Nalaganje ...
Organizacije vir: ARRS

Univerza v Mariboru, Fakulteta za strojništvo

Raziskovalna dejavnost

Koda Veda Področje Podpodročje
2.03.00  Tehnika  Energetika   
2.05.00  Tehnika  Mehanika   
2.11.00  Tehnika  Konstruiranje   
2.14.00  Tehnika  Tekstilstvo in usnjarstvo   
2.15.00  Tehnika  Meroslovje   
1.04.00  Naravoslovje  Kemija   

Koda Veda Področje
T125  Tehnološke vede  Avtomatizacija, robotika, nadzorno inženirstvo 
T130  Tehnološke vede  Produkcijska tehnologija 
T150  Tehnološke vede  Tehnologija materialov 
T455  Tehnološke vede  Motorji in pogonski sistemi 
P390  Naravoslovno-matematične vede  Organska kemija 

Koda Opis
Raziskovanje 
Izobraževanje 
Vrednotenje (pravilnik)
vir: COBISS
Upoš. tč.
55.068,8
A''
9.660,73
A'
26.148,31
A1/2
34.682,99
CI10
31.813
CImax
234
h10
64
A1
192,09
A3
111,32
Podatki za zadnjih 5 let (citati za zadnjih 10 let) na dan 08. februar 2023; A3 za obdobje 2016-2020
Baza Povezani zapisi Citati Čisti citati Povprečje čistih citatov
WoS 2.523  35.299  29.960  11,87 
Scopus 3.060  43.359  37.120  12,13 
Raziskovalne skupine (18)
št. Evidenčna št. Naziv skupine Odgovorna oseba Štev. publikacij
1. 0795-041  Raziskovalna skupina za proizvodni management  dr. Borut Buchmeister  1.500 
2. 0795-042  Raziskovalna skupina za krmiljenje in regulacijo  dr. Uroš Župerl  1.145 
3. 0795-043  Raziskovalna skupina za proizvodno kibernetiko in avtomatizacijo  dr. Mirko Ficko  1.996 
4. 0795-044  Raziskovalna skupina za dimenzionalno metrologijo in kakovost  dr. Bojan Ačko  864 
5. 0795-045  Raziskovalna skupina za strojne elemente in konstrukcije iz IKO  dr. Nenad Gubeljak  1.004 
6. 0795-046  Raziskovalna skupina za inteligentne CAD sisteme  dr. Bojan Dolšak  716 
7. 0795-047  Raziskovalna skupina za vrednotenje konstrukcij  dr. Srečko Glodež  1.881 
8. 0795-049  Raziskovalna skupina za varilstvo iz IKO  dr. Tomaž Vuherer  815 
9. 0795-054  Raziskovalna skupina za tekstilno kemijo iz ITK  dr. Lidija Fras Zemljič  3.687 
10. 0795-055  Raziskovalna skupina za organsko kemijo in barvila iz ITK  dr. Aleksandra Lobnik  1.307 
11. 0795-056  Raziskovalna skupina za tekstilne mehanske procese iz ITKP  dr. Zoran Stjepanović  523 
12. 0795-057  Raziskovalna skupina za oblačilno inženirstvo iz ITKP  dr. Jelka Geršak  2.224 
13. 0795-058  Raziskovalna skupina za mehaniko  dr. Marko Kegl  585 
14. 0795-059  Raziskovalna skupina za materiale in tehnologijo materialov iz ITM  dr. Ivan Anžel  2.139 
15. 0795-061  Raziskovalna skupina za fiziko  dr. Jana Padežnik Gomilšek  383 
16. 0795-062  Raziskovalna skupina za matematiko  dr. Irena Kosi Ulbl  225 
17. 0795-063  Raziskovalna skupina za energetsko, procesno in okoljsko inženirstvo  dr. Matjaž Hriberšek  3.384 
18. 0795-064  Raziskovalna skupina ACE-X  dr. Zoran Ren  2.002 
Raziskovalci (156)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status Štev. publikacij
1. 06673  dr. Bojan Ačko  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  663 
2. 10369  dr. Ivan Anžel  Materiali  Raziskovalec  707 
3. 26417  mag. Suzana Arnuš  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  133 
4. 20436  dr. Aleš Belšak  Konstruiranje  Raziskovalec  328 
5. 56383  Rok Belšak  Mehanika  Raziskovalec  11 
6. 50636  dr. Lucijano Berus  Proizvodne tehnologije in sistemi  Mladi raziskovalec  21 
7. 56615  dr. Dimitrios Bikiaris  Materiali  Raziskovalec  19 
8. 20234  dr. Ignacijo Biluš  Procesno strojništvo  Raziskovalec  214 
9. 56015  Janez Bitenc    Strokovni ali tehnični sodelavec 
10. 19096  dr. Gorazd Bombek  Meroslovje  Raziskovalec  128 
11. 14334  dr. Tonica Bončina  Materiali  Raziskovalec  381 
12. 25799  dr. Matej Borovinšek  Konstruiranje  Raziskovalec  320 
13. 51167  Doris Bračič  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  21 
14. 37632  dr. Matej Bračič  Kemija  Raziskovalec  130 
15. 26248  dr. Tomaž Brajlih  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  180 
16. 12657  dr. Miran Brezočnik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  501 
17. 20229  dr. Mihael Brunčko  Materiali  Raziskovalec  234 
18. 06674  dr. Borut Buchmeister  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  882 
19. 32475  dr. Andrej Cupar  Konstruiranje  Raziskovalec  137 
20. 12668  dr. Lucija Črepinšek Lipuš  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  100 
21. 05535  dr. Edvard Detiček  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec  136 
22. 11594  dr. Polona Dobnik-Dubrovski  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  201 
23. 10608  dr. Bojan Dolšak  Konstruiranje  Raziskovalec  411 
24. 55089  Žiga Donik  Konstruiranje  Mladi raziskovalec 
25. 11943  dr. Igor Drstvenšek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  528 
26. 53581  Beste Elveren  Materiali  Mladi raziskovalec 
27. 54799  Alen Erjavec  Tekstilstvo in usnjarstvo  Mladi raziskovalec  10 
28. 07004  dr. Darinka Fakin  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  323 
29. 55964  Luka Ferlič    Strokovni ali tehnični sodelavec  13 
30. 20231  dr. Mirko Ficko  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  324 
31. 19753  dr. Lidija Fras Zemljič  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  486 
32. 04628  dr. Jelka Geršak  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  875 
33. 13068  dr. Srečko Glodež  Konstruiranje  Raziskovalec  816 
34. 39210  dr. Timi Gomboc  Procesno strojništvo  Raziskovalec  36 
35. 32136  dr. Selestina Gorgieva  Materiali  Raziskovalec  171 
36. 36932  dr. Janez Gotlih  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  53 
37. 10470  dr. Nenad Gubeljak  Konstruiranje  Raziskovalec  829 
38. 16185  dr. Leo Gusel  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  150 
39. 33256  dr. Gregor Harih  Konstruiranje  Raziskovalec  100 
40. 15897  dr. Boštjan Harl  Mehanika  Raziskovalec  190 
41. 33772  dr. Robert Hauko  Fizika  Raziskovalec  33 
42. 51822  Jernej Hernavs  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  12 
43. 56136  Lara Hočuršćak  Materiali  Raziskovalec 
44. 55908  Ivan Dominik Horvat  Procesno strojništvo  Mladi raziskovalec 
45. 21754  dr. Irena Hrastnik Ladinek  Matematika  Raziskovalec  22 
46. 52025  dr. Maša Hren  Materiali  Mladi raziskovalec  16 
47. 05536  dr. Aleš Hribernik  Procesno strojništvo  Raziskovalec  403 
48. 11167  dr. Matjaž Hriberšek  Procesno strojništvo  Raziskovalec  583 
49. 56014  Jani Humar  Konstruiranje  Raziskovalec  11 
50. 29573  dr. Jurij Iljaž  Tehnika  Raziskovalec  107 
51. 50281  Urška Jančič  Tekstilstvo in usnjarstvo  Mladi raziskovalec  29 
52. 55695  Aljaž Javernik    Strokovni ali tehnični sodelavec  10 
53. 56314  Jon Jelen    Strokovni ali tehnični sodelavec 
54. 51003  Žiga Jelen  Kemijsko inženirstvo  Mladi raziskovalec  25 
55. 54852  Filip Jerenec  Mehanika  Mladi raziskovalec 
56. 56366  Athira John  Materiali  Raziskovalec 
57. 33337  Dragan Jović    Strokovni ali tehnični sodelavec 
58. 55909  Laura Jug  Materiali  Mladi raziskovalec 
59. 24100  dr. Jasmin Kaljun  Arhitektura in oblikovanje  Raziskovalec  217 
60. 57074  Saša Kaloper  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
61. 53577  Blaž Kamenik  Procesno strojništvo  Mladi raziskovalec  23 
62. 36303  dr. Rupert Kargl  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  276 
63. 37695  dr. Timi Karner  Mehanika  Raziskovalec  123 
64. 10475  dr. Mitja Kastrevc  Mehanika  Raziskovalec  168 
65. 01365  dr. Breda Kegl  Procesno strojništvo  Raziskovalec  539 
66. 10606  dr. Marko Kegl  Mehanika  Raziskovalec  340 
67. 54801  Luka Kevorkijan  Procesno strojništvo  Mladi raziskovalec  12 
68. 29571  dr. Simon Klančnik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  177 
69. 24408  dr. Rok Klobučar  Meroslovje  Raziskovalec  63 
70. 21377  dr. Filip Kokalj  Procesno strojništvo  Raziskovalec  495 
71. 15322  dr. Vanja Kokol  Materiali  Raziskovalec  503 
72. 28976  Tanja Kos    Strokovni ali tehnični sodelavec  42 
73. 19549  dr. Irena Kosi Ulbl  Matematika  Raziskovalec  101 
74. 22280  dr. Aljoša Košak  Materiali  Raziskovalec  193 
75. 55910  Klemen Kovič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Mladi raziskovalec 
76. 01375  dr. Janez Kramberger  Konstruiranje  Raziskovalec  510 
77. 39302  Tjaša Kraševac Glaser  Tekstilstvo in usnjarstvo  Strokovni ali tehnični sodelavec  14 
78. 18682  mag. Silva Kreševič Vraz    Strokovni ali tehnični sodelavec  93 
79. 04629  dr. Tatjana Kreže  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  273 
80. 53797  Kaja Kupnik  Kemijsko inženirstvo  Mladi raziskovalec  20 
81. 24332  dr. Manja Kurečič  Materiali  Raziskovalec  210 
82. 52514  Robi Kuserbanj    Strokovni ali tehnični sodelavec 
