Nalaganje ...
Organizacije vir: ARIS

Geološki zavod Slovenije

Raziskovalna dejavnost

Koda Veda Področje Podpodročje
1.06.00  Naravoslovje  Geologija   

Koda Veda Področje
P005  Naravoslovno-matematične vede  Geologija, fizična geografija 
P006  Naravoslovno-matematične vede  Paleontologija 

Koda Opis
Raziskovanje 
Vrednotenje (pravilnik)
vir: COBISS
Upoš. tč.
14.172,31
A''
2.306,29
A'
5.817,2
A1/2
7.512,34
CI10
9.799
CImax
277
h10
46
A1
48,15
A3
44,91
Podatki za zadnjih 5 let (citati za zadnjih 10 let) na dan 21. julij 2024; A3 za obdobje 2018-2022
Baza Povezani zapisi Citati Čisti citati Povprečje čistih citatov
WoS 591  10.707  8.791  14,87 
Scopus 768  13.503  10.878  14,16 
Raziskovalne skupine (8)
št. Evidenčna št. Naziv skupine Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. 0215-001  Temeljna geologija  dr. Matevž Novak   1.667 
2. 0215-002  Geološke nevarnosti  dr. Jernej Jež   1.102 
3. 0215-003  Regionalna geologija  dr. Miloš Bavec   1.261 
4. 0215-004  Mineralne surovine  dr. Duška Rokavec   1.936 
5. 0215-005  Geokemija in geologija okolja  dr. Robert Šajn   1.106 
6. 0215-006  Podzemne vode  dr. Anja Koroša   4.363 
7. 0215-007  Prostorska informatika  Jasna Šinigoj   475 
8. 0215-010  Geoenergija  dr. Nina Rman   2.066 
Raziskovalci (113)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. 51988  dr. Simona Adrinek  Geologija  Raziskovalec  163 
2. 30958  dr. Jasminka Alijagić  Geologija  Raziskovalec  65 
3. 56750  Andrej Anžel    Strokovni ali tehnični sodelavec 
4. 29607  dr. Jure Atanackov  Geologija  Raziskovalec  249 
5. 51453  Blaž Bahar    Strokovni ali tehnični sodelavec 
6. 30482  dr. Miloš Bartol  Geologija  Raziskovalec  88 
7. 51452  Jernej Bavdek    Strokovni ali tehnični sodelavec 
8. 16309  dr. Miloš Bavec  Geologija  Raziskovalec  433 
9. 33305  dr. Špela Bavec  Geologija  Raziskovalec  87 
10. 37549  Dragica Benčina    Strokovni ali tehnični sodelavec 
11. 56294  Nejc Bizjak    Strokovni ali tehnični sodelavec 
12. 53901  Gašper Bokal    Strokovni ali tehnični sodelavec 
13. 08686  Bernarda Bole  Geologija  Raziskovalec  42 
14. 17253  Zmago Bole    Strokovni ali tehnični sodelavec  207 
15. 58253  Karlo Borko  Naravoslovje  Raziskovalec 
16. 53900  Urška Boštjančič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
17. 51724  Rok Brajković    Strokovni ali tehnični sodelavec  124 
18. 14134  dr. Mihael Brenčič  Geologija  Raziskovalec  1.701 
19. 30456  Ana Burger  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec  114 
20. 32051  dr. Sonja Cerar  Geologija  Raziskovalec  241 
21. 56634  Elvira Colmenarejo Calero  Geologija  Raziskovalec  12 
22. 55822  Barbara Čeplak  Geologija  Raziskovalec  18 
23. 37367  Staška Čertalič    Strokovni ali tehnični sodelavec  44 
24. 37528  dr. Teja Čeru  Geologija  Raziskovalec  72 
25. 05473  Matevž Demšar  Geologija  Raziskovalec  101 
26. 11447  dr. Meta Dobnikar  Geologija  Raziskovalec  173 
27. 51585  Matej Draksler    Strokovni ali tehnični sodelavec  19 
28. 38185  dr. Martin Gaberšek  Geologija  Raziskovalec  68 
29. 30744  dr. Luka Gale  Geologija  Raziskovalec  264 
30. 51329  David Gerčar  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec  33 
31. 10667  dr. Mateja Gosar  Geologija  Raziskovalec  431 
32. 33362  dr. Petra Gostinčar  Geografija  Raziskovalec  109 
33. 17244  Marko Hoetzl    Strokovni ali tehnični sodelavec 
34. 20827  Katarina Hribernik  Geologija  Raziskovalec  152 
35. 34379  dr. Kristina Ivančič  Geologija  Raziskovalec  70 
36. 32050  dr. Petra Jamšek Rupnik  Geologija  Raziskovalec  208 
37. 19280  dr. Mitja Janža  Geologija  Raziskovalec  446 
38. 28456  dr. Mateja Jemec Auflič  Geologija  Raziskovalec  270 
39. 28457  dr. Jernej Jež  Geologija  Raziskovalec  394 
40. 58122  Barbara Karničnik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
41. 37005  Matjaž Klasinc  Geologija  Raziskovalec  307 
42. 09632  dr. Tea Kolar-Jurkovšek  Geologija  Raziskovalec  521 
43. 50321  Katja Koren  Geologija  Raziskovalec  270 
44. 35387  dr. Anja Koroša  Geologija  Raziskovalec  130 
45. 53562  Saša Kos  Geologija  Raziskovalec  42 
46. 31074  dr. Manca Kovač Viršek  Varstvo okolja  Raziskovalec  140 
47. 04133  dr. Polona Kralj  Geologija  Raziskovalec  170 
48. 22352  dr. Jure Krivic  Geologija  Raziskovalec  244 
49. 27806  Matija Krivic  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec  166 
50. 23033  Špela Kumelj  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec  241 
51. 59173  Karin Kure    Strokovni ali tehnični sodelavec 
52. 17541  mag. Andrej Lapanje  Geologija  Raziskovalec  745 
53. 24917  Lidija Levičnik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
54. 57095  Mateja Macut    Strokovni ali tehnični sodelavec 
55. 50620  dr. Neža Malenšek Andolšek  Geologija  Raziskovalec  29 
