskovalec  207 
4. 51453  Blaž Bahar    Strokovni ali tehnični sodelavec 
5. 30482  dr. Miloš Bartol  Geologija  Raziskovalec  76 
6. 51452  Jernej Bavdek    Strokovni ali tehnični sodelavec 
7. 16309  dr. Miloš Bavec  Geologija  Raziskovalec  408 
8. 33305  dr. Špela Bavec  Geologija  Raziskovalec  80 
9. 37549  Dragica Benčina    Strokovni ali tehnični sodelavec 
10. 56294  Nejc Bizjak    Strokovni ali tehnični sodelavec 
11. 53901  Gašper Bokal    Strokovni ali tehnični sodelavec 
12. 08686  Bernarda Bole  Geologija  Raziskovalec  40 
13. 17253  Zmago Bole    Strokovni ali tehnični sodelavec  188 
14. 53900  Urška Boštjančič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
15. 51724  Rok Brajković    Strokovni ali tehnični sodelavec  101 
16. 14134  dr. Mihael Brenčič  Geologija  Raziskovalec  1.562 
17. 30456  Ana Burger  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec  104 
18. 32051  dr. Sonja Cerar  Geologija  Raziskovalec  203 
19. 56634  Elvira Colmenarejo Calero  Geologija  Raziskovalec 
20. 55822  Barbara Čeplak  Geologija  Mladi raziskovalec  12 
21. 37367  Staška Čertalič    Strokovni ali tehnični sodelavec  42 
22. 37528  dr. Teja Čeru  Geologija  Raziskovalec  54 
23. 05473  Matevž Demšar  Geologija  Raziskovalec  98 
24. 11447  dr. Meta Dobnikar  Geologija  Raziskovalec  166 
25. 51585  mag. Matej Draksler    Strokovni ali tehnični sodelavec  18 
26. 38185  dr. Martin Gaberšek  Geologija  Raziskovalec  54 
27. 30744  dr. Luka Gale  Geologija  Raziskovalec  225 
28. 10667  dr. Mateja Gosar  Geologija  Raziskovalec  412 
29. 33362  dr. Petra Gostinčar  Geografija  Raziskovalec  96 
30. 17244  Marko Hoetzl    Strokovni ali tehnični sodelavec 
31. 20827  Katarina Hribernik  Geologija  Raziskovalec  148 
32. 34379  dr. Kristina Ivančič  Geologija  Raziskovalec  48 
33. 32050  dr. Petra Jamšek Rupnik  Geologija  Raziskovalec  173 
34. 19280  dr. Mitja Janža  Geologija  Raziskovalec  410 
35. 28456  dr. Mateja Jemec Auflič  Geologija  Raziskovalec  242 
36. 28457  dr. Jernej Jež  Geologija  Raziskovalec  350 
37. 37005  Matjaž Klasinc  Geologija  Raziskovalec  275 
38. 09632  dr. Tea Kolar-Jurkovšek  Geologija  Raziskovalec  493 
39. 50321  Katja Koren  Geologija  Raziskovalec  256 
40. 35387  dr. Anja Koroša  Geologija  Raziskovalec  106 
41. 53562  Saša Kos  Geologija  Mladi raziskovalec  39 
42. 04133  dr. Polona Kralj  Geologija  Raziskovalec  161 
43. 22352  dr. Jure Krivic  Geologija  Raziskovalec  243 
44. 27806  Matija Krivic  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec  155 
45. 23033  Špela Kumelj  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec  225 
46. 17541  mag. Andrej Lapanje  Geologija  Raziskovalec  695 
47. 24917  Lidija Levičnik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
48. 57095  Mateja Macut    Strokovni ali tehnični sodelavec 
49. 50620  Neža Malenšek Andolšek  Geologija  Mladi raziskovalec  24 
50. 01259  dr. Nina Mali  Geologija  Raziskovalec  416 
51. 54717  Miha Marinšek  Geologija  Mladi raziskovalec 
52. 50349  Anže Markelj    Strokovni ali tehnični sodelavec  90 
53. 08255  dr. Miloš Markič  Geologija  Raziskovalec  199 
54. 17245  Tomislav Matoz    Strokovni ali tehnični sodelavec 
55. 17247  Miroslav Medić    Strokovni ali tehnični sodelavec  77 
56. 28824  Petra Meglič  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec  210 
57. 50350  Marko Mehle    Strokovni ali tehnični sodelavec  22 
58. 38184  dr. Eva Mencin Gale  Geologija  Raziskovalec  39 
59. 35301  Blaž Milanič  Geologija  Raziskovalec  216 
60. 29608  dr. Miloš Miler  Geologija  Raziskovalec  185 
61. 37002  Snježana Miletić  Geologija  Raziskovalec  54 
62. 50208  Simon Mozetič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
63. 38136  dr. Ana Novak  Geologija  Raziskovalec  86 
64. 21384  dr. Matevž Novak  Geologija  Raziskovalec  387 
65. 17236  Vida Pavlica    Strokovni ali tehnični sodelavec 
66. 37012  Simona Pestotnik  Geologija  Raziskovalec  112 
