Nalaganje ...
Organizacije vir: ARIS

Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo

Raziskovalna dejavnost

Koda Veda Področje Podpodročje
2.13.00  Tehnika  Procesno strojništvo   
2.10.00  Tehnika  Proizvodne tehnologije in sistemi   
2.03.00  Tehnika  Energetika   
2.11.00  Tehnika  Konstruiranje   
2.04.00  Tehnika  Materiali   
2.21.00  Tehnika  Tehnološko usmerjena fizika   

Koda Veda Področje
T210  Tehnološke vede  Strojništvo, hidravlika, vakuumska tehnologija, vibracije in akustično inženirstvo 
T130  Tehnološke vede  Produkcijska tehnologija 
T150  Tehnološke vede  Tehnologija materialov 
T140  Tehnološke vede  Energijske raziskave 
T120  Tehnološke vede  Sistemsko inženirstvo, računalniška tehnologija 

Koda Opis
Raziskovanje 
Izobraževanje 
Industrija 
Prenos tehnologije 
Vrednotenje (pravilnik)
vir: COBISS
Upoš. tč.
96.376,86
A''
24.226,63
A'
51.775,56
A1/2
67.273,77
CI10
69.858
CImax
14.937
h10
91
A1
348,3
A3
164,28
Podatki za zadnjih 5 let (citati za zadnjih 10 let) na dan 21. februar 2024; A3 za obdobje 2018-2022
Baza Povezani zapisi Citati Čisti citati Povprečje čistih citatov
WoS 3.632  72.420  63.962  17,61 
Scopus 4.263  88.129  78.073  18,31 
Raziskovalne skupine (33)
št. Evidenčna št. Naziv skupine Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. 0782-001  Laboratorij za dinamiko fluidov in termodinamiko  dr. Božidar Šarler   2.222 
2. 0782-002  Laboratorij za nelinearno mehaniko  dr. Miha Brojan   457 
3. 0782-003  Laboratorij za varjenje  dr. Damjan Klobčar   1.628 
4. 0782-004  Laboratorij za sinergetiko  dr. Edvard Govekar   532 
5. 0782-006  Laboratorij za numerično modeliranje in simulacijo v mehaniki  dr. Miroslav Halilovič   783 
6. 0782-007  Laboratorij za dinamiko strojev in konstrukcij  dr. Miha Boltežar   1.585 
7. 0782-008  Laboratorij za ogrevalno, sanitarno in solarno tehniko ter klimatizacijo  dr. Uroš Stritih   417 
8. 0782-009  Laboratorij za hladilno tehniko  dr. Andrej Kitanovski   639 
9. 0782-010  Laboratorij za preoblikovanje  dr. Tomaž Pepelnjak   591 
10. 0782-011  Laboratorij za alternativne tehnologije  dr. Joško Valentinčič   643 
11. 0782-012  Laboratorij za strego, montažo in pnevmatiko  dr. Niko Herakovič   1.165 
12. 0782-013  Laboratorij za odrezavanje  dr. Franci Pušavec   1.267 
13. 0782-014  Laboratorij za strojne elemente in mehanizme  dr. Marko Nagode   967 
14. 0782-015  Laboratorij za vrednotenje konstrukcij  dr. Jernej Klemenc   1.022 
15. 0782-016  Laboratorij za tribologijo in površinsko nanotehnologijo  dr. Mitjan Kalin   1.892 
16. 0782-017  Laboratorij za snovanje in optimiranje konstrukcij  dr. Boris Jerman   455 
17. 0782-018  Laboratorij za modeliranje elementov in konstrukcij  dr. Robert Kunc   926 
18. 0782-019  Laboratorij za računalniško podprto konstruiranje - LECAD  dr. Nikola Vukašinović   1.442 
19. 0782-024  Laboratorij za motorje z notranjim zgorevanjem in elektromobilnost  dr. Tomaž Katrašnik   1.342 
20. 0782-025  Laboratorij za termoenergetiko  dr. Mihael Sekavčnik   1.366 
21. 0782-026  Laboratorij za energetske delovne stroje in tehnično akustiko  dr. Jurij Prezelj   466 
22. 0782-028  Center za eksperimentalno mehaniko  dr. Lidija Slemenik Perše   639 
23. 0782-030  Laboratorij za toplotno obdelavo in laboratorij za preizkušanje kovin  dr. Roman Šturm   551 
24. 0782-031  Laboratorij za meritve v procesnem strojništvu  dr. Jože Kutin   639 
25. 0782-033  Laboratorij za vodne in turbinske stroje  dr. Marko Hočevar   1.496 
26. 0782-034  Laboratorij za toplotno tehniko  dr. Iztok Golobič   827 
27. 0782-035  Laboratorij za aeronavtiko  dr. Igor Petrović   65 
28. 0782-036  Raziskovalna skupina za matematiko  dr. Janez Žerovnik   1.099 
29. 0782-037  IC za sodobno strojništvo  dr. Tone Češnovar   401 
30. 0782-038  Laboratorij za okoljske tehnologije v zgradbah  dr. Sašo Medved   1.003 
31. 0782-039  Laboratorij za fotoniko in laserske sisteme  dr. Rok Petkovšek   343 
32. 0782-040  Laboratorij za lasersko tehniko  dr. Matija Jezeršek   800 
33. 0782-041  Laboratorij za mehatroniko, proizvodne sisteme in avtomatizacijo  dr. Primož Podržaj   1.416 
Raziskovalci (362)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. 29052  Edo Adrović    Strokovni ali tehnični sodelavec  151 
2. 32091  dr. Vid Agrež  Tehnološko usmerjena fizika  Raziskovalec  81 
3. 54161  dr. Žiga Ahčin  Procesno strojništvo  Raziskovalec  22 
4. 55737  Rida Ahmed  Tehnološko usmerjena fizika  Raziskovalec 
5. 57437  Rayan Ajeeb  Konstruiranje  Raziskovalec 
6. 54918  Izaz Ali  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
7. 20338  dr. Miha Ambrož  Konstruiranje  Raziskovalec  358 
8. 56852  Klara Arhar  Procesno strojništvo  Raziskovalec  16 
9. 11809  dr. Ciril Arkar  Energetika  Raziskovalec  344 
10. 57312  Sanel Avdić  Konstruiranje  Raziskovalec 
11. 11905  dr. Aleš Babnik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  103 
12. 53773  dr. Tibor Barši Palmić  Konstruiranje  Raziskovalec  15 
13. 56986  Jan Bartolj    Strokovni ali tehnični sodelavec  11 
14. 23180  dr. Janez Benedičič  Konstruiranje  Raziskovalec  126 
15. 51907  Martina Benko Loknar  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec  12 
16. 54777  Jure Berce  Procesno strojništvo  Raziskovalec  27 
17. 03923  dr. Anton Bergant  Procesno strojništvo  Raziskovalec  392 
18. 26556  dr. Zoran Bergant  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  105 
19. 20863  dr. Tomaž Berlec  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  349 
20. 35646  dr. Benjamin Bizjan  Mehanika  Raziskovalec  123 
21. 58026  Mihael Blatnik  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
22. 22455  dr. Gregor Bobovnik  Meroslovje  Raziskovalec  266 
23. 56845  Žan Boček  Mehanika  Raziskovalec 
24. 57495  Leon Bogdanović    Strokovni ali tehnični sodelavec 
25. 54860  Simon Bogić    Strokovni ali tehnični sodelavec  24 
26. 02034  dr. Miha Boltežar  Konstruiranje  Raziskovalec  1.236 
27. 05912  dr. Andrej Bombač  Procesno strojništvo  Raziskovalec  222 
28. 18327  dr. Drago Bračun  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  236 
29. 53102  Matic Brank  Konstruiranje  Raziskovalec  30 
30. 19859  dr. Vitoslav Bratuš  Materiali  Raziskovalec  33 
31. 39976  Žiga Bratuž  Šport  Raziskovalec  17 
32. 52103  dr. Simon Brezovnik  Matematika  Raziskovalec  50 
33. 56005  Tine Brežan  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
34. 24560  dr. Miha Brojan  Konstruiranje  Raziskovalec  387 
35. 54915  Tomaž Brzin  Konstruiranje  Raziskovalec 
36. 55531  Mattia Bucci  Procesno strojništvo  Raziskovalec  26 
37. 55644  Jan Cerar  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
38. 58029  Nejc Cerkovnik  Energetika  Raziskovalec  13 
39. 15341  dr. Amer Amor Chowdhury Haque  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec  317 
40. 58251  Matevž Cimermančič  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
41. 37400  dr. Marko Corn  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  35 
42. 53298  dr. Stefan Costea  Konstruiranje  Raziskovalec  68 
43. 36852  Matic Cotič    Strokovni ali tehnični sodelavec  22 
44. 25798  dr. Gregor Čepon  Konstruiranje  Raziskovalec  414 
45. 38760  dr. Luka Černe  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  19 
46. 32073  dr. Martin Česnik  Konstruiranje  Raziskovalec  131 
47. 23947  dr. Tone Češnovar  Ekonomija  Raziskovalec  43 
48. 34376  dr. Lucija Čoga  Konstruiranje  Raziskovalec  61 
49. 33238  dr. Vanja Čok  Konstruiranje  Raziskovalec  65 
50. 39495  Luka Čurović  Energetika  Raziskovalec  64 
51. 21232  dr. Mihael Debevec  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  633 
52. 23289  dr. Ivan Demšar  Konstruiranje  Raziskovalec  64 
53. 38848  dr. Tadej Dobravec  Procesno strojništvo  Raziskovalec  53 
54. 30588  mag. Suzana Domjan  Energetika  Raziskovalec  172 
55. 37417  dr. Mitja Drab  Fizika  Raziskovalec  66 
56. 22240  dr. Radovan Dražumerič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  78 
57. 38468  Pavel Drešar    Strokovni ali tehnični sodelavec  26 
58. 35058  dr. Primož Drešar  Procesno strojništvo  Raziskovalec  27 
59. 15990  dr. Boštjan Drobnič  Energetika  Raziskovalec  203 
60. 38903  Jaka Dugar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  43 
61. 23471  dr. Matevž Dular  Energetika  Raziskovalec  449 
62. 58395  Jure Dvoršak  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec 
63. 14872  dr. Martin Furlan  Mehanika  Raziskovalec  49 
64. 29631  dr. Boštjan Gabrovšek  Matematika  Raziskovalec  73 
65. 57356  Prashant Gangwani  Konstruiranje  Raziskovalec 
66. 12288  mag. Tone Godeša  Rastlinska produkcija in predelava  Raziskovalec  214 
67. 05566  dr. Iztok Golobič  Procesno strojništvo  Raziskovalec  768 
68. 39358  dr. Domen Gorjup  Konstruiranje  Raziskovalec  26 
69. 56816  Jasna Gornik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
70. 32075  dr. Aleš Gosar  Konstruiranje  Raziskovalec  112 
71. 39528  dr. Jurij Gostiša  Procesno strojništvo  Raziskovalec  65 
72. 58030  Vid Gostiša  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
73. 08782  dr. Edvard Govekar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  423 
74. 10157  dr. Ladislav Grad  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  82 
75. 36365  dr. Urška Gradišar Centa  Fizika  Raziskovalec  67 
76. 56664  Jure Gramc  Energetika  Raziskovalec  34 
77. 29224  dr. Peter Gregorčič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  263 
78. 38150  dr. Damir Grguraš  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  95 
79. 21174  dr. Aleksander Grm  Mehanika  Raziskovalec  59 
80. 36255  Dušanka Grubor Železnik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
81. 56987  Žiga Gruden    Strokovni ali tehnični sodelavec 
82. 56011  Armin Hadžić  Procesno strojništvo  Strokovni ali tehnični sodelavec  25 
83. 20443  dr. Miroslav Halilovič  Mehanika  Raziskovalec  394 
84. 30833  dr. Umut Hanoglu  Procesno strojništvo  Raziskovalec  45 
85. 10499  dr. Niko Herakovič  Konstruiranje  Raziskovalec  699 
86. 33488  dr. Jurij Hladnik  Konstruiranje  Raziskovalec  79 
87. 18836  dr. Marko Hočevar  Procesno strojništvo  Raziskovalec  598 
88. 10926  dr. Darja Horvat  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  63 
89. 29878  dr. Robert Horvat  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec  28 
90. 58249  Gašper Hribar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
91. 50212  dr. Luka Hribar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  21 
92. 50688  dr. Awais Ikram  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  30 
93. 56851  Mirza Imširović  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
94. 54895  Enej Istenič  Konstruiranje  Raziskovalec 
95. 54971  Slobodanka Ivanjić Kostrešević    Strokovni ali tehnični sodelavec 
96. 53512  Denis Jankovič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  16 
97. 56850  Miha Jelenčič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
98. 50106  Darja Jeločnik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
99. 36571  Rok Jelovčan    Strokovni ali tehnični sodelavec  86 
100. 05637  dr. Marjan Jenko  Elektronske komponente in tehnologije  Raziskovalec  157 
101. 56976  Samo Jereb  Procesno strojništvo  Raziskovalec  17 
102. 14345  dr. Boris Jerman  Konstruiranje  Raziskovalec  443 
103. 33239  dr. Marko Jerman  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  86 
104. 20270  dr. Andrej Jeromen  Računalništvo in informatika  Raziskovalec  67 
105. 21238  dr. Matija Jezeršek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  371 
106. 53012  Anja Juriševič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
107. 53509  Jure Kajbič  Konstruiranje  Raziskovalec  18 
108. 14556  dr. Mitjan Kalin  Konstruiranje  Raziskovalec  1.094 
109. 32770  dr. Tadej Kanduč  Matematika  Raziskovalec  59 
110. 54942  Deepa Kareepadath Santhosh  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
111. 51942  Luka Kastelic  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  37 
112. 54276  Tomaž Kastelic  Mehanika  Raziskovalec 
113. 23468  dr. Tomaž Katrašnik  Energetika  Raziskovalec  668 
114. 18048  Tadeja Kavčič    Strokovni ali tehnični sodelavec  31 
115. 23778  dr. Tomaž Kek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  157 
116. 52972  Matic Kelvišar    Strokovni ali tehnični sodelavec 
117. 50820  Matjaž Kern  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  37 
118. 18580  dr. Andrej Kitanovski  Procesno strojništvo  Raziskovalec  497 
119. 53878  Urban Klanjšček  Konstruiranje  Raziskovalec 
120. 16334  dr. Jernej Klemenc  Konstruiranje  Raziskovalec  774 
121. 50695  dr. Katja Klinar  Procesno strojništvo  Raziskovalec  82 
122. 20441  dr. Damjan Klobčar  Konstruiranje  Raziskovalec  561 
123. 10424  dr. Pino Koc  Mehanika  Raziskovalec  258 
124. 50821  dr. Tadej Kocjan  Konstruiranje  Raziskovalec  44 
125. 52343  Jernej Jan Kočica  Proizvodne tehnologije in sistemi  Strokovni ali tehnični sodelavec  19 
126. 52247  dr. Miha Kodrič  Konstruiranje  Raziskovalec  21 
127. 32070  dr. Janez Kogovšek  Konstruiranje  Raziskovalec  53 
128. 58662  Mihael Boštjan Končar  Energetika  Raziskovalec 
129. 18005  Franci Kopač    Strokovni ali tehnični sodelavec  55 
130. 56844  Jure Korbar  Mehanika  Raziskovalec  10 
131. 29800  Jernej Korinšek    Strokovni ali tehnični sodelavec  58 
132. 12725  dr. Leon Kos  Konstruiranje  Raziskovalec  245 
133. 38896  dr. Matjaž Kos  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  27 
134. 11624  dr. Borut Kosec  Materiali  Raziskovalec  974 
135. 39927  dr. Jure Košir  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec  14 
136. 54775  Tilen Košir  Mehanika  Raziskovalec 
137. 32762  Jernej Kovač    Strokovni ali tehnični sodelavec  313 
138. 30680  dr. Jernej Kovačič  Konstruiranje  Raziskovalec  223 
139. 56848  Krištof Kovačič  Procesno strojništvo  Raziskovalec  13 
140. 21381  dr. Miha Kovačič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  245 
141. 56288  Dejan Kovšca  Mehanika  Raziskovalec  17 
142. 53118  Nejc Kozamernik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
143. 38151  dr. Dominik Kozjek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  39 
144. 23470  dr. Peter Krajnik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  235 
145. 18702  Vane Kralj    Strokovni ali tehnični sodelavec 
146. 17076  dr. Davorin Kramar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  438 
147. 39191  dr. Matej Kranjec  Konstruiranje  Raziskovalec  20 
148. 20969  dr. Simon Krašna  Konstruiranje  Raziskovalec  141 
149. 54773  Gaia Kravanja  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  14 
150. 55317  dr. Andraž Kravos  Energetika  Raziskovalec  72 
151. 34443  dr. Ambrož Kregar  Energetika  Raziskovalec  74 
152. 58080  Gašper Krivic  Konstruiranje  Raziskovalec 
153. 54859  Ajda Kunavar  Kemijsko inženirstvo  Raziskovalec  10 
154. 16173  dr. Robert Kunc  Konstruiranje  Raziskovalec  426 
155. 06784  dr. Igor Kuštrin  Energetika  Raziskovalec  357 
156. 20047  dr. Jože Kutin  Meroslovje  Raziskovalec  417 
157. 58025  Mark Kuzman  Konstruiranje  Raziskovalec 
158. 57918  Larisa Lavrenčič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
159. 58756  Aleš Lavrič  Šport  Raziskovalec 
160. 55744  Jaka Lavrih    Strokovni ali tehnični sodelavec 
161. 12260  dr. Andrej Lebar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  308 
162. 54776  Aljaž Litrop  Konstruiranje  Raziskovalec  25 
163. 33584  dr. Qingguo Liu  Procesno strojništvo  Raziskovalec  32 
164. 37513  dr. Žiga Lokar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  37 
165. 38149  dr. Damjan Lolić  Mehanika  Raziskovalec  11 
166. 33777  dr. Andrej Lotrič  Energetika  Raziskovalec  69 
167. 38050  dr. Nejc Lukač  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  48 
168. 50858  dr. Andraž Maček  Mehanika  Raziskovalec  88 
169. 53505  Alenka Maffi    Strokovni ali tehnični sodelavec 
170. 35611  Mateja Maffi    Strokovni ali tehnični sodelavec 
171. 24749  dr. Franc Majdič  Konstruiranje  Raziskovalec  571 
172. 34009  Aleš Malneršič  Procesno strojništvo  Raziskovalec  73 
173. 50105  Andreja Malus  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  15 
174. 39192  dr. Rok Markežič  Mehanika  Raziskovalec  18 
175. 54774  Matevž Marš  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
176. 53511  Sebastjan Matkovič  Konstruiranje  Raziskovalec  31 
177. 36364  dr. Boštjan Mavrič  Procesno strojništvo  Raziskovalec  100 
178. 30539  Tanja Mavrič Rušt    Strokovni ali tehnični sodelavec 
179. 03408  dr. Sašo Medved  Energetika  Raziskovalec  806 
180. 39813  Igor Mele  Materiali  Raziskovalec  53 
181. 33498  dr. Mohor Mihelčič  Materiali  Raziskovalec  141 
182. 10440  dr. Aleš Mihelič  Mehanika  Raziskovalec  106 
183. 55741  Urška Mlakar  Energetika  Raziskovalec  42 
184. 37988  dr. Bor Mojškerc  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  28 
185. 08719  dr. Nikolaj Mole  Mehanika  Raziskovalec  332 
186. 23369  dr. Mitja Mori  Energetika  Raziskovalec  390 
187. 52341  dr. Matic Može  Procesno strojništvo  Raziskovalec  144 
188. 35031  dr. Katarina Mramor  Procesno strojništvo  Raziskovalec  59 
189. 37953  dr. Jaka Mur  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  51 
190. 39193  dr. Jure Murovec  Energetika  Raziskovalec  51 
191. 57353  Irfan Nadeem  Konstruiranje  Raziskovalec  12 
192. 13469  dr. Marko Nagode  Konstruiranje  Raziskovalec  807 
193. 58306  dr. Anish Nair  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  18 
194. 18049  Aleksander Novak    Strokovni ali tehnični sodelavec  146 
195. 58248  Benjamin Novak  Meroslovje  Raziskovalec 
196. 56408  Iztok Novak  Šport  Raziskovalec 
197. 22241  dr. Lovrenc Novak  Energetika  Raziskovalec  198 
198. 54466  Nejc Novak  Konstruiranje  Raziskovalec  43 
199. 53812  Štefan Obid  Mehanika  Raziskovalec  26 
200. 53664  dr. Domen Ocepek  Konstruiranje  Raziskovalec  47 
201. 10370  dr. Ivan Okorn  Konstruiranje  Raziskovalec  103 
202. 26561  dr. Simon Oman  Konstruiranje  Raziskovalec  250 
