Nalaganje ...
Organizacije vir: ARIS

Zavod za gradbeništvo Slovenije

Raziskovalna dejavnost

Koda Veda Področje Podpodročje
2.01.01  Tehnika  Gradbeništvo  Gradbeni materiali 
2.01.02  Tehnika  Gradbeništvo  Geotehnika 
2.01.03  Tehnika  Gradbeništvo  Konstrukcije v gradbeništvu 
2.01.04  Tehnika  Gradbeništvo  Potresno inženirstvo 
2.01.05  Tehnika  Gradbeništvo  Gradbena fizika 
2.15.04  Tehnika  Meroslovje  Metrologije področij 

Koda Veda Področje
T220  Tehnološke vede  Gradbeništvo, hidravlika, priobalna tehnologija, mehanika zemljin 
T230  Tehnološke vede  Visoke gradnje 
T150  Tehnološke vede  Tehnologija materialov 
P180  Naravoslovno-matematične vede  Meroslovje, fizikalna instrumentacija 

Koda Opis
Svetovanje 
Raziskovanje 
Izobraževanje 
Drugo 
Vrednotenje (pravilnik)
vir: COBISS
Upoš. tč.
24.717,54
A''
4.365,93
A'
10.628,01
A1/2
15.515,72
CI10
22.188
CImax
434
h10
67
A1
86,29
A3
79,21
Podatki za zadnjih 5 let (citati za zadnjih 10 let) na dan 22. april 2024; A3 za obdobje 2018-2022
Baza Povezani zapisi Citati Čisti citati Povprečje čistih citatov
WoS 1.130  23.848  21.355  18,9 
Scopus 1.250  28.181  25.384  20,31 
Raziskovalne skupine (8)
št. Evidenčna št. Naziv skupine Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. 1502-001  Kamnine, veziva in keramika  dr. Ana Mladenović   2.936 
2. 1502-002  Betoni in betonski polizdelki  dr. Aljoša Šajna   674 
3. 1502-003  Kovine in kovinske konstrukcije  dr. Andraž Legat   1.284 
4. 1502-004  Organski gradbeni materiali  dr. Andrijana Sever Škapin   1.036 
5. 1502-005  Gradbena fizika  dr. Sabina Jordan   1.512 
6. 1502-006  Konstrukcije  dr. Aleš Žnidarič   2.312 
7. 1502-007  Geotehnika in prometnice  dr. Borut Petkovšek   1.504 
8. 1502-008  Laboratorij za metrologijo  dr. Miha Hiti   125 
Raziskovalci (177)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. 28128  Tanja Antič  Materiali  Raziskovalec 
2. 35411  dr. Andrej Anžlin  Gradbeništvo  Raziskovalec  135 
3. 35407  dr. Boris Azinović  Gradbeništvo  Raziskovalec  75 
4. 16394  dr. Mirjam Bajt Leban  Gradbeništvo  Raziskovalec  292 
5. 57430  Milenko Benčina    Strokovni ali tehnični sodelavec 
6. 22313  dr. Janez Bernard  Gradbeništvo  Raziskovalec  148 
7. 04258  mag. Alojz Bevc  Gradbeništvo  Raziskovalec  160 
8. 39206  dr. Urška Blumauer  Gradbeništvo  Raziskovalec  29 
9. 18442  Darko Bogataj    Strokovni ali tehnični sodelavec 
10. 55350  David Bogataj  Gradbeništvo  Raziskovalec  32 
11. 18497  Dušanka Bohinc    Strokovni ali tehnični sodelavec  14 
12. 20631  dr. Uroš Bohinc  Gradbeništvo  Raziskovalec  110 
13. 58215  Rok Bregar    Strokovni ali tehnični sodelavec 
14. 17982  Marko Brodnik    Strokovni ali tehnični sodelavec  43 
15. 39783  Ana Brunčič  Gradbeništvo  Raziskovalec  55 
16. 08373  mag. Franc Capuder  Gradbeništvo  Raziskovalec  88 
17. 58065  Martin Capuder  Gradbeništvo  Raziskovalec 
18. 04259  Branko Cerut  Gradbeništvo  Strokovni ali tehnični sodelavec  56 
19. 57291  Ines Cilenti  Gradbeništvo  Raziskovalec 
20. 51459  Jelka Helena Cronin  Gradbeništvo  Raziskovalec 
21. 18445  Matej Černic    Strokovni ali tehnični sodelavec  28 
22. 32327  Janko Čretnik  Gradbeništvo  Raziskovalec  95 
23. 27655  dr. Sabina Dolenec  Geologija  Raziskovalec  470 
24. 18444  Sabina Drnovšek    Strokovni ali tehnični sodelavec  68 
25. 15172  mag. Dušica Drobnič  Gradbeništvo  Raziskovalec  172 
26. 11292  dr. Vilma Ducman  Gradbeništvo  Raziskovalec  503 
27. 58092  Đorđe Đukič  Gradbeništvo  Raziskovalec  40 
28. 52082  dr. Marija Đurić  Naravoslovje  Raziskovalec  14 
29. 53811  Pavle Fenjveši  Gradbeništvo  Raziskovalec  26 
30. 11897  dr. Karmen Fifer Bizjak  Gradbeništvo  Raziskovalec  291 
31. 31346  mag. Nina Gartner  Materiali  Raziskovalec  76 
32. 50363  Dominik Gerdej  Gradbeništvo  Raziskovalec 
33. 31669  Andraž Geršak  Geologija  Raziskovalec  148 
34. 57829  dr. Yaser Ghafoori  Gradbeništvo  Raziskovalec  12 
35. 14934  dr. Mateja Golež  Gradbeništvo  Raziskovalec  230 
36. 20634  Daša Golinar    Strokovni ali tehnični sodelavec 
37. 18447  Olga Golob    Strokovni ali tehnični sodelavec  13 
38. 56833  Neža Gošte  Gradbeništvo  Raziskovalec 
39. 17931  Milan Grkman  Gradbeništvo  Raziskovalec  242 
40. 53796  Simon Grum  Gradbeništvo  Raziskovalec 
41. 08670  dr. Jože Hafner  Gradbeništvo  Raziskovalec  63 