56. 01259  dr. Nina Mali  Geologija  Raziskovalec  438 
57. 54717  Miha Marinšek  Geologija  Raziskovalec  18 
58. 50349  Anže Markelj    Strokovni ali tehnični sodelavec  117 
59. 08255  dr. Miloš Markič  Geologija  Raziskovalec  214 
60. 17245  Tomislav Matoz    Strokovni ali tehnični sodelavec 
61. 17247  Miroslav Medić    Strokovni ali tehnični sodelavec  81 
62. 28824  Petra Meglič  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec  231 
63. 50350  Marko Mehle    Strokovni ali tehnični sodelavec  26 
64. 38184  dr. Eva Mencin Gale  Geologija  Raziskovalec  66 
65. 35301  Blaž Milanič  Geologija  Raziskovalec  249 
66. 29608  dr. Miloš Miler  Geologija  Raziskovalec  194 
67. 37002  Snježana Miletić  Geologija  Raziskovalec  57 
68. 50208  Simon Mozetič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
69. 38136  dr. Ana Novak  Geologija  Raziskovalec  112 
70. 51975  dr. Andrej Novak  Geologija  Raziskovalec  61 
71. 21384  dr. Matevž Novak  Geologija  Raziskovalec  416 
72. 58180  Katja Oselj  Geologija  Raziskovalec 
73. 17236  Vida Pavlica    Strokovni ali tehnični sodelavec 
74. 37012  Simona Pestotnik  Geologija  Raziskovalec  159 
75. 35426  dr. Tina Peternel  Geologija  Raziskovalec  164 
76. 20828  Rada Peternel Rikanovič  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec  99 
77. 17229  Marija Petrovič    Strokovni ali tehnični sodelavec  10 
78. 53563  Valentina Pezdir  Geologija  Raziskovalec  30 
79. 57881  dr. Roguer Edmundo Placencia Gomez  Geologija  Raziskovalec  14 
80. 52637  Jernej Pliberšek    Strokovni ali tehnični sodelavec 
81. 37550  Marko Prapretnik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
82. 11018  mag. Joerg Prestor  Geologija  Raziskovalec  1.234 
83. 51753  Emil Pučko    Strokovni ali tehnični sodelavec  18 
84. 07984  mag. Dušan Rajver  Geologija  Raziskovalec  322 
85. 28455  dr. Nina Rman  Geologija  Raziskovalec  961 
86. 10668  dr. Duška Rokavec  Geologija  Raziskovalec  365 
87. 56911  Lovro Rupar  Geologija  Raziskovalec  16 
88. 05486  Andreja Senegačnik  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec  678 
89. 50351  dr. Luka Serianz  Geologija  Raziskovalec  332 
90. 53902  Tina Supančič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
91. 55821  Janja Svetina  Geologija  Raziskovalec  78 
92. 11339  dr. Robert Šajn  Geologija  Raziskovalec  505 
93. 53903  dr. Ela Šegina  Geologija  Raziskovalec  90 
94. 16100  Jasna Šinigoj  Geologija  Raziskovalec  277 
95. 52991  Maks Šinigoj    Strokovni ali tehnični sodelavec 
96. 57374  Petra Škrap    Strokovni ali tehnični sodelavec 
97. 08253  dr. Slavko Vekoslav Šolar  Geologija  Raziskovalec  350 
98. 21661  Jože Štih    Strokovni ali tehnični sodelavec  98 
99. 17226  Mladen Štumergar    Strokovni ali tehnični sodelavec  10 
100. 38183  dr. Klemen Teran  Geologija  Raziskovalec  65 
101. 03625  Martin Toman  Geologija  Raziskovalec  111 
102. 11338  dr. Mirka Trajanova  Geologija  Raziskovalec  295 
103. 14106  Irena Trebušak  Geologija  Strokovni ali tehnični sodelavec 
104. 53097  Aleksandra Trenchovska    Strokovni ali tehnični sodelavec  21 
105. 59172  Domen Turk    Strokovni ali tehnični sodelavec 
106. 56820  Jan Udovč    Strokovni ali tehnični sodelavec 
107. 58937  Aleša Uršič Arko    Strokovni ali tehnični sodelavec 
108. 11926  Andrej Vihtelič    Strokovni ali tehnični sodelavec  18 
109. 59233  Savo Vuksanović    Strokovni ali tehnični sodelavec 
110. 33141  dr. Marjana Zajc  Geologija  Raziskovalec  91 
111. 38099  dr. Manja Žebre  Geologija  Raziskovalec  105 
112. 59174  Nina Železnik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
113. 23427  dr. Gorazd Žibret  Geologija  Raziskovalec  217 
Raziskovalni projekti ARIS (114) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. N1-0347  InnoGeoPot - Inovativne metode raziskav za oceno geotermalnega potenciala   1.3.2024 - 29.2.2028  dr. Mitja Janža   446 
2. J1-50032  Geološka in litogeokemijska karakterizacija Slovenskih dolomitov s poskusno ekstrakcijo magnezija  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Lea Žibret   2.301 
3. J1-50030  Izboljšane metode za ugotavljanje transportnih procesov mikroplastike v virih podzemne vode (GWMicroPlast)  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Nina Mali   1.085 
4. L4-50141  Poreklo vina: geo-klimatski, mikrobiološki ali človeški konstrukt? Primer slovenskih modrih frankinj  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Katja Šuklje   2.059 
5. J6-4628  Vrednotenje hibridne infrastrukture za zmanjševanje ogroženosti pod vplivom podnebnih sprememb  1.11.2022 - 31.10.2025  dr. Nejc Bezak   4.038 
6. Z1-50031  Dinamika regionalnega toka podzemne vode v alpskih karbonatnih vodonosnikih: mehanizmi, robni pogoji in vpliv podnembnih sprememb  1.10.2023 - 30.9.2025  dr. Luka Serianz   332 