203. 23469  dr. Henri Orbanić  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  166 
204. 56010  Jernej Ortar  Procesno strojništvo  Raziskovalec  11 
205. 36989  Uroš Orthaber  Tehnološko usmerjena fizika  Raziskovalec  12 
206. 35754  dr. Alen Oseli  Mehanika  Raziskovalec  131 
207. 56847  Nejc Osolnik  Konstruiranje  Raziskovalec 
208. 34412  dr. Eneja Osterman  Energetika  Raziskovalec  28 
209. 54541  Ivo Pačnik    Strokovni ali tehnični sodelavec  13 
210. 53231  dr. Žiga Pandur  Procesno strojništvo  Raziskovalec  29 
211. 39189  dr. Branislav Panić  Konstruiranje  Raziskovalec  21 
212. 34413  dr. Urban Pavlovčič  Računalništvo in informatika  Raziskovalec  51 
213. 12957  dr. Tomaž Pepelnjak  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  431 
214. 24328  dr. Aljoša Peperko  Matematika  Raziskovalec  193 
215. 57917  Jakob Perne    Strokovni ali tehnični sodelavec 
216. 04471  dr. Matjaž Perpar  Procesno strojništvo  Raziskovalec  127 
217. 35427  dr. Jaka Petelin  Fizika  Raziskovalec  53 
218. 50822  Nada Petelin  Procesno strojništvo  Raziskovalec  42 
219. 53508  Jaka Peternel  Tehnološko usmerjena fizika  Raziskovalec 
220. 35069  dr. Martin Petkovšek  Procesno strojništvo  Raziskovalec  130 
221. 15646  dr. Rok Petkovšek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  267 
222. 32081  dr. Igor Petrović  Mehanika  Raziskovalec  55 
223. 33801  dr. Miha Pipan  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  182 
224. 51901  Peter Pipp  Mehanika  Raziskovalec  10 
225. 53721  Teja Pirnat    Strokovni ali tehnični sodelavec 
226. 58368  Renata Piščanec    Strokovni ali tehnični sodelavec 
227. 53795  Tanja Plestenjak    Strokovni ali tehnični sodelavec 
228. 55736  Jan Pleterski  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec 
229. 28609  dr. Matej Pleterski  Materiali  Raziskovalec  70 
230. 17059  dr. Primož Podržaj  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec  198 
231. 51896  dr. Miha Pogačar  Mehanika  Raziskovalec  25 
232. 04000  Marjan Pohl  Meroslovje  Strokovni ali tehnični sodelavec  30 
233. 33657  dr. Marko Polajnar  Konstruiranje  Raziskovalec  99 
234. 22018  Marko Polak  Mehanika  Raziskovalec 
235. 33242  dr. Primož Poredoš  Energetika  Raziskovalec  96 
236. 58031  Mark Porenta  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
237. 15107  dr. Primož Potočnik  Računalništvo in informatika  Raziskovalec  180 
238. 57049  dr. Tanja Potočnik Mesarić    Strokovni ali tehnični sodelavec  17 
239. 22649  dr. Janez Povh  Računalniško intenzivne metode in aplikacije  Raziskovalec  341 
240. 25463  dr. Tomaž Požar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  143 
241. 27988  dr. Tomaž Požrl  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  36 
242. 20857  dr. Jurij Prezelj  Energetika  Raziskovalec  451 
243. 36357  dr. Matej Prijatelj  Energetika  Raziskovalec  21 
244. 57341  Tomaž Pšeničnik  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
245. 55743  Jernej Puc  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
246. 57005  Jan Pustavrh  Konstruiranje  Raziskovalec  13 
247. 26559  dr. Franci Pušavec  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  603 
248. 21784  Aleksandra Radelj    Strokovni ali tehnični sodelavec 
249. 35601  dr. Boštjan Rajh  Varstvo okolja  Raziskovalec  55 
250. 51900  Khush Bakhat Rana  Procesno strojništvo  Raziskovalec  13 
251. 53414  Davor Rašić  Energetika  Raziskovalec  17 
252. 32078  dr. Dunja Ravnikar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  21 
253. 01371  dr. Zlatko Rek  Procesno strojništvo  Raziskovalec  217 
254. 39494  dr. Matevž Resman  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  45 
255. 57002  Dragotin Resnik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
256. 50956  Nina Reščič  Računalništvo in informatika  Raziskovalec  38 
257. 26144  dr. Lidija Rihar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  166 
258. 52716  Luka Roblek  Mehanika  Raziskovalec 
259. 19286  dr. Samuel Rodman Oprešnik  Energetika  Raziskovalec  155 
260. 53507  Žiga Rosec  Energetika  Raziskovalec  22 
261. 57808  dr. Juan Manuel Rossello  Energetika  Raziskovalec  28 
262. 17999  Matjaž Rot    Strokovni ali tehnični sodelavec  175 
263. 18047  Vinko Rotar    Strokovni ali tehnični sodelavec  38 
264. 58585  David Rožman  Konstruiranje  Raziskovalec 
265. 51897  dr. Nejc Rožman  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  19 
266. 54411  Dominik Rupert    Strokovni ali tehnični sodelavec 
267. 52366  Zdenka Rupič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
268. 21774  dr. Darja Rupnik Poklukar  Matematika  Raziskovalec  57 
269. 15850  dr. Primož Rus  Mehanika  Raziskovalec  55 
270. 30912  dr. Izidor Sabotin  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  117 
271. 56402  dr. Mahrukh Sadaf  Mehanika  Raziskovalec  11 
272. 51269  Peter Sambol    Strokovni ali tehnični sodelavec  18 
273. 34618  dr. Anastasia Samodurova  Fizika  Raziskovalec  15 
274. 58740  Luka Samsa  Konstruiranje  Raziskovalec 
275. 39917  Matej Sečnik  Procesno strojništvo  Raziskovalec  60 
276. 27773  dr. Ivan Sedmak  Procesno strojništvo  Raziskovalec  111 
277. 14342  dr. Mihael Sekavčnik  Energetika  Raziskovalec  565 
278. 32082  dr. Luka Selak  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  50 
279. 33516  dr. Tine Seljak  Energetika  Raziskovalec  192 
280. 08456  dr. Andrej Senegačnik  Energetika  Raziskovalec  332 
281. 57155  Stefan Serafimoski  Mehanika  Raziskovalec 
282. 51435  Luka Sevšek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  22 
283. 51898  Muhammad S.N. Siddiqui  Konstruiranje  Raziskovalec 
284. 54772  Jaka Simončič  Tehnološko usmerjena fizika  Raziskovalec 
285. 54779  Narendra Singh  Konstruiranje  Raziskovalec 
286. 23010  dr. Janko Slavič  Konstruiranje  Raziskovalec  632 
287. 22701  dr. Lidija Slemenik Perše  Mehanika  Raziskovalec  430 
288. 58284  Žak Sovec  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
289. 33274  dr. Bojan Starman  Mehanika  Raziskovalec  119 
290. 54780  Ema Stefanovska  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
291. 21632  Jožica Sterle    Strokovni ali tehnični sodelavec 
292. 39196  dr. Luka Sterle  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  41 
293. 15163  dr. Uroš Stritih  Energetika  Raziskovalec  406 
294. 38156  dr. Rok Stropnik  Energetika  Raziskovalec  107 
295. 29619  dr. Andrej Svete  Meroslovje  Raziskovalec  124 
296. 04101  dr. Božidar Šarler  Procesno strojništvo  Raziskovalec  1.092 
297. 56846  Dominik Šavli  Tehnološko usmerjena fizika  Raziskovalec 
298. 29047  dr. Domen Šeruga  Konstruiranje  Raziskovalec  335 
299. 31322  dr. Marko Šimic  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  272 
300. 32526  dr. Andrej Škrlec  Konstruiranje  Raziskovalec  85 
301. 33467  dr. Gašper Škulj  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  52 
302. 54778  Jan Šmalc  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
303. 39999  Matic Šobak    Strokovni ali tehnični sodelavec  55 
304. 13026  dr. Roman Šturm  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  325 
305. 21797  Matjaž Šubelj  Konstruiranje  Strokovni ali tehnični sodelavec 
306. 52067  dr. Jan Šuntajs  Fizika  Raziskovalec  17 
307. 53756  Katja Tajč    Strokovni ali tehnični sodelavec 
308. 51941  Tilen Tibaut  Energetika  Raziskovalec 
309. 57057  Emilija Todorovski  Energetika  Raziskovalec 
310. 58661  Filip Todorovski  Energetika  Raziskovalec 
311. 55543  Grega Tomažin  Računalništvo in informatika  Raziskovalec 
312. 37663  dr. Dejan Tomažinčič  Konstruiranje  Raziskovalec  50 
313. 34418  dr. Urban Tomc  Procesno strojništvo  Raziskovalec  91 
314. 33069  dr. Pavel Tomšič  Konstruiranje  Raziskovalec  65 
315. 30910  dr. Ana Trajkovski  Konstruiranje  Raziskovalec  52 
316. 34656  dr. Jovan Trajkovski  Konstruiranje  Raziskovalec  93 
317. 32761  Vida Trček  Mehanika  Raziskovalec 
318. 28906  dr. Uroš Trdan  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  137 
319. 55643  Jonas Trojer    Strokovni ali tehnični sodelavec  46 
320. 29624  dr. Jaka Tušek  Procesno strojništvo  Raziskovalec  151 
321. 58028  Janko Tuta  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
322. 51899  dr. Uroš Urbas  Konstruiranje  Raziskovalec  24 
323. 33473  dr. Janez Urevc  Mehanika  Raziskovalec  140 
324. 18553  dr. Joško Valentinčič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  442 
325. 52700  dr. Ivona Vasileska  Konstruiranje  Raziskovalec  42 
326. 57481  Blaž Velkavrh  Elektronske komponente in tehnologije  Raziskovalec  14 
327. 36938  dr. Daniele Vella  Fizika  Raziskovalec  70 
328. 23018  dr. Robert Vertnik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  218 
329. 16148  dr. Tomaž Videnič  Konstruiranje  Raziskovalec  99 
330. 35395  dr. Rok Vihar  Energetika  Raziskovalec  57 
331. 54938  Katja Vozel  Procesno strojništvo  Raziskovalec  28 
332. 30914  dr. Rok Vrabič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  245 
333. 35728  Anja Vrhovec    Strokovni ali tehnični sodelavec 
334. 55738  Tim Vrtač  Mehanika  Raziskovalec 
335. 53510  Gašper Vuga  Procesno strojništvo  Raziskovalec  14 
336. 25450  dr. Nikola Vukašinović  Konstruiranje  Raziskovalec  205 
337. 58394  Filip Jure Vuzem  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
338. 37776  dr. Rizwan Zahoor  Procesno strojništvo  Raziskovalec  42 
339. 21773  dr. Helena Zakrajšek  Matematika  Raziskovalec  27 
340. 51176  dr. Klemen Zaletelj  Konstruiranje  Raziskovalec  20 
341. 53904  Jan Zavodnik  Konstruiranje  Raziskovalec  35 
342. 54079  dr. Eva Zavrl  Energetika  Raziskovalec  42 
343. 35386  dr. Klemen Zelič  Energetika  Raziskovalec  55 
344. 52620  dr. Jure Zevnik  Procesno strojništvo  Raziskovalec  35 
345. 39298  dr. Peter Zobec  Konstruiranje  Raziskovalec  36 
346. 58252  Bor Zupan  Procesno strojništvo  Raziskovalec  10 
347. 37172  dr. Hugo Zupan  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  113 
348. 10555  dr. Samo Zupan  Konstruiranje  Raziskovalec  367 
349. 56849  Andraž Zupanc  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
350. 33926  dr. Mojca Zupanc  Procesno strojništvo  Raziskovalec  70 
351. 36685  dr. Matevž Zupančič  Procesno strojništvo  Raziskovalec  255 
352. 30568  dr. Sebastjan Žagar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  44 
353. 55739  Anže Železnik  Mehanika  Raziskovalec  23 
354. 26558  dr. Andrej Žerovnik  Konstruiranje  Raziskovalec  136 
355. 03430  dr. Janez Žerovnik  Matematika  Raziskovalec  805 
356. 51748  dr. Primož Žibret  Meroslovje  Raziskovalec 
357. 55031  Tej Žižak  Procesno strojništvo  Raziskovalec  32 
358. 50074  dr. Anton Žnidarčič  Energetika  Raziskovalec  45 
359. 58027  Urban Žnidaršič  Konstruiranje  Raziskovalec 
360. 36409  dr. Blaž Žugelj  Konstruiranje  Raziskovalec  24 
361. 50587  dr. Tena Žužek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  28 
362. 36402  dr. Urban Žvar Baškovič  Energetika  Raziskovalec  99 
Raziskovalni projekti ARIS (329) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. N2-0328  Vpliv temperaturnih razmer na mikrostrukturo in mehanske lastnosti aditivno izdelanih materialov  1.1.2024 - 31.12.2027  dr. Damjan Klobčar   561 
2. J2-50222  Novi pristopi h kontinuirnemu pridobivanju atmosferske vode s hidrogeli na osnovi izmenjave sevalne energije z vesoljem in koriščenja odpadne toplote  1.7.2024 - 30.6.2027  dr. Primož Poredoš   96 
3. J7-50229  Sistem za pozitronsko tomografijo z omejenim zornim poljem  1.7.2024 - 30.6.2027  dr. Rok Pestotnik   703 
4. N2-0335  HEXAPIC - Delčna koda za heterogene računalniške arhiteture na ravni eksa  1.9.2024 - 28.2.2027  dr. Leon Kos   245 
5. N2-0343  Temeljne raziskave uporabnosti napovednih modelov, ki temeljijo na umetni inteligenci, za izboljšanje kakovosti proizvodnje z naprednimi procesi strojne obdelave  1.3.2024 - 28.2.2027  dr. Franci Pušavec   603 
6. N2-0326  Eksperimentalna in numerična analiza statičnega in dinamičnega upogibnega obremenjevanja kompozitov z gumeno matrico  1.1.2024 - 31.12.2026  dr. Jernej Klemenc   774 
7. L2-50045  Dvofilamentni 3D tisk z betonom in zemljino  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Lucija Hanžič   1.467 
8. L2-50083  Mehko robotski hidravlični vpenjalni sistem hlodovine - SOFT LOGGING  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Franc Majdič   2.253 
9. L2-50059  Nanostrukturne prevleke visokoentropijskih zlitin za uporabo v orodjarstvu  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Aljaž Drnovšek   97 
10. J7-50094  Piezofotonski kompoziti na osnovi dvodimenzionalnih materialov za ultrazvočno stimulacijo v bioloških sistemih (2D-UltraS)  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Daniele Vella   1.178 
11. J2-50085  Raziskave medfaznih pojavov kapljic in mehurčkov na funkcionaliziranih površinah ob uporabi napredne diagnostike za razvoj okoljskih tehnologij prihodnosti in izboljšanega prenosa toplote (DroBFuSE)  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Matevž Zupančič   1.359 
12. L2-50079  Raziskave skoraj suhega kriogenega odrezavanja za doseganje čistejše proizvodnje z manj odpadki v serijski avtomobilski industriji  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Franci Pušavec   1.264 
13. J7-50042  Spremljanje urbanega hrupa in biodiverzitete za zeleno prihodnost z akustičnim IoT radarjem s klasifikacijo dogodkov na osnovi UI  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Jurij Prezelj   1.901 
14. N1-0278  Biološka koda vozlov - identifikacija vzorcev vozlanja v biomolekulah z uporabo umetne inteligence  1.1.2023 - 31.12.2025  dr. Boštjan Gabrovšek   1.633 
15. N2-0251  Izboljšanje procesa vrenja z uporabo teksturiranih površin (BEST)  1.1.2022 - 31.12.2025  dr. Iztok Golobič   1.039 
16. N2-0227  PROMETHEIA - Procesi za enkapsulacijo kovin v pirolitičnem oglju  1.12.2021 - 30.11.2025  dr. Mihael Sekavčnik   1.163 
17. Z2-50062  Nenavaden primer implodirajočih kavitacijskih mehurčkov: Hitri curki in kje jih najti? (Curious)  1.10.2023 - 30.9.2025  dr. Jure Zevnik   35 
18. Z2-50081  Razvoj celičnega kompozita s sposobnostjo transformacije celic z izbranim aktivacijskim mehanizmom  1.10.2023 - 30.9.2025  dr. Dejan Tomažinčič   50 
19. J2-4478  HLAJENJE V TRDNEM STANJU S HIDROSTATIČNIM TLAKOM: RAZVOJ BAROKALORIČNE HLADILNE NAPRAVE (COOL PRESS)  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Jaka Tušek   1.121 
20. L2-4474  Konstruiranje kontaktov na nano skali za visoko zmogljive, energetsko učinkovite in lahke komponente za zeleno mobilnost – CODE-GM  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Mitjan Kalin   1.841 
21. L2-4485  Merjenje absorpcije črnega ogljika s sistemom na osnovi optičnih vlaken  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Vid Agrež   658 
22. J2-4480  Odstranjevanje izbranih protimikrobnih učinkovin s hibridno kavitacijsko-plazemsko tehnologijo iz vodnih matric različnih kompleksnosti (Causma)  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Martin Petkovšek   2.652 
23. J2-4449  Preobrazni mehki kirigami kompozitni sistem za snovanje gibkih zložljivih struktur in mehkih robotov  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Miha Brojan   2.492 
24. J7-4639  Protibakterijske zlitine: razvoj z aditivno 3D tehnologijo, karakterizacija in klinična uporaba  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Ingrid Milošev   4.726 
25. J1-4031  Računalniška knjižnica za zavozlane strukture in aplikacije  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Boštjan Gabrovšek   2.624 
26. J2-4470  Raziskave zanesljivosti in učinkovitosti računanja na robu v pametni tovarni z uporabo tehnologij 5G  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Niko Herakovič   1.216 
27. J2-4477  RAZVOJ INOVATIVNIH BREZMREŽNIH METOD ZA VEČFIZIKALNE IN VEČNIVOJSKE SIMULACIJE VRHUNSKIH TEHNOLOGIJ  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Božidar Šarler   2.380 
28. V4-2230  Razvoj in uvajanje digitalnih orodij za podporo v pridelavi sadja  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Tatjana Unuk   5.055 
29. V4-2226  Ukrepi za zmanjšanje rabe kemičnih FFS v vinogradništvu  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Mario Lešnik   2.099 
30. L7-4495  Zelene stene za trajnostne stavbe in mesta prihodnosti  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Ciril Arkar   2.784 
31. Z2-4479  Napredno brezmrežno modeliranje in simulacija razvoja mikrostrukture za vrhunske kovinske izdelke  1.10.2022 - 30.9.2024  dr. Tadej Dobravec   53 
32. Z2-4471  Raziskave in razvoj inovativnih tehnologij izdelave vodikovih gorivnih celic za zeleno mobilnost  1.10.2022 - 30.9.2024  dr. Damir Grguraš   95 
33. V2-2296  Varnost v cestnem prometu - Razvoj nove metodologije merjenja varnosti v cestnem prometu  1.10.2022 - 30.9.2024  dr. Robert Kunc   2.032 
34. V2-2279  Vpeljava kvantitativnega, večnivojskega spremljanja prehoda v krožno gospodarstvo  1.10.2022 - 30.9.2024  dr. Zorka Novak Pintarič   666 
35. L2-3171  Generacija ultrakratkih laserskih pulzov za zelo hitro in visoko prilagodljivo vzporedno mikro-procesiranje  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Rok Petkovšek   462 
36. J2-3052  Inženiring inovativnih in pametnih hibridnih materialov prihodnosti z združevanjem lasersko funkcionaliziranih kovinskih površin in živih celic (LaserInSMArT)  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Peter Gregorčič   2.207 
37. J2-3044  Kontroliranje ekstremnih kavitacijskih pogojev z lasersko funkcionalizacijo površin (eCATS)  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Martin Petkovšek   1.184 
38. J2-3057  Kontrolirano generiranje mikromehurčkov in raziskave njihove fizike za uporabo v kemiji, biologiji in medicini.  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Matevž Dular   937 
39. L7-3186  Lasersko podprto odstranjevanje biofilmov pri parodontalnih in periimplantnih boleznih  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. David Stopar   1.688 
40. J1-3006  Magnetno odzivne površine za manipulacijo svetlobe in tekočin  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Irena Drevenšek Olenik   2.241 