67. 35426  dr. Tina Peternel  Geologija  Raziskovalec  137 
68. 20828  Rada Peternel Rikanovič  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec  90 
69. 17229  Marija Petrovič    Strokovni ali tehnični sodelavec  10 
70. 53563  Valentina Pezdir  Geologija  Mladi raziskovalec  25 
71. 52637  Jernej Pliberšek    Strokovni ali tehnični sodelavec 
72. 37550  Marko Prapretnik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
73. 11018  mag. Joerg Prestor  Geologija  Raziskovalec  1.146 
74. 51753  Emil Pučko    Strokovni ali tehnični sodelavec  17 
75. 07984  mag. Dušan Rajver  Geologija  Raziskovalec  305 
76. 28455  dr. Nina Rman  Geologija  Raziskovalec  837 
77. 10668  dr. Duška Rokavec  Geologija  Raziskovalec  349 
78. 56911  Lovro Rupar  Geologija  Raziskovalec 
79. 05486  Andreja Senegačnik  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec  654 
80. 50351  dr. Luka Serianz  Geologija  Mladi raziskovalec  278 
81. 53902  Tina Supančič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
82. 55821  Janja Svetina  Geologija  Mladi raziskovalec  68 
83. 11339  dr. Robert Šajn  Geologija  Raziskovalec  470 
84. 53903  dr. Ela Šegina  Geologija  Raziskovalec  66 
85. 16100  Jasna Šinigoj  Geologija  Raziskovalec  268 
86. 52991  Maks Šinigoj    Strokovni ali tehnični sodelavec 
87. 08253  dr. Slavko Vekoslav Šolar  Geologija  Raziskovalec  350 
88. 21661  Jože Štih    Strokovni ali tehnični sodelavec  95 
89. 17226  Mladen Štumergar    Strokovni ali tehnični sodelavec  10 
90. 38183  dr. Klemen Teran  Geologija  Raziskovalec  47 
91. 03625  Martin Toman  Geologija  Raziskovalec  111 
92. 11338  dr. Mirka Trajanova  Geologija  Raziskovalec  289 
93. 14106  Irena Trebušak  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec 
94. 53097  Aleksandra Trenchovska    Strokovni ali tehnični sodelavec  19 
95. 56820  Jan Udovč    Strokovni ali tehnični sodelavec 
96. 04862  dr. Janko Urbanc  Geologija  Raziskovalec  441 
97. 11926  mag. Andrej Vihtelič    Strokovni ali tehnični sodelavec  16 
98. 33141  dr. Marjana Zajc  Geologija  Raziskovalec  72 
99. 38099  dr. Manja Žebre  Geologija  Raziskovalec  92 
100. 23427  dr. Gorazd Žibret  Geologija  Raziskovalec  196 
Raziskovalni projekti ARRS (103) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacij
1. Z1-3195  Karst3Dge – 3D geološko modeliranje za odkrivanje kenozojskega razvoja stika Jadranske mikroplošče in Dinaridov ter strukturnega vpliva na pojavljanje podzemne vode na Kraškem robu  1.11.2021 - 31.10.2024  dr. Ana Novak  86 
2. J1-3024  Dešifriranje občutljivosti skalnih sten na podnebne spremembe in cikle zmrzovanja in odtaljevanja na območjih brez permafrosta  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Mateja Jemec Auflič  3.290 
3. V1-2139  Raziskave za opredelitev in preprečevanje obremenjevanja vodozbirnega zaledja Jelševniščice in Otovca, s posebnim ozirom na habitat črne človeške ribice (HaČloRi)  1.10.2021 - 30.9.2023  dr. Metka Petrič  3.500 
4. J1-2479  Pretekle podnebne spremembe in poledenitev na stičišču Alp in Dinaridov  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Manja Žebre  1.329 
5. J2-2489  SLOKIN - Geokinematski model ozemlja Slovenije  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Bojan Stopar  4.279 
6. B1-6553  Sofinanciranje znanstvene publikacije:Geologija  1.1.2022 - 31.12.2022   
7. Z1-2638  Napovedovanje dinamike globokih plazov z uporabo fizikalnega modeliranja in metod usmerjenih podatkov  1.9.2020 - 31.8.2022  dr. Tina Peternel  137 
8. Z1-2639  Urabana hidrogeologija: Izboljšane metode za določanje pojava, transportnih procesov in izvora ostankov zdravil v virih podzemne vode  1.9.2020 - 31.8.2022  dr. Anja Koroša  106 
9. J1-1713  Dinamika in snovni tok potencialno strupenih elementov (PSE) v urbanem okolju  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Miloš Miler  831 
10. L1-9190  Vpliv geotehničnih zasipov iz recikliranih materialov na podzemno vodo  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Janez Turk  3.555 