7. V1-2367  Razvoj opozorilnega sistema za zaznavanje vplivov vojaških dejavnosti na podzemno vodo  1.10.2023 - 30.9.2025  dr. Anja Koroša   4.691 
8. Z1-50029  Razvoj pokrajine v pliocenu in kvartarju na območju jugovzhodnega alpskega predgorja (Slovenija): vzpostavitev alostratigrafije na podlagi geomorfologije, sedimentologije in geokronologije  1.10.2023 - 30.9.2025  dr. Eva Mencin Gale   66 
9. V1-2213  GeoCOOL FOOD - Hladno skladiščenje hrane z rabo plitve geotermalne energije  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Nina Rman   4.333 
10. J1-4412  Uporaba neinvazivne georadarske metode in daljinskega zaznavanja pri določevanju ranljivosti podzemne vode zaradi antropogenih vplivov  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Marjana Zajc   3.604 
11. J1-3023  MURmap - Celosten pristop h geokemičnem sledenju anorganskih onesnažil v reki Muri in njenem zaledju  1.1.2022 - 31.12.2024  dr. Gorazd Žibret   1.851 
12. Z1-3195  Karst3Dge – 3D geološko modeliranje za odkrivanje kenozojskega razvoja stika Jadranske mikroplošče in Dinaridov ter strukturnega vpliva na pojavljanje podzemne vode na Kraškem robu  1.11.2021 - 31.10.2024  dr. Ana Novak   112 
13. V3-2236  Ocena potencialnega vpliva sežiga in sosežiga odpadkov na zdravstvene posledice pri ljudeh: modelna študija na primeru cementarne Salonit Anhovo  1.10.2022 - 30.9.2024  dr. Andreja Kukec   9.287 
14. J1-3024  Dešifriranje občutljivosti skalnih sten na podnebne spremembe in cikle zmrzovanja in odtaljevanja na območjih brez permafrosta  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Mateja Jemec Auflič   3.817 
15. J1-2479  Pretekle podnebne spremembe in poledenitev na stičišču Alp in Dinaridov  1.9.2020 - 31.8.2024  dr. Manja Žebre   1.626 
16. J2-2489  SLOKIN - Geokinematski model ozemlja Slovenije  1.9.2020 - 31.8.2024  dr. Bojan Stopar   4.536 
17. V1-2139  Raziskave za opredelitev in preprečevanje obremenjevanja vodozbirnega zaledja Jelševniščice in Otovca, s posebnim ozirom na habitat črne človeške ribice (HaČloRi)  1.10.2021 - 31.3.2024  dr. Metka Petrič   3.845 
18. Z1-2638  Napovedovanje dinamike globokih plazov z uporabo fizikalnega modeliranja in metod usmerjenih podatkov  1.9.2020 - 31.8.2022  dr. Tina Peternel   164 
19. Z1-2639  Urabana hidrogeologija: Izboljšane metode za določanje pojava, transportnih procesov in izvora ostankov zdravil v virih podzemne vode  1.9.2020 - 31.8.2022  dr. Anja Koroša   130 
20. J1-1713  Dinamika in snovni tok potencialno strupenih elementov (PSE) v urbanem okolju  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Miloš Miler   923 
21. L1-9190  Vpliv geotehničnih zasipov iz recikliranih materialov na podzemno vodo  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Janez Turk   3.823 
22. J7-8273  Prepoznavanje potencialno nevarnih hudourniških vršajev z metodami geomorfometrije in simulacijami nastanka vršajev.  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Matjaž Mikoš   4.762 
23. J1-8153  Proučevanje premikanja plazov od izvornih območij do mesta odlaganja z determinističnim pristopom.  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Mateja Jemec Auflič   5.903 
24. L4-8221  Učinkovitejša raba vode in hranil v rastlinski pridelavi za varovanje in izboljšanje virov pitne vode - URAVIVO  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Marina Pintar   4.511 
25. N1-0051  Ocena in modeliranje čezmejnega razširjanja onesnaženosti z namenom trajnostne rabe tal, varnosti hrane in varovanja naravnega obrečnega habitata na poplavnem območju reke Drave  1.6.2016 - 31.5.2019  dr. Robert Šajn   932 
26. L1-7544  Napredne metode odstranjevanja in spremljanja onesnažil, ki so na prioritetnem seznamu Vodne direktive  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Ester Heath   7.505 
27. Z1-7187  Prepoznavanje virov trdnih onesnaževal v okolju na osnovi mineraloških, morfoloških in geokemičnih lastnosti delcev  1.1.2016 - 31.12.2017  dr. Miloš Miler   194 
28. J1-6742  Raziskave začetnih stopenj faznih transformacij v mineralih  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Nina Daneu   3.428 
29. L1-5452  Uporaba sonarja v raziskavah aktivne tektonike in paleoseizmologije na ozemljih z nizko intenzivnostjo deformacij  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Marko Vrabec   2.145 
30. L1-4280  Datacija podzemnih vod v globokih vodonosnikih Slovenije  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Janko Urbanc   5.782 
31. J1-4167  Dvojčenje, epitaksije in fazne transformacije v mineralih  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Nina Daneu   2.545 
32. J1-4198  Jurska in kredna radiolarijska stratigrafija Južnih Alp v severozahodni Sloveniji: časovna opredelitev dinamike sedimentacijskih bazenov na robu Neotetide  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Špela Goričan   1.327 