41. L2-3173  NAPREDNA SIMULACIJA IN OPTIMIZACIJA CELOTNE PROCESNE POTI ZA IZDELAVO VRHUNSKIH JEKEL  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Božidar Šarler   3.393 
42. J2-3054  Napredni sistem udarne cevi za visokofrekvenčno primarno dinamično tlačno umerjanje  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Andrej Svete   638 
43. L2-3174  Nizkoemisijsko gospodinjsko strojno sušenje z vrednotenjem poškodb tekstilnih materialov  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Marko Hočevar   1.954 
44. J2-3056  Razvoj optične merilne metode za merjenje gladine turbulentnega dvofaznega toka s prosto gladino  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Sabina Kolbl Repinc   2.513 
45. L2-3168  Razvoj samo-učečega sistema za optimizacijo pravil vožnje avtonomnih transportnih vozil in njihovih časovno-prostorsko usklajenih aktivnosti  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Gregor Klančar   2.195 
46. L2-3172  Razvoj tehničnih smernic za štirislojne zasteklitve  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Miroslav Halilovič   2.623 
47. J7-3148  TCCbuilder: Odprtokodno simulacijsko orodje za toplotne tokokroge  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Andrej Kitanovski   2.745 
48. L2-3165  Trajnostna uporaba polimerov v gospodinjskih aparatih - Napoved dolgoročnega viskoelastičnega obnašanja  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Lidija Slemenik Perše   1.463 
49. L7-3184  Učinkovitost inaktivacije z vodo prenosnih virusov s prototipno napravo, ki združuje neravnovesno plazmo in hidrodinamično kavitacijo  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Rok Zaplotnik   4.233 
50. J2-3045  V enem procesu 3D natisnjeni dinamični senzorji  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Janko Slavič   1.449 
51. V2-2134  Priprava strokovnih podlag, zasnova baze podatkov in razvoj simulacijskega modela vozila za izračun energetskega in okoljskega odtisa za namen optimizacije izvajanja gospodarske javne službe javnega potniškega prometa  1.9.2021 - 31.8.2024  dr. Tomaž Katrašnik   1.165 
52. L2-2609  Simulacije vročega valjanja za proizvodnjo jekel vrhunskih kvalitet  1.9.2020 - 30.4.2024  dr. Umut Hanoglu   3.118 
53. NC-0025  Večskalno modeliranje degradacijskih pojavov membransko elektrodnih sklopov gorivnih celic s protonsko izmenjalno membrano izdelanih iz naprednih materialov  1.2.2022 - 31.1.2024  dr. Tomaž Katrašnik   711 
54. N2-0144  Optična metoda za obratovalno identifikacijo reduciranega nelinearnega modela  1.1.2020 - 31.12.2023  dr. Miha Boltežar   1.467 
55. V4-2002  Obvladovanje marmorirane smrdljivke v Sloveniji  1.11.2020 - 31.10.2023  dr. Stanislav Trdan   5.100 
56. V2-2256  Izračun ogljičnega odtisa Ministrstva za obrambo  1.10.2022 - 30.9.2023  dr. Mitja Mori   1.218 
57. Z2-3207  Hitra karakterizacija dinamične korenske trdnosti polimernih zobnikov  1.10.2021 - 30.9.2023  dr. Damijan Zorko   76 
58. Z2-3208  Zobniki iz trajnostnih biološko osnovanih kompozitov – razvoj in vrednotenje zmogljivosti na podlagi nadgrajenih eksperimentalnih analiz in numeričnih simulacij  1.10.2021 - 30.9.2023  dr. Borut Černe   54 
59. J2-2486  Izboljšan prenos toplote pri vrenju z uporabo hierarhičnih funkcionaliziranih površin (eHEATs)  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Matevž Zupančič   2.405 
60. L2-2618  Konstruiranje triboloških površin z naprednimi kovinskimi dodajnimi tehnologijami - TriboADAM  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Mitjan Kalin   1.322 
61. L2-2610  MagBoost: Magnetokalorična podporna mikro-toplotna črpalka za sistem daljinskega ogrevanja  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Andrej Kitanovski   745 
62. J7-2601  Metoda dekontaminacije aktivnih blat in njihovih produktov za njihovo trajnostno uporabo kot fosfatna gnojila  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Domen Leštan   1.813 
63. J5-2552  Napovedovanje sodelovanja med raziskovalci s pomočjo odkrivanja zakonitosti iz literature  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Andrej Kastrin   1.234 
64. J2-2494  Napredni večskalni model NMC katodnih materialov za izboljšane sisteme za shranjevanje energije naslednje generacije  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Tomaž Katrašnik   2.201 
65. J2-2511  Prilagodljivo utrjevanje površin avstenitnih jekel s procesi kriogenega preoblikovanja  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Tomaž Pepelnjak   3.376 
66. J2-2499  Razvoj kvazi-periodičnih deformacijskih vzorcev v viskoelastičnih strukturah  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Miha Brojan   658 
67. L5-2626  Skladiščenje 4.0 – Model integracije skladiščno-komisionirnih in robotskih sistemov  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Tone Lerher   2.726 
68. J2-2512  Stohastični modeli za logistiko proizvodnih procesov  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Janez Žerovnik   2.734 
69. L2-1825  Modeliranje zračnih mehurjev ujetih v hidravličnih cevnih sistemih  1.7.2019 - 30.6.2023  dr. Anton Bergant   1.979 
70. L2-1829  Razvoj večkomponentnih trajnih magnetov kompleksnih oblik z uporabo napredne tehnologije 3D tiskanja.  1.7.2019 - 30.6.2023  dr. Spomenka Kobe   2.486 
71. J2-1738  Elektrokalorični elementi za aktivno hlajenje elektronskih vezij  1.7.2019 - 30.4.2023  dr. Barbara Malič   5.447 
72. NC-0014  Modeliranje za termični nadzor komponent v stiku s plazmo (PFCs) fuzijskih reaktorjev  1.3.2020 - 28.2.2023  dr. Božidar Šarler   1.411 
73. L2-1832  Optimizacijsko vodenje pretvornika energije v vodik v povezavi s hidro elektrarno  1.7.2019 - 31.12.2022  dr. Gregor Dolanc   2.270 
74. V4-2012  Razvoj trajnostnih konceptov gradenj hlevov  1.11.2020 - 31.10.2022  dr. Marija Klopčič   4.738 
75. V2-1929  Analiza napak na vozilih ugotovljenih pri postopkih tehničnih pregledov vozil s konvencionalnimi statističnimi metodami in z metodami rudarjenja podatkov  1.11.2019 - 31.10.2022  dr. Jernej Klemenc   1.509 
76. V3-1904  Razvoj modela za napovedovanje izpostavljenosti onesnaževalom v notranjem zraku v šolah in priprava z dokazi podprtih ukrepov za načrtovanje učinkovitega naravnega prezračevanja učilnic  1.11.2019 - 31.10.2022  dr. Andreja Kukec   2.960 
77. L2-1836  Razvoj in implementacija inovativne tehnologije obdelave ZnO keramike z definirano rezalno geometrijo v serijsko proizvodnjo za povečanje kakovosti varistorjev kot končnih izdelkov  1.7.2021 - 30.6.2022  dr. Franci Pušavec   1.267 
78. L2-1837  Hibridne metode dinamičnega podstrukturiranja v industriji bele tehnike  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Miha Boltežar   1.750 
79. J7-1814  Kavitacija - rešitev za problematiko mikroplastike?  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Martin Petkovšek   1.123 
80. J2-1741  Lasersko mikro in nanostrukturiranje za razvoj biomimetičnih kovinskih površin z edinstvenimi lastnostmi (LaMiNaS)  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Peter Gregorčič   3.387 
81. L2-1833  Lasersko vzbujena podpovršinska mikrodestrukcija tkiva (LasDes)  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Matija Jezeršek   874 
82. J2-1718  NAPREDNO BREZMREŽNO MODELIRANJE IN SIMULACIJA VEČFAZNIH SISTEMOV  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Božidar Šarler   3.292 
83. J2-1729  Nova biorazgradljiva Fe-Mn zlitina izdelana z konvencionalnim postopkom in s postopkom dodajnih tehnologij s prilagojeno biorazgradljivostjo  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Matjaž Godec   5.190 
84. J2-1730  Polno zaznavanje prostorskih vibracij s hitro kamero z aplikacijami v digitalnih dvojčkih in oddaljenem zaznavanju  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Janko Slavič   1.464 
85. L2-1836  Razvoj in implementacija inovativne tehnologije obdelave ZnO keramike z definirano rezalno geometrijo v serijsko proizvodnjo za povečanje kakovosti varistorjev kot končnih izdelkov  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Franci Pušavec   1.321 
86. L4-9325  Razvoj novih, okolju prijaznih, pristopov za inaktivacijo rastlinskih in humanih virusov v vodah  1.7.2018 - 30.6.2022  dr. Maja Ravnikar   6.558 
87. L2-9246  Večfizikalno in večnivojsko numerično modeliranje za konkurenčno kontinuirno ulivanje  1.7.2018 - 31.1.2022    2.987 
88. J2-9443  Reološko obnašanje in mehanske lastnosti pri procesiranju polimernih sistemov z visoko koncentracijo trdnih delcev  1.11.2018 - 31.10.2021  dr. Lidija Slemenik Perše   860 
89. N1-0071  Razširitev algoritmov prvega in drugega reda za izbrane razrede optimizacijskih problemov s ciljem rešiti računsko zahtevne industrijske probleme  1.11.2017 - 30.9.2021  dr. Janez Povh   1.361 
90. Z2-1865  NEVRONSKE MREŽE ZA DOLOČITEV LEZENJA POLIMERA PRI RAZLIČNIH TEMPERATURAH  1.7.2019 - 30.6.2021  dr. Alexandra Aulova   95 
91. Z2-1868  Nova zasnova EHD kontaktov z upoštevanjem pojavov na stiku trdno-tekoče  1.7.2019 - 30.6.2021  dr. Marko Polajnar   99 
92. Z2-1862  Zgorevanje brez okoljskega odtisa za proizvodnjo zelene energije  1.7.2019 - 30.6.2021  dr. Tine Seljak   192 
93. J2-9223  Kristalografija nagubanih elastičnih površin  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Miha Brojan   1.349 
94. J2-9253  Multikalorično hlajenje  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Hana Uršič Nemevšek   3.478 
95. L2-9244  Okolju prijazna zelena tehnologija mazanja na osnovi nano-inženiringa za trajnostno visokozmogljivo štancanje  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Mitjan Kalin   1.864 
96. L2-9254  Prostorsko in časovno oblikovanje laserske svetlobe za minimalno invazivne oftalmološke posege  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Tomaž Požar   948 
97. L2-9240  Ultrakratki laserski pulzi na zahtevo  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Rok Petkovšek   360 
98. N1-0071    1.1.2018 - 31.12.2020  dr. Janez Povh   341 
99. Z2-9247  Digitalna mikrofluidika v magnetokaloričnem hlajenju  1.7.2018 - 30.6.2020  dr. Urban Tomc   91 
100. J2-8171  Kombinirano multispektralno in termografsko slikanje za presejanje in spremljanje artritisa malih sklepov  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Matija Milanič   2.871 
101. J7-8270  Nova generacija elektrokemijskega baterijskega modela LiFePO4  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Tomaž Katrašnik   1.789 
102. L2-8184  Razvoj in implementacija kriogenega odrezavanja v serijsko proizvodno za povečanje produktivnosti procesov vrtanja in frezanja  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Franci Pušavec   1.172 
103. J2-8186  Razvoj večnamenskih avksetičnih celičnih struktur  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Matej Vesenjak   4.003 
104. L2-8183  VISOKO PRILAGODLJIVI VLAKENSKI LASERJI VELIKIH MOČI ZA UPORABO V INDUSTRIJI  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Vid Agrež   6.955 
105. J1-8155  ZLIVANJE BIOMEDICINSKIH PODATKOV Z UPORABO NENEGATIVNE MATRIČNETRI-FAKTORIZACIJE  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Nataša Pržulj   3.314 
106. L2-8181  Selektivna plazemska oksidacija zlitin FeCrAl za podaljšanje obratovalne dobe žarilnih svečk za dizelske motorje  1.1.2017 - 30.4.2020  dr. Janez Kovač   5.549 
107. N1-0057  Visoko zmogljiv reševalec za binarne kvadratične probleme  1.1.2017 - 31.12.2019  dr. Janez Povh   1.190 
108. V4-1610  Tehnološke rešitve za pridelavo kakovostnega sena  1.10.2016 - 30.9.2019  dr. Viktor Jejčič   6.422 
109. Z2-8188  Učinki skaliranja akustične kavitacije v različnih kapljevinah z opredelitvijo brezdimenzijskega števila  1.5.2017 - 30.4.2019  dr. Martin Petkovšek   130 
110. L2-7668  E-vzdrževanje elektromehanskih pogonov: postopki za napovedovanje in upravljanje stanja pri nestacionarnih pogojih obratovanja  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Đani Juričić   2.134 
111. L2-7550  Nano strukturirani vlaknasti materiali za ciljno depozicijo zdravilnih učinkovin, izdelani z electrospinningom  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Igor Emri   4.387 
112. L7-7580  NAPREDNA ELEKTROKALORIČNA PRETVORBA ENERGIJ  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Andrej Kitanovski   3.861 
113. L1-7544  Napredne metode odstranjevanja in spremljanja onesnažil, ki so na prioritetnem seznamu Vodne direktive  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Ester Heath   7.362 
114. L1-7665  Napredni materiali za shranjevanje toplote za celostne rešitve skladiščenja  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Nataša Zabukovec Logar   2.794 
115. L3-7658  Optodinamska optimizacija laserske irigacije koreninskih kanalov  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Aleš Fidler   1.414 
116. J2-7115  Nanoinženiring kontaktnih površin in mejnih filmov za doseganje zelenih tehnologij mazanja  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Mitjan Kalin   2.535 
117. J1-7051  Neodvisnost in dominacija v strukturiranih grafovskih razredih  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Martin Milanič   3.972 
118. Z2-7219  Od elastokaloričnega efekta do učinkovite hladilne naprave  1.1.2016 - 30.1.2018  dr. Jaka Tušek   151 
119. L2-6780  Hibridni ps laser velikih moči  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Rok Petkovšek   1.253 
120. L2-6761  Izboljšava pretočnosti in gostote surovine za nano injekcijsko brizganje prahov (nanoPIM)  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Igor Emri   1.849 
121. L2-6768  Mikro-elektromehanski in elektrokalorični plastni elementi  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Barbara Malič   4.437 
122. J2-6774  Natančni eksperimenti in simulacije za razumevanje in napoved kavitacijske erozije  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Matevž Dular   2.275 
123. J2-6779  Novi elektrokalorični materiali za novo ekološko prijazno dielektrično tehnologijo hlajenja  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Zdravko Kutnjak   4.728 
124. J2-6763  Pametni sistemi in strukturna dinamika  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Janko Slavič   1.825 
125. L2-6770  RAZVOJ IN IZDELAVA STROGO NAMENSKIH REZALNIH ORODIJ, OPLAŠČENJ IN PRIPADAJOČIH OBDELOVALNIH TEHNOLOGIJ ZA INDIVIDUALNO ORODJARSKO INDUSTRIJO  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Franci Pušavec   5.620 
126. L2-6772  Vibracijsko utrujanje v avtomobilski industriji  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Miha Boltežar   1.626 
127. L2-5487  Doseganje naprednih lastnosti mejnih površin na osnovi nano-inženiringa za nove, inovativno zasnovane drsne obroče alternatorjev z izboljšanimi tribološkimi in električnimi lastnostmi  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Mitjan Kalin   2.906 
128. J7-5498  Modeliranje anatomskih struktur za analizo obremenitev in poškodb udeležencev v prometnih nezgodah  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Ivan Prebil   2.671 
129. L2-5491  Modeliranje neustaljenega stenskega trenja v hidravličnih cevnih sistemih  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Anton Bergant   1.141 
130. L2-5468  Uporaba izvirnega lignoceluloznega biogoriva za soproizvodnjo električne energije in toplote  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Tomaž Katrašnik   1.136 
131. V4-1404  Izboljšanje kakovosti nanosa FFS in zmanjšanje drifta z uporabo šob in naprav z zmanjšanim zanašanjem  1.7.2014 - 30.6.2016  dr. Matej Stopar   7.398 
132. Z2-6771  RAZISKAVE IN RAZVOJ INOVATIVNE KRIOGENE ASISTENCE ZA POVEČANJE ENERGETSKE UČINKOVITOSTI IN TRAJNOSTI ODREZOVALNIH PROCESOV  1.7.2014 - 30.6.2016  dr. Franci Pušavec   603 
133. L2-4174  Frekvenčno podvojeni bliskovni vlakenski laser za industrijo in medicino  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Rok Petkovšek   1.926 
134. L7-4274  Laserska triangulacija v medicini (LASTRIM)  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Janez Možina   8.432 
135. J7-4265  Napredno čiščenje voda z ultrazvokom in kavitacijo  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Boris Kompare   5.374 
136. J2-4191  Polimerni nano-kompoziti za visoko obremenjene sodobne mehanske komponente z izboljšanimi tribološkimi lastnostmi, izdelani z enovitim postopkom do skoraj-končne oblike  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Mitjan Kalin   4.266 
137. L2-4227  Pultrudirana ortotropna vez obešenega stavbnega ovoja  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Boris Štok   1.262 
138. L2-4239  RAZISKAVE IN RAZVOJ HITRE IZDELAVE IN POPRAVIL SODOBNIH 3D REZALNIH ORODIJ Z NAPREDNIMI LASERSKIMI TEHNOLOGIJAMI  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Janez Kopač   4.938 
139. L2-4160  Razvoj MEMS sensorskih omrežij za prediktivno vzdrževanje mehanskih pogonov  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Jožef Vižintin   3.801 
140. L2-4270  Razvoj računalniško podprte vizualizacijske metode za diagnostiko hitrostnih polj na področju hidrodinamskih sistemov  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Brane Širok   4.715 
141. L2-4183  Varjenje in oplemenitenje aluminijevih zlitin z gnetenjem  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Janez Tušek   5.666 
142. L2-4103  Vedenje disipativnih sistemov pri ekstremnih termo-mehanskih obremenitvah  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Igor Emri   2.146 
143. L2-3646  Optimizacija delovanja vodnih turbin s horizontalno osjo in nizko potopitvijo  1.5.2010 - 30.4.2013  dr. Brane Širok   2.190 
144. L2-3652  Raziskava in razvoj integriranih prenapetostnih zaščitnih naprav na osnovi plinskega odvodnika (GDT) v smeri zanesljive miniaturizirane tehnične rešitve (akronim projekta je MINIGDT)  1.5.2010 - 30.4.2013  dr. Nikola Jelić   1.065 
145. L2-3640  Strukturna dinamika v avtomobilski industriji  1.5.2010 - 30.4.2013  dr. Miha Boltežar   1.502 
146. L2-2001  Avtonomni delovni sistemi  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Alojzij Sluga   1.746 
147. L2-2323  Bliskovni vlakenski laserji velikih vršnih moči na osnovi mikro-strukturiranih aktivnih optičnih vlaken  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Rok Petkovšek   1.378 