11. J7-8273  Prepoznavanje potencialno nevarnih hudourniških vršajev z metodami geomorfometrije in simulacijami nastanka vršajev.  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Matjaž Mikoš  4.501 
12. J1-8153  Proučevanje premikanja plazov od izvornih območij do mesta odlaganja z determinističnim pristopom.  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Mateja Jemec Auflič  5.535 
13. L4-8221  Učinkovitejša raba vode in hranil v rastlinski pridelavi za varovanje in izboljšanje virov pitne vode - URAVIVO  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Marina Pintar  4.131 
14. N1-0051  Ocena in modeliranje čezmejnega razširjanja onesnaženosti z namenom trajnostne rabe tal, varnosti hrane in varovanja naravnega obrečnega habitata na poplavnem območju reke Drave  1.6.2016 - 31.5.2019  dr. Robert Šajn  871 
15. L1-7544  Napredne metode odstranjevanja in spremljanja onesnažil, ki so na prioritetnem seznamu Vodne direktive  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Ester Heath  6.979 
16. Z1-7187  Prepoznavanje virov trdnih onesnaževal v okolju na osnovi mineraloških, morfoloških in geokemičnih lastnosti delcev  1.1.2016 - 31.12.2017  dr. Miloš Miler  185 
17. J1-6742  Raziskave začetnih stopenj faznih transformacij v mineralih  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Nina Daneu  3.224 
18. L1-5452  Uporaba sonarja v raziskavah aktivne tektonike in paleoseizmologije na ozemljih z nizko intenzivnostjo deformacij  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Marko Vrabec  2.003 
19. L1-4280  Datacija podzemnih vod v globokih vodonosnikih Slovenije  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Janko Urbanc  5.324 
20. J1-4167  Dvojčenje, epitaksije in fazne transformacije v mineralih  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Nina Daneu  2.349 
21. J1-4198  Jurska in kredna radiolarijska stratigrafija Južnih Alp v severozahodni Sloveniji: časovna opredelitev dinamike sedimentacijskih bazenov na robu Neotetide  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Špela Goričan  1.264 
22. L2-4066  Petrologija rjavih premogov, ki jih pridobivamo in/ali uporabljamo v Sloveniji, plini v njih in njihove plinsko-sorpcijske lastnosti  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Miloš Markič  3.532 
23. J6-4016  Vzorci prilagajanja človekovih dejavnosti spremembam v okolju po zadnjem glacialnem maksimumu v Sloveniji  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Dušan Plut  7.331 
24. V4-1058  Možnosti kmetovanja na vodovarstvenih območjih  1.10.2010 - 30.9.2013  dr. Janko Urbanc  4.986 
25. J1-2065  OKOLJSKA GEOKEMIJA KOVIN NA ONESNAžENIH OBMOčJIH  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Mateja Gosar  1.216 
26. J1-2349  Prostorski model hidrokemijske sestave podzemnih vod Slovenije v GIS okoljud  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Marko Komac  1.850 
27. L1-2232  Raziskave in ohranjanje naravnih vrednot s področja mineralogije v Sloveniji  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Aleksander Rečnik  2.313 
28. L1-2383  Seizmotektonski model Ljubljanske kotline  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Miloš Bavec  4.925 
29. L1-2261  Urbana hidrogeologija ? študij transportnih procesov ostankov zdravil v prodnih vodonosnikih  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Nina Mali  2.393 
30. V1-1051  Onesnaženost okolja in naravni viri kot omejitveni dejavnik trajnostnega razvoja - modelni pristop na primeru Celjske kotline  1.10.2010 - 29.2.2012  dr. Cvetka Ribarič Lasnik  5.766 
31. L1-0073  Določitev optimalnega ravnotežja med varovanjem in izkoriščanjem podzemnih virov mineralne in izvirske vode - Rogaška Slatine  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Branka Trček  4.665 
32. L1-0437  Naravna hidrokemijska ozadja in dinamika podzemnih vod Slovenije  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Janko Urbanc  4.702 