33. L2-4066  Petrologija rjavih premogov, ki jih pridobivamo in/ali uporabljamo v Sloveniji, plini v njih in njihove plinsko-sorpcijske lastnosti  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Miloš Markič   3.764 
34. J6-4016  Vzorci prilagajanja človekovih dejavnosti spremembam v okolju po zadnjem glacialnem maksimumu v Sloveniji  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Dušan Plut   7.668 
35. V4-1058  Možnosti kmetovanja na vodovarstvenih območjih  1.10.2010 - 30.9.2013  dr. Janko Urbanc   5.328 
36. J1-2065  OKOLJSKA GEOKEMIJA KOVIN NA ONESNAžENIH OBMOčJIH  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Mateja Gosar   1.298 
37. J1-2349  Prostorski model hidrokemijske sestave podzemnih vod Slovenije v GIS okoljud  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Marko Komac   1.950 
38. L1-2232  Raziskave in ohranjanje naravnih vrednot s področja mineralogije v Sloveniji  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Aleksander Rečnik   2.449 
39. L1-2383  Seizmotektonski model Ljubljanske kotline  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Miloš Bavec   5.204 
40. L1-2261  Urbana hidrogeologija ? študij transportnih procesov ostankov zdravil v prodnih vodonosnikih  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Nina Mali   2.511 
41. V1-1051  Onesnaženost okolja in naravni viri kot omejitveni dejavnik trajnostnega razvoja - modelni pristop na primeru Celjske kotline  1.10.2010 - 29.2.2012  dr. Cvetka Ribarič Lasnik   6.047 
42. L1-0073  Določitev optimalnega ravnotežja med varovanjem in izkoriščanjem podzemnih virov mineralne in izvirske vode - Rogaška Slatine  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Branka Trček   5.032 
43. L1-0437  Naravna hidrokemijska ozadja in dinamika podzemnih vod Slovenije  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Janko Urbanc   4.989 
44. J7-0363  Naravni in antropogeni sevalci gama in beta v podzemnih vodah Slovenije  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Matjaž Aleš Korun   2.293 
45. J1-0913  Razvoj verjetnostnih modelov vpliva klimatskih sprememb na pogostnost pojavljanja pobočnih masnih premikov v slovenskem prostoru  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Marko Komac   4.792 
46. V4-0487  Ocena vodnih perspektiv na območju Slovenije in možnosti rabe vode v kmetijski pridelavi  1.1.2008 - 31.8.2010  dr. Marina Pintar   8.497 
47. J1-9498  Fiksacija CO2 v rečnih karbonatih: masna bilanca, hidrološki, geokemijski in biokemijski vplivi  1.7.2007 - 30.6.2010  dr. Sonja Lojen   4.493 
48. J7-9725  Odvisnost med biodiverziteto in hidrogeološkimi pogoji v coni napajanja medzrninskega vodonsonika iz reke  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Anton Brancelj   2.003 
49. J1-9465  Permsko-triasna meja kot posledica globalne katastrofe in paleontološki dokazi zanjo v Sloveniji  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Tea Kolar-Jurkovšek   755 
50. Z1-9719  Razvoj informacijskega sistema za podporo odločitev pri upravljanju in varovanju vodnega vira na območju Ljubljanskega polja  1.1.2007 - 31.12.2008  dr. Mitja Janža   446 
51. M1-0137  Metodologija izdelave podrobne digitalne karte višine in gostote vegetacijskega pokrova  1.6.2006 - 30.11.2008  dr. Mitja Janža   5.300 
52. M2-0144  Ocena ogroženosti zaradi delovanja drobirskih tokov  1.6.2006 - 30.11.2008  dr. Matjaž Mikoš   4.459 
53. V2-0379  Sledenje tritija v okolici Nuklearne elektrarne Krško  1.10.2006 - 30.9.2008  dr. Matjaž Aleš Korun   2.017 
54. V1-0293  Starost, izvor in dinamika vod globokih vodonosnikov Ljubljanskega barja  1.10.2006 - 30.9.2008  dr. Jasmina Kožar Logar   3.161 
55. L1-7035  Datiranje vod s H-3 in Pb-210: dinamika in ranljivost podzemne vode v globokih vodonosnikih  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Jasmina Kožar Logar   2.269 
56. L1-7097  Migracija nitrata v sistemu rastlina-tla-podzemna voda  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Janko Urbanc   6.875 
57. L1-7107  Študija tveganja prenosa onesnaženja do virov pitne vode v urbanem okolju  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Branka Trček   4.031 
58. M1-0157  Določitev vpliva vojaškega poligona Krivolak na okolje z namenom njegove ekološke sanacije  1.6.2006 - 30.11.2007  dr. Boštjan Pokorny   17.081 
59. Z1-7114  Bazenska evolucija in stratigrafska korelacija triasnih razvojev slovenskih Južnih Alp  1.9.2005 - 31.8.2007  dr. Bojan Ogorelec   688 
60. L1-6710  Alpski svet kot potencialni vir za regionalno vodooskrbo Slovenije  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Janko Urbanc   5.419 
61. L1-6669  Geokemične, mineraloške in hidrogeološke lastnosti slovenskega krasa  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Robert Šajn   1.503 