148. J1-2352  Hibridni nanomateriali za samo-mazalne kompozite in za pretvorbo energije  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Maja Remškar   4.282 
149. L2-2110  Integrirani Diagnostični Sistem za Pogonske sklope  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Jožef Vižintin   3.497 
150. J2-2039  Management izdelovalnih tehnologij za trajnostni razvoj  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Janez Kopač   2.597 
151. L2-2146  RAZVOJ MAGNETNEGA HLADILNIKA  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Alojz Poredoš   3.176 
152. L2-2303  Razvoj modificirane robustne varilne naprave za MIG/MAG varjenje visokotrdnostnih jekel  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Janez Grum   4.267 
153. L2-2148  Razvojna metoda za modeliranje posledic pri ekstremno obremenjenih konstrukcijah  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Matija Fajdiga   2.326 
154. L2-2100  Razvoj nove generacije trdih prevlek s pulznim naprševanjem  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Peter Panjan   5.082 
155. J2-2115  Uporaba nanodelcev kot aditivov v mazivih in tornih materialih  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Mitjan Kalin   4.882 
156. L2-2292  Vibriakustični konstrukcijski elementi na osnovi odpadnih pnevmatik  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Igor Emri   1.683 
157. V2-0501  Slovenija - nizkoogljična družba  1.9.2008 - 31.8.2011  dr. Stanko Hočevar   5.490 
158. L2-0633  Nanostrukturirani polimerni implantati v medicini  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Igor Emri   2.239 
159. L2-0388  Razvoj elektronske merilne platforme PowerQ4  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Jože Flašker   5.732 
160. L2-1111  Robustni maloserijski procesi preoblikovanja  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Karl Kuzman   2.583 
161. L2-0947  Termo-mehansko obremenjeni izpušni kolektor in njegova zdržljivost  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Marko Nagode   1.376 
162. J2-0927  Trajnostni razvoj obdelovalnih procesov  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Janez Kopač   2.593 
163. L7-9391  Medicinske inovacije z lasersko triangulacijo  1.7.2007 - 30.6.2010  dr. Janez Možina   5.446 
164. J1-9368  Novi nanostrukturni materiali z ogromnim elektromehanskim odzivom, mehko elastičnostjo in nenavadnimi fizikalnimi lastnostmi  1.7.2007 - 30.6.2010  dr. Zdravko Kutnjak   2.391 
165. L2-9627  Optimiranje direktnega pogonskega sistema za električna dvokolesna vozila  1.7.2007 - 30.6.2010  dr. Joško Valentinčič   1.037 
166. L2-9563  Računalniško podprto oblikovanje in izdelava kopit  1.7.2007 - 30.6.2010  dr. Tomaž Kolšek   2.023 
167. M1-0239  Integrigrani sistem za določanje absolutne geografske lokacije oddaljenih ciljev  1.8.2007 - 31.12.2009  dr. Janez Diaci   1.494 
168. M3-0230  Laserski triangulacijski sistem za 3D prepoznavanje obraza (LASTRID)  1.8.2007 - 31.12.2009  dr. Drago Bračun   2.601 
169. M3-0232  Razvoj multifunkcionalnih, prenosnih, integriranih bioanalitskih sistemov in metod za hitro detekcijo nevarnih agensov v vodi in hrani  1.8.2007 - 31.12.2009  dr. Aleš Lapanje   6.323 
170. M1-0212  Razvoj sistemov za spremljanje kratkotrajnih procesov pri delovanju strelnega orožja in preizkušanju zaščitne opreme  1.8.2007 - 31.12.2009  dr. Iztok Golobič   777 
171. L2-9559  Analiza procesov laserskega varjenja in lastnosti vara  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Janez Tušek   2.355 
172. L2-9692  Hidravlične karakteristike specifično počasne vertikalne cevne turbine  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Anton Bergant   975 
173. J2-9631  Mehanizmi in formiranje triboloških nano plasti pri mejnem mazanju DLC prevlek  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Mitjan Kalin   2.789 
174. J2-9536  Modeliranje anatomskih struktur za analizo obremenitev in poškodb udeležencev v prometnih nezgodah  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Ivan Prebil   2.281 
175. L2-9428  Optimiranje energetskih in ekoloških parametrov termoelektrarn kurjenih s premogom  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Janez Oman   1.558 
176. J2-9736  Povečanje iskalnega prostora v fazi snovanja inovativnih izdelkov  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Roman Žavbi   1.563 
177. L2-9287  Raziskave integriranega sistema za prenapetostno zaščito  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Nikola Jelić   898 
178. L2-9379  Veljavno modeliranje dinamičnega obnašanja kompleksnih struktur  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Miha Boltežar   1.517 
179. V4-0383  Proizvodnja surovin in izdelava biodizla in biomaziv za potrebe slovenskega trga  1.4.2007 - 30.9.2009  dr. Barbara Čeh   4.358 
180. L2-9407  Razvoj sestavin in sistemov vodne pogonsko krmilne hidravlike  1.1.2007 - 31.12.2008  dr. Jožef Pezdirnik   2.767 
181. M2-0102  Razvoj supertrdih PA folij z dodatki titanatnih nanocevk  1.6.2006 - 30.11.2008  dr. Denis Arčon   3.588 
182. M2-0101  Sistem gorivnih celic kot pomožni vir energije za zagotavljanje avtonomnosti vojaških vozil  1.6.2006 - 30.11.2008  dr. Jadran Maček   9.109 
183. V1-0297  Slovenija in prehod na ekonomijo vodika - SPEV  1.10.2006 - 31.8.2008  dr. Mihael Sekavčnik   814 
184. L2-7349  Biomasa za celovito energetsko oskrbo  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Vincenc Butala   2.391 
185. L2-7172  Izboljšani prenos toplote pri vrenju  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Iztok Golobič   988 
186. L2-7186  Novi direktni električni sistemi  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Vanja Ambrožič   1.246 
187. L2-7170  Optodinamska karakterizacija in nadzor laserskih procesov v industriji in medicini  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Janez Diaci   1.883 
188. J2-7116  Polimerni nanokompoziti  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Majda Žigon   3.516 
189. L2-7298  Razvoj inteligentnega diagnostičnega sistema za rotacijske stroje  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Jožef Vižintin   2.207 
190. J2-7220  Razvoj konstitutivnih modelov za PET polimere pri izjemnih hitrostih deformacije  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Tomaž Rodič   2.857 
191. L2-7288  Razvojno napovedovanje vzdržljivosti pogonskih jermenov  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Marko Nagode   1.985 
192. M2-0112  Nadgradnja lahkih kolesnih oklepnih vozil VALUK 6x6 za izvajanje nalog RKB  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Robert Kunc   1.558 
193. M2-0125  Pametne funkcionalne prevleke za povečanje obstojnosti struktur in komponent za obrambne namene  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Peter Panjan   10.457 
194. M2-0118  Raziskava uporabe sistemov brezpilotnih letal v Slovenski vojski  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Tadej Kosel   3.530 
195. M2-0126  Sistem za analizo eksploatacijskih sposobnosti vojaških vozil  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Samo Zupan   4.958 
196. M2-0117  Univerzalna laserska medicinska naprava XD-3  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Ladislav Grad   3.418 
197. M2-0123  Inteligentne zaščitne kompozitne plošče in lupine  1.6.2006 - 30.11.2007  dr. Igor Emri   1.681 
198. M2-0111  Prototip letečega brezpilotnega avtonomnega sistema na hibridni pogon - taktična študija  1.6.2006 - 30.11.2007  dr. Gvido Bratina   5.715 
199. Z2-7311  Doprinosi k CFD in njihova uporaba na motorjih z notranjim zgorevanjem  1.9.2005 - 31.8.2007  dr. Leopold Škerget   1.673 
200. L2-6525  Analiza virtualnega prototipa s spletnimi orodji  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Anton Jezernik   1.588 
201. L2-6655  Dinamični odziv gradnikov hidravličnega cevnega sistema  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Anton Bergant   930 
202. L2-6588  Maloserijska proizvodnja pločevinskih mezo komponent  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Karl Kuzman   5.858 
203. L2-6591  Optimiranje aeroakustičnih lastnosti kondenzatorjev sušilnikov perila  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Brane Širok   2.104 
204. L2-6313  Optimiranje izdelovalnih tehnologij jeklenih polizdelkov za avtomobilsko industrijo  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Borut Kosec   4.934 
205. L2-6219  Parametrični površinski model kopita  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Jože Duhovnik   1.333 
206. L2-6698  Računalniška analiza delovanja parnih postrojenj v Termoelektrarni-Toplarni Ljubljana  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Mihael Sekavčnik   2.427 
207. L2-6590  Raziskava možnosti delovanja triboloških sistemov brez maziva ali z mikro-nanomazalnimi filmi  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Jožef Vižintin   2.648 
208. L2-6625  Raziskave in razvoj prenosnikov za povečanje učinkovitosti prenosa toplote in snovi  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Alojz Poredoš   3.244 
209. L2-6471  Razvoj metodologij za oceno tveganj v cestnih predorih  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Stojan Petelin   4.080 
210. L2-6600  Razvoj nove kardiovaskularne kirurške tehnike z uporabo tehnike PA materialov. I. Študij dinamike krčenja inteligentnih PA vlaken pri termični obremenitvi  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Igor Emri   1.711 
211. L2-6521  Razvoj orodij in izdelkov za tlačno litje  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Janez Grum   2.366 
212. L2-6523  Razvoj propelerjev in vetrnic iz inteligentnih materialov  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Franc Kosel   1.750 
213. L2-6598  Diodni in diodno črpani laserski sistemi in njihova uporaba  1.2.2004 - 30.1.2007  dr. Janez Diaci   2.194 
214. M2-0004  Razvoj zaščitne in varnostne opreme sodobnega vojaka z uporabo nanostrukturiranih polimernih materialov  1.8.2004 - 31.8.2006  dr. Igor Emri   1.689 
215. M2-0023  Sistem za interaktivno spremljanje dinamike vozil in potnikov (SDVP)  1.8.2004 - 31.8.2006  dr. Ivan Prebil   1.429 
216. Z2-6695  Inteligentni sistem za spremljanje in optimiranje visokohitrostnih procesov rezanja  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Janez Kopač   2.019 
217. L2-6662  Karakterizacija vibroakustike alternatorjev v virtualnem okolju  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Miha Boltežar   1.544 
218. L2-6604  Kolaborativni razvoj, operacije in vzdrževanje tehnoloških delovnih sistemov - COCAST  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Peter Butala   1.351 
219. L2-6193  Model sprotne izbire grobih obdelovalnih parametrov EDM procesa  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Mihael Junkar   1.329 
220. L2-6690  Nelinearno-nezvezni elektromehanski model dinamike ščetke elektromotorjev  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Miha Boltežar   1.529 
221. Z2-6697  Razvojno napovedovanje obremenitvenih kolektivov in njihov raztros  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Matija Fajdiga   1.720 
222. L2-6691  Razvoj okolju prijaznega integriranega električnega motor-generatorja  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Ferdinand Trenc   1.135 
223. M2-0014  Razvoj sistema s hitrotekočo digitalno barvno kamero za uporabo pri preučevanju strelnega orožja  1.8.2004 - 28.2.2006  dr. Iztok Golobič   3.704 
224. L2-5164  Izkoristek energije pri različnih obločnih varjenjih  1.1.2003 - 31.12.2005  dr. Janez Tušek   1.778 
225. L2-5107  Razvoj zavornih ploščic za zavore s C/C-SiC kompozitnimi diski  1.1.2003 - 31.12.2005  dr. Mitjan Kalin   2.187 
226. L2-5021  Uporaba inteligentnih vlaken v medicinske namene  1.1.2003 - 31.12.2005  dr. Igor Emri   1.921 
227. L2-6223  Izboljšan konvektivni prenos toplote  1.7.2004 - 30.6.2005  dr. Iztok Golobič   971 
228. L2-4037  Analiza obremenitev in poškodb udeležencev v cestnem prometu  1.7.2002 - 30.6.2005  dr. Robert Kunc   1.195 
229. L2-4032  Avtomatizacija procesov izdelave orodij  1.7.2002 - 30.6.2005  dr. Janez Kopač   3.216 
230. L2-4466  Numerično modeliranje malocikličnega odziva strojnih in konstrukcijskih elementov  1.7.2002 - 30.6.2005  dr. Ivan Prebil   1.637 
231. L2-5392  Lasersko merjenje oblike teles  1.1.2003 - 31.12.2004  dr. Janez Možina   1.321 
232. Z2-4256  Razvoj modelov in algoritmov za numerično vrednotenje procesov v tlačno polnjenem dizelskem motorju  1.7.2002 - 30.6.2004  dr. Matija Tuma   771 
233. L2-3315  Raziskava vpliva površinskih značilnosti trdih prevlek na tribološke lastnosti mazanih površin  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Bojan Podgornik   2.208 
234. L3-3544  Razvoj in klinična uporaba žilne prijemalke za minimalno invaziven kirurški poseg na glavni žili odvodnici  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Tomislav Klokočovnik   1.215 
235. Z2-3123  Razvoj polimernih nanokompozitov  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Manica Ulčnik Krump   93 
236. Z2-3487  Slepo ločevanje in lokacije izborov akustične emisije na konstrukcijah z vrtečimi deli  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Tadej Kosel   441 
237. Z2-3531  Tehnologije za shranjevanje toplotne energije na makro in mikro nivoju  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Uroš Stritih   406 
238. Z2-3532  Uporaba absorbcijskih naprav za ogrevanje manjših objektov  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Boštjan Cerkvenik   79 
239. Z2-3518  Uporaba CFD orodij pri analizi obratovalnih karakteristik v energetskem strojništvu  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Mihael Sekavčnik   695 
240. V4-0415  Razvoj kmetijstva ob ohranjanju biotske raznovrstnosti na Ljubljanskem barju  1.10.2000 - 30.9.2003  dr. Ivan - Janez Hacin   1.285 
241. L2-3220  Dinamični pojavi pri varnostnih zapornicah v hidroelektrarni  1.7.2001 - 30.6.2003  dr. Anton Bergant   567 
242. L2-3325  Optodinamika laserskega varjenja aluminija z dvovrstnimi ND:YAG laserskimi pulzi  1.7.2001 - 30.6.2003  dr. Ladislav Grad   1.263 
243. L2-3089  Raziskave parametrov sušenja in vakuumske impregnacije papirnih kondenzatorjev  1.7.2001 - 30.6.2003  dr. Martin Bizjak   652 
244. L2-2112  Dinamika upravljanja in vožnje terenskih vozil  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Ivan Prebil   1.332 
245. L2-2016  Monitoring kavitacije v hidravličnih strojih s pomočjo računalnisko podprte kavitacije  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Brane Širok   2.471 
246. L2-2033  Novi elementi ovoja stavb za izkorisčanje sončne energije  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Sašo Medved   1.337 
247. J2-2248  Sinergetika obdelovalnih procesov  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Janez Gradišek   998 
248. L2-2241  Zamenjava materiala in tehnologije nanašanja spajke pri talilnih elementih  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Janez Tušek   3.229 
249. L2-2341  Raziskave lastnosti in obdelovalnosti ulitkov iz visokolegirane kromove litine za dele turbinskega polnilnika  1.1.2000 - 31.12.2001  dr. Ladislav Kosec   5.137 
250. L2-1573  Izboljšanje uporabe domačih premogov v termoelektrarnah  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Janez Oman   1.772 
251. L2-1649  Izdelava in oplemenitenje delovnih površin orodij z varjenjem  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Janez Tušek   3.323 
252. L2-1566  Karakterizacija tehnoloških procesov  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Igor Grabec   962 
253. L2-1401  Laserski industrijski sistemi in procesi  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Janez Možina   1.651 
254. L2-1459  Makroskopsko modeliranje večfaznih kovinskih materialov  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Borut Kosec   4.882 
255. L2-1560  Mehanizmi generiranja hrupa pri ventilatorjih  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Mirko Čudina   767 
256. L2-1533  Modernizacija elektro-strojne opreme v termoelektrarnah in v jedrski elektrarni  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Matija Tuma   3.969 
257. J2-1624  Obrabni mehanizmi sodobnih rezalnih materialov pri visokohitrostni obdelavi  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Janez Kopač   1.909 
258. L2-1069  Optimizacija instalacijskega odklopnika  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Franc Kosel   1.159 
259. L2-1534  Raziskava izvorov vibracij in hrupa strojev ter njihova redukcija  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Miha Boltežar   1.332 
260. L2-1253  Sistem za konstruiranje kotalnih vrtljivih zvez  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Ivan Prebil   1.984 
261. L2-1470  Varen in okolju prijazen traktor za kmetijstvo v omejenih razmerah  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Niko Herakovič   9.390 
262. L2-0970  Razvoj modelirnika za predstavitev notranje človekove strukture  1.11.1998 - 30.6.2001  dr. Jože Duhovnik   1.376 
263. L2-0766  Daljinski hladilni sistem  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Alojz Poredoš   2.923 
264. J2-0701  Integriteta površin in oplemenitenje površin  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Janez Grum   2.788 
265. L2-0717  Inteligentni sistemi nekonvencionalnih postopkov obdelave  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Mihael Junkar   1.327 
266. L2-0708  Izboljšanje prenosa toplote  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Iztok Golobič   1.954 
267. L2-0784  Izboljšave procesov pri sintranju feritov v peči  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Matjaž Perpar   324 
268. L2-0528  Kakovost in distribucija zraka v bivalnih prostorih  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Vincenc Butala   1.781 
269. J2-0778  Kibernetske proizvodne strukture, operacije in adaptivno krmiljenje  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Peter Butala   2.320 
270. L2-0936  Mehanizmi procesov dezoksidacije pri varjenju s strženskimi žicami  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Rajko Kejžar   2.529 