83. 55911  Katja Kuzmič  Materiali  Mladi raziskovalec  12 
84. 21379  dr. Tone Lerher  Konstruiranje  Raziskovalec  587 
85. 33258  dr. Luka Lešnik  Procesno strojništvo  Raziskovalec  107 
86. 38515  dr. Silvester Lipošek  Šport  Raziskovalec  37 
87. 01407  dr. Aleksandra Lobnik  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  709 
88. 11951  dr. Gorazd Lojen  Materiali  Raziskovalec  245 
89. 08483  dr. Darko Lovrec  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec  516 
90. 51230  dr. Thomas Luxbacher  Materiali  Raziskovalec  130 
91. 35509  dr. Peter Majerič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  153 
92. 05166  dr. Milan Marčič  Energetika  Raziskovalec  399 
93. 08584  dr. Jure Marn  Procesno strojništvo  Raziskovalec  463 
94. 52027  dr. Anja Mauko  Konstruiranje  Mladi raziskovalec  29 
95. 17579  Mitja Mlakar    Strokovni ali tehnični sodelavec  43 
96. 01379  dr. Vinko Močilnik  Mehanika  Raziskovalec  136 
97. 33768  dr. Tamilselvan Mohan  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  195 
98. 57210  Marko Motaln  Konstruiranje  Raziskovalec 
99. 55913  Goran Munđar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Mladi raziskovalec  12 
100. 50637  dr. Branko Nečemer  Konstruiranje  Raziskovalec  81 
101. 05537  dr. Branko Neral  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  320 
102. 38219  dr. Nejc Novak  Konstruiranje  Raziskovalec  153 
103. 39211  dr. Robert Ojsteršek  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  115 
104. 22407  dr. Alenka Ojstršek  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  199 
105. 06892  dr. Jana Padežnik Gomilšek  Fizika  Raziskovalec  193 
106. 35403  dr. Tjaša Paj Erker  Fizika  Raziskovalec 
107. 52556  dr. Snehashis Pal  Materiali  Raziskovalec  24 
108. 20230  dr. Iztok Palčič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  586 
109. 03700  dr. Stanislav Pehan  Konstruiranje  Raziskovalec  490 
110. 34083  Tadeja Penko  Tekstilstvo in usnjarstvo  Strokovni ali tehnični sodelavec  16 
111. 51004  Tadej Peršak  Proizvodne tehnologije in sistemi  Mladi raziskovalec  23 
112. 53576  Vasja Plesec  Konstruiranje  Mladi raziskovalec  10 
113. 35476  dr. Olivija Plohl  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  92 
114. 34713  Tina Podkrajšek Kotnik    Strokovni ali tehnični sodelavec 
115. 53717  David Potočnik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  14 
116. 21382  dr. Jožef Predan  Konstruiranje  Raziskovalec  391 
117. 34450  dr. Klementina Pušnik Črešnar  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  43 
118. 13481  dr. Matjaž Ramšak  Procesno strojništvo  Raziskovalec  187 
119. 53999  Dušan Raner    Strokovni ali tehnični sodelavec 
120. 24331  dr. Jure Ravnik  Procesno strojništvo  Raziskovalec  459 
121. 36531  Boštjan Razboršek    Strokovni ali tehnični sodelavec  29 
122. 08779  dr. Zoran Ren  Konstruiranje  Raziskovalec  1.260 
123. 56784  Zvonko Rozmanič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
124. 31506  Lidija Rozman Zorko  Materiali  Strokovni ali tehnični sodelavec  53 
125. 14445  dr. Andreja Rudolf  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  359 
126. 14335  dr. Rebeka Rudolf  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  1.027 
127. 13470  dr. Niko Samec  Procesno strojništvo  Raziskovalec  632 
128. 54802  Lidija Simić  Materiali  Mladi raziskovalec 
129. 54803  Jan Slemenšek  Tekstilstvo in usnjarstvo  Mladi raziskovalec 
130. 18691  dr. Lea Spindler  Fizika  Raziskovalec  145 
131. 05534  dr. Zoran Stjepanović  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  523 
132. 10575  dr. Simona Strnad  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  365 
133. 07003  dr. Olivera Šauperl  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  406 
134. 34307  mag. Lidija Škodič  Kemija  Raziskovalec  14 
135. 06095  dr. Sonja Šostar - Turk  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  825 
136. 24904  dr. Simon Špacapan  Matematika  Raziskovalec  107 
137. 18438  Darko Štanc    Strokovni ali tehnični sodelavec  75 
138. 36392  dr. Sonja Šterman  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  311 
139. 17123  Rok Šulek    Strokovni ali tehnični sodelavec  71 
140. 56992  Tilen Švarc    Strokovni ali tehnični sodelavec 
141. 36088  dr. Vito Tič  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec  243 
142. 34982  dr. Jasna Tompa  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  91 
143. 06676  dr. Miran Ulbin  Konstruiranje  Raziskovalec  321 
144. 05533  dr. Suzana Uran  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec  321 
145. 17122  Sanja Veličkovič    Strokovni ali tehnični sodelavec  69 
146. 23463  dr. Matej Vesenjak  Konstruiranje  Raziskovalec  701 
147. 29811  mag. Vera Vivod  Materiali  Raziskovalec  89 
148. 20238  dr. Julija Volmajer Valh  Kemija  Raziskovalec  252 
149. 06385  dr. Bojana Vončina  Materiali  Raziskovalec  377 
150. 15682  dr. Tomaž Vuherer  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  492 
151. 50699  dr. Milan Vujanović  Procesno strojništvo  Raziskovalec  69 
152. 17111  dr. Nataša Vujica Herzog  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  229 
153. 55912  Yunus Emre Yilmaz  Konstruiranje  Mladi raziskovalec 
154. 25797  dr. Matej Zadravec  Mehanika  Raziskovalec  261 
155. 12295  dr. Franc Zupanič  Materiali  Raziskovalec  463 
156. 20232  dr. Uroš Župerl  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  500 
Raziskovalni projekti ARRS (172) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacij
1. J7-3149  Načrtovanje in upravljanje trajnostnih vrednostnih verig proizvodnje plastičnih materialov za prehod v krožno gospodarstvo  1.11.2021 - 31.10.2024  dr. Lidija Čuček  2.541 
2. J2-3037  Bionanotehnologija kot orodje za stabilizacijo in aplikacije bioaktivnih učinkovin iz naravnih virov  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Maja Leitgeb  2.422 
3. L2-3167  Kognitivna geometrijska kontrola mehansko obdelanih odkovkov na osnovi množičnih podatkov iz obdelovalnega procesa  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Mirko Ficko  1.539 
4. L2-3174  Nizkoemisijsko gospodinjsko strojno sušenje z vrednotenjem poškodb tekstilnih materialov  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Marko Hočevar  1.806 
5. L2-3163  Razvoj varnih večnamenskih površin za katetre za preprečevanje nastanka biofilmov (DemoCat)  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Alenka Vesel  3.406 
6. J2-3053  Razvoj visokozmogljivih piezoelektričnih premazov za samodejno napajanje netkanin tekstilij uporabnih v e-mobilnosti  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Vanja Kokol  1.773 
7. J2-2487  Bioaktivne, in situ modificirane, vlaknate membrane na osnovi bakterijske celuloze: procesiranje, karakterizacija in ocena uporabnosti v biomedicini  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Selestina Gorgieva  2.595 
8. J1-2470  Biofunkcionalizacija 3D-tiskanih kovinskih zlitin kot novo nastajajoča strategija za zmanjšanje neželenih učinkov ortopedskih vsadkov  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Matjaž Finšgar  5.509 
9. J7-2593  Razvoj bioaktivnih nanostrukturiranih vlaknatih membran za podaljšanje kakovosti svežega sadja  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Manja Kurečič  4.376 
10. J4-2545  Samosestavljivi in napredni biopolimerni ovoji za mikrokapsulacijo probiotikov in starterskih kultur  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Ilja Gasan Osojnik Črnivec  4.233 
11. J3-2538  Strategija za izboljšanje kvalitete življenja in ortopedskega zdravljenja hrustančnih poškodb - Napredni 3D (bio)tiskani nosilci za tkivno regeneracijo  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Matjaž Vogrin  2.455 
12. V2-2127  Vzpostavitev centralnega izvajanja nacionalnih medlaboratorijskih primerjav v nacionalnem meroslovnem sistemu  1.9.2021 - 28.2.2023  dr. Bojan Ačko  864 
13. N4-0145  Bio-zaščitne kulture in bioaktivni izvlečki kot trajnostne kombinirane strategije za podaljšanje obstojnosti mediteranske hrane  1.3.2020 - 28.2.2023  dr. Sonja Smole - Možina  1.904 
14. J3-1762  Nov inovativen pristop k zdravljenju pleničnega izpuščaja z uporabo plenic z vgrajenimi probiotičnimi bakterijami  1.7.2019 - 31.12.2022  dr. Uroš Maver  4.915 
15. J2-1719  Strukturne in površinske lastnosti vlakninskih membran za čiščenje in kromatografsko separacijo biomakromolekul  1.7.2019 - 31.12.2022  dr. Vanja Kokol  4.107 
16. Z2-2648  Razvoj in karakterizacija naprednih avksetičnih celičnih metamaterialov  1.9.2020 - 31.8.2022  dr. Nejc Novak  153 