62. J1-6717  Poti ogljika, nutrientov in polutantov skozi prehranjevalne mreže v slovenskih visokogorskih jezerih  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Anton Brancelj   5.345 
63. J1-6665  Regionalna geologija Slovenije  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Bogdan Jurkovšek   3.442 
64. L2-6514  Tektonsko-sedimentna analiza in evolucija velenjskega bazena  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Dragomir Skaberne   4.032 
65. L1-6670  Urbana hidrologija - vpliv infrastrukturnih objektov na podzemno vodo  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Mihael Brenčič   5.533 
66. L2-6458  Razvoj orodij za upravljanje in analizo obremenitev in vplivov na vode v porečjih Save in Soče  1.2.2004 - 30.1.2007  dr. Matjaž Mikoš   10.830 
67. M1-0011  Atlas značilnih georadarskih odbojev od potencialno nevarnih podpovršinskih objektov, vključno z neeksplodiranimi bojnimi sredstvi, v odvisnosti od geološke sestave tal  1.8.2004 - 31.8.2006  dr. Miloš Bavec   1.492 
68. Z1-6678  Matematični modeli za napovedovanje plazovitih območij  1.7.2004 - 31.3.2006  dr. Bojan Ogorelec   884 
69. L1-5233  Geohazard - razvoj metodologije za oceno geološko pogojene nevarnosti  1.1.2003 - 31.12.2005  dr. Miloš Bavec   3.294 
70. V2-0857  Novelacija in nadgradnja informacijskega sistema o zemeljskih plazovih in vključitev v bazo GIS_UJME  1.10.2003 - 30.9.2005  dr. Mihael Ribičič   5.990 
71. V4-0767  Vpliv klimatskih sprememb na rastlinsko pridelavo v Sloveniji - primer Vipavske doline  1.10.2002 - 30.9.2005  dr. Lučka Kajfež-Bogataj   5.826 
72. L2-3413  Geotermalna energija  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Mihael Brenčič   4.872 
73. L1-3202  Terciarna in kvartarna geodinamika na stičišču Alp, Dinaridov in Panonskega bazena  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Bogomir Jelen   727 
74. L1-3107  Urbana hidrogeologija - Vpliv infrastrukturnih objektov na podzemno vodo  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Mihael Brenčič   3.026 
75. L1-3403  Vpliv urbanega okolja na kakovost tal in procese v nezasičeni coni  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Željko Vukelič   3.832 
76. V1-0429  Raziskave ležišč pitne vode v območju Posočja  1.10.2000 - 31.8.2001  dr. Mihael Brenčič   6.159 
77. J1-1563  Geokemične in radiometrične značilnosti slovenskega krasa  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Robert Šajn   505 
78. T1-1180  Geološke karte  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Stevo Dozet   3.561 
79. L2-1399  Geotermalna energija  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Bojan Ogorelec   1.675 
80. J2-1433  Mehanizmi nastajanja, prenosa in kopičenja plinov v premogovnih slojih  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Jožef Pezdič   6.875 
81. L2-1658  Raziskave naravnega kamna v Sloveniji 1999 - 2001  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Bogdan Jurkovšek   1.985 
82. J1-0713  Dinarska karbonatna platforma v mezozoiku  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Stevo Dozet   1.915 
83. T1-0713  Dinarska karbonatna platforma v mezozoiku  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Stevo Dozet   694 
84. J1-0695  Geokemija supergenih procesov v Sloveniji  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Simon Pirc   6.268 
85. T1-0695  Geokemija supergenih procesov v Sloveniji  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Simon Pirc   5.059 
86. T1-0266  Geološka naravna dediščina Republike Slovenije  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Ladislav Placer   2.484 
87. L1-0599  Nekovinske mineralne surovine  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Dragomir Skaberne   3.059 
88. T1-0599  Nekovinske mineralne surovine  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Dragomir Skaberne   3.059 
89. T1-0288  Paleontologija, stratigrafija in tektonika v sloveniji  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Tea Kolar-Jurkovšek   1.085 
90. J1-0288  Paleontologija, stratigrafija in tektonika v Sloveniji  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Tea Kolar-Jurkovšek   1.085 
91. J1-0270  Petrologija in sedimentologija  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Bojan Ogorelec   4.591 
92. T1-0270  Petrologija in sedimentologija  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Bojan Ogorelec   3.950 
93. J1-0462  Prenos snovi v kraških tleh in v kraško-razpoklinskih kamninah  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Miran Veselič   1.621 
94. T1-0462  Prenos snovi v kraških tleh in v kraško-razpoklinskih kamninah  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Miran Veselič   584 
95. L1-0663  Urbana hidrogeologija - vpliv infrastrukturnih objektov na podzemne vode  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Janko Urbanc   3.945 