271. J2-0769  Modeliranje trdo-kapljevinskih faznih prehodov dvosestavinskih sistemov  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Božidar Šarler   1.099 
272. J2-0675  Navidezni montažni sistemi; tehnološko in ekonomsko resnična perspektiva za načrtovanje, realizacijo in obratovanje montažnih in strežnih sistemov  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Dragica Noe   545 
273. J2-0799  Raziskava kaotičnih lastnosti brusilnega procesa  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Egon Susič   761 
274. J2-0738  Raziskava vplivov maziva na utrujanje Si3N4 pri kotaljenju  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Jožef Vižintin   2.902 
275. L2-0793  Raziskave termomehanskih lastnosti kolektorjev  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Igor Emri   1.328 
276. J2-0525  Razvoj metode za merjenje mehanskih lastnosti materialov z vtiskavanjem (load-depth sensing indentation)  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Franc Kosel   911 
277. L2-0655  Sodobno projektiranje varjenih razcepov tlačnih cevovodov  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Janez Kramar   503 
278. L2-0687  Vključevanje granulirane odpadne gume v gradbene polizdelke in izdelke  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Andrej Zajc   1.921 
279. J2-0779  Zakonitosti toka moči v transmisijah z razvejišči  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Matija Fajdiga   1.893 
280. Z2-7991  Analiza in karakterizacija vpliva modulacije izstopne moči laserskega žarka na kakovost procesa varjenja s CO2 laserskim žarkom  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Edvard Govekar   423 
281. J2-7500  Nizkotemperaturni členi na vodik in ogljikov monoksid  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Stanko Hočevar   3.229 
282. J2-7968  Razvoj izdelka z upoštevanjem funkcije in delovnih principov, povezava funkcije z obliko ter predstavitev oblikovnih modelov  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Jože Duhovnik   1.286 
283. J2-7519  Toplotni turbinski stroji  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Matija Tuma   2.409 
284. J2-7517  Večfazni sistemi: fazni pojavi na stiku - I  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Iztok Žun   3.016 
285. L2-1689  Globoki vlek pločevine z logistično usklajeno avtomatizacijo  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Zlatko Kampuš   1.495 
286. L2-1049  Izboljšanje dinamične karakteristike tlačno polnjenih dizelskih motorjev  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Ferdinand Trenc   475 
287. L2-1561  Razvoj celovitega sistem računalniško podprtega inženirstva in hitre izdelave prototipov  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Karl Kuzman   1.574 
288. L2-1503  Razvoj hidravličnih karakteristik vodnih turbin  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Leopold Škerget   4.737 
289. L2-1141  Študija delovanja hladilnih stolpov  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Brane Širok   1.501 
290. L2-0723  Razvoj tehnologije obdelave in vodenja kakovosti izdelave komutatorjev  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Slavko Dolinšek   2.298 
291. L2-0725  Visokohitrostno frezanje v trdo, ekonomske in ekološke možnosti  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Janez Kopač   3.183 
292. J2-9074  Karakterizacija in obnašanje visokoelastičnih materialov  1.7.1997 - 30.6.2000  dr. Igor Emri   1.379 
293. L2-8554  Energijsko varčni in ekološko manj škodljivi pnevmatični ventili  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Dragica Noe   1.194 
294. L2-8557  Integrirane diagnostične metode  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Jožef Vižintin   2.140 
295. L2-8612  Konverzija sončne energije  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Peter Novak   2.847 
296. L2-9068  Modeliranje in optimizacija posegov operaterja pri vodenju sistemov  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Tanja Urbančič   866 
297. L2-8930  Optimizacija procesa polkontinuirnega ulivanja aluminijevih zlitin  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Božidar Šarler   1.333 
298. J2-8632  Optodinamika  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Janez Možina   986 
299. J2-8550  Reinženiring poslovnih in izdelovalnih procesov v malih in srednje velikih podjetjih  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Karl Kuzman   7.100 
300. J2-9101  Sinergetika tehnoloških procesov  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Igor Grabec   793 
301. L2-8614  Vrednotenje in karakterizacija virov hrupa  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Mirko Čudina   768 
302. L2-9039  Zvarni spoji v konstrukcijah v potresnih razmerah  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Janez Tušek   3.293 
303. R1-2933  Nadaljnji razvoj krmiljenja strojev za tokovno uporovno varjenje  1.1.1998 - 31.10.1999  dr. Janez Diaci   887 
304. R1-2811  Optimiranje tehnologije izdelave posod družine gastronorm iz nerjavne pločevine  1.1.1998 - 31.10.1999  dr. Boris Štok   763 
305. L2-8703  Optimalno upravljanje procesov s čim manjšo porabo goriva  1.1.1997 - 30.1.1999  dr. Zoran Kariž   294 
306. L2-9073  Ekološke zlitine za obdelavo na avtomatih  1.1.1997 - 31.12.1998  dr. Anton Smolej   2.474 
307. L2-8597  Izdelava zahtevnih 3D orodij s frezanjem  1.1.1997 - 31.12.1998  dr. Janez Kopač   3.164 
308. L2-7673  Analiza izvorov vibracij in hrupa strojev in njihova redukcija  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Anton Kuhelj   1.436 
309. L2-7577  Dopolnitev kriterijev nosilnosti kotalnih vrtljivih zvez  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Ivan Prebil   1.928 
310. L2-7755  Instalacijski odklopnik  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Franc Kosel   983 
311. L2-7586  Izboljšanje rabe domačih goriv v parnih kotlih  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Janez Oman   688 
312. L2-7571  Predikcija zanesljivosti v zgodnjih fazah razvoja izdelka  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Matija Fajdiga   1.693 
313. Z2-7993  Raziskava uporabe piezo efekta za krmiljenje fluidtehničnih ventilov s poudarkom na kompenzaciji aksialnih tokovnih sil v ventilu  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Niko Herakovič   699 
314. L2-7717  Sistem za sprotno karakterizacijo tehniških procesov  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Igor Grabec   967 
315. L2-0654  Razvoj modelirnika za predstavitev notranje človekove strukture  1.7.1998 - 31.10.1998  dr. Jože Duhovnik   1.320 
316. V2-9138  Ukrepi približevanja zahtevam okoljske zakonodaje Evropske Unije  1.11.1997 - 31.10.1998  dr. Viktor Grilc   4.293 
317. L2-8541  Raziskava tehnologij za hitro prototipiranje proizvodov  1.1.1997 - 30.6.1998  dr. Peter Butala   973 
318. L2-7705  Energetsko učinkoviti sistemi s hlajenjem in ogrevanjem  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Alojz Poredoš   1.750 
319. L2-7575  Integralno načrtovanje energetike za učinkovito rabo energije v Sloveniji  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Mihael Gabrijel Tomšič   3.259 
320. L2-7699  Laserski industrijski sistemi in procesi  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Janez Možina   3.995 
321. L2-7621  Nodulirani navari  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Rajko Kejžar   1.402 
322. L2-7618  Raziskave hidravličnih in akustičnih performans zračnih difuzorjev  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Peter Novak   2.095 
323. L2-7740  Sinergija laserskih in preoblikovalnih tehnologij v moderni industrijski prozvodnji  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Karl Kuzman   1.908 
324. J2-7064  Inovativni produkcijski sistem kot model fleksibilnega tržno usmerjenega orodjarstva  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Zlatko Kampuš   3.411 
325. J2-7155  Inverzni problemi v mehaniki trdnin  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Boris Štok   942 
326. J2-7012  Nevronske mreže  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Igor Grabec   1.206 
327. J2-7161  Raziskava vplivov mehanske obdelave površine na utrujanje silicijevega nitrida pri kotaljenju  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Jožef Vižintin   2.152 
328. J2-7113  Strukturiranje in krmiljenje kompleksnih objektov v COM/FMS proizvodnih sistemih  1.1.1995 - 30.6.1998    4.420 
329. J2-6182  Dvofluidno modeliranje sistemov s trdno tekočimi faznimi prehodi  1.7.1994 - 30.6.1998  dr. Božidar Šarler   1.295 
Raziskovalni in infrastrukturni programi ARIS (77) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. P2-0425  Decentralizirane rešitve za digitalizacijo industrije ter pametnih mest in skupnosti  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Andrej Kos   3.867 
2. P2-0401  Energetsko strojništvo  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Tomaž Katrašnik   4.371 
3. P2-0422  Funkcionalne tekočine za napredne energetske sisteme  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Matevž Dular   732 
4. P2-0248  Inovativni izdelovalni sistemi in procesi  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Niko Herakovič   3.388 
5. I0-0022  Mreža raziskovalnih infrastrukturnih centrov Univerze v Ljubljani (MRIC UL)  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Anton Ramšak   5.929 
6. P2-0266  Napredne izdelovalne tehnologije za visoko kakovostno in trajnostno proizvodnjo  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Franci Pušavec   4.742 
7. P2-0223  Prenos toplote in snovi  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Iztok Golobič   5.258 
8. P2-0270  Proizvodni sistemi, laserske tehnologije in spajanje materialov  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Rok Petkovšek   7.663 
9. P2-0162  Tranzientni dvofazni tokovi (2009-2021) -> Večfazni sistemi (2022-2027)  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Božidar Šarler   2.581 
10. P2-0231  Tribologija  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Mitjan Kalin   1.858 
11. P2-0392  Optodinamika  1.1.2020 - 31.12.2025  dr. Matija Jezeršek   1.578 
12. P2-0241  Sinergetika kompleksnih sistemov in procesov  1.1.2020 - 31.12.2025  dr. Edvard Govekar   1.572 
13. P2-0264  Trajnostni Polimerni materiali in Tehnologije  1.1.2020 - 31.12.2025  dr. Lidija Slemenik Perše   877 
14. P2-0405  Fuzijske tehnologije  1.1.2019 - 31.12.2024  dr. Boštjan Končar   3.549 
15. P2-0263  Mehanika v tehniki  1.1.2019 - 31.12.2024  dr. Miha Boltežar   4.122 
16. P2-0182  Razvojna vrednotenja  1.1.2019 - 31.12.2024  dr. Marko Nagode   1.910 
17. P2-0109  Modeliranje v tehniki in medicini  1.1.2018 - 31.12.2023  dr. Robert Kunc   1.651 
18. P2-0401  Energetsko strojništvo  1.1.2017 - 31.12.2021  dr. Tomaž Katrašnik   4.511 
19. P2-0248  Inovativni izdelovalni sistemi in procesi  1.1.2017 - 31.12.2021  dr. Niko Herakovič   3.626 
20. I0-0022  Mreža raziskovalnih infrastrukturnih centrov Univerze v Ljubljani (MRIC UL)  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Anton Ramšak   13.373 
21. P2-0266  Napredne izdelovalne tehnologije za visoko kakovostno in trajnostno proizvodnjo  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Franci Pušavec   4.967 
22. P2-0223  Prenos toplote in snovi  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Iztok Golobič   5.872 
23. P2-0270  Proizvodni sistemi, laserske tehnologije in spajanje materialov  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Rok Petkovšek   9.083 
24. P2-0162  Tranzientni dvofazni tokovi  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Božidar Šarler   3.152 
25. P2-0231  Tribologija  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Mitjan Kalin   3.179 
26. P2-0256  Konstruiranje  1.1.2015 - 31.12.2019  dr. Leon Kos   2.616 
27. P2-0392  Optodinamika  1.1.2015 - 31.12.2019  dr. Matija Jezeršek   1.451 
28. P2-0241  Sinergetika kompleksnih sistemov in procesov  1.1.2015 - 31.12.2019  dr. Edvard Govekar   1.548 
29. P2-0264  Trajnostni Polimerni materiali in Tehnologije  1.1.2015 - 31.12.2019  dr. Lidija Slemenik Perše   2.016 
30. P2-0263  Mehanika v tehniki  1.1.2015 - 31.12.2018  dr. Miha Boltežar   4.264 
31. P2-0182  Razvojna vrednotenja  1.1.2015 - 31.12.2018  dr. Marko Nagode   1.925 
32. P2-0109  Modeliranje v tehniki in medicini  1.1.2014 - 31.12.2017  dr. Robert Kunc   2.013 
33. P2-0167  Energetsko strojništvo  1.1.2014 - 31.12.2016  dr. Brane Širok   3.813 
34. P2-0248  Inovativni izdelovalni sistemi  1.1.2014 - 31.12.2016  dr. Niko Herakovič   3.101 
35. P2-0354  Zmanjševanje hrupa in njegovega vpliva na ljudi  1.1.2013 - 31.12.2016  dr. Mirko Čudina   1.931 
36. I0-0024  Infrastrukturni center za sodobno strojništvo  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Martin Čopič   865 
37. P2-0264  Inteligentni polimerni materiali in tehnologije  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Igor Emri   1.709 
38. P2-0256  Konstruiranje  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Jože Duhovnik   1.912 
39. P2-0266  Management izdelovalnih Tehnologij za trajnostni razvoj  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Janez Kopač   5.222 
40. P2-0263  Mehanika v tehniki  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Franc Kosel   5.141 
41. P2-0223  Prenos toplote in snovi  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Alojz Poredoš   5.790 
42. P2-0270  Proizvodni sistemi, laserske tehnologije in spajanje materialov  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Janez Grum   9.398 
43. P2-0182  Razvojna vrednotenja  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Marko Nagode   2.965 
44. P2-0241  Sinergetika kompleksnih sistemov in procesov  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Edvard Govekar   1.552 
45. P2-0162  Tranzientni dvofazni tokovi  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Iztok Žun   1.358 
46. P2-0231  Tribologija  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Mitjan Kalin   4.061 
47. P2-0167  Energetsko strojništvo  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Brane Širok   4.291 
48. P2-0248  Inovativni izdelovalni sistemi  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Mihael Junkar   4.799 
49. P2-0109  Modeliranje v tehniki in medicini  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Ivan Prebil   2.527 
50. P2-0354  Zmanjševanje hrupa in njegovega vpliva na ljudi  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Mirko Čudina   2.102 
51. P2-0167  Energetsko strojništvo  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Brane Širok   5.721 
52. P2-0266  Hitra proizvodnja, management izdelovalnih tehnologij  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Janez Kopač   4.245 
53. P2-0248  Inovativni izdelovalni sistemi  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Karl Kuzman   4.139 
54. P2-0264  Inteligentni polimerni materiali in tehnologije  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Igor Emri   1.732 
55. P2-0256  Konstruiranje  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Jože Duhovnik   1.977 
56. P2-0263  Mehanika v tehniki  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Franc Kosel   4.026 
57. P2-0109  Modeliranje v tehniki in medicini  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Ivan Prebil   2.469 
58. P2-0223  Prenos toplote in snovi  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Alojz Poredoš   6.764 
59. P2-0270  Proizvodni sistemi, laserske tehnologije in spajanje materialov  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Janez Grum   9.930 
60. P2-0182  Razvojna vrednotenja  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Matija Fajdiga   3.680 
61. P2-0241  Sinergetika tehnoloških sistemov in procesov  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Edvard Govekar   1.159 
62. P2-0162  Tranzientni dvofazni tokovi  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Iztok Žun   1.294 
63. P2-0231  Tribologija  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Jožef Vižintin   2.889 
64. P0-0513-0782  Adaptivni distribuirani proizvodni sistemi  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Alojzij Sluga   2.643 
65. P0-0511-0782  Energetsko strojništvo  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Matija Tuma   4.546 
66. P0-0504-0782  Karakterizacija tehnoloških procesov  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Igor Grabec   1.055 
67. P0-0512-0782  Konstruiranje  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Jože Duhovnik   1.477 
68. P0-0515-0782  Mehanika časovno odvisnih materialov  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Igor Emri   1.877 
69. P0-0502-0782  Mehanika v tehniki  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Franc Kosel   4.402 
70. P0-0508-0782  Modeliranje strojnih elementov, sklopov, konstrukcij in prometnih nezgod  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Ivan Prebil   1.463 
71. P0-0505-0782  Optodinamika in laserska tehnika  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Janez Možina   2.050 
72. P0-0506-0782  Prenos toplote in snovi  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Alojz Poredoš   5.737 
73. P0-0516-0782  Proizvodne tehnologije in sistemi  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Janez Grum   3.314 
74. P0-0507-0782  Proizvodni procesi, sistemi in management  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Karl Kuzman   7.727 
75. P0-0510-0782  Tribologija  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Jožef Vižintin   2.897 
76. P0-0501-0782  Večfazni sistemi  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Iztok Žun   2.430 
77. P0-0509-0782  Vrednotenje konstrukcij  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Matija Fajdiga   3.278 
Mednarodni projekti (244) vir: SICRIS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba
1. FP5-EESD-OPET BUILDING-86981  European network for the promotion of energy technologies in the building sector  13.2.2006 - 12.2.2041   
2. FP5-EESD-OPET RES-E-86966  Boosting local technology uptake - an opet action to support the objectives of the res-e Directive  28.3.2003 - 27.3.2038   