33. J7-0363  Naravni in antropogeni sevalci gama in beta v podzemnih vodah Slovenije  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Matjaž Aleš Korun  2.171 
34. J1-0913  Razvoj verjetnostnih modelov vpliva klimatskih sprememb na pogostnost pojavljanja pobočnih masnih premikov v slovenskem prostoru  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Marko Komac  4.559 
35. V4-0487  Ocena vodnih perspektiv na območju Slovenije in možnosti rabe vode v kmetijski pridelavi  1.1.2008 - 31.8.2010  dr. Marina Pintar  8.097 
36. J1-9498  Fiksacija CO2 v rečnih karbonatih: masna bilanca, hidrološki, geokemijski in biokemijski vplivi  1.7.2007 - 30.6.2010  dr. Sonja Lojen  4.256 
37. J7-9725  Odvisnost med biodiverziteto in hidrogeološkimi pogoji v coni napajanja medzrninskega vodonsonika iz reke  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Anton Brancelj  1.895 
38. J1-9465  Permsko-triasna meja kot posledica globalne katastrofe in paleontološki dokazi zanjo v Sloveniji  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Tea Kolar-Jurkovšek  726 
39. Z1-9719  Razvoj informacijskega sistema za podporo odločitev pri upravljanju in varovanju vodnega vira na območju Ljubljanskega polja  1.1.2007 - 31.12.2008  dr. Mitja Janža  410 
40. M1-0137  Metodologija izdelave podrobne digitalne karte višine in gostote vegetacijskega pokrova  1.6.2006 - 30.11.2008  dr. Mitja Janža  5.047 
41. M2-0144  Ocena ogroženosti zaradi delovanja drobirskih tokov  1.6.2006 - 30.11.2008  dr. Matjaž Mikoš  4.315 
42. V2-0379  Sledenje tritija v okolici Nuklearne elektrarne Krško  1.10.2006 - 30.9.2008  dr. Matjaž Aleš Korun  1.927 
43. V1-0293  Starost, izvor in dinamika vod globokih vodonosnikov Ljubljanskega barja  1.10.2006 - 30.9.2008  dr. Jasmina Kožar Logar  2.967 
44. L1-7035  Datiranje vod s H-3 in Pb-210: dinamika in ranljivost podzemne vode v globokih vodonosnikih  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Jasmina Kožar Logar  2.122 
45. L1-7097  Migracija nitrata v sistemu rastlina-tla-podzemna voda  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Janko Urbanc  6.384 
46. L1-7107  Študija tveganja prenosa onesnaženja do virov pitne vode v urbanem okolju  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Branka Trček  3.761 
47. M1-0157  Določitev vpliva vojaškega poligona Krivolak na okolje z namenom njegove ekološke sanacije  1.6.2006 - 30.11.2007  dr. Boštjan Pokorny  16.432 
48. Z1-7114  Bazenska evolucija in stratigrafska korelacija triasnih razvojev slovenskih Južnih Alp  1.9.2005 - 31.8.2007  dr. Bojan Ogorelec  686 
49. L1-6710  Alpski svet kot potencialni vir za regionalno vodooskrbo Slovenije  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Janko Urbanc  5.071 
50. L1-6669  Geokemične, mineraloške in hidrogeološke lastnosti slovenskega krasa  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Robert Šajn  1.430 
51. J1-6717  Poti ogljika, nutrientov in polutantov skozi prehranjevalne mreže v slovenskih visokogorskih jezerih  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Anton Brancelj  5.028 
52. J1-6665  Regionalna geologija Slovenije  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Bogdan Jurkovšek  3.319 
53. L2-6514  Tektonsko-sedimentna analiza in evolucija velenjskega bazena  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Dragomir Skaberne  3.933 
54. L1-6670  Urbana hidrologija - vpliv infrastrukturnih objektov na podzemno vodo  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Mihael Brenčič  5.126 
55. L2-6458  Razvoj orodij za upravljanje in analizo obremenitev in vplivov na vode v porečjih Save in Soče  1.2.2004 - 30.1.2007  dr. Matjaž Mikoš  10.314 
56. M1-0011  Atlas značilnih georadarskih odbojev od potencialno nevarnih podpovršinskih objektov, vključno z neeksplodiranimi bojnimi sredstvi, v odvisnosti od geološke sestave tal  1.8.2004 - 31.8.2006  dr. Miloš Bavec  1.439 
57. Z1-6678  Matematični modeli za napovedovanje plazovitih območij  1.7.2004 - 31.3.2006  dr. Bojan Ogorelec  884 