17. J4-1764  Razvoj multifunkcionalnih polisaharidnih kompozitnih nanodelcev za razkislinjenje, izboljšanje trdnosti in preprečevanje mikrobiološkega napada zgodovinskih artefaktov na osnovi celuloze  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Matej Bračič  1.460 
18. J3-9262  Napredne tehnologije obdelave individualiziranih 3D tiskanih implantatov za preprečevanje bakterijskih okužb  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Ita Junkar  4.733 
19. L2-9249  Razvoj nanoteksturiranih prej, tkanin in folij za tekstilne izdelke s toplotno in ognjevarno zaščito  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Vanja Kokol  2.101 
20. J1-9169  Večfunkcionalne bioaktivne prevleke na različnih substratih za biomedicinske aplikacije  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Matjaž Finšgar  8.757 
21. Z2-9216  Biopovršinska modifikacija materialov za umetne žile na osnovi poliestrov z aminokislinami, peptidi in glikozaminoglikani za kontrolirano adhezijo proteinov in izboljšanje endotelizacije  1.7.2018 - 30.6.2020  dr. Matej Bračič  130 
22. J2-8186  Razvoj večnamenskih avksetičnih celičnih struktur  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Matej Vesenjak  3.781 
23. V4-1611  Pridelava industrijske konoplje (Cannabis sativa L.) v Sloveniji  1.10.2016 - 30.9.2019  dr. Barbara Čeh  7.570 
24. Z2-8185  Razvoj numeričnega modela človeške roke za ergonomsko oblikovanje izdelkov  1.5.2017 - 30.4.2019  dr. Gregor Harih  100 
25. Z2-8168  Združitev naprednih tehnik 3D tiskanja, elektropredenja in "spin-coatinga" s podporo aktivnih substanc (zdravilnih učinkovin, celic, r" s podporo aktivnih substanc (zdravilnih učinkovin, celic, rastnih faktorjev) za razvoj naprednih materialov za učinkovito oskrbo kroničnih ran  1.5.2017 - 30.4.2019  dr. Tina Maver  148 
26. J4-7640  Elektrostatska imobilizacija bakterij in vpliv na njihovo fiziologijo  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Aleš Lapanje  6.663 
27. L7-7566  Napredne hemokompatibilne površine žilnih opornic  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Ita Junkar  3.841 
28. L2-7576  Razvoj naravnih nano-učinkovitih adsorbentov in filtrirnih membran za čiščenje pralnih kopeli in njihovo naknadno (in-situ) ponovno uporabo med gospodinjskim procesom tekstilnega pranja  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Vanja Kokol  1.439 
29. Z7-7169  RAZVOJ FUNKCIONALNO-GRADIENTNIH, VEČSLOJNIH, BIPOLIMERNIH MEMBRAN ZA VODENO PARODONTALNO REGENERACIJO  1.3.2016 - 31.12.2018  dr. Selestina Gorgieva  171 
30. J2-7413  Razvoj multifunkcionalnih elektropredenih nanovlaken in študij dinamičnih interakcij s patogenimi bakterijami  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Lidija Fras Zemljič  7.429 
31. N2-0030  Vpliv različnih heterogenih lastnosti na konstrukcijsko celovitost zvara z napako  1.1.2015 - 31.12.2018  dr. Nenad Gubeljak  2.760 
32. J2-6760  Bio-odzivni sistemi na osnovi magnetno-optično sklopljenih nanomaterialov za inovativno zdravljenje kožnih rakavih obolenj  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Sašo Šturm  5.198 
33. L7-6782  Funkcionalizacija polimernih kardiovaskularnih vsadkov za optimizacijo hemokompatibilnosti  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Alenka Vesel  4.351 
34. J2-6774  Natančni eksperimenti in simulacije za razumevanje in napoved kavitacijske erozije  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Matevž Dular  2.147 
35. J2-6750  Zelene tehnologije za procesiranje biomaterialov  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Željko Knez  3.840 
36. L2-6776  Z zeoliti modificirani vlaknotvorni polimeri; izdelava, karakterizacija in aplikacija  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Karin Stana Kleinschek  2.595 
37. L2-5486  Biomedicinske zlitine s spominskim efektom  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Rebeka Rudolf  6.184 
38. L2-5492  Razvoj funkcionalnih tekstilij za nego diabetičnega stopala (malum perforans)  1.4.2013 - 31.7.2016  dr. Karin Stana Kleinschek  4.746 
39. Z2-5493  Bio in ?nano integrirani procesi za ciljno (več)funkcionalno obdelavo sintetičnih materialov  1.8.2013 - 31.7.2015  dr. Mojca Božič  208 
40. L7-4009  Funkcionalizacija biomedicinskih vzorcev s termodinamsko neravnovesno plinsko plazmo  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Miran Mozetič  6.620 
41. J4-4250  Metagenomika za preučevanje in biorudarjenje bakterijskih lakaz za sonaravno ohranjanje okolja  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Ines Mandić-Mulec  2.176 
42. L2-4082  Modeliranje tokovnih in temperaturnih razmer v rotirajočih elementih  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Leopold Škerget  3.954 
43. L2-4173  Multifunkcionalne nanostrukturne prevleke za umetne vsadke - korozijski in tribokorozijski procesi  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Darinka Kek Merl  3.366 
44. L7-4035  Raziskave okolju prijaznih postopkov čiščenja delikatnih biomedicinskih komponent  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Alenka Vesel  5.453 
45. L2-4283  Razvoj modela sistema za inteligentno podporo izbire ustreznega preaškastega materiala v procesu razvoja sintranih izdelkov  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Jože Flašker  5.967 
46. L2-4101  Razvoj naprednih procesov za doseganje visoko učinkovitih nano modificiranih tekstilnih materialov  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Karin Stana Kleinschek  4.239 
47. L2-4107  RAZVOJ NOVE GENERACIJE TOPLOTNIH MANIKINOV ZA NAMENE VREDNOTENJA OPREME ZA ZAŠČITO IN VAROVANJE ZDRAVJA V EKSTREMNIH POGOJIH BIVANJA IN DELA (X-TERMOMAN)  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Jože Balič  7.354 
48. L2-4166  Sinteza dendroniziranih polipeptidov za uporabo v biomedicini  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Ema Žagar  3.358 
49. L2-4212  Tehnologija izdelave Au nano-delcev  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Rebeka Rudolf  3.591 
50. L2-4060  Funkcionalizacija celuloznih materialov za razvoj novih sanitetnih ter medicinskih tekstilij  1.1.2011 - 30.6.2014  dr. Lidija Fras Zemljič  5.021 
51. L2-4124  Procesiranje polimerov z uporabo trajnostnih tehnologij  1.1.2011 - 30.6.2014  dr. Željko Knez  5.118 
52. Z2-4151  Razvoj magnetnih in prevodnih celuloznih materialov za absorpcijo elektromagnetnega valovanja  1.7.2011 - 30.6.2013  dr. Silvo Hribernik  286 
53. L4-3641  Biotehnološki procesi obdelave lignoceluloznih materialov  1.5.2010 - 30.4.2013  dr. Franc Pohleven  5.175 
54. L2-2279  FUNKCIONALIZACIJA VLAKEN Z NANOPREVLEKAMI  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Majda Sfiligoj Smole  2.764 
55. Z2-2064  Kompaktni vlaknotvorni polimeri v sistemih biološkega čiščenja odpadnih vod - opredelitev interakcije in uporabnost  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Alenka Ojstršek  199 
56. L7-2139  Plazemska obdelava umetnih žil  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Miran Mozetič  4.745 
57. L2-2100  Razvoj nove generacije trdih prevlek s pulznim naprševanjem  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Peter Panjan  4.970 
58. J2-2067  Razvoj novih UV zaščitnih materialov  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Darinka Fakin  3.108 
59. L1-2084  Senzorsko zaznavanje roka uporabe pakiranih mesnih izdelkov  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Aleksandra Lobnik  805 
60. L2-2071  Razvoj novih selektivnih materialov za odstranitev organskih onesnaževal iz tekstilne odpadne vode po fotokemijski obdelavi  1.1.2009 - 30.4.2012  dr. Alenka Majcen Le Marechal  1.233 
61. L2-2269  Izdelava in karakterizacija inovativnih, litih, lahkih in sestavljenih kompozitnih materialov  1.5.2009 - 30.4.2011  dr. Primož Mrvar  2.803 
62. L2-0221  Hibridno adaptivni nadzor procesa frezanja z oblikovnim frezalom  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Franc Čuš  2.311 
63. L2-0981  Integralni model optimizacije notranje logistike za fleksibilnost proizvodnega sistema  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Iztok Potrč  2.778 
64. L2-1067  Numerična in eksperimentalna analiza nestacionarnih pojavov v reverzibilnih črpalkah-turbinah  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Leopold Škerget  2.136 
65. L2-0032  Obdelava odpadnih voda iz pralnic v membranskem bioreaktorju  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Sonja Šostar - Turk  1.886 
66. L2-0388  Razvoj elektronske merilne platforme PowerQ4  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Jože Flašker  5.574 
67. L3-0361  RAZVOJ FUNKCIONALNIH MEDICINSKIH CELULOZNIH TAMPONOV ZA GINEKOLOŠKO UPORABO  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Igor But  5.278 