3. HORIZON-NAHV  North Adriatic Hydrogen Valley  1.9.2023 - 31.8.2029  dr. Tomaž Katrašnik  
4. ERASMUS MUNDUS-META 4.0  Manufacturing 4.0 by intElligent and susTAinable technologies - META 4.0  1.11.2022 - 31.12.2028  dr. Franci Pušavec  
5. HORIZON-CREDIT  Circularity and Remanufacturing-Enabling DIgital Twins  1.1.2024 - 31.12.2027  dr. Gregor Čepon  
6. COST-CYPHER  Cyber-Physical systems and digital twins for the decarbonisation of energy-intensive industries  20.10.2023 - 19.10.2027  dr. Tine Seljak  
7. HORIZON-InnoBMS  Situationally aware innovative battery management system for next generation vehicles  1.1.2024 - 30.6.2027  dr. Tomaž Katrašnik  
8. HORIZON-HYScale  HYScale – Economic Green Hydrogen Production at Scale via a Novel, Critical Raw Material Free, Highly Efficient and Low-capex Advanced Alkaline Membrane Water Electrolysis Technology  1.6.2023 - 31.5.2027  dr. Mitja Mori  
9. HORIZON-BLESSED-241634  Bridging Models at Different Scales To Design New Generation Fuel Cells for Electrified Mobility  1.2.2023 - 31.1.2027  dr. Tomaž Katrašnik  
10. HORIZON-DiCiM  Digitalised Value Management for Unlocking the potential of the Circular Manufacturing Systems with integrated digital solutions  1.1.2023 - 31.12.2026  dr. Gregor Čepon  
11. HORIZON-EXCELLERAT P2  European Centre of Excellence for Engineering Applications on HPC and associated technologies  1.1.2023 - 31.12.2026  Matic Brank  
12. HORIZON-Plasma-PEPSC  Plasma Exascale-Performance Simulations CoE – Pushing flagship plasma simulations codes to tackle exascale-enabled Grand Challenges via performance optimisation and codesign  1.1.2023 - 31.12.2026  dr. Leon Kos  
13. HORIZON-INNO2MARE ID: 101087348  Strengthening the capacity for excellence of Slovenian and Croatian innovation ecosystems to support the digital and green transitions of maritime regions  1.1.2023 - 31.12.2026  dr. Marko Perkovič  
14. HORIZON-NEXTCELL  Towards the next generation of high performance li-ion battery cells  1.1.2023 - 31.12.2026  dr. Tomaž Katrašnik  
15. ERASMUS+-DERHE  Digital Education Readiness in the field of Higher Education  1.12.2023 - 30.11.2026  dr. Tomaž Berlec  
16. HORIZON-NEXTBMS  NEXT-generation physics and data-based Battery Management Systems for optimised battery utilization  1.6.2023 - 30.11.2026  dr. Tomaž Katrašnik  
17. ENLIGHTEN  European Non-Line-of-Sight Optical Imaging  1.12.2022 - 30.11.2026  dr. Rok Petkovšek  
18. HORIZON-H-HOPE  Hidden Hydro Oscillating Power for Europe  1.11.2022 - 31.10.2026  dr. Marko Hočevar  
19. COST-PEN@Hydropower CA21104  Vseevropsko omrežje za trajnostno hidroenergijo  14.9.2022 - 13.9.2026  dr. Marko Hočevar  
20. HORIZON-MAGRITTE  Recovering plasma-facing components temperatures in fusion devices from IR camera measurements  1.9.2024 - 31.8.2026  dr. Leon Kos  
21. HORIZON-SENERGY NETS-240860  Increase the Synergy among different ENERGY NETworkS  1.9.2022 - 31.8.2026  dr. Mitja Mori  
22. HORIZON-PULSELiON-237929  PUlsed Laser depoSition tEchnology for soLid State battery manufacturIng supported by digitalizatiON  1.9.2022 - 31.8.2026  dr. Tomaž Katrašnik  
23. HORIZON-ADVAGEN-237934  Development of ADVAnced next GENeration Solid-State batteries for Electromobility Applications  1.8.2022 - 31.7.2026  dr. Tomaž Katrašnik  
24. HORIZON-MEAsureD  Advanced MEAs ensuring high efficiency HDV  1.6.2023 - 31.5.2026  dr. Tomaž Katrašnik  
25. HORIZON-PilotSOEL  Advanced Processes Enabling Low cost and High Performing Large Scale Solid Oxide Electrolyser Production  1.6.2023 - 31.5.2026  dr. Rok Stropnik  
26. HORIZON-FASTEST  Fast-track hybrid testing platform for the development of battery systems  1.6.2023 - 31.5.2026  dr. Tomaž Katrašnik  
27. HORIZON-RealHyFC  Reliable durable high power hydrogen fueled PEM Fuel Cell stack  1.6.2023 - 31.5.2026  dr. Tomaž Katrašnik  
28. HORIZON-SINGLE  Electrified Single Stage Ammonia Cracking to Compressed Hydrogen  1.5.2023 - 30.4.2026  dr. Mitja Mori  
29. ERASMUS+-ANGIE  Academic Network for Green and Innovative Europe  1.9.2023 - 28.2.2026  dr. Damjan Klobčar  
30. ERASMUS+-EVERYONE  Exchange of renewable energy harvesting experience in Europe for improving competence of young engineers  1.9.2023 - 28.2.2026  dr. Marko Hočevar  
31. HORIZON-EuroCC 2  National Competence Centres in the framework of EuroHPC Phase 2  1.1.2023 - 31.12.2025  dr. Pavel Tomšič  
32. HORIZON-SEAMAC-240350  Strengthening the Excellence of Additive Manufacturing Capabilities  1.1.2023 - 31.12.2025  dr. Joško Valentinčič  
33. HORIZON-SURE2COAT  Sustainable Surface Treatments of Complex Shape Components for Transsectorial Industrial Innovation  1.1.2023 - 31.12.2025  dr. Mitja Mori  
34. HORIZON-EUMaster4HPC  European Master for High Performance Computing  1.1.2022 - 31.12.2025  dr. Janez Povh  
35. HORIZON-EUROfusion  Implementation of activities described in the Roadmap to Fusion during Horizon Europe through a joint programme of the members of the EUROfusion consortium  1.1.2021 - 31.12.2025  dr. Nikola Vukašinović  
36. ERA NET-Cool BatMan  Battery Thermal Managament System Based on High Power Density Digital Microfluidic Magnetocaloric Cooling  1.11.2022 - 31.10.2025  dr. Urban Tomc  
37. ERASMUS+-GEMS  Graceful Equalising of Mechatronics Students  1.11.2022 - 30.10.2025  dr. Gašper Škulj  
38. COST-Euro-MIC  European MIC Network – New paths for science, sustainability and standards  26.10.2021 - 25.10.2025  dr. Uroš Trdan  
39. AMALIA  Additive Manufacturing of Metallic Auxetic Structures and Materials for Lightweight Armour  20.10.2022 - 19.10.2025  dr. Iztok Golobič  
40. HORIZON-LIFE21-CET-PDA-3DIVERSE  Decentralization, Diversity and Dynamic load regulation – novel approaches to tangible energy transition with diversification of production sources  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Tine Seljak  
41. Met4H2  Metrology for the hydrogen supply chain  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Gregor Bobovnik  
42. COST-NEXUSNET  Network on Water-energy-food Nexus for a Low-carbon Economy in Europe and Beyond  22.9.2021 - 21.9.2025  dr. Marko Hočevar  
43. ERASMUS+-FabLabs  Developing competences on the Internet of Things through digital fabrication laboratories  1.9.2022 - 31.8.2025  dr. Tomaž Berlec  
44. ERASMUS+-TET  The Evolving Textbook  1.9.2022 - 31.8.2025  dr. Primož Podržaj  
45. MoSiLIB  Modeling and development of silicon-tin sulfide composite anodes for generation 3b lithium-ion batteries  1.6.2022 - 31.5.2025  dr. Tomaž Katrašnik  
46. HORIZON-STAGE-238726  Sustainable Transition to the Agile and Green Enterprise  1.6.2022 - 31.5.2025  dr. Marko Šimic  
47. MOTIKA  Pospešeno okopavanje zelenjave  19.5.2022 - 18.5.2025  dr. Franc Majdič  
48. INDY  Energy Independent and Efficient Deployable Military Camps  1.12.2022 - 31.1.2025  dr. Andrej Kitanovski  
49. ERASMUS+-BLISS  Blended Learning Implementation for reSilient, acceSsible and efficient higher education  1.2.2022 - 31.1.2025  dr. Primož Podržaj  
50. H2020-COMPETE  Chair Of Micro Process Engineering and TEchnology  1.1.2019 - 31.12.2024  dr. Joško Valentinčič  
51. ERASMUS MUNDUS-TRIBOS+  Joint European master in Tribology of Surfaces and Interfaces  1.1.2018 - 31.12.2024  dr. Mitjan Kalin  
52. PCCL  Polymer Competence Center Leoben  1.1.2021 - 21.12.2024  dr. Borut Černe  
53. HybriDT II  Hybrid drive train demonstrator – Phase 2  6.9.2023 - 5.12.2024  dr. Tomaž Katrašnik  
54. ERASMUS+-PRO HACKIN'  Product Hackathons for Innovative Development  1.11.2021 - 1.11.2024  dr. Nikola Vukašinović  
55. ERA NET-PHOSTER  Prestrezanje fosforja in magnezija iz odpadnih snovnih tokov za proizvodnjo obnovljivih gnojil Program: ERA-NET ERA-MIN  1.5.2022 - 31.10.2024  dr. Tine Seljak  
56. ESRR-KC STV  Competence Centre for Advanced Control Technologies  15.9.2023 - 15.9.2024  dr. Mitjan Kalin  
57. H2020-MORELife-236779  Material, Operating strategy and REliability optimisation for LIFEtime improvements in heavy duty trucks  1.9.2021 - 31.8.2024  dr. Tomaž Katrašnik  
58. HORIZON-NASCAP-239122  Nanobubbles Stabilization for Cleaning Applications  20.6.2022 - 19.6.2024  dr. Matevž Dular  
59. MetHyInfra  Metrology infrastructure for high-pressure gas and liquified hydrogen flows  1.6.2021 - 31.5.2024  dr. Jože Kutin  
60. LEAP  Učno-demonstracijska mreža za načrtovanje in izdelavo trajnostne industrijske embalaže iz alternativnih lignoceluloznih vlaken  1.10.2022 - 30.4.2024  dr. Gregor Čepon  
61.   Kombiniran učni model za srednje strokovno izobraževanje na področju strojništva in razvoj kompetenc dijakov in učiteljev za digitalno izobraževanje  1.6.2022 - 30.4.2024  dr. Franci Pušavec  
62. COST-CA18232 MAT-DYN-NET  Mathematical models for interacting dynamics on networks  4.10.2019 - 3.4.2024  dr. Marjeta Kramar Fijavž  
63. COST-ODIN  Optimiranje sistema nadzora  2.10.2019 - 1.4.2024  dr. Tomaž Kek  
64. InTribology1  Tribology Intelligence – Customized Tribology for Industrial Innovation  1.4.2020 - 31.3.2024  dr. Mitjan Kalin  
65.   Associate for shaping optimization of Internal Components  1.3.2020 - 29.2.2024  dr. Nikola Vukašinović  
66. HORIZON-CAVIPHY-239445  Exploitation of extreme cavitation conditions for wastewater treatment  1.8.2022 - 31.1.2024  dr. Matevž Dular  
67. CD Labor  CD Laboratory for Innovative Control and Monitoring of Automotive Powertrain Systems  1.6.2018 - 31.1.2024  dr. Tomaž Katrašnik  
68. HORIZON-CRYO-MQL  Transitioning to a waste-free production – international cryogenic+MQL machining activity  1.1.2023 - 31.12.2023  dr. Franci Pušavec  
69. ERASMUS+-LiDeSuM  Lightweight Design for Sustainable Mobility  1.10.2022 - 31.12.2023  dr. Miha Brojan  
70. ERASMUS+-DIGIGREEN  Improved workforce to set transition from manufacturing to digital green fabrication  1.1.2022 - 31.12.2023  dr. Damjan Klobčar  
71. H2020-eGHOST-232693  Establishing Eco-design Guidelines for Hydrogen Systems and Technologies  1.1.2021 - 31.12.2023  dr. Mitja Mori  
72. H2020-BEST4Hy-232493  SustainaBlE SoluTions FOR recycling of end of life Hydrogen technologies  1.1.2021 - 31.12.2023  dr. Mitja Mori  
73. H2020-GreenTRIBOS-224700  GreenTRIBOS  1.1.2020 - 31.12.2023  dr. Mitjan Kalin  
74. H2020-SUPERCOOL-218620  Superelastic Porous Structures for Efficient Elastocaloric Cooling  1.1.2019 - 31.12.2023  dr. Jaka Tušek  
75. HORIZON-aProMag  Anisotropic fast PROtotyping of MAGnetic materials  1.1.2023 - 29.12.2023  dr. Lidija Slemenik Perše  
76. EKSRP-EIP-AUTO  Izboljšava procesa krmljenja živali v prireji mleka in mesa z upoštevanjem podnebnih sprememb in varovanja narave  30.11.2020 - 30.11.2023  dr. Janez Benedičič  
77. COST-CA18120  Reliable roadmap for certification of bonded primary structures  4.4.2019 - 3.10.2023  dr. Damjan Klobčar  
78. H2020-NOSTRADAMUS-234751  NOn-contact STRucturAl DAMage for fUture Safety and lightweight  1.10.2021 - 30.9.2023  dr. Janko Slavič  
79. ERASMUS+-SCtrain  Supercomputing knowledge partnership  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Pavel Tomšič  
80. 4000137614/22/NL/SC  Prediction model of countermeasures efficiency on cardiovascular system and fluid shifting in simulated microgravity conditions  1.4.2022 - 30.6.2023  dr. Janez Urevc  
81. ERASMUS+-CResDET  Digitalno šolanje in usposabljanje odporno na krize  1.4.2021 - 31.3.2023  dr. Nikola Vukašinović  
82. ELUVAT I  Innovative electric light utility all-terrain vehicle for defence purposes based on in-wheel electro motors  3.2.2022 - 2.2.2023  dr. Tomaž Katrašnik  
83.   Pulse Design Simulator Workflow  24.1.2022 - 23.1.2023  dr. Leon Kos  
84. PATHFINDER  Hybrid learning paths for professional education in manufacturing  1.1.2022 - 31.12.2022  dr. Franci Pušavec  
85. H2020-EUROCC  National Competence Centres in the framework of EuroHPC  1.9.2020 - 31.12.2022  dr. Pavel Tomšič  
86. SI EIT-M  EIT Manufacturing Hub  1.6.2020 - 31.12.2022  dr. Franci Pušavec  
87. H2020-PRACE-6IP-220265  PRACE 6th Implementation Phase Project  1.5.2019 - 31.12.2022  dr. Janez Povh  
88. EUREKA-  Metallurgy Europe  1.1.2012 - 21.12.2022  dr. Božidar Šarler  
89. EKSRP-EIP-Tehnologije vina & grozdja  Uvedba novih mehanskih in avtonomnih avtomatiziranih tehnologij za trajnostno pridelavo grozdja v vinogradih  22.11.2019 - 21.11.2022   
90. IMAS  Integrated Modelling Analysis Suite  1.1.2020 - 15.11.2022  dr. Nikola Vukašinović  
91. ERASMUS+-APTIME  Additive Process Technology Integration with Management and Entrepreneurship  1.9.2019 - 31.8.2022  dr. Damjan Klobčar  
92. H2020-VIRTUAL-215992  Open access virtual testing protocols for enhanced road users safety  1.6.2018 - 31.5.2022  dr. Simon Krašna  
93. ESRR-MAPgears  Napredni materiali, metodologije in tehnologije za razvoj lahkih komponent za prenos moči v pogonski tehniki  1.9.2018 - 31.12.2021  dr. Borut Černe  
94. ERASMUS+-ELPID  E-learning Platform for Innovative Product Development  1.1.2018 - 31.12.2021  dr. Nikola Vukašinović  
95. COMET KA2 Funding program-K2 Mobility  K2 Digital Mobility - Context - Embedded Vehicle Technologies  1.1.2018 - 31.12.2021  dr. Tomaž Katrašnik  
96. ESRR-MOTZART  Učinkovitejši elektroMOTorji Z rAzvojem ekspeRTnega sistema in novih tehnologij  1.1.2018 - 31.12.2021  dr. Nikolaj Mole  
97. H2020-CABUM-214368  An investigation of the mechanisms at the interaction between cavitation bubbles and contaminants  1.1.2017 - 31.12.2021  dr. Matevž Dular  
98. H2020-HEART-211645  Holistic Energy and Architectural Retrofit Toolkit  1.1.2017 - 31.12.2021  dr. Uroš Stritih  
99. SUSTAINHUTS  Sustainable Mountain huts in Europe  1.7.2016 - 31.10.2021  dr. Mihael Sekavčnik  
100. COST-CA16235  Performance and Reliability of Photovoltaic Systems: Evaluations of Large-Scale Monitoring Data  5.10.2017 - 4.10.2021  dr. Marko Topič  
101. ERASMUS+-ICCT  Interactive course for Control Theory  1.9.2018 - 31.8.2021  dr. Primož Podržaj  
102. EIT Raw Materials-SPL-CYCLE  Closing the loop of the Spent Pot-line (SPL) in Al smelting process  1.1.2018 - 30.6.2021  dr. Ana Mladenović  
103. HybriDT  Hybrid Drive Trains  24.1.2020 - 23.1.2021  dr. Samo Zupan  
104. H2020-ROSIN  ROS-Industrial quality-assured robot software components  1.1.2020 - 31.12.2020  dr. Rok Vrabič  
105. ERASMUS+-CASProD  Capitals of smart product development  1.1.2017 - 31.12.2020  dr. Marko Hočevar  
106. ERA NET-GreenCOAT  Green high-performance and low-friction interfaces tailored by the reactivity of novel DLC coatings and ionic liquids  1.1.2017 - 31.12.2020  dr. Mitjan Kalin  
107. H2020-OBELICS-211708  Optimization of scalable realtime models and functional testing for e-drive concepts  1.1.2017 - 31.12.2020  dr. Tomaž Katrašnik  
108. LIFE15-SUSTAINHUTS  Foundation for the Development of New Hydrogen Technologies in Aragon  1.1.2016 - 31.12.2020  dr. Mihael Sekavčnik  
109. ESRR-NMP  Izkoriščanje potenciala biomase za razvoj naprednih materialov in bio-osnovanih produktov  1.1.2016 - 31.12.2020  Janja Juhant Grkman  
110. COMET-COMET  Xtribology Excellence Center of tribology  1.1.2015 - 31.12.2020  dr. Mitjan Kalin  
111. COST-CA15216  European Network of Bioadhesion Expertise: Fundamental Knowledge to Inspire Advanced Bonding Technologies  21.10.2016 - 20.10.2020  dr. Anna Malgorzata Sandak  
112. ESRR-GOSTOP  Gradniki, orodja in sistemi za tovarne prihodnosti  1.11.2016 - 30.4.2020   
113. COST-CA15102  Solutions for Critical Raw Materials Under Extreme Conditions (CRM-EXTREME)  10.3.2016 - 9.3.2020  dr. Damjan Klobčar  
114. H2020-COMPETE-216370  Chair of Micro Process Engineering and Technology  1.1.2018 - 31.12.2019  dr. Polona Žnidaršič Plazl  
115. ESA-MAP Project  Microgravity Applications Program (MAP) project AO-2004-111 (Convective boiling and condensation)  1.1.2016 - 31.12.2019  dr. Iztok Golobič  
116. FFG-SOH4PEM  State of Health Uberwachung fur PEM Brennstoffzellenstapel  1.1.2016 - 31.12.2019  dr. Tomaž Katrašnik  
117. ERASMUS+-573684-EPP-1-2016-1-PS-EPPKA2-CBHE-JP  Improving Governance Paratices at Palestinian Higher Education Institutions  15.10.2016 - 14.10.2019  dr. Rok Vrabič  
118. ESRR-MARTINA  2016-MARTINA -Program RRI  1.8.2016 - 31.7.2019   
119. EIT InnoEnergy-CTProfiler  Cooling Tower Profiler - Performance Evaluation of Cooling Towers  1.1.2017 - 30.6.2019  dr. Marko Hočevar  
120. INTERREG-Danube Transnational Programme-DTP1-1-260-1.1-INNOHPC  Visoko zmogljivo računalništvo za učinkovite inovacije v Podonavju  1.1.2017 - 30.6.2019  dr. Borut Rončević  
121. COST-TD1409  Mathematics for industry network (MI-NET)   5.5.2015 - 4.5.2019  dr. Janez Povh  
122. H2020-EU.1.4.1.3-PRACE-5IP-206847  PRACE 5th Implementation Phase Project  1.1.2017 - 30.4.2019  dr. Jože Duhovnik  
123. H2020-EU.3.4.6.1-HYTECHCYCLING-204282  New technologies and strategies for fuel cells and hydrogen technologies in the phase of recycling and dismantling  1.5.2016 - 30.4.2019  dr. Mihael Sekavčnik  
124. COST-MP1407  Electrochemical processing methodologies and corrosion protection for device and systems miniaturization (e-MINDS)  23.4.2015 - 22.4.2019  dr. Damjan Klobčar  
125. COST-CM1404  Chemistry of Smart Energy Carriers and Technologies (SMARTCATS)  6.3.2015 - 5.3.2019  dr. Tomaž Katrašnik  
126. ESRR-EVA4green  EVA4green, Ekološki Varen Avtomobil Za Zeleno Mobilnost  1.9.2016 - 28.2.2019  dr. Mitjan Kalin  
127. ESRR-MIZŠ Javni razpis za RRI v verigah in mrežah-IQ DOM  Inteligentni dom pametne generacije zasnovan na pametnih napravah in lesu  1.9.2016 - 28.2.2019  dr. Miha Boltežar  
128. ESRR-TIGR4smart  Trajnostno in inovativno gradbeništvo za pametne stavbe  1.9.2016 - 28.2.2019  dr. Miroslav Halilovič  
129. EUREKA-Modeling  Modeling and Simulation of Metallurgical Processes  1.1.2017 - 31.12.2018  dr. Božidar Šarler  
130. FFG-MEA Power  Resource-saving composite materials for stationary PEM fuel cells with increased power density and long-term stability  1.1.2015 - 31.12.2018  dr. Tomaž Katrašnik  
131. H2020-Euratom-EUROfusion-193159  Implementation of activities described in the Roadmap to Fusion during Horizon 2020 through a Joint programme of the members of the EUROfusion consortium  1.1.2014 - 31.12.2018  dr. Jože Duhovnik  