96. T1-0663  Urbana hidrogeologija - vpliv infrastrukturnih objektov na podzemne vode  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Janko Urbanc   1.796 
97. J1-7414  Slovenska alpska jezera: paleoekologija in ekologija (slo-al: pe) - procesi eutrofizacije v visokogorskih jezerih  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Anton Brancelj   7.548 
98. L2-0938  Nabrekljivost glinovcev in laporjev v Sloveniji  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Borut Petkovšek   3.023 
99. V4-0208  Študija o kapacitetah vodnih virov in kvaliteti vode za potrebe preskrbe s pitno vodo na območju Bele Krajine  1.10.1998 - 30.1.1999  mag. Joerg Prestor   1.828 
100. L2-8661  Sektorski koncept vodnega gospodarstva za prostorski plan RS  1.11.1998 - 31.12.1998  dr. Boris Kompare   2.918 
101. T1-7749  Geološka topografija mineraliziranih vod Slovenije  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Pero Mioč   993 
102. L2-7602  Geotermalna energija  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Bojan Ogorelec   1.398 
103. T1-7752  Izdelava in tiskanje geoloških kart s tolmači  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Stevo Dozet   365 
104. L2-7676  Raziskave naravnega kamna v Sloveniji  1.1.1996 - 31.12.1998  Jože Vesel   1.552 
105. T2-6493  Geološke karte  1.1.1994 - 31.12.1998  dr. Pero Mioč   1.703 
106. V2-8575  Razvoj sistema za obvladovanje ogroženosti podtalnice zaradi točkovnih in razpršilnih industrijskih in urbanih ter kmetijskih izvorov o  1.1.1996 - 31.8.1998  dr. Miran Veselič   3.858 
107. L2-7600  Nekovinske mineralne surovine  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Slavko Vekoslav Šolar   2.615 
108. L2-7684  Nevronske mreže v reševanju inženirsko geoloških problemov  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Borut Petkovšek   290 
109. L2-7679  Reološke značilnosti hribin v Velenjski kadunji v elastičnem in plastičnem področju  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Milan Medved   4.024 
110. J1-7263  Geokemija supergene cone v Sloveniji  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Jožef Pezdič   3.671 
111. J1-7023  Geologija okolja  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Janko Urbanc   2.143 
112. J1-7018  Paleontologija, stratigrafija in tektonika v Sloveniji  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Tea Kolar-Jurkovšek   1.087 
113. J1-7017  Petrologija in mineralogija  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Bojan Ogorelec   3.877 
114. T2-6485  Kamen v Sloveniji  1.1.1994 - 30.6.1998  dr. Breda Mirtič   2.000 
Raziskovalni in infrastrukturni programi ARIS (23) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. P1-0419  Dinamična Zemlja  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Mateja Jemec Auflič   1.374 
2. I0-0007  Geološki informacijski center  1.1.2022 - 31.12.2027  Jasna Šinigoj   821 
3. P1-0020  Podzemne vode in geokemija  1.1.2020 - 31.12.2027  dr. Mateja Gosar   6.414 
4. P1-0011  Regionalna geologija  1.1.2019 - 31.12.2027  dr. Tea Kolar-Jurkovšek   3.735 
5. P1-0025  Mineralne surovine  1.1.2018 - 31.12.2027  dr. Gorazd Žibret   3.104 
6. I0-E017  Izvajanje mednarodnega infrastrukturnega projekta EPOS  1.1.2024 - 31.12.2024  dr. Stanka Šebela   532 
7. I0-E017  Sofinanciranje izvajanja mednarodnega infrastrukturnega projekta EPOS  1.1.2023 - 31.12.2023  dr. Stanka Šebela   1.714 
8. I0-0007  Geološki informacijski center  1.1.2015 - 31.12.2021  Jasna Šinigoj   782 
9. P1-0020  Podzemne vode in geokemija  1.1.2014 - 31.12.2019  dr. Mateja Gosar   6.202 
10. P1-0011  Regionalna geologija  1.1.2014 - 31.12.2018  dr. Tea Kolar-Jurkovšek   4.137 
11. P1-0025  Mineralne surovine  1.1.2013 - 31.12.2017  dr. Gorazd Žibret   2.963 
12. I0-0007  Geološki informacijski center  1.1.2009 - 31.12.2014  Jasna Šinigoj   527 
13. P1-0020  Podzemne vode in geokemija  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Mateja Gosar   5.486 
14. P1-0011  Regionalna geologija  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Bogdan Jurkovšek   3.794 
15. P1-0025  Mineralne surovine  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Gorazd Žibret   2.137 
16. P1-0020  Podzemne vode in geokemija  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Mateja Gosar   5.863 
17. P1-0011  Regionalna geologija  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Bogdan Jurkovšek   3.038 
18. P1-0025  Sedimentologija in mineralne surovine  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Bojan Ogorelec   1.861 
19. P0-0503-0215  Geološke karte  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Stevo Dozet   2.517 
20. P0-0504-0215  Mineralne surovine  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Dragomir Skaberne   3.319 