68. L2-0330  Razvoj postopkov in obdelav za izboljšanje hemokompatibilnosti polietilentereftalatnih površin  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Karin Stana Kleinschek  5.251 
69. L2-9493  Razvoj optičnega senzorskega sistema za nedestruktivno kontrolo kvalitete embaliranih mesnih izdelkov  1.7.2007 - 30.6.2010  dr. Aleksandra Lobnik  1.141 
70. Z2-1062  Študija procesov v mehansko gnanih strojih za peskanje z namenom njihove uporabe za utrjevanje površin  1.2.2008 - 30.1.2010  dr. Gorazd Bombek  128 
71. L2-9713  Dinamična trdnost lasersko rezanih elementov konstrukcije  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Janez Kramberger  2.205 
72. L2-9323  Razvoj naprednih sanitetnih materialov  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Lidija Fras Zemljič  2.312 
73. L2-9318  Razvoj tekstilij iz novih vlaken iz obnovljivih surovinskih virov  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Tatjana Rijavec  1.661 
74. M1-0209  Razvoj optičnih kemijskih senzorjev za osebno zaščito vojaka pred kemijskimi agensi  1.8.2007 - 30.11.2009  dr. Aleksandra Lobnik  1.449 
75. M1-0241  Izdelava sodobnih, okolju primerljivih kamuflažnih materialov za doseganje mimikrije v različnih okoljih  1.10.2007 - 30.9.2009  dr. Darinka Fakin  794 
76. Z2-9744  Numerična simulacija turboletnega toka s hitrostno vrtinčno simulacijo velikih vrtin z metodo robnih elementov  1.1.2007 - 31.12.2008  dr. Jure Ravnik  459 
77. Z2-9370  Računalniško modeliranje celičnih struktur pod vplivonm večosnih udarnih obremenitev  1.1.2007 - 31.12.2008  dr. Matej Vesenjak  701 
78. L2-7174  Uporaba sončne energije in toplotne črpalke za proizvodnjo toplotne energije  1.1.2006 - 31.12.2008  dr. Milan Marčič  502 
79. L2-7096  Razvoj nove dentalne zlitine z visoko vsebnostjo Au  1.9.2005 - 31.12.2008  dr. Janez Kramberger  4.843 
80. L2-7228  Alternativna belilna sredstva  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Petra Eva Forte Tavčer  3.729 
81. J2-7018  Napredne biokemijske tehnologije v nanoprocesiranju vlaknotvornih polimerov  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Vanja Kokol  2.229 
82. Z2-7076  Uvajanje kemijsko-termičnih razkuževalnih postopkov pranja bolnišničnih tekstilij  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Sonja Šostar - Turk  965 
83. M2-0115  Funkcionalno oblačilo slovenskega bojevnika FOSB  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Karin Stana Kleinschek  8.615 
84. M2-0108  Razvoj kovinskih zlitin z oblikovnim spominom  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Gorazd Lojen  4.734 
85. M2-0126  Sistem za analizo eksploatacijskih sposobnosti vojaških vozil  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Samo Zupan  4.824 
86. M2-0105  Razvoj PA materialov z zmanjšano opaznostjo in model obanašanja KM tekstilij pri uporabi  1.6.2006 - 30.11.2007  dr. Darinka Fakin  2.268 
87. Z2-7583  Razvoj merilnega sistema za sprotno spremljanje toplotne obdelave kovinskih materialov  1.9.2005 - 31.8.2007  dr. Ivan Anžel  804 
88. Z2-7140  Vpeljava plazemske tehnike za doseganje večje reaktivnosti celuloznih vlaken  1.9.2005 - 31.8.2007  dr. Karin Stana Kleinschek  1.165 
89. L1-6018  2-iminokumarinski derivati kot potencialni proteinski markerji in antitumorni agensi  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Alenka Majcen Le Marechal  2.263 
90. L2-6525  Analiza virtualnega prototipa s spletnimi orodji  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Anton Jezernik  1.577 
91. L2-6066  Karakterizacija efektivne površine bata tlačne tehtnice z dimenzijskimi meritvami  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Milorad Milun  1.480 
92. L2-6255  Razvoj visoko kakovostnih higienskih in medicinskih tekstilij  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Diana Gregor Svetec  5.980 
93. L2-6330  Študij odnosa med deformacijo in relaksacijo tkanin z dodatnim elastanom pri polaganju  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Jelka Geršak  2.622 
94. L2-6358  Vrednotenje dinamične nosilnosti visokotrdnostnih žerjavnih konstrukcij  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Janez Kramberger  3.017 
95. Z2-6695  Inteligentni sistem za spremljanje in optimiranje visokohitrostnih procesov rezanja  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Janez Kopač  2.011 
96. L2-6445  Raziskave merjenja zahtevnih obdelovancev z laserinterferometrom  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Franc Čuš  3.211 
97. Z2-6317  Razvoj tehnologije izdelave kovinskih materialov, utrjenih s plinskimi porami nanometrske velikosti  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Ladislav Kosec  1.857 
98. Z2-6687  Študij evtektoidne premene v litem stanju pri sivi litini s kroglastim grafitom  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Franc Zupanič  2.136 
99. Z2-6641  Enotna obravnava loma homogenih in nehomogenih materialov  1.2.2004 - 30.1.2006  dr. Jože Flašker  805 
100. L2-5078  Razvoj tehnologije izdelave srebrnih trakov različnih dimenzij  1.1.2003 - 31.12.2005  dr. Alojz Križman  5.119 
101. V5-0833  Model vseživljenskega izobraževanja za visoko šolstvo v Sloveniji  1.10.2003 - 30.9.2005  dr. Dejan Dinevski  3.107 
102. L2-5368  Razvoj biotehnoloških procesov plemenitenja tekstilij z uporabo encimov  1.1.2003 - 30.6.2005  dr. Vera Golob  2.388 
103. V5-0801  Razvoj integriranega programskega okolja za poučevanje in učenje na daljavo  1.1.2003 - 31.8.2004  dr. Dejan Dinevski  1.639 
104. L2-3271  Določanje obratovalne trnosti nosilca protiuteži goseničnega žerjava  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Janez Kramberger  1.135 
105. L2-3383  Določitev dinamične lomne žilavosti varjenih konstrukcij  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Zdravko Praunseis  916 
106. Z2-3469  Nadzor vodnega kamna z magnetno obdelavo vode  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Lucija Črepinšek Lipuš  769 
107. J2-3479  Okolju prijazna hladila  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Milan Marčič  959 
108. L2-3315  Raziskava vpliva površinskih značilnosti trdih prevlek na tribološke lastnosti mazanih površin  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Bojan Podgornik  2.123 
109. Z2-3268  Razvoj modela za analizo kontaktnih utrujenostnih poškodb  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Gorazd Fajdiga  608 
110. J1-3392  Študij kolektivnih fotovzbuditev za strukturno analizo XAFS  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Jana Padežnik Gomilšek  283 
111. Z2-3523  Iskanje učinkovite metode za odstranjevanje reaktivnih barvil iz odpadnih voda  1.7.2001 - 31.12.2003  dr. Yness March Slokar  1.049 
112. V4-0388  Vzpostavljanje računalniške informacijske podpore za spremljanje tehnoloških odločitev pri integriranem varstvu poljšin pred pleveli  1.10.2000 - 30.9.2003  dr. Mario Lešnik  1.229 
113. L1-2070  Dicianooksirani in (alfa)-Halopiruvamidi v sintezi novih potencialno biokativnih spojin  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Renata Toplak Časar  1.165 
114. J2-2088  Vpliv strukturnih modifikacij na sorpcijske lastnosti in obarvljivost PA 6 vlaken  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Simona Strnad  1.352 
115. J2-1056  Izdelava diskontinuirnih kompozitov in delno tekočih zlitin  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Alojz Križman  1.242 
116. L2-1605  Izdelava referenčnega modela poslovno tehnološkega sistema RMPTS za orodjarsko dejavnost  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Jože Balič  5.278 
117. J2-1615  Izračun hladilnih procesov s pomočjo statistične termodinamike  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Milan Marčič  2.336 
118. J2-1162  Kontinuirno litje nikljevih superzlitin  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Franc Zupanič  1.286 
119. L2-1638  Model barvnega upravljanja tekstilnih izdelkov  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Vera Golob  1.536 
120. L2-1248  Modifikacija heterogenih polimernih odpadkov  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Gregor Radonjič  1.569 
121. J2-1611  Nov model za trdnostno kontrolo zobniških dvojic  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Jože Flašker  2.688 
122. J2-1193  Optimalno projektiranje oblike mehanskih sistemov z nelinearnim odzivom  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Maks Oblak  1.963 
123. J2-1607  Ozoniranje pesticidov v prisotnosti naravnih organskih snovi  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Jelka Kurnik  858 
124. J1-1044  Razvoj in karakterizacija novih sol-gel materialov  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Aleksandra Lobnik  709 