132. COST-MP1401  Advanced fibre laser and coherent source as tools for society, manufacturing and lifescience  10.12.2014 - 9.12.2018  dr. Damjan Klobčar  
133. COST-TU1403  Adaptive Facades Network   28.10.2014 - 30.11.2018  dr. Anna Malgorzata Sandak  
134. H2020-EU.1.2.2.-197935  European extreme data and computin initiative  1.9.2015 - 28.2.2018  dr. Jože Duhovnik  
135. ITER International Fusion Energy Organization-SMITER 3D  Development of a user friendly interface for the SMITER 3D field line tracing software package  1.1.2016 - 31.12.2017  dr. Jože Duhovnik  
136. H2020-EU.1.4.1.3-PRACE-4IP-196680  PRACE 4th Implementation Phase Project  1.2.2015 - 31.12.2017  dr. Jože Duhovnik  
137. ERASMUS+-2014-1-RO01-KA203-002986  Education Laboratories Platform for Complex engineering processes with remote access  1.9.2014 - 31.8.2017  dr. Sašo Medved  
138. ERASMUS+-2014-1-SI01-KA203-000693  Networked Activities for Realization of Innovative Products  1.9.2014 - 31.8.2017  dr. Jože Duhovnik  
139. SOLPS-ITER  Development of user-friendly interface  6.7.2015 - 5.7.2017  dr. Jože Duhovnik  
140. MEDNARODNI PROJEKT-CryoCav  Experiments and simulations on cavitation and cavitation erosion in cryogenic liquids  1.7.2015 - 30.6.2017  dr. Matevž Dular  
141. LLP-OIKONET  A global multidisciplinary network on housing research and learning  1.1.2013 - 31.12.2016  dr. Sašo Medved  
142. PRACE-3IP  PRACE – Third Implementation Phase  1.7.2012 - 30.6.2016  dr. Jože Duhovnik  
143. FP7-INFRASTRUCTURES-108031  PRACE - Third Implementation Phase Project  1.7.2012 - 30.6.2016  dr. Jože Duhovnik  
144. COST-MP1106  Smart and green interfaces – from single bubbles and drops to industrial, environmental and biomedical applications  11.5.2012 - 10.5.2016  dr. Edvard Govekar  
145. FP7-PEOPLE-ENTICE-102080  Engineering Tribochemistry and Interfaces with a Focus on the Internal Combustion Engine  1.2.2012 - 31.1.2016  dr. Mitjan Kalin  
146. EUREKA-project/id/6778  Development of new materials, tools and technologies for depositing of thin polymer coatings on the EM stator/ Razvoj novih materialov, orodij, tehnologij za nanos tankih polimernih plasti na stator elektromotorja  1.1.2012 - 31.12.2015  dr. Niko Herakovič  
147. TEMPUS-EACEA-530194  Energy Efficiency, Renewable Energy Sources and Environmental Inpacts – master study  1.1.2012 - 31.12.2015  dr. Ciril Arkar  
148. CIP-SDHplus  New Business Opportunities for Solar District Heating and Cooling  1.1.2012 - 31.12.2015  dr. Andrej Kitanovski  
149. EUREKA-project/id/5800  Surface Engineering for Sustainable Production and Products  1.1.2010 - 31.12.2015  dr. Jožef Vižintin  
150. COMET-Xtribology  Xtribology Excellence Center of tribology  1.1.2010 - 31.12.2015  dr. Mitjan Kalin  
151. COST-TU1102  Towards Autonomic Road Transport Support Systems  22.9.2011 - 31.10.2015  dr. Edvard Govekar  
152. CATHEF  Cavitation in Thermosensible Fluids  1.7.2011 - 31.10.2015  dr. Matevž Dular  
153. FP7-TRANSPORT-ASTERICS-105752  Ageing and efficiency Simulation & TEsting under Real world conditions for Innovative electric vehicle Components and Systems  1.10.2012 - 30.9.2015   
154. FP7-PEOPLE-GRESIMO-100426  Best Training for Green and Silent Mobility (GRESIMO)  1.10.2011 - 30.9.2015  dr. Miha Boltežar  
155. FP7-JTI-FluMaBack-104283  Fluid Management component improvement for Back up fuel cell systems  1.7.2012 - 30.6.2015  dr. Mihael Sekavčnik  
156. LLP-ERASMUS IP_6  Global development of Future Products Workshop  1.1.2013 - 31.12.2014  dr. Jože Duhovnik  
157. ERASMUS MUNDUS-TRIBOS  Joint Euroepan master in Tribology of surfaces and interfaces  1.1.2013 - 31.12.2014  dr. Mitjan Kalin  
158. FP7-PEOPLE-100947  Advanced Aircraft Network for Theoretical & Experimental Aeroservoelastic Modeling  1.1.2012 - 31.12.2014  dr. Tadej Kosel  
159. LLP-10959  Hydro powerplant simulation  1.1.2012 - 31.12.2014  dr. Primož Podržaj  
160. EUREKA-project/id/6791  Infinite lifetime prediction by Dang Van Criterion/Določitev trajnodinamične trdnosti po Dang Vanovem kriteriju  1.1.2011 - 31.12.2014  dr. Boris Štok  
161. CIP-iSERV  Inspection of HVAC system through continuous monitoring and benchmarking - iSERV  1.1.2011 - 31.12.2014  dr. Vincenc Butala  
162. TEMPUS-EACEA-517065  Middle Eastern Partnership in Sustainable Engineering  1.1.2011 - 31.12.2014  dr. Janez Kopač  
163. EUREKA-project/id/6268  SAILPOWER - Development of sail system with inhibition of induced drag effect for radical improvement od aerodynamic performance  1.1.2011 - 31.12.2014  dr. Tadej Kosel  
164. ERA NET-SiNACERDI  Sibased Nanostructured composite materials and reinforced ductile iron for high wear application  1.1.2011 - 31.12.2014   
165. FP7-NMP-96216  Intelligent sensing and manipulation for sustainable production and harvesting of high value crops, clever robots for crops  1.10.2010 - 30.9.2014  dr. Marko Hočevar  
166. ETC-ENERGYVILLAB  Energy Virtuous Living Lab ,Mreža virtuznih živih laboratorijev za varčno rabo energije in razvoj obnovljivih virov energije  5.7.2012 - 31.5.2014  dr. Uroš Stritih  
167. LLP-MOBILITY_11  Transfer of building physics and CO2 methologies to optimize energy efficient competences across the tjhree sectors  1.1.2012 - 31.12.2013  dr. Sašo Medved  
168. ERA NET-CLEANER  Cleaning Engineering for manufactoring  1.1.2011 - 31.12.2013  dr. Peter Butala  
169. ESRR-KC TIGR  Competence Centre for Sustainable and Innovative Construction  1.1.2011 - 31.12.2013  dr. Sašo Medved  
170. EUREKA-project/id/5783  Innovative eco friendly processing of volumetric sheet metal components  1.1.2011 - 31.12.2013   
171. EUREKA-project/id/6782  Polymer subconstruction for curtain walls  1.1.2011 - 31.12.2013  dr. Boris Štok  
172. EUREKA-project/id/5855  RWC - The development of a new resistance welding  1.1.2011 - 31.12.2013  dr. Primož Podržaj  
173. CIP-IDES EDU  IDES-EDU - Master and Post Graduate education and training in multi-disciplinary teams implementing EPBD and beyond  1.1.2010 - 31.12.2013  dr. Sašo Medved  
174. TEMPUS-EACEA-510985  Improvement of Students Internship in Serbia: ISIS  1.1.2010 - 31.12.2013  dr. Mirko Soković  
175. ESRR-KC BME  Kompetenčni center Biomedicinska tehnika – KC BME  1.1.2010 - 31.12.2013   
176. ESRR-KC SURE  Kompetenčni center - napredni sistemi učinkovite rabe električne energije  1.1.2010 - 31.12.2013  dr. Iztok Žun  
177. ESRR-KC TIGR  Kompetenčni center Trajnostno in inovativno gradbeništvo  1.1.2010 - 31.12.2013   
178. ESRR-KC STV  Kompetenčni center za sodobne tehnologije vodenja  1.1.2010 - 31.12.2013   
179. ERA NET-MOTRAC  MOTRAC -Modelling and prediction of traffic activity, driving conditions and critical states on roads network  1.1.2010 - 31.12.2013  dr. Edvard Govekar  
180. TEMPUS-EACEA-511084  Prodution and Profitability improvement in Serbia  1.1.2010 - 31.12.2013  dr. Niko Herakovič  
181. ESRR-CO NOT  CO NOT - Center odličnosti Nizkoogljične tehnologije  1.1.2009 - 31.12.2013   
182. ERASMUS MUNDUS-EURHEO  European Masters in Engineering Rheology  1.1.2008 - 31.12.2013  dr. Igor Emri  
183. FP7-FUSION  FUSION - Fusion Energy Research  1.1.2007 - 31.12.2013  dr. Jože Duhovnik  
184. COST-TU0901  Integrating and Harmonizing Sound Insulation Aspects in Sustainable Urban Housing Constructions  3.11.2009 - 2.11.2013  dr. Mirko Čudina  
185. COST-TD0804  Soundscape of European Cities and Landscapes  25.6.2009 - 24.6.2013  dr. Mirko Čudina  
186. FP7-TRANSPORT-93335  Tailoring of Tribological Interfaces for Clean and Energy-Efficient Diesel and Gasoline Power Trains  1.12.2009 - 31.5.2013  dr. Mitjan Kalin  
187. COST-TU0802  Next generation cost effective phase change materials for increased energy efficiency in renewable energy systems in buildings (NeCoE-PCM)  22.4.2009 - 21.4.2013   
188. ERA NET-PR11742  Application of Computational Fluid Dynamics for co-rotating Twin-Screw-Extruder to archieve optimized thermoplastic materials  1.1.2010 - 31.12.2012  dr. Matevž Dular  
189. EUREKA-project/id/5343  Collaborative platform for operations support of work systems case of hydro power plants  1.1.2010 - 31.12.2012  dr. Peter Butala  
190. EUREKA-project/id/4960  Development of next generation molding process for mulity-phrase polymer products  1.1.2010 - 31.12.2012  dr. Niko Herakovič  
191. LLP-ETM-8606  ETM - Experience Transfer Model  1.1.2010 - 31.12.2012  dr. Janez Kopač  
192. LIFE+-ICE JET  ICE JET: Environmenta technology pilot plant for drastically reducing waste produced by abrasive water jet cutting techniques  1.1.2010 - 31.12.2012  dr. Andrej Lebar  
193. EUREKA-project/id/5403  Modular System for adjustable spraying and navigation in orchards and greenhouses  1.1.2010 - 31.12.2012  dr. Marko Hočevar  
194. ETC-CROSS INNO  Prekomejna mreža inovacijsko procesnega tehnološkega sodelovanja malih, srednjih podjetij ter raziskovalne sfere na koknretnih prekomejnih inovativnih tehnološko procesno razvojnih projektih  1.1.2010 - 31.12.2012  dr. Edvard Govekar  
195. EUREKA-project/id/4957  Construction of Heavy duty punch grinding machine  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Peter Krajnik  
196. EUREKA-project/id/4548  Development of new actuatrs, materials and technology for the production of advanced pneumatic and hydraulic vavles  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Niko Herakovič  
197. EUREKA-project/id/4550  Development of Sustainable & innovatiove cryoegenic machining technology  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Janez Kopač  
198. EUREKA-project/id/4954  Intelligent Laser Sources in Dermatology and Aesthetic Medicine : ILUMEN  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Matija Jezeršek  
199. FP7-PEOPLE-88289  Mechanisms of interactions in nano-scale of novel ionic lubricants with functional surfaces  1.10.2008 - 30.9.2012  dr. Mitjan Kalin  
200. FP7-ELAN-91310  CIVITAS ELAN Mobilizacija državljanov za vitalna mesta Ljubljana - Gent - Zagreb - Brno - Porto  15.6.2008 - 14.9.2012  dr. Viktor Jejčič  
201. FP7-NMP-92584  Advanced Lasers for Photovoltaic INdustrial processing Enhancement  1.9.2009 - 31.8.2012  dr. Rok Petkovšek  
202. FP6-SUSTDEV-REMINING-LOWEX-85695  Redevelopment of European mining areas into sustainable communities by integrating supply and demand side based on low exergy principles  18.6.2007 - 17.6.2012  dr. Sašo Medved  
203. ERA NET-AWJcomp  AWJcomp - Razvoj Tehnologije obdelave z abrazivnim vodnim curkom za zahtevne izdelke iz aeronavtičnega in navtičnega sektorja  1.1.2010 - 31.12.2011  dr. Andrej Lebar  
204. EUREKA-project/id/3781  APOMAT  1.1.2008 - 31.12.2011  dr. Peter Butala  
205. EUREKA-project/id/4480  Modal properties optimization of dynamically loaded car parts to enhance their fatigue life - OMDAP  1.1.2009 - 31.12.2010  dr. Miha Boltežar  
206. EUREKA-project/id/4212  Development and implementation of new PIM binder system using advanced methods - DIPIMAM  1.1.2008 - 31.12.2010  dr. Zlatko Kampuš  
207. FP7-INFRASTRUCTURES-86422  EU Fusion for ITER Applications  1.1.2008 - 31.12.2010  dr. Jože Duhovnik  
208. EUREKA-project/id/4177  Pro factory UES  1.1.2008 - 31.12.2010  dr. Alojzij Sluga  
209. TEMPUS-PR11868  Education and Training of Institutions in Quality  1.1.2007 - 31.12.2010  dr. Mirko Soković  
210. CIP-PR11994  Harmonizing air-conditioning inspection and audit procedures in the tertiary building sector  1.1.2007 - 31.12.2010  dr. Vincenc Butala  
211. LLP-ADAM-10959  Hydro powerplant simulation  1.1.2007 - 31.12.2010   
212. IEE-SOLAIR  Increasing the market implementation of Solar-air-conditioning system for small amd medium applications in residential and commercial buildings  1.1.2007 - 31.12.2010  dr. Sašo Medved  
213. IEE-TRANS-SOLAR  Transfer of experience for the development of solar thermal products  1.1.2007 - 31.12.2010  dr. Sašo Medved  
214. EUREKA-project/id/3765  European Laser Technology And Applications Network  1.1.2006 - 31.12.2010  dr. Janez Možina  
215. EUREKA-project/id/3603  European Network For Industrial Wear Prevention  1.1.2005 - 31.12.2010  dr. Jožef Vižintin  
216. FP6-MOBILITY-WEMESURF-84650  Characterisations of wear mechanisms and surface functionalities with regard to lifetime prediction and quality criteria - from micro to the nano range  1.11.2006 - 31.10.2010  dr. Bojan Podgornik  
217. COST-P21  Physics of droplets  4.10.2006 - 3.10.2010  dr. Edvard Govekar  
218. FP6-MOBILITY-SIM-VIA 2-79022  Advanced and New Simulation Methods in Vehicle Vibro-acoustics - Scientific Analysis, Experimental Verification and Development of Methodologies for the Industrial Application.  15.4.2006 - 14.4.2010  dr. Miha Boltežar  
219. EUREKA-project/id/3932  Production technology optimization for rollers from Semi High Speed Steel  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Jožef Vižintin  
220. FP6-SME-MAGFORGE-84910  Magnesium forged components for structural lightweight transport applications  1.7.2006 - 31.12.2009   
221. EUREKA-project/id/3038  Innovative And Advanced Technologies For Agriculture, Food And Feed Industries  1.1.2003 - 31.12.2009   
222. FP6-NMP-4M-74344  Multi-Material Micro Manufacture: Technologies and Applications  1.10.2004 - 30.6.2009  dr. Mihael Junkar  
223. IEE-EAST-GRS  Solar Thermal Applications in Eastern Europe  1.1.2006 - 31.12.2008  dr. Sašo Medved  
224. Preparatory Action-PR12310  Strengthening the Competitiveness of the Pomurje Region Through Innovation and Life Long Learning  1.1.2006 - 31.12.2008  dr. Igor Emri  
225. FP6-NMP-CEGRIS II-75556  Centreless grinding simulation part II  1.11.2005 - 31.10.2008  dr. Peter Krajnik  
226. FP6-NMP-PROHIPP-74380  NEW DESIGN AND MANUFACTURING PROCESSES FOR HIGH PRESSURE FLUID POWER PRODUCTS  1.6.2004 - 31.10.2008  dr. Janez Kopač  
227. COST-P10  Physics of Risk  8.12.2003 - 7.6.2008  dr. Igor Grabec  
228. FP6-NMP-VRL KCIP-80742  Virtual Research Lab for a Knowledge Community in Production  1.6.2004 - 31.5.2008  dr. Alojzij Sluga  
229. FP6-SME-PROBELL-107530  Maintenance and Protection of Bells  1.10.2005 - 31.3.2008  dr. Matija Fajdiga  
230. IEE-RES-E  Boosting green electricity in 11 European regions  1.1.2005 - 31.12.2007  dr. Vincenc Butala  
231. LEONARDO DA VINCI-ET4EB  Energy Training for European Buildings  1.1.2005 - 31.12.2007  dr. Sašo Medved  
232. IEE-SOLARGE  Enlarging Solar thermal systems in Multy-family houses, hotels, public buildings and social homes  1.1.2005 - 31.12.2007  dr. Sašo Medved  
233. INTERREG-NEAC  Network of EU Automotive Competence  1.1.2005 - 31.12.2007  dr. Matija Fajdiga  
234. LEONARDO DA VINCI-LASTED  Laser Technology Educational Network  1.1.2004 - 31.12.2007  dr. Janez Možina  
235. FP6-NMP-VIVA-75369  European Virtual Center for Innovation Excellence Assessment  1.7.2005 - 30.6.2007   
236. IEE-EU-CERT.HP  European Certified Heat-Pump Installer Implementation of an European Certification Scheme  1.1.2005 - 31.12.2006  dr. Alojz Poredoš  
237. IEE-AUDITAC  Field benchmarking and Market development for Audit methods in Air Conditioning  1.1.2005 - 31.12.2006  dr. Vincenc Butala  
238. FP5-INCO 2-PH-FDV-63712  Reducing, fuel consumption and air pollution of industrial furnaces by high efficiency pebble heaters and fluid-dynamical valve  1.9.2002 - 31.7.2006  dr. Matija Fajdiga  
239. FP6-SUSTDEV-CEERES-75657  Large-scale integration of RES-E and co-generation into energy supplies in Associated Candidate Countries  15.4.2005 - 14.7.2006  dr. Vincenc Butala  
240. FP5-EESD-PREVERO-67547  Experimental and cfd technology for preventive reduction of diesel engine emissions caused by cavitation erosion (PREVERO)  1.1.2003 - 31.12.2005  dr. Matija Fajdiga  
241. FP5-GROWTH-VTI-60404  The european virtual tribology institute (VTI)  1.1.2002 - 30.4.2005  dr. Franc Kosel  
242. FP5-GROWTH-HIPERTRACK-71070  Nas complement to contract number grd1 ct 2000-00389; high performance rail tracks (HIPERTRACK)  1.6.2002 - 31.1.2004  dr. Matija Fajdiga  
243. FP5-GROWTH-DROPLET WELD-51958  Droplet Weld an Environmentally Friendly, Lead - Free Joining Technology Using Metal Droplets.  1.3.2000 - 31.12.2002  dr. Franc Kosel  
244. FP4-INCO-35587  Recycling of Household Appliances with Emphasis on Reuse Options  1.2.1997 - 31.1.1999  dr. Karl Kuzman  
Raziskovalna oprema (90)
št. Naziv opreme Leto nabave Nabavna vrednost (€) Skrbnik opreme Klasifikacija Vir sofinanciranja
1. 3D tiskalnik ProJet 3510 SD  2015  42294  dr. Franci Pušavec     Drugi javni in tržni viri 
2. BMF Precision, Inc., BMF microArch S240 10 micron 3D Printer - stereolitografski DLP 3D tiskalnik z ločljivostjo 10 um in delovnim območjem 100 x 100 x 75 mm  2022  184189  dr. Joško Valentinčič   Mikro- in nanotehnološki sistemi  Paket 20 
3. CTA anemometer  2004  39118  dr. Božidar Šarler   Sistemi za analize  Paket 11 
4. Diagnostična oprema za hidravlično olje  2019  36783  dr. Franc Majdič   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
5. Digitalni optični mikroskop z zajemom topografije  2018  90016  dr. Andrej Jeromen   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
6. Eksperimentalni laserski sistem za mikro-obdelave  2010  151583  dr. Matija Jezeršek   Sistemi s področja strojništva  Paket 14 
7. Elektrodinamični stresalnik s kontrolerjem za nadzor ne-Gaussovih processov  2020  118698  dr. Janko Slavič   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
8. Etalonski merilnik pretoka plina s pomičnim batom   2022  57693  dr. Jože Kutin   Raziskovalni sistemi  Paket 20 
9. FTIR - spektroskopija z Fourierjevo transformacijo  2022  118563  dr. Mihael Sekavčnik   Sistemi za analize  Paket 20 
10. Hitra termokamera  2021  172651  dr. Janko Slavič   Sistemi s področja strojništva  Paket 19 
11. Hitrotekoča video kamera  2022  74338  dr. Jernej Klemenc   Sistemi s področja strojništva  Paket 20 
12. Hitrotekoči sistem za spremljanje dinamičnih in termičnih procesov  2002  137863  dr. Iztok Golobič   Sistemi za analize  Paket 11 
13. Instrument Discovery DSC 2500 (Diferenčna dinamična kalorimetrija z vgrajenim avtomatskim vzorčevalnikom)  2021  62830  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti 
14. Kalibrator pospeškov z opremo  2014  20962  dr. Miha Boltežar   Sistemi s področja strojništva  Drugi javni viri 