42. 16432  dr. Lucija Hanžič  Gradbeništvo  Raziskovalec  118 
43. 58091  Žan Hauptman  Geologija  Raziskovalec 
44. 58339  Alen Hausmeister  Gradbeništvo  Raziskovalec  10 
45. 53694  Doron Hekič  Gradbeništvo  Raziskovalec  49 
46. 23403  dr. Miha Hiti  Meroslovje  Raziskovalec  56 
47. 17975  Matjaž Hlebš    Strokovni ali tehnični sodelavec 
48. 30873  dr. Barbara Horvat  Materiali  Raziskovalec  111 
49. 34926  Petra Horvat  Materiali  Raziskovalec  46 
50. 37501  dr. Miha Hren  Gradbeništvo  Raziskovalec  60 
51. 57432  Simon Hrovat    Strokovni ali tehnični sodelavec 
52. 54949  Anja Ilenič  Gradbeništvo  Raziskovalec  26 
53. 17985  Bernarda Istenič    Strokovni ali tehnični sodelavec  12 
54. 53695  Petra Jelenc  Gradbeništvo  Raziskovalec 
55. 55980  dr. Grunde Jomaas  Gradbeništvo  Raziskovalec  123 
56. 13411  dr. Sabina Jordan  Gradbeništvo  Raziskovalec  287 
57. 28016  dr. Aleš Jug  Gradbeništvo  Raziskovalec  304 
58. 18449  Rafael Kajzer    Strokovni ali tehnični sodelavec  20 
59. 17037  Jan Kalin  Gradbeništvo  Raziskovalec  102 
60. 58228  dr. Siva Ram Karumanchi  Gradbeništvo  Raziskovalec 
61. 18495  Ema Kemperle    Strokovni ali tehnični sodelavec 
62. 14870  dr. Iztok Klemenc  Gradbeništvo  Raziskovalec  224 
63. 54275  Miloš Kmet    Strokovni ali tehnični sodelavec 
64. 14943  Friderik Knez  Gradbeništvo  Raziskovalec  289 
65. 14926  dr. Nataša Knez  Gradbeništvo  Raziskovalec  109 
66. 58308  Anja Kodrič  Gradbeništvo  Raziskovalec 
67. 20797  Tomaž Koklič  Meroslovje  Raziskovalec 
68. 24200  mag. Darko Kokot  Gradbeništvo  Raziskovalec  141 
69. 20624  Tinkara Kopar  Gradbeništvo  Strokovni ali tehnični sodelavec  111 
70. 33198  dr. Lidija Korat  Gradbeništvo  Raziskovalec  129 
71. 22315  dr. Tadeja Kosec  Kemija  Raziskovalec  337 
72. 33101  dr. Mirko Kosič  Gradbeništvo  Raziskovalec  79 
73. 34442  dr. Mateja Košir  Materiali  Raziskovalec  71 
74. 37620  Matjaž Kovačič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
75. 31345  mag. Andrej Kranjc  Materiali  Raziskovalec  66 
76. 18492  Anton Kranjc    Strokovni ali tehnični sodelavec 
77. 27532  dr. Maja Kreslin  Gradbeništvo  Raziskovalec  162 
78. 24312  dr. Urška Kropf  Interdisciplinarne raziskave  Raziskovalec  64 
79. 30690  dr. Meta Kržan  Gradbeništvo  Raziskovalec  120 
80. 50896  Tom Kunaver  Konstruiranje  Raziskovalec  38 
81. 53043  dr. Davor Kvočka  Gradbeništvo  Raziskovalec  32 
82. 18450  Renata Lah    Strokovni ali tehnični sodelavec  29 
83. 18448  Maja Lampe    Strokovni ali tehnični sodelavec 
84. 08281  dr. Andraž Legat  Gradbeništvo  Raziskovalec  486 
85. 21593  dr. Stanislav Lenart  Gradbeništvo  Raziskovalec  227 
86. 51589  Anja Lešek  Gradbeništvo  Raziskovalec  24 
87. 39821  Barbara Likar  Gradbeništvo  Raziskovalec  109 
88. 56534  dr. Andrea Lucherini  Gradbeništvo  Raziskovalec  51 
89. 05697  mag. Marjanca Lutman  Gradbeništvo  Raziskovalec  481 
90. 18452  Roman Maček    Strokovni ali tehnični sodelavec  38 
91. 37333  dr. Katja Malovrh Rebec  Energetika  Raziskovalec  87 
92. 56577  dr. Lucia Mancini  Gradbeništvo  Raziskovalec  180 
93. 56746  dr. Dragica Marinič    Raziskovalec  82 
94. 52330  dr. Laetitia Sarah Marrot  Gozdarstvo,  lesarstvo in papirništvo  Raziskovalec  35 
95. 25599  dr. Alenka Mauko Pranjić  Geologija  Raziskovalec  319 
96. 52324  mag. Matej Michelizza  Energetika  Raziskovalec 
97. 22220  mag. Egon Milost  Gradbeništvo  Strokovni ali tehnični sodelavec  16 
98. 05930  dr. Ana Mladenović  Geologija  Raziskovalec  819 
99. 37699  dr. Petra Močnik  Materiali  Raziskovalec  36 
100. 51945  dr. Maruša Mrak  Geologija  Raziskovalec  45 
101. 24724  dr. Branka Mušič  Gradbeništvo  Raziskovalec  119 
102. 32104  dr. Peter Nadrah  Kemija  Raziskovalec  78 
103. 15549  Marija Nagode  Gradbeništvo  Strokovni ali tehnični sodelavec  34 
104. 57265  Luka Naumovski  Gradbeništvo  Raziskovalec  15 
105. 17972  Primož Oblak    Strokovni ali tehnični sodelavec 
106. 36451  dr. Primož Oprčkal  Geologija  Raziskovalec  124 
107. 57842  Patricija Ostruh  Gradbeništvo  Raziskovalec 
108. 17970  Slavko Pandža  Gradbeništvo  Raziskovalec  11 
109. 35473  dr. Majda Pavlin  Kemija  Raziskovalec  126 
110. 17991  dr. Primož Pavšič  Gradbeništvo  Raziskovalec  167 