58. L1-5233  Geohazard - razvoj metodologije za oceno geološko pogojene nevarnosti  1.1.2003 - 31.12.2005  dr. Miloš Bavec  3.115 
59. V2-0857  Novelacija in nadgradnja informacijskega sistema o zemeljskih plazovih in vključitev v bazo GIS_UJME  1.10.2003 - 30.9.2005  dr. Mihael Ribičič  5.835 
60. V4-0767  Vpliv klimatskih sprememb na rastlinsko pridelavo v Sloveniji - primer Vipavske doline  1.10.2002 - 30.9.2005  dr. Lučka Kajfež-Bogataj  5.530 
61. L2-3413  Geotermalna energija  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Mihael Brenčič  4.546 
62. L1-3202  Terciarna in kvartarna geodinamika na stičišču Alp, Dinaridov in Panonskega bazena  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Bogomir Jelen  699 
63. L1-3107  Urbana hidrogeologija - Vpliv infrastrukturnih objektov na podzemno vodo  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Mihael Brenčič  2.810 
64. L1-3403  Vpliv urbanega okolja na kakovost tal in procese v nezasičeni coni  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Željko Vukelič  3.701 
65. V1-0429  Raziskave ležišč pitne vode v območju Posočja  1.10.2000 - 31.8.2001  dr. Mihael Brenčič  5.768 
66. J1-1563  Geokemične in radiometrične značilnosti slovenskega krasa  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Robert Šajn  470 
67. T1-1180  Geološke karte  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Stevo Dozet  3.427 
68. L2-1399  Geotermalna energija  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Bojan Ogorelec  1.629 
69. J2-1433  Mehanizmi nastajanja, prenosa in kopičenja plinov v premogovnih slojih  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Jožef Pezdič  6.587 
70. L2-1658  Raziskave naravnega kamna v Sloveniji 1999 - 2001  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Bogdan Jurkovšek  1.925 
71. J1-0713  Dinarska karbonatna platforma v mezozoiku  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Stevo Dozet  1.872 
72. T1-0713  Dinarska karbonatna platforma v mezozoiku  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Stevo Dozet  693 
73. J1-0695  Geokemija supergenih procesov v Sloveniji  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Simon Pirc  5.916 
74. T1-0695  Geokemija supergenih procesov v Sloveniji  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Simon Pirc  4.771 
75. T1-0266  Geološka naravna dediščina Republike Slovenije  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Ladislav Placer  2.441 
76. L1-0599  Nekovinske mineralne surovine  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Dragomir Skaberne  3.030 
77. T1-0599  Nekovinske mineralne surovine  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Dragomir Skaberne  3.030 
78. T1-0288  Paleontologija, stratigrafija in tektonika v sloveniji  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Tea Kolar-Jurkovšek  1.053 
79. J1-0288  Paleontologija, stratigrafija in tektonika v Sloveniji  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Tea Kolar-Jurkovšek  1.053 
80. J1-0270  Petrologija in sedimentologija  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Bojan Ogorelec  4.496 
81. T1-0270  Petrologija in sedimentologija  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Bojan Ogorelec  3.875 
82. J1-0462  Prenos snovi v kraških tleh in v kraško-razpoklinskih kamninah  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Miran Veselič  1.555 
83. T1-0462  Prenos snovi v kraških tleh in v kraško-razpoklinskih kamninah  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Miran Veselič  582 
84. L1-0663  Urbana hidrogeologija - vpliv infrastrukturnih objektov na podzemne vode  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Janko Urbanc  3.639 
85. T1-0663  Urbana hidrogeologija - vpliv infrastrukturnih objektov na podzemne vode  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Janko Urbanc  1.670 