125. J2-1537  Reološke lastnosti in ostali transportni procesi hidrofilnih polimerov  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Miha Žumer  3.089 
126. L2-1606  Sistem zagotavljanja orodij za srednje veliko podjetje  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Franc Čuš  1.974 
127. L2-1519  Verifikacija in validacija računalniških programov procesnega strojništva  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Jure Marn  2.306 
128. J2-1394  Visokotemperaturna oksidacija novih materialov  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Ivan Anžel  1.657 
129. L2-1588  Vpliv trdnostne neenakosti na lomno obnašanje v primeru povišane omejitve  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Nenad Gubeljak  894 
130. L2-0766  Daljinski hladilni sistem  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Alojz Poredoš  2.849 
131. J2-0600  Ekspertni sistem za inženirske analize po metodi končnih elementov  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Bojan Dolšak  898 
132. J1-0683  Halopiruvamidi kot izhodne surovine za sintezo potencialnih učinkovin  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Alenka Majcen Le Marechal  1.527 
133. J2-0650  Integralni genetsko podprti model planiranja in izdelave pločevinskih orodij  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Jože Balič  1.948 
134. L2-0699  Magnetohidrodinamika koloidnih sistemov  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Ljubomir Črepinšek  2.370 
135. J2-0585  Materialne nestabilnosti v trdnih telesih  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Igor Dobovšek  103 
136. J2-0579  Odvisnost med globalno, lokalno in udarno žilavostjo materiala zvarnega spoja z velikimi razlikami v mehanskih lastnostih  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Inoslav Rak  510 
137. J2-0548  Površinske in adsorpcijske lastnosti plemenitenih celuloznih vlaken  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Karin Stana Kleinschek  1.476 
138. L2-0811  Študij interakcij vpliva toplote vlage in napetosti na tekstilni material - oblačilo  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Jelka Geršak  2.293 
139. L2-0677  Tiskanje tekstilij z brizgalnim tiskalnikom  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Sonja Šostar - Turk  1.141 
140. Z2-8646  Mikromehanska analiza loma heterogenih inženirskih materialov  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Zoran Ren  1.260 
141. Z2-7994  Optimalno projektiranje sistemov za vbrizgavanje goriva dizelskih motorjev  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Breda Kegl  539 
142. Z2-7992  Vzporedne iterativne strategije reševanja problemov računalniške dinamike tekočin prostorskega toka  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Matjaž Hriberšek  583 
143. L2-1583  Raziskave, razvoj in izdelava merilnih in kalibracijskih metod in sistemov za navoje  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Adolf Šostar  1.576 
144. L2-1503  Razvoj hidravličnih karakteristik vodnih turbin  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Leopold Škerget  4.684 
145. L2-0609  Model sistema za obvladovanje negotovosti pri kalibraciji etalonov  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Adolf Šostar  1.545 
146. L2-0742  Optimiranje oblike žerjavnih konstrukcij s predpisanimi omejitvami za lastne frekvence  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Maks Oblak  1.187 
147. J2-8552  Metode modeliranja kinematičnih in kinetičnih veličin pri oblikovanju vboda  1.4.1997 - 31.3.2000  dr. Jelka Geršak  1.504 
148. L2-8704  Človeku prijazno vrhunsko plemenitenje tekstilij  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Bojana Vončina  2.174 
149. J2-9046  Fluidoelastična nestabilnost in analiza toka nenewtonske tekočine  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Jure Marn  506 
150. J2-8826  Modeliranje razmer v visoko obremenjenih konstrukcijah in ocena primernosti za uporabo  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Iztok Potrč  1.200 
151. L2-8538  Optimiranje varjenja jekla Niomol 490 K za izdelavo zahtevnih konstrukcij  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Jelena Vojvodič Tuma  1.137 
152. J2-8550  Reinženiring poslovnih in izdelovalnih procesov v malih in srednje velikih podjetjih  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Karl Kuzman  7.016 
153. J2-8599  Sorpcijske lastnosti vlaken in kemija alternativnega ekogenega plemenitenja  1.1.1997 - 31.12.1999    3.404 
154. L2-8608  Teoretični model stabilnosti in dejanska ponovljivost barve recepture  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Boris Sluban  1.794 
155. L2-8723  Varivost jekel in ocena kakovosti zvarnih spojev, ki obratujejo pri visokih temperaturah  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Inoslav Rak  533 
156. J2-9079  Visokozmogljive aproksimativne metode za reševanje problemov dinamike tekočin  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Leopold Škerget  2.054 
157. R1-2849  Kontinuirano spektroskopsko in elektrokemijsko merjenje koncentracije H2O2 v nasičenih raztopinah pri posameznih fazah proizvodnje natr  1.1.1998 - 31.10.1999  dr. Aleksandra Lobnik  709 
158. L2-8668  Optimalna izbira lokacije in vrste črpalk v hidravličnih cevnih sistemih z dodanimi aditivi  1.1.1997 - 31.12.1998  dr. Jurij Krope  1.779 
159. L2-8639  Razširitev CNC krmilnika za frezanje zahtevnih oblik  1.1.1997 - 31.12.1998  dr. Jože Balič  1.934 
160. L2-8820  Sistem za celovito obvladovanje kalibracije dolžinskih meril  1.1.1997 - 31.12.1998  dr. Adolf Šostar  1.093 
161. J2-7498  členkaste merilne naprave v proizvodni merilni tehniki  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Igor Kovač  212 
162. L2-7678  Ergomed-office: industrijsko pohištvo, razvito in izdelano po ergonomskih in mednarodnih merilih  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Franc Čuš  1.996 
163. J2-7655  Modeliranje in raziskava vplivov procesa vbrizgavanja na porabo goriva in onesnaževanje okolja  1.1.1996 - 31.12.1998    308 
164. L2-7612  Nova ekogena sredstva v procesu plemenitenja tekstilij  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Sonja Šostar - Turk  1.866 
165. J2-7631  Optimalno projektiranje oblike linijskih konstrukcij z nelinearnim odzivom  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Maks Oblak  1.396 
166. L2-7732  Raziskava elastičnih elementov za vzmetne sisteme na osnovi izvdbe elastomer/kovina  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Andro Alujevič  1.295 
167. L2-7759  Vpliv tekstilnega materiala in designa oblačila na toplotno udobje človeka v hladnem okolju  1.1.1996 - 31.12.1998    514 
168. L2-7623  Optimiranje reoloških lastnosti sukanca z vidika konstrukcijskih parametrov  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Jelka Geršak  2.321 
169. L2-7570  Razvoj enokoordinatne merilne naprave za ekstremno natančno merjenje dolžin do 2 m  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Adolf Šostar  1.223 
170. J2-7064  Inovativni produkcijski sistem kot model fleksibilnega tržno usmerjenega orodjarstva  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Zlatko Kampuš  3.378 
171. J2-7058  Obnašanje in zagotavljanje celovitosti nehomogenih kovinskih materialov z velikimi gradienti v mehanskih lastnostih, ki so namenjeni za  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Inoslav Rak  889 
172. J1-7075  Sinteza substituiranih alfa-halopiruvamidov in proučevanje njihove reaktivnosti  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Alenka Majcen Le Marechal  1.256 
Raziskovalni in infrastrukturni programi ARRS (54) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacij
1. P2-0424  Dizajn novih lastnosti (nano)materialov & aplikacije  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Aleksandra Lobnik  3.902 
2. I0-0029  Infrastrukturna dejavnost Univerze v Mariboru  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Dean Korošak  6.364 
3. P2-0063  Konstruiranje celičnih struktur  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Zoran Ren  4.570 
4. P2-0137  Numerična in eksperimentalna analiza nelinearnih mehanskih sistemov  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Nenad Gubeljak  1.541 
5. P1-0112  Raziskave atomov, molekul in struktur s fotoni in delci  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Matjaž Žitnik  2.671 
6. P2-0120  Tehnologije metastabilnih materialov  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Ivan Anžel  2.667 
7. P2-0118  Tekstilna kemija in napredni tekstilni materiali  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Lidija Fras Zemljič  4.124 
8. P2-0421  Trajnostne tehnologije in krožno gospodarstvo  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Lidija Čuček  3.193 