111. 24096  dr. Tomaž Pazlar  Gradbeništvo  Raziskovalec  120 
112. 06018  Ljubo Petkovič  Gradbeništvo  Strokovni ali tehnični sodelavec  64 
113. 04137  dr. Borut Petkovšek  Gradbeništvo  Raziskovalec  203 
114. 35915  Vid Pollak  Gradbeništvo  Raziskovalec  12 
115. 17036  Gorazd Polšak  Gradbeništvo  Raziskovalec  98 
116. 35412  dr. Andreja Pondelak  Materiali  Raziskovalec  98 
117. 37805  Vladimir Požonec    Strokovni ali tehnični sodelavec  22 
118. 56914  Klara Prijatelj  Gradbeništvo  Raziskovalec 
119. 51944  dr. Rožle Repič  Gradbeništvo  Raziskovalec  27 
120. 50951  Uroš Ristić  Gradbeništvo  Raziskovalec  59 
121. 50085  Sebastijan Robič  Gradbeništvo  Raziskovalec 
122. 56354  dr. Wilson Ulises Rojas Alva  Gradbeništvo  Raziskovalec  21 
123. 58214  Marcel Rous    Strokovni ali tehnični sodelavec 
124. 53089  Rok Rudolf  Gradbeništvo  Raziskovalec  11 
125. 56822  Nik Rus  Gradbeništvo  Raziskovalec 
126. 35376  dr. Lidija Ržek  Gradbeništvo  Raziskovalec  38 
127. 50895  Stanko Sarafimov  Mehanika  Raziskovalec  42 
128. 34345  dr. Sara Seršen  Kemija  Raziskovalec  39 
129. 12521  dr. Andrijana Sever Škapin  Gradbeništvo  Raziskovalec  428 
130. 57890  Kirils Simakovs  Gradbeništvo  Raziskovalec 
131. 15550  Marija Simon  Gradbeništvo  Raziskovalec  86 
132. 56863  Matic Sitar  Gradbeništvo  Raziskovalec 
133. 17973  Aleksander Sladič-Oblak    Strokovni ali tehnični sodelavec 
134. 55417  Nika Stopar  Tehnika  Raziskovalec 
135. 51144  Gregor Strmljan  Gradbeništvo  Strokovni ali tehnični sodelavec 
136. 13200  dr. Aljoša Šajna  Gradbeništvo  Raziskovalec  194 
137. 52389  Davor Šef  Meroslovje  Raziskovalec 
138. 18453  Mojca Škerl    Strokovni ali tehnični sodelavec  26 
139. 27939  Luka Škrlep  Gradbeništvo  Raziskovalec  131 
140. 17994  Marija Štefančič    Strokovni ali tehnični sodelavec  17 
141. 35413  dr. Mateja Štefančič  Gradbeništvo  Raziskovalec  33 
142. 52916  Katarina Šter  Geologija  Raziskovalec  46 
143. 56829  Miha Štruc  Geologija  Raziskovalec  15 
144. 32022  dr. Erika Švara Fabjan  Kemija  Raziskovalec  72 
145. 55418  Ratko Švraka  Gradbeništvo  Raziskovalec 
146. 58093  Anže Tesovnik  Geologija  Raziskovalec 
147. 37484  dr. Sara Tominc  Materiali  Raziskovalec  28 
148. 36242  Smiljan Tomljanovič  Gradbeništvo  Raziskovalec 
149. 18494  Tomislav Tomše    Strokovni ali tehnični sodelavec 
150. 51145  Aleš Traven    Strokovni ali tehnični sodelavec 
151. 17035  mag. Barbara Treppo Mekiš  Gradbeništvo  Raziskovalec  111 
152. 37502  dr. Petra Triller  Gradbeništvo  Raziskovalec  81 
153. 27508  dr. Janez Turk  Gradbeništvo  Raziskovalec  215 
154. 08774  dr. Marjan Tušar  Gradbeništvo  Raziskovalec  250 
155. 57431  Robert Umek    Strokovni ali tehnični sodelavec 
156. 37407  dr. Matija Uršič  Kemija  Raziskovalec  28 
157. 56441  Cvetko Vangoš    Strokovni ali tehnični sodelavec 
158. 57889  Martin Veit  Gradbeništvo  Raziskovalec  15 
159. 57433  Denis Velić    Strokovni ali tehnični sodelavec 
160. 28775  dr. Rok Vezočnik  Geodezija  Raziskovalec  87 
161. 22096  dr. Gregor Vidmar  Gradbeništvo  Raziskovalec  54 
162. 51655  Blaž Vivod  Meroslovje  Raziskovalec 
163. 39993  Laura Vovčko  Gradbeništvo  Raziskovalec  39 
164. 17971  Lea Vrečar    Strokovni ali tehnični sodelavec  24 
165. 10328  mag. Polona Weiss  Gradbeništvo  Raziskovalec  155 
166. 56460  dr. Wolfgang Wisniewski  Gradbeništvo  Raziskovalec  58 
167. 20335  dr. Bojan Zajec  Gradbeništvo  Raziskovalec  182 
168. 55515  Andraž Zalar  Gradbeništvo  Raziskovalec  12 
169. 32263  dr. Vesna Zalar Serjun  Geologija  Raziskovalec  127 
170. 31344  Lina Završnik  Gradbeništvo  Raziskovalec  24 
171. 51953  Jure Zekič  Gradbeništvo  Raziskovalec  11 
172. 37621  Danijel Zlatar    Strokovni ali tehnični sodelavec 
173. 54810  Katja Žagar  Gradbeništvo  Raziskovalec 
174. 57578  Tamara Želimorski    Strokovni ali tehnični sodelavec 
175. 31990  dr. Lea Žibret  Gradbeništvo  Raziskovalec  57 
176. 10771  dr. Aleš Žnidarič  Gradbeništvo  Raziskovalec  413 
177. 17038  dr. Pavel Žvanut  Gradbeništvo  Raziskovalec  304 
Raziskovalni projekti ARIS (120) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. J7-50226  Analitska orodja nove generacije za dediščinsko znanost  1.7.2024 - 30.6.2027  dr. Irena Kralj Cigić   350 