21. P0-0502-0215  Paleontologija in stratigrafija  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Tea Kolar-Jurkovšek   921 
22. P0-0505-0215  Podzemne vode in geokemija  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Robert Šajn   5.569 
23. P0-0501-0215  Sedimentologija, mineralogija in petrologija  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Bojan Ogorelec   1.270 
Mednarodni projekti (38) vir: SICRIS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba
1. LIFE IP RESTART  Pospeševanje recikliranja odpadkov v vredne produkte skozi oblikovanja primernega okolja za krožno gospodarstvo v Sloveniji  1.1.2022 - 31.12.2030  dr. Alenka Mauko Pranjić  
2. HORIZON-HORIZON-HLTH-2021-ENWHLTH-03-01  PARC - European Partnership for the Assessment of Risks from Chemicals  1.5.2022 - 30.4.2029   
3. HORIZON-PARC-241751  Partnership for the Assessment of Risks from Chemicals  1.5.2022 - 30.4.2029   
4. HORIZON-GSEU-241736  A Geological Service for Europe  1.9.2022 - 31.8.2027   
5. HORIZON-FutuRaM-238708  Future Availability of Secondary Raw Materials  1.6.2022 - 31.5.2026   
6. GEORIS  Innovative technologies for waste processing in ESEE region  1.9.2022 - 31.8.2024  dr. Vilma Ducman  
7. HORIZON-NOCMOC-238931  Noc ima svojo moc (The Night has its Might), European Researchers' Night (NIGHT)  16.5.2022 - 15.2.2024   
8. EIT Regional Center Adria  EIT RawMaterials Hub – Regional Center Adria  1.1.2018 - 31.12.2023  dr. Alenka Mauko Pranjić  
9. H2020-ROBOMINERS-223247  Resilient Bio-inspired Modular Robotic Miners  1.6.2019 - 30.11.2023   
10. H2020-SCRREEN2-231409  Solutions for CRitical Raw materials - a European Expert Network 2  1.11.2020 - 31.10.2023   
11. H2020-e-shape-223250  EuroGEO Showcases: Applications Powered by Europe  1.5.2019 - 30.4.2023   
12. EKSRP-EIP-Vode  Zmanjševanje obremenitev iz kmetijstva na površinske in podzemne vode  22.10.2019 - 21.10.2022   
13. EIT RIS-ALiCE  Al-rich industrial residues for mineral binders in ESEE region  1.3.2019 - 28.2.2022  dr. Sabina Dolenec  
14. RIS Education & Enterpreneurship  RIS Education & Entrepreneurship (former ESEE Education initiatives and RIS BC&S combined)   1.1.2021 - 31.12.2021  dr. Mateja Košir  
15. EIT RIS-CuRE  Zero waste recovery of copper tailings in the ESEE region  1.1.2019 - 31.12.2021  dr. Ana Mladenović  
16. H2020-EU.3.5-GeoERA-207192  Establishing the European Geological Surveys Research Area to deliver a Geological Service for Europe  1.1.2017 - 31.12.2021   
17. H2020-NOCMOC-235739  Noc ima svojo moc (The Night has its Might), Euripean Researchers' Night (NIGHT)  1.4.2021 - 30.11.2021   
18. RIS RECOVER  Regional innovation scheme for zero waste extraction of critical raw materials. (EIT RIS activity related to action line I)  1.1.2018 - 31.12.2020  dr. Alenka Mauko Pranjić  
19. H2020-GIMS-212441  Geodetic Integrated Monitoring System  1.11.2017 - 31.10.2020   
20. H2020-Minland-216083  Mineral resources in sustainable land-use planning  1.12.2017 - 30.11.2019   
21. H2020-ORAMA-213522  Optimising quality of information in RAw MAterials data collection across Europe  1.12.2017 - 30.11.2019   
22. H2020-EU.3.5.3-UNEXMIN-199904  Autonomous Underwater Explorer for Flooded Mines  1.2.2016 - 31.10.2019   
23. H2020-EU.3.5.3-SCRREEN-206262  Solutions for CRitical Raw materials - a European Expert Network  1.11.2016 - 30.4.2019   
24. H2020-EU.3.5.3-VAMOS-193919  !Viable and Alternative Mine Operating System!  1.2.2015 - 31.7.2018   
25. H2020-EU.3.5.3-MICA-200297  Mineral Intelligence Capacity Analysis  1.12.2015 - 31.1.2018   
26. H2020-EU.3.5.3-MINATURA 2020-193887  Developing a concept for a European minerals deposit framework  1.2.2015 - 31.1.2018   
27. H2020-EU.3.5.3-INTRAW-193886  International cooperation on Raw materials  1.2.2015 - 31.1.2018   
28. H2020-EU.3.5.4-ProSUM-193869  Prospecting Secondary raw materials in the Urban mine and Mining waste  1.1.2015 - 31.12.2017   
29. FP7-ENERGY-GEOTHERMAL ERA NET-103525  Geothermal ERA NET  1.5.2012 - 31.10.2016   
30. CIP-191767  eEnvironmental services for advanced applications within INSPIRE  1.1.2013 - 31.12.2015   
31. FP7-NMP-MINERALS4EU-109373  Minerals Intelligence Network for Europe  1.9.2013 - 31.8.2015   
32. CIP-191927  INspired GEOdata CLOUD Services  1.2.2012 - 31.7.2014   
33. FP7-SPACE-PANGEO-97900  Enabling access to geological information in support of GMES  1.2.2011 - 31.1.2014   
34. FP7-ENVIRONMENT-EO-MINERS-93567  Earth observation for monitoring and observing environmental and societal impacts of mineral resources exploration and exploitation  1.2.2010 - 31.10.2013   
35. CIP-191726  EU Information and Policy Support System for Sustainable Supply of Europe with Energy and Mineral Resources  1.4.2010 - 31.3.2013   
36. FP7-ENVIRONMENT-91248  Living with landslide risk in Europe: Assessment, effects of global change, and risk management strategies  1.5.2009 - 30.4.2012   