86. J1-7414  Slovenska alpska jezera: paleoekologija in ekologija (slo-al: pe) - procesi eutrofizacije v visokogorskih jezerih  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Anton Brancelj  7.276 
87. L2-0938  Nabrekljivost glinovcev in laporjev v Sloveniji  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Borut Petkovšek  2.902 
88. V4-0208  Študija o kapacitetah vodnih virov in kvaliteti vode za potrebe preskrbe s pitno vodo na območju Bele Krajine  1.10.1998 - 30.1.1999  mag. Joerg Prestor  1.702 
89. L2-8661  Sektorski koncept vodnega gospodarstva za prostorski plan RS  1.11.1998 - 31.12.1998  dr. Boris Kompare  2.914 
90. T1-7749  Geološka topografija mineraliziranih vod Slovenije  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Pero Mioč  962 
91. L2-7602  Geotermalna energija  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Bojan Ogorelec  1.367 
92. T1-7752  Izdelava in tiskanje geoloških kart s tolmači  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Stevo Dozet  363 
93. L2-7676  Raziskave naravnega kamna v Sloveniji  1.1.1996 - 31.12.1998  Jože Vesel  1.508 
94. T2-6493  Geološke karte  1.1.1994 - 31.12.1998  dr. Pero Mioč  1.653 
95. V2-8575  Razvoj sistema za obvladovanje ogroženosti podtalnice zaradi točkovnih in razpršilnih industrijskih in urbanih ter kmetijskih izvorov o  1.1.1996 - 31.8.1998  dr. Miran Veselič  3.792 
96. L2-7600  Nekovinske mineralne surovine  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Slavko Vekoslav Šolar  2.591 
97. L2-7684  Nevronske mreže v reševanju inženirsko geoloških problemov  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Borut Petkovšek  284 
98. L2-7679  Reološke značilnosti hribin v Velenjski kadunji v elastičnem in plastičnem področju  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Milan Medved  3.973 
99. J1-7263  Geokemija supergene cone v Sloveniji  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Jožef Pezdič  3.508 
100. J1-7023  Geologija okolja  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Janko Urbanc  2.076 
101. J1-7018  Paleontologija, stratigrafija in tektonika v Sloveniji  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Tea Kolar-Jurkovšek  1.055 
102. J1-7017  Petrologija in mineralogija  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Bojan Ogorelec  3.803 
103. T2-6485  Kamen v Sloveniji  1.1.1994 - 30.6.1998  dr. Breda Mirtič  1.956 
Raziskovalni in infrastrukturni programi ARRS (20) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacij
1. P1-0419  Dinamična Zemlja  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Mateja Jemec Auflič  1.166 
2. P1-0020  Podzemne vode in geokemija  1.1.2020 - 31.12.2025  dr. Mateja Gosar  5.534 
3. P1-0011  Regionalna geologija  1.1.2019 - 31.12.2024  dr. Tea Kolar-Jurkovšek  3.138 
4. P1-0025  Mineralne surovine  1.1.2018 - 31.12.2023  dr. Gorazd Žibret  2.928 
5. I0-0007  Geološki informacijski center  1.1.2015 - 31.12.2021  Jasna Šinigoj  721 
6. P1-0020  Podzemne vode in geokemija  1.1.2014 - 31.12.2019  dr. Mateja Gosar  5.633 
7. P1-0011  Regionalna geologija  1.1.2014 - 31.12.2018  dr. Tea Kolar-Jurkovšek  3.810 
8. P1-0025  Mineralne surovine  1.1.2013 - 31.12.2017  dr. Gorazd Žibret  2.826 
9. I0-0007  Geološki informacijski center  1.1.2009 - 31.12.2014  Jasna Šinigoj  485 
10. P1-0020  Podzemne vode in geokemija  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Mateja Gosar  5.014 
11. P1-0011  Regionalna geologija  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Bogdan Jurkovšek  3.516 
12. P1-0025  Mineralne surovine  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Gorazd Žibret  2.051 
13. P1-0020  Podzemne vode in geokemija  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Mateja Gosar  5.381 
14. P1-0011  Regionalna geologija  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Bogdan Jurkovšek  2.933 
15. P1-0025  Sedimentologija in mineralne surovine  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Bojan Ogorelec  1.826 
16. P0-0503-0215  Geološke karte  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Stevo Dozet  2.397 