2. J7-50231  GROWTH: Rastni potencial in lastnosti lesa izbranih drevesnih vrst različnih provenienc: možnosti zaščite z modifikacijo in izzivi pri odzivanju na podnebne spremembe  1.7.2024 - 30.6.2027  dr. Miha Humar   1.327 
3. J7-50228  Rudarjenje tehnosfere za učinkovito rabo virov in izboljšanje stanja okolja  1.7.2024 - 30.6.2027  dr. Ana Mladenović   819 
4. N2-0280  DIAgnostika Mehanskih lAstnosti starNih lepilnih sTikov v lesenih konstrukcijah  1.1.2023 - 31.12.2026  dr. Matthew John Schwarzkopf   628 
5. L2-50045  Dvofilamentni 3D tisk z betonom in zemljino  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Lucija Hanžič   1.473 
6. J1-50032  Geološka in litogeokemijska karakterizacija Slovenskih dolomitov s poskusno ekstrakcijo magnezija  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Lea Žibret   2.264 
7. J4-50132  Inovativni lesni proizvodi iz termo-hidro-mehansko zgoščenega lesa z izboljšanimi fizikalnimi, mehanskimi in požarnimi lastnostmi (WoDeFi)  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Andreja Kutnar   759 
8. J7-50096  Izboljšanje sistema B-WIM na osnovi masovnih podatkov in umetne inteligence  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Aleš Žnidarič   1.076 
9. J2-50063  Trajnostna raba lesenih konstrukcij – požarne in popožarne deterministične in verjetnostne rešitve  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Robert Pečenko   4.186 
10. J1-50014  Učinki biorazgradljive mikroplastike na vodne in kopenske organizme  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Anita Jemec Kokalj   3.620 
11. L2-50046  VREDNOTENJE IN IZBOLJŠANJE POŽARNE UČINKOVITOSTI SISTEMOV STAVBNEGA OVOJA S POUDARKOM NA SISTEMIH ETICS VSEBUJOČ EPS Z ALI BREZ ZAVIRALCEV GORENJA  1.10.2023 - 30.9.2026  dr. Grunde Jomaas   839 
12. N2-0320  Uporaba odpadkov za alkalijsko aktivirane materiale (WIN)  1.9.2023 - 31.8.2026  dr. Majda Pavlin   730 
13. J2-4424  Celostni pristop za ohranjanje stenskih poslikav kulturne dediščine  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Andreja Pondelak   2.426 
14. J2-4441  Dvojno delujoči Nb2O5 in Nb2O5-TiO2 materiali za sočasno redukcijo CO2 in oksidacijo organskih snovi v spojine z dodano vrednostjo  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Andrijana Sever Škapin   5.148 
15. J4-4546  Proteinska lepila za visoko zmogljive notranje lesene konstrukcije  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Matthew John Schwarzkopf   1.720 
16. V2-2257  Strateške podlage za zmanjšanje potresne ogroženosti stavb pravosodja v Sloveniji  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Meta Kržan   1.426 
17. J1-4413  Študij hidravličnih lastnosti pepelov iz različnih termičnih procesov in izboljšanje njihove reaktivnosti za uporabo kot imobilizacijski aditiv  1.10.2022 - 30.9.2025  dr. Vesna Zalar Serjun   1.977 
18. BI-VB/23-25-010  Stabiliziranje tal s pomočjo mikrobov  1.5.2023 - 30.4.2025  dr. Matja Zalar   49 
19. BI-HR/23-24-015  Trajnost zaščit na bronih za zunanjo uporabo  1.4.2023 - 31.3.2025  dr. Tadeja Kosec   337 
20. N2-0258  Študija toplotnih lastnosti in zmanjšanja vseživljenjskega vpliva alternativnih hibridnih eko-nanomaterialov v okolju z nizkim tlakom  1.3.2022 - 28.2.2025  dr. Mitja Košir   884 
21. BI-IN/22-24-018  Zeleni trajnostni gradbeni materiali iz odpadnih industrijskih stranskih produktov - rdečega blata in odpadne sintetične sadre  1.1.2022 - 31.12.2024  dr. Vesna Zalar Serjun   127 
22. V3-2323  Priprava osnov za predlog metodologije za oceno tveganja za zdravje ljudi zaradi sproščanja hlapnih in pol-hlapnih organskih spojin iz gradbenih in finalizacijskih materialov ter opreme v notranji zrak prostorov  1.10.2023 - 30.9.2024  dr. Peter Nadrah   1.665 
23. V2-2350  Zagotavljanje kakovosti lesene trajnostne gradnje  1.10.2023 - 30.9.2024  dr. Tomaž Pazlar   2.185 
24. V3-2234  Ocena tveganja za zdravje ljudi glede na lastnosti hišnega vodovodnega omrežja (HVO)  1.10.2022 - 30.9.2024  dr. Sandra Janežič   1.060 
25. J1-3029  Celostna ocena trajnostnosti kritičnih surovin - odpravljanje vrzeli in razvoj novih metodoloških pristopov  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Alenka Mauko Pranjić   1.725 
26. L7-3185  Raziskava medsebojno povezanih procesov za trajnostno ravnanje s komunalnim blatom z namenom njegove snovne predelave in recikliranja  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Primož Oprčkal   4.209 