37. FP7-REGPOT-87362  Reinforcing S&T Capacities of Two Emerging Research Centers for Natural and Industrial Pollutant Materials in Serbia and Slovenia  1.5.2008 - 30.4.2011   
38. FP5-EESD-IGES-57611  Integrated Use of Geothermal Energy for Sustainable Development  1.1.2000 - 30.6.2001   
Raziskovalna oprema (9)
št. Naziv opreme Leto nabave Nabavna vrednost (€) Skrbnik opreme Klasifikacija Vir sofinanciranja
1. Digitalni optični mikroskop (Keyence)  2021  99398  dr. Matevž Novak   Sistemi za analize  Paket 19 
2. DMT Summit X One oprema za seizmične geofizikalne raziskave  2021  90280  dr. Miloš Bavec   Raziskovalni sistemi  Paket 19 
3. Oprema za izvajanje visokoresolucijskih refleksijskih seizmičnih raziskav  2007  79517  dr. Miloš Bavec   Raziskovalni sistemi  Paket 13 
4. Oprema za karotažne meritve Robertson Geologging, elektro umeritvena naprava za karotažo, sonda za meritev geometrije vrtine in karotažni računalnik  2005  172449  mag. Andrej Lapanje   Raziskovalni sistemi  Paket 12 
5. Picarro laserski analizator izotopske sestave vode  2015  85315  dr. Janko Urbanc   Sistemi za analize  Paket 16 
6. Sistem drobljenja kamnin Fritsch Pulverisette 1/13 premium  2021  87565  Marko Prapretnik   Raziskovalni sistemi  Paket 19 
7. Sistem za georadarske meritve  2021  118064  dr. Marjana Zajc   Raziskovalni sistemi  Paket 19 
8. Sistem za izdelavo geoloških zbruskov in poliranih preparatov (Logitech)  2005  50075  dr. Matevž Novak   Raziskovalni sistemi  Paket 12 
9. Vrstični elektronski mikroskop na poljsko emisijo (FE-SEM) z možnostjo delovanja v nizkem vakuumu z energijsko disperzijskim spektrometrom (EDS), difrakcijo povratno sipanih elektronov (EBSD) in katodoluminiscenco (CL)  2021  578280  dr. Miloš Miler   Sistemi za analize  Paket 19 
Mentorji mladim raziskovalcem (31)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status
1. 00189  dr. Pero Mioč  Geologija  Raziskovalec 
2. 00510  dr. ANA HINTERLECHNER-RAVNIK  Geologija  Raziskovalec 
3. 00511  dr. JULIJANA RIJAVEC    Raziskovalec 
4. 01074  dr. Vladislav Rajkovič  Računalništvo in informatika  Raziskovalec 
5. 01259  dr. Nina Mali  Geologija  Raziskovalec 
6. 01374  dr. Stevo Dozet  Geologija  Raziskovalec 
7. 01404  dr. Bojan Ogorelec  Geologija  Raziskovalec 
8. 01677  dr. Alenka-Jelena Hudoklin-Božič  Upravne in organizacijske vede  Raziskovalec 
9. 01851  dr. Miroljub Kljajić  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec 
10. 02214  dr. Miran Veselič  Geologija  Raziskovalec 
11. 04133  dr. Polona Kralj  Geologija  Raziskovalec 
12. 04137  dr. Borut Petkovšek  Gradbeništvo  Raziskovalec 
13. 04862  dr. Janko Urbanc  Geologija  Raziskovalec 
14. 04952  dr. Mihael Ribičič  Geologija  Raziskovalec 
15. 05061  dr. Ladislav Placer  Geologija  Raziskovalec 
16. 05066  dr. Dragomir Skaberne  Geologija  Raziskovalec 
17. 06521  dr. Danilo Ravnik  Geologija  Raziskovalec 
18. 06522  dr. Bogomir Jelen  Geologija  Raziskovalec 
19. 07112  dr. Robert Leskovar  Računalništvo in informatika  Raziskovalec 
20. 07629  dr. Bogdan Jurkovšek  Geologija  Raziskovalec 
21. 09632  dr. Tea Kolar-Jurkovšek  Geologija  Raziskovalec 
22. 10667  dr. Mateja Gosar  Geologija  Raziskovalec 
23. 11339  dr. Robert Šajn  Geologija  Raziskovalec 
24. 14134  dr. Mihael Brenčič  Geologija  Raziskovalec 
25. 16309  dr. Miloš Bavec  Geologija  Raziskovalec 
26. 16437  dr. Andreja Pucihar  Upravne in organizacijske vede  Raziskovalec 
27. 18166  dr. Marko Komac  Geologija  Raziskovalec 
28. 19280  dr. Mitja Janža  Geologija  Raziskovalec 
29. 23427  dr. Gorazd Žibret  Geologija  Raziskovalec 
30. 29608  dr. Miloš Miler  Geologija  Raziskovalec 
31. 32050  dr. Petra Jamšek Rupnik  Geologija  Raziskovalec 
Opis
GeoZS izvaja temeljne, aplikativne in razvojne raziskave v vseh vejah geologije in sorodnih dejavnosti. Pokriva pa tudi strokovno, projektantsko in nadzorno delpo za različne naročnike v Sloveniji in svetu. V svoji 50-letni zgodovini, v kateri je sedanji GeoZS prešel različne organizacijske oblike, je sistematično iskal in zbiral geološke informacije o slovenskem ozemlju. Podatki so zbrani na številnih geoloških kartah, v raziskovalnih nalogah, poročilih in študijah ter v bazah podatkov. Geološki zavod Slovenije opravlja v okviru registrirane dejavnosti predvsem: - Geološke raziskave nacionalnega pomena - Zbira in posreduje geološke podatke in dokumentacijo - Izdeluje geološke karte in drugo geološko dokumentacijo - Pripravlja strokovne geološke podlage za potrebe državne uprave Delo v Geološkem zavodu Slovenije je organizirano v raziskovalnih skupinah: - Sedimentologija, mineralogija in petrografija - Paleontologija in stratigrafija - Geološke karte - Mineralne surovine - Geokemija in geologija okolja - Podzemne vode - Geološki informacijski center
Zgodovina ogledov
Priljubljeno