9. P2-0196  Raziskave v energetskem, procesnem in okoljskem inženirstvu  1.1.2020 - 31.12.2025  dr. Matjaž Hriberšek  3.678 
10. P2-0157  Tehnološki sistemi za pametno proizvodnjo  1.1.2020 - 31.12.2025  dr. Mirko Ficko  4.334 
11. P2-0190  Napredni koncepti menedžmenta proizvodnje in dimenzionalnega meroslovja  1.1.2018 - 31.12.2023  dr. Bojan Ačko  2.889 
12. P2-0123  Oblačilna znanost, udobje in tekstilni materiali  1.1.2018 - 31.12.2023  dr. Jelka Geršak  2.893 
13. P2-0063  Konstruiranje celičnih struktur  1.1.2017 - 31.12.2021  dr. Zoran Ren  5.384 
14. P2-0137  Numerična in eksperimentalna analiza nelinearnih mehanskih sistemov  1.1.2017 - 31.12.2021  dr. Nenad Gubeljak  2.003 
15. P2-0120  Tehnologije metastabilnih materialov s kovinsko osnovo  1.1.2017 - 31.12.2021  dr. Ivan Anžel  4.186 
16. I0-0029  Infrastrukturna dejavnost Univerze v Mariboru  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Rebeka Rudolf  3.382 
17. P1-0112  Raziskave atomov, molekul in struktur s fotoni in delci  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Matjaž Žitnik  2.894 
18. P2-0118  Tekstilna kemija  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Lidija Fras Zemljič  5.793 
19. P2-0157  Dinamični inteligentni in povezani tehnološki sistemi in naprave DIP-TSN  1.1.2015 - 31.12.2019  dr. Mirko Ficko  5.738 
20. P2-0196  Raziskave v energetskem, procesnem in okoljskem inženirstvu  1.1.2015 - 31.12.2019  dr. Matjaž Hriberšek  4.107 
21. P2-0123  Oblačilno inženirstvo in tekstilni materiali  1.1.2014 - 31.12.2017  dr. Jelka Geršak  3.168 
22. P2-0190  Napredni koncepti menedžmenta proizvodnje in dimenzionalnega meroslovja  1.1.2013 - 31.12.2017  dr. Bojan Ačko  3.242 
23. P2-0063  Konstruiranje poroznih strukur  1.1.2014 - 31.12.2016  dr. Zoran Ren  6.082 
24. P2-0137  Numerična in eksperimentalna analiza nelinearnih mehanskih sistemov  1.1.2013 - 31.12.2016  dr. Nenad Gubeljak  1.629 
25. P2-0120  Tehnologije metastabilnih materialov s kovinsko osnovo  1.1.2013 - 31.12.2016  dr. Ivan Anžel  3.499 
26. P2-0157  Dinamični inteligentni in povezani tehnološki sistemi in naprave DIP-TSN  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Jože Balič  6.060 
27. P1-0112  Raziskave atomov, molekul in struktur s fotoni in delci  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Matjaž Žitnik  2.890 
28. P2-0196  Raziskave v energetskem, procesnem in okoljskem inženirstvu  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Leopold Škerget  5.137 
29. P2-0118  Tekstilna kemija  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Karin Stana Kleinschek  6.109 
30. I0-0029  Univerzitetni center za elektronsko mikroskopijo  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Rebeka Rudolf  1.379 
31. P2-0063  Konstruiranje poroznih strukur  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Zoran Ren  7.432 
32. P2-0123  Oblačilno inženirstvo in tekstilni materiali  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Jelka Geršak  2.981 
33. P2-0190  Napredni koncepti menedžmenta proizvodnje in dimenzionalnega meroslovja  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Bojan Ačko  4.699 
34. P2-0137  Numerična in eksperimentalna analiza nelinearnih mehanskih sistemov  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Nenad Gubeljak  2.933 
35. P2-0120  Tehnologije metastabilnih materialov s kovinsko osnovo  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Ivan Anžel  3.294 
36. P2-0157  Dinamični inteligentni in povezani tehnološki sistemi in naprave DIP-TSN  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Jože Balič  4.459 
37. P2-0063  Inteligentno računalniško konstruiranje  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Jože Flašker  8.312 
38. P2-0256  Konstruiranje  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Jože Duhovnik  1.962 
39. P2-0190  Napredni koncepti menedžmenta proizvodnje in dimenzionalnega meroslovja  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Andrej Polajnar  5.180 
40. P2-0137  Numerična in eksperimentalna analiza nelinearnih mehanskih sistemov  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Maks Oblak  3.353 
41. P2-0123  Oblačilno inženirstvo in tekstilni materiali  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Jelka Geršak  2.806 
42. P1-0112  Raziskave atomov, molekul in struktur s fotoni in delci  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Matjaž Žitnik  2.722 
43. P2-0196  Raziskave v energetskem, procesnem in okoljskem inženirstvu  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Leopold Škerget  4.632 
44. P2-0046  Separacijski procesi  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Željko Knez  4.319 
45. P2-0120  Tehnologije metastabilnih materialov s kovinsko osnovo  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Ivan Anžel  3.617 
46. P2-0118  Tekstilna kemija  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Alenka Majcen Le Marechal  6.761 
47. P0-0503-0795  Inteligentni računalniško integrirani obdelovalni sistemi (IRIOS)  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Jože Balič  4.823 
48. P0-0501-0795  Načrtovanje proizvodnih sistemov in dimenzionalne metrologije  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Andrej Polajnar  4.727 
49. P0-0511-0795  Oblačilno inženirstvo in materiali  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Jelka Geršak  3.653 
50. P0-0508-0795  Optimiranje mehanskih sistemov  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Maks Oblak  3.165 
51. P0-0505-0795  Računalniško konstruiranje in transport  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Jože Flašker  6.558 
52. P0-0506-0795  Raziskave v energetskem, procesnem in okoljskem inženirstvu  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Leopold Škerget  5.133 
53. P0-0510-0795  Tekstilna kemija  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Alenka Majcen Le Marechal  5.611 
54. P0-0504-0795  Varivost kovin in lomne lastnosti zvarnih spojev  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Vladimir Gliha  4.748 
Mednarodni projekti (35) vir: SICRIS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba
1. ESRR-MGRT-SRIP-mreže  Mreže za prehod v krožno gospodarstvo  1.1.2017 - 31.12.2022   
2. H2020-EU.4.a-InnoRenew CoE-208417  Renewable materials and healthy environments research and innovation centre of excellence  1.4.2017 - 31.3.2022   
3. ESRR-MARTINA  2016-MARTINA -Program RRI  1.1.2016 - 31.12.2020   
4. ESRR-NMP  Izkoriščanje potenciala biomase za razvoj naprednih materialov in bio-osnovanih produktov  1.1.2016 - 31.12.2020  Janja Juhant Grkman 
5. ESRR-Food 4 Life  Funkcionalna živila prihodnosti  1.1.2017 - 30.6.2020   
6. ESRR-F4F  F4F Funkcionalna živila prihodnosti - RRP 4: Karakterizacija in izvor naravnih surovin  1.9.2016 - 30.6.2020   
7. H2020-RESYNTEX-641942  A new circular economy concept: from textile waste towards chemical and textile industries feedstock  1.6.2015 - 31.12.2018   
8. TEMPUS-IF4TM  Institutional framework for development of the third mission of universities in Serbia  15.10.2015 - 14.10.2018   
9. ERASMUS+-561821-EPP-1-2015-1-RS-EPPKA2-CBHE-JP  Waste Management Curricula Development In Partnership With Public And Private Sector  15.10.2015 - 14.10.2018  dr. Niko Samec 
10. ERASMUS+-2016-1-RO01-KA202-024498  Matrix of knowlage for inovation and competitives in textile enterprises (TexMatrix)  1.9.2016 - 31.8.2018   
11. H2020-EU.1.2.1-CONQUER-196966  Contrast by Quadrupole Enhanced Relaxation  1.9.2015 - 31.8.2018   
12. Competence centre - Austria-COMET K2  Prediction of damage evolution from micro-to macroscale - New simulation tools and design concepts  21.2.2013 - 20.2.2018   
13. Other-  Designing new renewable nano-structured electrode and membrane materials for direct alkaline ethanol fuel cell (NanoElMem)  2.2.2015 - 1.2.2018   
14. TEMPUS-EACEA-544278  Mastering innovation in Serbia through development and implementation of interdisciplinary post-graduate curricula in innovation management  1.12.2013 - 30.11.2017   
15. ERASMUS+-Advan2Tex  E-learning course for innovative textile fields (ADVAN2TEX)  1.9.2014 - 31.8.2017   
16. Erasmus Mundus-EUPHRATES  Erasmus Mundus EUPHRATES  15.7.2013 - 14.7.2017   
17. COST-CM1302  European Network on Smart Inorganic Polymers (SIPs)  15.11.2013 - 22.5.2017   
18. COST-MP1206  Electrospun nano-fibres for bio inspired composite materials and innovative industrial applications  23.5.2013 - 22.5.2017   
19. ERA NET-AEROWOOD  Bio-aerogels from wood components  1.5.2014 - 30.4.2017   
20. ERA NET-Pshapes  Polysaccharide bioshapes-chemical design and shaping into new biomaterials - PSHAPES  1.5.2014 - 30.4.2017   