27. L2-3172  Razvoj tehničnih smernic za štirislojne zasteklitve  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Miroslav Halilovič   2.642 
28. J2-3035  Sinteza alkalijsko aktiviranih materialov s pomočjo mikrovalov  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Barbara Horvat   1.309 
29. J1-3026  Sintranje glinenih materialov s stiskanjem pri hidrotemalnih pogojih  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Srečo Davor Škapin   2.764 
30. J1-2477  Erozijski procesi na obalnih flišnih klifih z oceno tveganja  1.9.2020 - 31.8.2024  dr. Timotej Verbovšek   4.333 
31. N2-0188  Katalitsko in fotokatalitsko aktivni materiali za pretvorbo CO2 v koristne produkte  1.3.2021 - 29.2.2024  dr. Urška Lavrenčič Štangar   1.432 
32. J2-2490  Podatkovno podprto modeliranje obnašanja gradbenih konstrukcij  1.11.2020 - 31.10.2023  dr. Boštjan Brank   1.091 
33. V4-2270  Hitrejši prehod v podnebno nevtralno družbo z izkoriščanjem potenciala lesa v okviru zelenega javnega naročanja  1.10.2022 - 30.9.2023  dr. Boštjan Lesar   4.255 
34. Z2-3199  Imobilizacija in izluževanje škodljivih elementov v sledovih iz alkalijsko aktiviranih materialov pripravljenih iz lokalno pridobljenih odpadnih in stranskih produktov  1.10.2021 - 30.9.2023  dr. Majda Pavlin   126 
35. J1-2482  Vpliv okoljsko relevantne nano- in mikro-plastike na kopenske nevretenčarje  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Anita Jemec Kokalj   3.594 
36. L7-2629  Vrednotenje in remediacija sedimentov za nadaljnjo uporabo v gradbenem sektorju  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Vilma Ducman   2.917 
37. NC-0017  Fotokatalitski heterostrukturirani nanomateriali za izkoriščanje sončne energije  1.2.2021 - 31.1.2023  dr. Miran Gaberšček   1.760 
38. Z2-2641  Mehanizmi špranjske korozije na stiku med jeklom in betonom  1.9.2020 - 31.8.2022  dr. Miha Hren   60 
39. Z2-2642  Numerično modeliranje reološkega obnašanja lesenih konstrukcijskih elementov na podlagi eksperimentalnih preiskav  1.9.2020 - 31.8.2022  dr. Sabina Huč   56 
40. L2-1831  Implementacija aditivnih tehnologij v stomatološki protetiki  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Tadeja Kosec   3.228 
41. J2-9224  Večparametrično dinamično modeliranje plastovitih močno nehomogenih elastičnih struktur  1.7.2018 - 28.2.2022  dr. Julius Kaplunov   2.281 
42. Z1-1889  Optimizacija postopka elektrokoagulacije za namene remediacije močno onesnažene industrijske in komunalne odpadne vode  1.7.2019 - 30.6.2021  dr. Primož Oprčkal   124 
43. Z2-1861  Razvoj prahu za namene 3D-tiskanih mezostrukturnih izolacijskih materialov   1.7.2019 - 30.6.2021  dr. Lidija Korat   129 
44. Z1-1858  Recikliranje odpadne titanove sadre v cementnih kompozitih  1.7.2019 - 30.6.2021  dr. Vesna Zalar Serjun   127 
45. J2-9211  Izboljšanje lastnosti kovinskih materialov s postopkom podhlajevanja  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Bojan Podgornik   4.333 
46. J2-9196  Masivni betoni - optimiziranje tehnologije ob uporabi naprednih preskusnih metod  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Goran Turk   3.436 
47. J1-9179  Netradicionalni izotopi kot identifikatorji avtigenih karbonatov  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Sonja Lojen   4.607 
48. J2-9197  Sinteza in karakterizacija alkalijsko aktiviranih pen na osnovi odpadnih materialov  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Vilma Ducman   2.456 
49. L1-9190  Vpliv geotehničnih zasipov iz recikliranih materialov na podzemno vodo  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Janez Turk   3.777 
50. J7-9404  Zaščita bronastih spomenikov v spremenljivem okolju  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Polonca Ropret   2.379 
51. V2-1740  Razvoj inovativnega železniškega pragu  1.4.2018 - 31.3.2021  dr. Mojmir Uranjek   2.581 
52. Z4-9298  Mineralizacija lesa s spojinami na osnovi karbonatov za izboljšane bistvene značilnosti materiala  1.7.2018 - 30.6.2020  dr. Andreja Pondelak   98 
53. NC-0002  Izkoriščanje sončne energije s fotokatalitskim razklopom vode in/ali redukcijo CO2 in uporabo ko-katalizatorjev  1.5.2018 - 30.4.2020  dr. Andrijana Sever Škapin   2.174 