17. P0-0504-0215  Mineralne surovine  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Dragomir Skaberne  3.203 
18. P0-0502-0215  Paleontologija in stratigrafija  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Tea Kolar-Jurkovšek  892 
19. P0-0505-0215  Podzemne vode in geokemija  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Robert Šajn  5.157 
20. P0-0501-0215  Sedimentologija, mineralogija in petrologija  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Bojan Ogorelec  1.231 
Mednarodni projekti (30) vir: SICRIS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba
1. HORIZON-PARC-241751  Partnership for the Assessment of Risks from Chemicals  1.5.2022 - 30.4.2029   
2. HORIZON-GSEU-241736  A Geological Service for Europe  1.9.2022 - 31.8.2027   
3. HORIZON-FutuRaM-238708  Future Availability of Secondary Raw Materials  1.6.2022 - 31.5.2026   
4. HORIZON-NOCMOC-238931  Noc ima svojo moc (The Night has its Might), European Researchers' Night (NIGHT)  16.5.2022 - 15.2.2024   
5. H2020-ROBOMINERS-223247  Resilient Bio-inspired Modular Robotic Miners  1.6.2019 - 30.11.2023   
6. H2020-SCRREEN2-231409  Solutions for CRitical Raw materials - a European Expert Network 2  1.11.2020 - 31.10.2023   
7. H2020-e-shape-223250  EuroGEO Showcases: Applications Powered by Europe  1.5.2019 - 30.4.2023   
8. EKSRP-EIP-Vode  Zmanjševanje obremenitev iz kmetijstva na površinske in podzemne vode  22.10.2019 - 21.10.2022   
9. H2020-EU.3.5-GeoERA-207192  Establishing the European Geological Surveys Research Area to deliver a Geological Service for Europe  1.1.2017 - 31.12.2021   
10. H2020-NOCMOC-235739  Noc ima svojo moc (The Night has its Might), Euripean Researchers' Night (NIGHT)  1.4.2021 - 30.11.2021   
11. H2020-GIMS-212441  Geodetic Integrated Monitoring System  1.11.2017 - 31.10.2020   
12. H2020-Minland-216083  Mineral resources in sustainable land-use planning  1.12.2017 - 30.11.2019   
13. H2020-ORAMA-213522  Optimising quality of information in RAw MAterials data collection across Europe  1.12.2017 - 30.11.2019   
14. H2020-EU.3.5.3-UNEXMIN-199904  Autonomous Underwater Explorer for Flooded Mines  1.2.2016 - 31.10.2019   
15. H2020-EU.3.5.3-SCRREEN-206262  Solutions for CRitical Raw materials - a European Expert Network  1.11.2016 - 30.4.2019   
16. H2020-EU.3.5.3-VAMOS-193919  !Viable and Alternative Mine Operating System!  1.2.2015 - 31.7.2018   
17. H2020-EU.3.5.3-MICA-200297  Mineral Intelligence Capacity Analysis  1.12.2015 - 31.1.2018   
18. H2020-EU.3.5.3-MINATURA 2020-193887  Developing a concept for a European minerals deposit framework  1.2.2015 - 31.1.2018   
19. H2020-EU.3.5.3-INTRAW-193886  International cooperation on Raw materials  1.2.2015 - 31.1.2018   
20. H2020-EU.3.5.4-ProSUM-193869  Prospecting Secondary raw materials in the Urban mine and Mining waste  1.1.2015 - 31.12.2017   
21. FP7-ENERGY-GEOTHERMAL ERA NET-103525  Geothermal ERA NET  1.5.2012 - 31.10.2016   
22. CIP-191767  eEnvironmental services for advanced applications within INSPIRE  1.1.2013 - 31.12.2015   
23. FP7-NMP-MINERALS4EU-109373  Minerals Intelligence Network for Europe  1.9.2013 - 31.8.2015   
24. CIP-191927  INspired GEOdata CLOUD Services  1.2.2012 - 31.7.2014   
25. FP7-SPACE-PANGEO-97900  Enabling access to geological information in support of GMES  1.2.2011 - 31.1.2014   
26. FP7-ENVIRONMENT-EO-MINERS-93567  Earth observation for monitoring and observing environmental and societal impacts of mineral resources exploration and exploitation  1.2.2010 - 31.10.2013   
27. CIP-191726  EU Information and Policy Support System for Sustainable Supply of Europe with Energy and Mineral Resources  1.4.2010 - 31.3.2013   
28. FP7-ENVIRONMENT-91248  Living with landslide risk in Europe: Assessment, effects of global change, and risk management strategies  1.5.2009 - 30.4.2012   
29. FP7-REGPOT-87362  Reinforcing S&T Capacities of Two Emerging Research Centers for Natural and Industrial Pollutant Materials in Serbia and Slovenia  1.5.2008 - 30.4.2011   