15. Kibernetsko-fizični obdelovalni sistem  2019  64121  dr. Rok Vrabič   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
16. Laboratorijska naprava SMART VISCOMETER  2022  40577  dr. Mitjan Kalin   Sistemi s področja strojništva  Programi, projekti 
17. Laserska izvora z opremo  2005  106826  dr. Rok Petkovšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 12 
18. Laserski Dopplerjev merilni sistem za merjenje hitrosti zraka  2019  94733  dr. Jože Kutin   Raziskovalni sistemi  Paket 17 
19. Laserski izvori z opremo  2003  110185  dr. Rok Petkovšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 11 
20. Laserski sistemi in merilni pribor  2015  14575  dr. Edvard Govekar   Sistemi s področja strojništva  Paket 16 
21. Laserski sistem za raziskave dielektričnega preboja v vodi   2021  48776  dr. Vid Agrež   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
22. Laserski sistem z velikim razponom repeticije ultrakratkih bliskov s spremenljivo dolžino za raziskave v optodinamiki  2022  182871  dr. Peter Gregorčič   Intenzivni svetlobni viri  Paket 20 
23. Merilna in računalniška oprema za specialna razvojna vrednotenja  2005  147774  dr. Marko Nagode   Sistemi s področja strojništva  Paket 12 
24. Merilna oprema za merjenje temparaturnih polj (termovizijska kamera)  2006  57452  dr. Andrej Kitanovski   Sistemi energetskega inženiringa (nejedrskega)  Paket 12 
25. Merilni sistem za 360° merjenje deformacij površin objektov na podlagi korelacije digitalnih slik  2019  60288  dr. Miroslav Halilovič   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 17 
26. Metalurški optični mikroskop ZEISS Axioscope 5 z dodatki  2021  44071  dr. Roman Šturm   Sistemi s področja strojništva  Paket 19 
27. Mikroskop na atomsko silo (atomic force microscope, AFM) z možnostjo kvantitativne analize mehanskih lastnosti inženirskih triboloških površin in mejnih filmov  2018  139934  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za analize  Paket 17 
28. Modificiran ekstruder z regulacijo termo-mehanske obremenitve materiala  2005  156073  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 12 
29. Modularni raziskovalni hladilni sistem   2018  43555  dr. Andrej Kitanovski   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
30. Modularni raziskovalni sistem za analizo mikrofluidnih toplotnih stikal  2020  76359  dr. Andrej Kitanovski   Mikro- in nanotehnološki sistemi  Paket 18 
31. Modularni sistem za karakterizacijo izotropnih in anizotropnih termičnih lastnosti aplikativnih multifunkcionalnih materialov  2022  128084  dr. Andrej Kitanovski   Sistemi s področja strojništva  Paket 20 
32. Modulna robotizirana montažna linija  2021  81981  dr. Niko Herakovič   Sistemi s področja strojništva  Programi, projekti 
33. Multifunkcionalni merilni sistem za določanje časovno in frekvenčno odvisnih mehanskih lastnosti polimerov in kompozitov  2020  142656  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 18 
34. Nadgradnja MTS 100 kN sistema z enoosnim 25 kN servo-pulzirnim preskuševališčem   2016  236767  dr. Marko Nagode   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
35. Nano-točkovni konfokalni profilometer z visokoločljivo 3D digitalno mikroskopijo za sub-mikronske analize triboloških površin na realnih inženirskih komponentah  2021  120262  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za analize  Paket 19 
36. Naprava za analizo degredacije biološko razgradljivih olj  2003  63890  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za analize  Paket 11 
37. Naprava za izvajanje prilagojenih triboloških testov  2009  200307  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 14 
38. Naprava za merjenje debelin "in-situ" mejnih mazalnih filmov v rangu nanometrske skale  2009  60193  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 14 
39. Naprava za merjenje koncentracije števila delcev v izpušnih plinih vozil v realnem prometnem toku  2019  97337  dr. Tomaž Katrašnik   Sistemi za analize  Paket 17 
40. Naprava za merjenje trenja in 3D porazdelitve debelin elasto-hidrodinamičnih filmov v mikrometrskem območju  2020  158889  dr. Mitjan Kalin   Sistemi s področja strojništva  Paket 18 
41. Naprava za raziskavo fretinga s pripradajočo opremo za analizo površin  2003  121515  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 11 
42. Naprava za testiranje baterij  2021  37132  dr. Marko Nagode   Sistemi s področja strojništva  Programi, projekti 
43. Napredni izdelovalni in testni sistem gorivnih celic  2021  157014  dr. Franci Pušavec   Sistemi s področja strojništva  Paket 19 
44. Oprema za nadgradnjo robotskega sistema v napredni 3D tiskalnik kovin  2021  166477  dr. Damjan Klobčar   Sistemi s področja strojništva   
45. Oprema za nadzor in procesiranja aktivnih optičnih vlaken z ohranjanjem polarizacije   2016  62379  dr. Rok Petkovšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 16 
46. Oprema za raziskave distribuiranega vodenja naprednih proizvodnih sistemov  2020  166774  dr. Primož Podržaj   Sistemi s področja strojništva  Paket 18 
47. Oprema za raziskave in karakterizacijo obrabnih mehanizmov na področju nanotribologije  2005  148442  dr. Mitjan Kalin   Mikro- in nanotehnološki sistemi  Paket 12 
48. Oprema za raziskave pametnih 3D natisnjenih vibracijsko in temperaturno obremenjenih struktur  2022  180871  dr. Janko Slavič   Sistemi s področja strojništva  Paket 20 
49. Optični brezkontaktni 3D mikroskop   2016  86010  dr. Franci Pušavec   Sistemi s področja strojništva  Paket 16 
50. Optično - laserski sistem za karakterizacijo hitrostnih razmer v posebnih makro in mini fluidnih sistemih  2022  202483  dr. Božidar Šarler   Sistemi s področja strojništva  Paket 20 
51. Pametni sistem nadzora izdelovalnega procesa, ki združuje podsisteme: diagnostično orodje odrezovalnega procesa, sistem diagnostike obremenitev obdelovalnega stroja, merilni sistem dimenzijske natančnosti končnih izdelkov s povratno zanko na odrezovalni/obdelovalni proces, ter fluorescenčna kamera za diagnostiko čistosti izdelkov  2020  170486  dr. Franci Pušavec   Sistemi s področja strojništva  Paket 18 
52. PEMS sistem  2015  21619  dr. Tomaž Katrašnik   Sistemi za raziskave na področju varstva okolja  Drugi javni in tržni viri 
53. Pikosekundni vlakenski laser s spremenljivo dolžino bliskov za optodinamske mikroobdelave  2016  58316  dr. Matija Jezeršek   Sistemi s področja strojništva  Paket 16 
54. Polirni stroj Ecoflow 80 AFC  2019  70914  dr. Franci Pušavec   Sistemi s področja strojništva  Programi, projekti 
55. Pozicionirno-analitični sistem za laserske nano-obdelave  2022  130678  dr. Rok Petkovšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 20 
56. Preizkuševališče Virtual  2019  38722  dr. Robert Kunc   Raziskovalni sistemi  Programi, projekti 
57. Profilometer - kontaktni merilnik hrapavosti  2022  95608  dr. Mitjan Kalin   Sistemi s področja strojništva  Programi, projekti 
58. Profilometer optični 3D  2012  112860  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za analize  Drugi javni viri 
59. Programska oprema ANSYS za HPCFS  2011  165250  dr. Janko Slavič   Sistemi za programsko opremo  Drugi javni viri 
60. Pulzni dinamični generator tlaka kapljevine  2021  39088  dr. Jože Kutin   Sistemi s področja strojništva  Paket 19 
61. Ramanski spektrometer z optičnim mikroskopom  2022  139984  dr. Mitjan Kalin   Sistemi s področja strojništva  Paket 20 
62. Reometrski sistem  2019  42724  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti 
63. Simulacijska oprema FlexSim GP  2022  27450  dr. Primož Podržaj   Sistemi za analize  Programi, projekti 
64. Sistem za 3D tisk s selektivnim laserskim pretaljevanjem kovinskega prahu  2021  468345  dr. Edvard Govekar   Sistemi s področja strojništva   
65. Sistem za analizo hitrih dogodkov pri prenosu toplote in snovi v vidnem in v infrardečem spektru   2016  65766  dr. Iztok Golobič   Sistemi za analize  Paket 16 
66. Sistem za analizo mikrodeformacij submikronskih vlaken pri termomehanskem obremenjevanju s pulznim laserjem  2003  81067  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 11 
67. Sistem za karakterizacijo tehnoloških procesov  2004  67031  dr. Edvard Govekar   Sistemi za zbiranje in analize podatkov, vključno s statistično analizo  Paket 12 
68. Sistem za karakterizacijo vedenja časovno-odvisnih materialov na nano in mikro skali (Nanoindenter – sistem za nanoin-dentacijo)  2011  134986  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 14 
69. Sistem za popis integritete površin po mehanski in toplotni obdelavi  2006  151481  dr. Roman Šturm   Sistemi s področja strojništva  Paket 12 
70. Sistem za raziskave in analizo NIR in SWIR vlakenskih laserjev   2021  143222  dr. Rok Petkovšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 18 
71. Sistem za refunkcionalizacijo konstrukcijskih polimerov   2007  158686  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 13 
72. Sistem za spremljanje nestacionarnih procesov pri prenosu toplote in snovi z infrardečo hitrotekočo kamero  2020  117778  dr. Iztok Golobič   Mikro- in nanotehnološki sistemi  Paket 17 
73. Sistem za vizualno karakterizacijo obdelovalnih procesov in parametrov  2002  149198  dr. Edvard Govekar   Sistemi za zbiranje in analize podatkov, vključno s statistično analizo  Paket 11 
74. Skenirna naprava Cyclom s tipali  2002  34393  dr. Franci Pušavec   Sistemi s področja strojništva  Paket 11 
75. Statično in dinamično preizkuševališče Step Engineering UD08  2021  95038  dr. Robert Kunc   Sistemi s področja strojništva  Paket 19 
76. Stereo vizualizacijski sistem za analizo visokofrekvenčnih pojavov s področja dinamike tekočin  2019  48190  dr. Matevž Dular   Sistemi za analize  Paket 17 
77. Strežnik supermicro SYS-1029TP-DTR  2021  22268  dr. Božidar Šarler   Centralizirani računalniški sistemi  Programi, projekti 
78. Stroj za oblikovanje z vbrizgavanjem XPLORE  2022  42517  dr. Lidija Slemenik Perše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti 
79. Temperaturna komora z zahtevanim priborom, merilno in programsko opremo za mehansko analizo inteligentnih gradiv  2005  82276  dr. Miha Brojan   Sistemi za analize  Paket 12 
80. Tlačni senzor s procesno enoto  2004  25188  dr. Božidar Šarler   Sistemi za analize  Paket 12 
81. Vertikalni rezkalni center - visokohitrostni obdelovalni stroj   2011  115333  dr. Franci Pušavec   Mikro- in nanotehnološki sistemi  Drugi javni viri 
82. VH1202 – Stacionarni merilec trdote  2020  19931  dr. Roman Šturm   Sistemi s področja strojništva  Paket 18 
83. Visokoločljiva hitra kamera za raziskave laserskih procesov, kavitacije in deformacij   2016  129761  dr. Matija Jezeršek   Raziskovalni sistemi  Paket 16 
84. Visoko natančni 3D mikro EDM (electircal discharge maschining) CNC obdelovalni stroj  2022  311100  dr. Franci Pušavec   Sistemi s področja strojništva  Paket 20 
85. Visoko prilagodljiv laserski obdelovalni sistem  2019  96697  dr. Rok Petkovšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
86. Visoko-tog, visoko-precizen in visoko-hitrostni vertikalni obdelovalni center s 5 simultanimi obdelovalnimi osmi  2019  189100  dr. Franci Pušavec   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
87. Visokozmogljivi računski sestav HPCFS   2010  843256  dr. Janko Slavič   Centralizirani računalniški sistemi   
88. Vlakenski laser visokih moči z nadzorom in upravljanjem procesnih parametrov v realnem času  2019  126575  dr. Matija Jezeršek   Sistemi s področja strojništva  Paket 17 
89. Vrstični elektronski mikroskop (SEM) - z delovanjem pri nizkem vakuumu (LV-SEM) in EDS analizatorjem, z možnostjo analize z oljem kontaminiranih in neprevodnih vzorcev  2016  195200  dr. Mitjan Kalin   Sistemi za analize  Paket 16 
90. XRD System za merjenje zaostalih napetosti in zaostalega avstenita   2016  131167  dr. Roman Šturm   Intenzivni neutronski viri  Paket 16 
Mentorji mladim raziskovalcem (92)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status
1. 00037  dr. JOŽE HLEBANJA  Konstruiranje  Raziskovalec 
2. 00063  dr. Viljem Kralj  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
3. 00089  dr. MIRAN OPREŠNIK    Raziskovalec 
4. 00094  dr. Janez Peklenik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
5. 00095  dr. RADISLAV PAVLETIČ  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
6. 00507  dr. HINKO MUREN    Raziskovalec 
7. 00786  dr. JANEZ DEKLEVA  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec 
8. 00798  dr. JOŽE ZUPANČIČ    Raziskovalec 
9. 00799  dr. Alojzij Sluga  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
10. 00800  dr. Igor Grabec  Računalništvo in informatika  Raziskovalec 
11. 00802  dr. Bogomil Pertot  Mehanika  Raziskovalec 
12. 00806  dr. FRANC CVETAŠ  Mehanika  Raziskovalec 
13. 00807  dr. Karl Kuzman  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
14. 00808  dr. FRANC ROETHEL  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
15. 00809  dr. Igor Janežič  Konstruiranje  Raziskovalec 
16. 00812  dr. Jožef Vižintin  Konstruiranje  Raziskovalec 
17. 00818  dr. Branko Gašperšič  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
18. 00819  dr. Matija Fajdiga  Konstruiranje  Raziskovalec 
19. 00854  dr. Miha Žumer  Kemijsko inženirstvo  Raziskovalec 
20. 00956  dr. Peter Novak  Kemijsko inženirstvo  Raziskovalec 
21. 01153  dr. FRANC SCHWEIGER  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
22. 01649  dr. Janez Možina  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
23. 01696  dr. Ferdinand Trenc  Energetika  Raziskovalec 
24. 01698  dr. Franc Kosel  Konstruiranje  Raziskovalec 
25. 02034  dr. Miha Boltežar  Konstruiranje  Raziskovalec 
26. 02045  dr. Janez Tušek  Konstruiranje  Raziskovalec 
27. 02859  dr. Jože Duhovnik  Konstruiranje  Raziskovalec 
28. 02895  dr. DUŠAN POLJAK    Raziskovalec 
29. 03057  dr. Anton Kuhelj  Konstruiranje  Raziskovalec 
30. 03088  dr. Janez Kramar  Konstruiranje  Raziskovalec 
31. 03408  dr. Sašo Medved  Energetika  Raziskovalec 
32. 03430  dr. Janez Žerovnik  Matematika  Raziskovalec 
33. 03544  dr. Iztok Žun  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
34. 03551  dr. Janez Grum  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
35. 03553  dr. Dragica Noe  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
36. 03562  dr. Ivan Bajsič  Meroslovje  Raziskovalec 
37. 03569  dr. Mirko Čudina  Energetika  Raziskovalec 
38. 03923  dr. Anton Bergant  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
39. 04078  dr. Boris Štok  Mehanika  Raziskovalec 
40. 04101  dr. Božidar Šarler  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
41. 04107  dr. Janez Diaci  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
42. 04121  dr. Matija Tuma  Energetika  Raziskovalec 
43. 04316  dr. Igor Emri  Mehanika  Raziskovalec 
44. 05210  dr. Marko Starbek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
45. 05566  dr. Iztok Golobič  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
46. 05911  dr. Zlatko Kampuš  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
47. 06415  dr. Alojz Poredoš  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
48. 06765  dr. Peter Butala  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
49. 06883  dr. Janez Kopač  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
50. 07335  dr. Zoran Kariž  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec 
51. 08782  dr. Edvard Govekar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
52. 09006  dr. Mihael Junkar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
53. 09129  dr. Vincenc Butala  Energetika  Raziskovalec 
54. 09218  dr. Janez Oman  Energetika  Raziskovalec 
55. 09286  dr. Brane Širok  Mehanika  Raziskovalec 
56. 09806  dr. Ivan Prebil  Konstruiranje  Raziskovalec 
57. 10978  dr. Roman Žavbi  Konstruiranje  Raziskovalec 
58. 11228  dr. Rok Hrovatin  Meroslovje  Raziskovalec 
59. 11664  dr. Jože Tavčar  Konstruiranje  Raziskovalec 
60. 11809  dr. Ciril Arkar  Energetika  Raziskovalec 
61. 13026  dr. Roman Šturm  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
62. 13469  dr. Marko Nagode  Konstruiranje  Raziskovalec 
63. 14342  dr. Mihael Sekavčnik  Energetika  Raziskovalec 
64. 14556  dr. Mitjan Kalin  Konstruiranje  Raziskovalec 
65. 14764  dr. Nikola Jakšić  Mehanika  Raziskovalec 
66. 15163  dr. Uroš Stritih  Energetika  Raziskovalec 
67. 15269  dr. Bojan Podgornik  Materiali  Raziskovalec 
68. 15646  dr. Rok Petkovšek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
69. 15696  dr. Tadej Kosel  Tehnika  Raziskovalec 
70. 16334  dr. Jernej Klemenc  Konstruiranje  Raziskovalec 
71. 17076  dr. Davorin Kramar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
72. 18580  dr. Andrej Kitanovski  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
73. 18836  dr. Marko Hočevar  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
74. 20047  dr. Jože Kutin  Meroslovje  Raziskovalec 
75. 20270  dr. Andrej Jeromen  Računalništvo in informatika  Raziskovalec 
76. 20441  dr. Damjan Klobčar  Konstruiranje  Raziskovalec 
77. 20443  dr. Miroslav Halilovič  Mehanika  Raziskovalec 
78. 21238  dr. Matija Jezeršek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
79. 23010  dr. Janko Slavič  Konstruiranje  Raziskovalec 
80. 23468  dr. Tomaž Katrašnik  Energetika  Raziskovalec 
81. 23469  dr. Henri Orbanić  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
82. 23471  dr. Matevž Dular  Energetika  Raziskovalec 
83. 24560  dr. Miha Brojan  Konstruiranje  Raziskovalec 
84. 24749  dr. Franc Majdič  Konstruiranje  Raziskovalec 
85. 25450  dr. Nikola Vukašinović  Konstruiranje  Raziskovalec 
86. 25463  dr. Tomaž Požar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
87. 26559  dr. Franci Pušavec  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
88. 29047  dr. Domen Šeruga  Konstruiranje  Raziskovalec 
89. 30833  dr. Umut Hanoglu  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
90. 31322  dr. Marko Šimic  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
91. 32070  dr. Janez Kogovšek  Konstruiranje  Raziskovalec 
92. 34656  dr. Jovan Trajkovski  Konstruiranje  Raziskovalec 
Zgodovina ogledov
Priljubljeno