54. J2-8170  Nelinearna dinamika prostorskih okvirjev z izpolnjeno kinematično kompatibilnostjo za zahtevno uporabo v industriji  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Igor Planinc   1.589 
55. Z1-8149  Kolorimetrično določanje relativne vlažnosti na osnovi mezoporoznih SiO2 delcev  1.5.2017 - 30.4.2019  dr. Erika Švara Fabjan   72 
56. L4-7547  Obnašanje lesa in lignoceluloznih kompozitov v zunanjih pogojih  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Miha Humar   8.716 
57. J1-7148  3D in 4D mikroskopija ? razvoj novega učinkovitega orodja v geoloških znanostih  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Alenka Mauko Pranjić   4.120 
58. J7-7100  Naravni viri kraških turističnih jam: ravnovesje med varovanjem, izkoriščanjem in promocijo  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Janez Mulec   6.085 
59. J2-7316  Potresna žilavost in utrjevanje montažnih industrijskih stavb z betonskimi fasadami  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Matej Fischinger   2.606 
60. V1-1649  In situ imobilizacija onesnaženih zemljin z uporabo naprednih nanotehnologij in njihova predelava v urbana tla  1.10.2016 - 30.9.2018  dr. Ana Mladenović   3.134 
61. Z7-7677  Požarno varno umeščanje gorljivih materialov v stavbe z jekleno okvirno nosilno konstrukcijo: Razvoj modelov in verifikacija z eksperimenti  1.3.2016 - 28.2.2018  dr. Jerneja Češarek Kolšek   69 
62. Z2-7431  Vpliv neravnosti vozne površine na natančnost tehtanja vozil med vožnjo na mostovih  1.1.2016 - 31.12.2017  dr. Maja Kreslin   162 
63. L7-6747  In-situ remediacija onesnažene zemljine na področju stare Cinkarne  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Ana Mladenović   4.197 
64. L2-6769  Nanostrukture in njihovi kompoziti za zaznavanje nevarnih molekul v plinskem stanju  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Uroš Cvelbar   1.560 
65. J2-6749  OBNAŠANJE VEČETAŽNIH STRIŽNIH STEN Z ODPRTINAMI PRI POTRESNI OBTEŽBI  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Miha Tomaževič   2.791 
66. L1-6738  Tribokorozijski procesi-od teorije k praksi  1.1.2014 - 30.6.2017  dr. Tadeja Kosec   2.424 
67. J2-5461  Načrtovanje konstrukcij na sprejemljivo potresno tveganje z uporabo nelinearnih metod analize  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Matjaž Dolšek   3.734 
68. L2-5571  Novi materiali za tiskane senzorje in indikatorje ter njihova integracija v pametne tiskovine  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Marta Klanjšek Gunde   3.723 
69. L3-5501  Učinkovitost ortodontske obravnave z nesnemnimi ortodontskimi aparati pri različnih površinskih spremembah njihovih kovinskih delov  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Maja Ovsenik   2.391 
70. L1-5453  Razvoj novih kamnitih površin, odpornih na biokorozijo in nastanek madežev  1.1.2013 - 31.7.2016  dr. Alenka Mauko Pranjić   3.390 
71. Z2-6748  Mehanizmi utrjevanja pepelov po postopku geopolimerizacije  1.7.2014 - 30.6.2016  dr. Vilma Ducman   503 
72. L1-4240  Izboljševanje lastnosti in okolju prijazno proizvodnjo asfaltov z optimizacijo dodajanja sekundarnih surovin v asfaltne zmesi.  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Marjana Novič   2.412 
73. L2-4304  Modifikacija površine TiO2 nanodelcev: preprečevanje aglomeracije in ohranitev intrinsične funkcionalnosti  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Miran Gaberšček   3.889 
74. L2-4173  Multifunkcionalne nanostrukturne prevleke za umetne vsadke - korozijski in tribokorozijski procesi  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Darinka Kek Merl   3.621 
75. L6-4217  Raziskave novih metodologij za konserviranje ? restavriranje baročnih slik na platnu  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Polonca Ropret   3.506 
76. J2-4180  Razvoj praktične metode za oceno potresnega tveganja konstrukcij stavb in opreme  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Peter Fajfar   3.912 
77. L1-4311  Sedimenti v vodnih okoljih: geokemična in mineraloška karakterizacija, remediacija ter njihova uporabnost kot sekundarna surovina  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Ana Mladenović   7.912 
78. Z2-3659  Potresna odpornost modernih zidanih konstrukcij  1.5.2010 - 30.4.2012  dr. Matija Gams   204 