21. BRIDGE-Cello-H2O  Understanding cellulose water interactions for predicting printability of papers using high speed inkjet printing  1.2.2014 - 31.1.2017   
22. ERASMUS MUNDUS-EACEA-545769  EUPHRATES - EU Promotion of Health through Research, Applied Technology, Education and Science in India  1.1.2013 - 31.12.2016   
23. NATO Science for Peace and Security (SPS)-NUKR.SFPP 984398  NATO multi-year project - Overview of Science for Peace and Security Programme’s Projects in Ukraine  1.1.2013 - 31.12.2016   
24. H2020-EU.4.a-InnoRenew CoE-196315  Renewable materials and healthy environments research and innovation centre of excellence (InnoRenew CoE)  1.6.2015 - 30.5.2016  dr. Andreja Kutnar 
25. COST-MP1105  Sustainable flame retardancy for textiles and related materials based on nanoparticles substituting conventional chemicals (FLARETEX)  23.5.2012 - 22.5.2016  dr. Barbara Simončič 
26. ERA NET-NEW06 TraCIM  Traceability for computationally-intensive metrology  1.6.2012 - 1.6.2015   
27. ERA NET-WoundSens  Smart Wound dressing with integrated optical pH sensors for better healing of infected wounds  1.1.2012 - 31.12.2014   
28. COST-FA0904  Eco-sustainable food packaging based on polymer nanomaterials  1.1.2011 - 31.12.2014   
29. LLP-ADAM-11141  Vocational re-training of ageing technical workers towards the injection moulding industry.  1.1.2007 - 31.12.2010   
30. FP6-MOBILITY-POLYSURF-84837  Development of smart polymer surfaces  1.1.2006 - 31.12.2009   
31. FP6-SUSTDEV-MOBILIS-85714  Mobility initiatives for local integration and sustainability  14.1.2005 - 13.1.2009  dr. Viktor Jejčič 
32. FP6-SME-INCAS-86464  Intellectual capital statement - made in Europe  1.7.2006 - 31.12.2008   
33. FP6-SME-WASHCONTROL-86567  Development of an online-sensor-based washcontrol system and water recycling for use in textile dyeing houses and laundries  1.4.2005 - 31.3.2007   
34. FP6-INNOVATION-ADOPBIO-75638  Advanced oxidation processes and biotreatments for water recycling in the textile industry (ADOPBIO)  1.1.2005 - 31.12.2006   
35. FP4-INCO-48684  A multimedia multilingual teaching and training system for speech handicapped children  1.9.1998 - 31.8.2001   
Raziskovalna oprema (41)
št. Naziv opreme Leto nabave Nabavna vrednost (€) Skrbnik opreme Klasifikacija Vir sofinanciranja
1. 3D kapilarna elektroforeza G1600 z Uv-Vis detekcijo  2006  49022  dr. Vanja Kokol   Sistemi za analize  Drugi javni viri in tržni viri 
2. 3D - tiskalnik za biomedicinske aplikacije  2016  99430  dr. Lidija Fras Zemljič   Sistemi za analize  Paket 16 
3. Crackotronik-oprema za ciklično obrem. vzorcev mat. in določitev Voehlerjeve krivulje  2010  61046  dr. Tomaž Vuherer   Mikro- in nanotehnološki sistemi  Drugi javni viri in tržni viri 
4. DIG.KAMERA ATOS s projektorjem, merilne enote in 3 kompleti objektivov(20,80,150cm)  2006  30343  dr. Igor Drstvenšek   Raziskovalni sistemi  Projekti, programi ARRS in lastna sredstva 
5. Dodatna oprema za laserski merilnik pretoka vode  2002  25436  dr. Jure Marn   Sistemi s področja strojništva  Drugi javni viri in tržni viri 
6. Elektronski sistem za zajemanje podatkov SOLO II-15  2002  28505  dr. Jure Marn   Sistemi s področja strojništva  Drugi javni viri in tržni viri 
7. FOTOGRAFSKA KAMERA TRITOP,MERILNI KRIŽ 1m in mer.enota za 2m komplet  2006  30737  dr. Igor Drstvenšek   Raziskovalni sistemi  Projekti, programi ARRS in lastna sredstva 
8. Frekvenčno stabiliziran laser-Lasertex Allanov sistem  2008  33618  dr. Bojan Ačko   Sistemi za analize  Paket 13 
9. FT-IR spektrofotometer z računalnikom  2005  187441  dr. Aleksandra Lobnik   Sistemi za analize  Paket 12 
10. GONIOMETER OCA 35 - naprava za avt.spremljanje meritev stičnih kotov  2010  35288  dr. Karin Stana Kleinschek   Sistemi za analize  Drugi javni viri in tržni viri 
11. HPC strežnik + QNAP DISK.POLJE  2013  120442  dr. Zoran Ren   Porazdeljene računalniške zmogljivosti  Drugi javni viri 
12. HPLC-SEC (Agilen 1200) z RI, Uv-Vis in flurescenčno detekcijo  2009  41817  dr. Vanja Kokol   Sistemi za analize  Drugi javni viri in tržni viri 
13. Integralni merilni sklop za mehanske preizkuse na nizki in povišani temperaturi   2006  122712  dr. Nenad Gubeljak   Sistemi s področja strojništva  Paket 12 
14. Kombinirani širokokotni in ozkokotni rentgenski aparat (DIFRAKTOMETER D8 Advance)  2009  138000  dr. Karin Stana Kleinschek   Sistemi za analize  Paket 14 
15. LASERSKA NAPRAVA FORMIGA P100  2009  138996  dr. Igor Drstvenšek   Raziskovalni sistemi  Projekti, programi ARRS in lastna sredstva 
16. Laserski interferometer Lasertex s progr.opremo  2007  28663  dr. Bojan Ačko   Sistemi za analize  Paket 13 
17. Liofilizator  2016  45236  dr. Matej Zadravec   Sistemi s področja strojništva  Paket 16 
18. Mikroskop Olympus SZX 12  2003  20643  dr. Nenad Gubeljak   Sistemi s področja strojništva  Drugi javni viri in tržni viri 
19. Mobilni merni sistem ARAMIS za merjenje deformacij na površini  2007  47917  dr. Nenad Gubeljak   Sistemi s področja strojništva  Drugi javni viri in tržni viri 
20. Naprava za litje MPA 300  2005  103212  dr. Igor Drstvenšek   Sistemi s področja strojništva  Drugi javni viri in tržni viri 
21. Naprava za meritev deformacij na površ.predmetov  2006  37257  dr. Nenad Gubeljak   Sistemi s področja strojništva  Drugi javni viri in tržni viri 
22. Naprava za meritev zaostalih napetosti Pulstec u-x360  2017  60560  dr. Nenad Gubeljak   Sistemi s področja strojništva  Drugi javni viri in tržni viri 
23. Oksimeter - Lab. merilnik raztopljenega in plinastega kisika (OXY-10, PreSens GmbH)  2011  46926  dr. Vanja Kokol   Sistemi za analize  Drugi javni viri in tržni viri 
24. Porozimeter  2007  50620  dr. Polona Dobnik-Dubrovski   Sistemi za analize  Paket 13 
25. QCM - Kvarčna mikrotehtnica (Quartz Crystal Microbalance)  2007  100000  dr. Karin Stana Kleinschek   Sistemi za analize  Paket 13 
26. RAČUNALNIŠKI SISTEM ATOS OPTERON OSA 250+monitor TFT 19"  2006  69132  dr. Igor Drstvenšek   Raziskovalni sistemi  Projekti, programi ARRS in lastna sredstva 
27. Rotacijski upogibni stroj UBM 200  2002  28976  dr. Tomaž Vuherer   Mikro- in nanotehnološki sistemi  Drugi javni viri in tržni viri 
28. Sistem za določanje hitrosti prepustnosti kisika (Perme OX2/230, Labthink instr.)  2014  44777  dr. Vanja Kokol   Sistemi za analize  Drugi javni viri in tržni viri 
29. Sistem za geometrijsko verifikacijo in podporo inženirskemu oblikovanju   2006  136705  dr. Igor Drstvenšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 12 
30. Sistem za hitro serijsko izdelavo medicinskih vsadkov (Naprava za lasersko sintranje)  2008  140000  dr. Igor Drstvenšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 13 
31. Sistem za kvantitativno analizo mikroskopske slike z opremo  2003  23994  dr. Ivan Anžel   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 11 
32. Sistem za vakuumsko litje poliuretana in voska MCP 4/01  2005  148802  dr. Igor Drstvenšek   Sistemi s področja strojništva  Paket 12 
33. Stružnica CNC horizontalna DOOSAN LYNX 220LMA s krmiljem FANUC 0iTC+MGi  2014  62884  dr. Ivan Pahole   Sistemi s področja strojništva  Drugi javni viri in tržni viri 
34. Termokamera  2016  41345  dr. Jurij Iljaž   Sistemi s področja strojništva  Paket 16 
35. TERMOKAMERA IR FLIR P65  2008  20463  dr. Jelka Geršak   Sistemi za analize  Drugi javni viri in tržni viri 
36. TISKALNIK INKJET DIMATIX MATERIALS  2014  51644  dr. Karin Stana Kleinschek   Sistemi za analize  Drugi javni viri in tržni viri 
37. TOC analizator z avtosanplerjem in rač.kontrolo  2009  38186  dr. Aleksandra Lobnik   Sistemi za analize  Drugi javni viri in tržni viri 
38. Trikoordinatna merilna naprava  2005  66767  dr. Bojan Ačko   Sistemi s področja strojništva  Paket 12 
39. Uv-Vis spektrofotometer Tecan Infinite M200  2006  36792  dr. Vanja Kokol   Sistemi za analize  Drugi javni viri in tržni viri 
40. Visokoločljivi vrstični elektronski mikroskop FE SEM SIRION 400 NC z EDX mikroanalizatorjem  2005  296952  dr. Franc Zupanič   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 12 
41. Vrstični elektronsko/ionski mikroskop SEM/FIB QUANTA 200 3D   2005  296952  dr. Franc Zupanič   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 12 
Mentorji mladim raziskovalcem (72)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status
1. 00142  dr. Franc Vodopivec  Materiali  Raziskovalec 
2. 01241  dr. Andrej Predin  Energetika  Raziskovalec 
3. 01365  dr. Breda Kegl  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
4. 01407  dr. Aleksandra Lobnik  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
5. 02046  dr. Iztok Potrč  Upravne in organizacijske vede  Raziskovalec 
6. 02070  dr. Vera Golob  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