30. FP5-EESD-IGES-57611  Integrated Use of Geothermal Energy for Sustainable Development  1.1.2000 - 30.6.2001   
Raziskovalna oprema (4)
št. Naziv opreme Leto nabave Nabavna vrednost (€) Skrbnik opreme Klasifikacija Vir sofinanciranja
1. Oprema za izvajanje visokoresolucijskih refleksijskih seizmičnih raziskav  2007  79517  dr. Miloš Bavec   Raziskovalni sistemi  Paket 13 
2. Oprema za karotažne meritve Robertson, Elektro umeritvena naprava za karotažo, Kaliper in odklon sonda z opremo za karotažo in Oprema z rač. za karotažo  2005  172449  mag. Andrej Lapanje   Raziskovalni sistemi  Paket 12 
3. Picarro laserski analizator izotopske sestave vode  2015  85313  dr. Janko Urbanc   Sistemi za analize  Paket 16 
4. Sistem za izdelavo geoloških zbruskov in poliranih preparatov (Logitech)  2005  50075  dr. Mirka Trajanova   Raziskovalni sistemi  Paket 12 
Mentorji mladim raziskovalcem (31)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status
1. 00189  dr. Pero Mioč  Geologija  Raziskovalec 
2. 00510  dr. ANA HINTERLECHNER-RAVNIK  Geologija  Raziskovalec 
3. 00511  dr. JULIJANA RIJAVEC    Raziskovalec 
4. 01074  dr. Vladislav Rajkovič  Računalništvo in informatika  Raziskovalec 
5. 01259  dr. Nina Mali  Geologija  Raziskovalec 
6. 01374  dr. Stevo Dozet  Geologija  Raziskovalec 
7. 01404  dr. Bojan Ogorelec  Geologija  Raziskovalec 
8. 01677  dr. Alenka-Jelena Hudoklin-Božič  Upravne in organizacijske vede  Raziskovalec 
9. 01851  dr. Miroljub Kljajić  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec 
10. 02214  dr. Miran Veselič  Geologija  Raziskovalec 
11. 04133  dr. Polona Kralj  Geologija  Raziskovalec 
12. 04137  dr. Borut Petkovšek  Gradbeništvo  Raziskovalec 
13. 04862  dr. Janko Urbanc  Geologija  Raziskovalec 
14. 04952  dr. Mihael Ribičič  Geologija  Raziskovalec 
15. 05061  dr. Ladislav Placer  Geologija  Raziskovalec 
16. 05066  dr. Dragomir Skaberne  Geologija  Raziskovalec 
17. 06521  dr. Danilo Ravnik  Geologija  Raziskovalec 
18. 06522  dr. Bogomir Jelen  Geologija  Raziskovalec 
19. 07112  dr. Robert Leskovar  Računalništvo in informatika  Raziskovalec 
20. 07629  dr. Bogdan Jurkovšek  Geologija  Raziskovalec 
21. 09632  dr. Tea Kolar-Jurkovšek  Geologija  Raziskovalec 
22. 10667  dr. Mateja Gosar  Geologija  Raziskovalec 
23. 11339  dr. Robert Šajn  Geologija  Raziskovalec 
24. 14134  dr. Mihael Brenčič  Geologija  Raziskovalec 
25. 16309  dr. Miloš Bavec  Geologija  Raziskovalec 
26. 16437  dr. Andreja Pucihar  Upravne in organizacijske vede  Raziskovalec 
27. 18166  dr. Marko Komac  Geologija  Raziskovalec 
28. 19280  dr. Mitja Janža  Geologija  Raziskovalec 
29. 23427  dr. Gorazd Žibret  Geologija  Raziskovalec 
30. 29608  dr. Miloš Miler  Geologija  Raziskovalec 
31. 32050  dr. Petra Jamšek Rupnik  Geologija  Raziskovalec 
Opis
GeoZS izvaja temeljne, aplikativne in razvojne raziskave v vseh vejah geologije in sorodnih dejavnosti. Pokriva pa tudi strokovno, projektantsko in nadzorno delpo za različne naročnike v Sloveniji in svetu. V svoji 50-letni zgodovini, v kateri je sedanji GeoZS prešel različne organizacijske oblike, je sistematično iskal in zbiral geološke informacije o slovenskem ozemlju. Podatki so zbrani na številnih geoloških kartah, v raziskovalnih nalogah, poročilih in študijah ter v bazah podatkov. Geološki zavod Slovenije opravlja v okviru registrirane dejavnosti predvsem: - Geološke raziskave nacionalnega pomena - Zbira in posreduje geološke podatke in dokumentacijo - Izdeluje geološke karte in drugo geološko dokumentacijo - Pripravlja strokovne geološke podlage za potrebe državne uprave Delo v Geološkem zavodu Slovenije je organizirano v raziskovalnih skupinah: - Sedimentologija, mineralogija in petrografija - Paleontologija in stratigrafija - Geološke karte - Mineralne surovine - Geokemija in geologija okolja - Podzemne vode - Geološki informacijski center
Zgodovina ogledov
Priljubljeno