79. L2-2373  Funkcionalizacija površine organskih pigmentov za trajne, učinkovite in barvno obstojne premaze  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Miran Gaberšček   2.519 
80. L2-2311  Optimizacija dimenzioniranja gramozne grede in ostalih nosilnih plasti pod njo, z in brez geomreže  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Stanislav Lenart   3.380 
81. L2-2214  Razvrščanje lesenih konstrukcijskih elementov po trdnosti  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Goran Turk   1.791 
82. L2-2204  Superhidrofilnost površin in njihova uporaba v tehnoloških postopkih za industrijsko proizvodnjo  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Uroš Cvelbar   4.344 
83. Z2-2298  Karakterizacija tribokorozijskih procesov  1.5.2009 - 30.4.2011  dr. Tadeja Kosec   337 
84. L2-1129  Razvoj fotokatalitskih prevlek in plinskih fotoreaktorjev za določanje učinkovitosti prevlek pri čiščenju zraka in samočiščenju  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Urška Lavrenčič Štangar   4.378 
85. L2-0578  Zmanjšanje ranljivosti zgodovinskih zidanih stavb z utrjevanjem s CFRP trakovi in potresno izolacijo  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Miha Tomaževič   1.894 
86. M1-0238  Priprava in Karakterizacija hibridnih, nanostrukturiranih premazov za korozijsko zaščito kovinskih površin  1.8.2007 - 31.12.2009  dr. Andrijana Sever Škapin   2.745 
87. L2-9360  Vpliv polnil na mehanske lastnosti vlaknocementnih kompozitov  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Kristoffer Krnel   1.158 
88. V2-0469  Tehnično-ekonomska analiza energetske sanacije stanovanjskih zgradb  1.9.2008 - 31.8.2009  dr. Igor Pušnik   1.142 
89. V2-0378  Pomen lastnosti naravnih in obstojnosti umetnih pregrad za odlagališče NSRAO in IJG  1.10.2006 - 30.9.2008  dr. Borut Petkovšek   2.668 
90. L2-7521  Uporaba novih materialov iz recikliranih industrijskih odpadnih surovin in gradbenih odpadkov v gradbeništvu  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Radmila Milačič   7.252 
91. M1-0110  Analiza, modeliranje in optimizacija skladišča eksplozivnih sredstev  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Janez Pirš   2.227 
92. M2-0106  Samočistilni fotokatalitski premazi in prevleke  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Urška Lavrenčič Štangar   7.258 
93. L2-7356  Karakterizacija kovinskih materialov pri pogojih špranjske korozije  1.9.2005 - 31.8.2007  dr. Andraž Legat   813 
94. L2-6147  Metode razvrščanja gradbenega lesa po trdnosti  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Goran Turk   2.279 
95. L2-6417  Vpliv robustnosti zidakov in načina zidanja na obnašanje zidov pri potresni obtežbi  1.2.2004 - 30.1.2007  dr. Miha Tomaževič   1.890 
96. L2-6410  Raziskave in razvoj materialov historičnih objektov  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Andrijana Sever Škapin   3.671 
97. L2-4520  Razvoj vodnih disperzij hibridnih organsko-anorganskih polimernih lateksov  1.7.2002 - 30.6.2005  dr. Franc Švegl   464 
98. Z2-4515  Detekcija in karakterizacija napetostno-korozijskega pokanja gradbenih konstrukcij  1.7.2002 - 30.6.2004  dr. Miha Tomaževič   1.035 
99. L2-3231  Lepljeni leseni lamelirani nosilci v naravnem okolju  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Goran Turk   1.737 
100. J2-3528  Senzorji za in-situ karakterizacijo kapilarne vode v armiranem betonu  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Franc Švegl   1.612 
101. L2-2300  Priprava in opredelitev trajnosti novih kompozitnih malt z dodatki mikrosilike in sklopitvenih agentov  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Franc Švegl   416 
102. L2-1657  Analiza mehanosorptivnega lezenja lesenih lepljenih lameliranih elementov  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Stanislav Srpčič   1.989 
103. L2-0772  Inhibitorji kot metoda za sanacijo korozijsko poškodovanih armiranobetonskih objektov  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Andraž Legat   1.391 
104. J2-0646  Modeliranje kompozitnih laminatov z optimizacijskimi metodami  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Boštjan Brank   698 
105. L1-0599  Nekovinske mineralne surovine  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Dragomir Skaberne   3.055 
106. T1-0599  Nekovinske mineralne surovine  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Dragomir Skaberne   3.055 