7. 02223  dr. Alenka Majcen Le Marechal  Kemija  Raziskovalec 
8. 02540  dr. Anton Černej  Energetika  Raziskovalec 
9. 02780  dr. Alojz Križman  Materiali  Raziskovalec 
10. 02812  dr. Andro Alujevič  Mehanika  Raziskovalec 
11. 03011  dr. Ljubomir Črepinšek  Fizika  Raziskovalec 
12. 03014  dr. Jože Flašker  Konstruiranje  Raziskovalec 
13. 03017  dr. Slava Jeler  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
14. 03019  dr. MILAN KAC  Matematika  Raziskovalec 
15. 03020  dr. Edvard Kiker  Sistemi in kibernetika  Raziskovalec 
16. 03021  mag. Branka Kreševič  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
17. 03022  dr. Jurij Krope  Energetika  Raziskovalec 
18. 03024  dr. Janko Legat  Konstruiranje  Raziskovalec 
19. 03026  dr. PETER LEŠ  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
20. 03027  dr. Maks Oblak  Upravne in organizacijske vede  Raziskovalec 
21. 03030  dr. Andrej Polajnar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
22. 03031  dr. MILOVAN POPOVIČ  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
23. 03036  dr. Pavel Šmarčan  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
24. 03049  dr. Adolf Šostar  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
25. 03423  dr. Vekoslav Verhovnik  Javno zdravstvo (varstvo pri delu)  Raziskovalec 
26. 03700  dr. Stanislav Pehan  Konstruiranje  Raziskovalec 
27. 03707  dr. Anton Jezernik  Konstruiranje  Raziskovalec 
28. 04011  dr. Jože Balič  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
29. 04171  dr. Majda Sfiligoj Smole  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
30. 04628  dr. Jelka Geršak  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
31. 04629  dr. Tatjana Kreže  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
32. 05016  dr. Inoslav Rak  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
33. 05168  dr. Vladimir Gliha  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
34. 05536  dr. Aleš Hribernik  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
35. 06095  dr. Sonja Šostar - Turk  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
36. 06385  dr. Bojana Vončina  Materiali  Raziskovalec 
37. 06428  dr. Leopold Škerget  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
38. 06673  dr. Bojan Ačko  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
39. 07519  dr. Milena Žiberna-Šujica  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
40. 07545  dr. Vojko Musil  Materiali  Raziskovalec 
41. 07814  dr. Karin Stana Kleinschek  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
42. 08485  dr. Boris Sluban  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
43. 08584  dr. Jure Marn  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
44. 08634  dr. Franc Čuš  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
45. 08779  dr. Zoran Ren  Konstruiranje  Raziskovalec 
46. 09989  dr. Želimir Dobovišek  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
47. 10369  dr. Ivan Anžel  Materiali  Raziskovalec 
48. 10470  dr. Nenad Gubeljak  Konstruiranje  Raziskovalec 
49. 10575  dr. Simona Strnad  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
50. 10608  dr. Bojan Dolšak  Konstruiranje  Raziskovalec 
51. 11167  dr. Matjaž Hriberšek  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
52. 11231  BLAŽ KNEZ    Raziskovalec 
53. 11354  dr. JOVANKA JOVANOVIČ-KOLAR    Raziskovalec 
54. 12295  dr. Franc Zupanič  Materiali  Raziskovalec 
55. 12657  dr. Miran Brezočnik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
56. 13068  dr. Srečko Glodež  Konstruiranje  Raziskovalec 
57. 13470  dr. Niko Samec  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
58. 13840  dr. IVO SOLJAČIČ  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
59. 14335  dr. Rebeka Rudolf  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
60. 15322  dr. Vanja Kokol  Materiali  Raziskovalec 
61. 19753  dr. Lidija Fras Zemljič  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
62. 20234  dr. Ignacijo Biluš  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
63. 20238  dr. Julija Volmajer Valh  Kemija  Raziskovalec 
64. 22280  dr. Aljoša Košak  Materiali  Raziskovalec 
65. 23463  dr. Matej Vesenjak  Konstruiranje  Raziskovalec 
66. 24331  dr. Jure Ravnik  Procesno strojništvo  Raziskovalec 
67. 24332  dr. Manja Kurečič  Materiali  Raziskovalec 
68. 25797  dr. Matej Zadravec  Mehanika  Raziskovalec 
69. 29571  dr. Simon Klančnik  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec 
70. 32136  dr. Selestina Gorgieva  Materiali  Raziskovalec 
71. 33256  dr. Gregor Harih  Konstruiranje  Raziskovalec 
72. 36303  dr. Rupert Kargl  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
Opis
Fakulteta za strojništvo Univerze v Mariboru je v določeni razvojni fazi in na takšni znanstveno-strokovni ravni, da je njena evalvacija oziroma certifikacija v meduniverzitetni primerjavi nujna, ker bo s tem njena mednarodna uveljavljenost dokazana. Zaradi tega bo poleg CRE zunanje evalvacije kakovosti izvedla tudi certifikacijo po ISO 9001 oziroma EN 45000 sistemu s ciljem, da optimalno funkcijo organizacije podredi delovanju prioritetnih znanstvenih disciplin in strokam. S tem želimo povečati motiviranost tako učiteljskega kadra v celoti, kakor tudi študente pri razvoju in osvajanju znanosti, stroke in izobraževalnih ciljev. Prilagajanje znanstveno-raziskovalne dejavnosti znanstvenim disciplinam, ki jih fakulteta zastopa z ozirom na program, kader, opremo, prostor in reference je dolgoročni cilj, ki se mora izoblikovati v razvoju močnih raziskovalnih skupin, ki tvorijo usmeritvene inštitute. To je tudi osnova za bistveno povečanje obsega temeljnih raziskav v domačih in tujih projektih. Fakulteta mora vplivati na politiko univerze oziroma države, da se spremeni kadrovska politika pri habilitaciji oz. izvolitvi univerzitetnih učiteljev, predvsem na področju tehnike. Sistemska rešitev s spremembo Zakona o visokem šolstvu bo nujna. Povezava z gospodarstvom je naslednja usmeritvena naloga, ki mora biti programirana za oblikovanje motivacije do- in podiplomcev, da se izobražujejo v večji meri za tehniška znanja in predvsem za delovanje v gospodarstvu. Lik diplomanta se mora prilagoditi potrebam razvoja tehnike v svetu. Fakulteta si mora priboriti avtonomnost na področju razporejanja in usmerjanja kadrov po strokovnih in znanstvenih področjih za izvajanje raziskovalnih in izobraževalnih procesov. Razvoj stroke zahteva bistvene posege v prerazporeditev vsebin naravoslovnih temeljnih znanj ter nadgradnjo v strokovno-temeljnih in strokovno-usmerjenih disciplinah. Študentom moramo omogočiti večjo individualnost pri izbiri znanj, ki oblikujejo njegovo osnovo strokovnosti in usposobljenosti za razvojno-raziskovalne in druge pomembne dejavnosti. Vsebina in način izvajanja izobraževalnega procesa se mora bistveno preusmeriti v izrazito individualno, kreativno inovativno usmerjeno delo s študenti. Fakulteta si mora ustvariti zunanjo strokovno-znanstveno institucijo za prenos aplikativnih znanj v prakso, za oblikovanje neposredne kontaktne delovne enote med industrijo in fakulteto. Fakulteta mora na osnovi izkušenj pri izobraževanju generacij inženirjev aktivno vplivati na vsa dogajanja pri izobraževanju potencialnega inženirskega kadra v srednjih, višjih in visokih strokovnih šolah, kakor tudi v gimnazijah. Fakulteta mora zastopati tendenco, da se slovensko strokovno šolstvo racionalizira v smislu optimalnega izkoristka relativno skromnega kadra, ki se usmerja v tehniko. Oblikovati se mora enostavnejša in racionalna izobraževalna struktura tako sedanjega strokovnega, kakor tudi visokega in univerzitetnega do- in podiplomskega študija. Fakulteta mora skrbeti za enakovreden strokovni in znanstveni razvoj vseh strok, tako strojništva, tekstilstva in gospodarskega inženirstva na do- in podiplomskem študiju v univerzitetnih in visokošolskih strokovnih izobraževalnih programih ter pripravljati nove interdisciplinarne znanstvene smeri skladno z razvojem znanosti in tehnike. PODROČJA ZNANSTVENO-RAZISKOVALNEGA DELA: 1. Teoretična in aplikativna mehanika za vsa področja konstruiranja in dimenzioniranja kompleksnih, specifičnih in namenskih strojnih konstrukcij, gonil, strojev oz. sistemov. Metode dimenzioniranja, defektoskopije in kontrole konstrukcij naprav in strojev. 2. Razvoj novih kovinskih materialov, ločevanje in spajanje zahtevnih specifičnih materialov, predvsem na področju varjenja. Raziskave napak, posebej na lomnomehanskih problemih specifičnih zvarov, itd. 3. Konstruiranje, dizajniranje in dimenzioniranje strojev, naprav, transportnih sistemov, predvsem pa zobniških gonil ob upoštevanju najsodobnejših metod dimenzioniranja.
Zgodovina ogledov
Priljubljeno