107. L2-0691  Potresna izolacija zgodovinskih zidanih stavb  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Miha Tomaževič   1.476 
108. J2-7507  Obnašanje armiranobetonskih sten pri potresni obtežbi  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Miha Tomaževič   1.520 
109. L2-1185  Trajnost betonov visoke trdnosti in konvencionalnih betonov  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Jana Šelih   2.677 
110. L2-0594  Kontrola hidratacijskih procesov pri tvorbi nizkoporoznih betonov  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Gojmir Lahajnar   2.166 
111. L2-0938  Nabrekljivost glinovcev in laporjev v Sloveniji  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Borut Petkovšek   3.013 
112. L2-0373  Razvoj lahke nosilne konstrukcije - PALK  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Tomaž Vidic   327 
113. L2-9039  Zvarni spoji v konstrukcijah v potresnih razmerah  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Janez Tušek   3.294 
114. V5-0194  Vpliv potresa 12.04.1998 na Bovškem na stavbe, ljudi in okolje  1.10.1998 - 30.9.1999  dr. Miha Tomaževič   5.357 
115. Z2-7945  Elektrokemijski šum kot metoda za karakterizacijo korozije  1.7.1996 - 30.6.1999  dr. Andraž Legat   486 
116. L2-7741  Mehanosorptivno lezenje lepljenih lesenih nosilcev iz različnih kategorij lesa  1.1.1996 - 31.12.1998  mag. Jelena Srpčič   1.180 
117. L2-7596  Rezervna varnost mostnih konstrukcij iz vzporednih prednapetih nosilcev  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Aleš Žnidarič   2.265 
118. V2-6922  Metode za opredelitev materialov glede na količino dima in ...  1.11.1995 - 31.10.1998  dr. Saša Petriček   853 
119. L2-7600  Nekovinske mineralne surovine  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Slavko Vekoslav Šolar   2.611 
120. T2-6485  Kamen v Sloveniji  1.1.1994 - 30.6.1998  dr. Breda Mirtič   1.995 
Raziskovalni in infrastrukturni programi ARIS (11) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacijŠtev. publikacij
1. P4-0430  Gozdno-lesna veriga in podnebne spremembe: prehod v krožno biogospodarstvo  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Jožica Gričar   3.742 
2. I0-0032  Preizkušanje materialov in konstrukcij  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Aleš Žnidarič   4.845 
3. P2-0273  Gradbeni objekti in materiali  1.1.2019 - 31.12.2027  dr. Andraž Legat   8.158 
4. I0-0032  Preizkušanje materialov in konstrukcij  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Uroš Bohinc   6.084 
5. P2-0273  Gradbeni objekti in materiali  1.1.2015 - 31.12.2018  dr. Andraž Legat   8.217 
6. P2-0273  Gradbeni objekti in materiali  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Andraž Legat   8.257 
7. I0-0032  Preizkušanje materialov in konstrukcij  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Uroš Bohinc   4.928 
8. P2-0274  Gradbeni objekti  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Miha Tomaževič   4.260 
9. P2-0273  Materiali v gradbeništvu  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Andraž Legat   3.961 
10. P0-0502-1502  Gradbene konstrukcije  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Miha Tomaževič   4.746 
11. P0-0501-1502  Materiali v gradbeništvu  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Andraž Legat   4.408 
Mednarodni projekti (118) vir: SICRIS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba
1. LIFE IP RESTART  Pospeševanje recikliranja odpadkov v vredne produkte skozi oblikovanja primernega okolja za krožno gospodarstvo v Sloveniji  1.1.2022 - 31.12.2030  dr. Alenka Mauko Pranjić  
2. LIFE IP CARE4CLIMATE  Spodbujanje zmanjšanja emisij toplogrednih plinov do 2020 s pogledom na 2030 – promocija trajnostne mobilnosti, ucinkovite rabe energije, obnovljivih virov energije in v blaženje podnebnih sprememb usmerjeno rano tal z namenom prehoda v nizkoogljicno družbo  1.1.2019 - 31.12.2027  dr. Luka Mladenovič  
3. HORIZON-CIRCUIT  Celostni pristop za spodbujanje krožnega gospodarstva in odpornosti na področju prometne infrastrukture ter podpora uvajanju zelenega in inovativnega javnega naročanja in inovativnih inženirskih praks  1.5.2023 - 30.4.2027  dr. Lucija Hanžič  
4. EPICENTRE  Education Platform Life Cycle Assessment Structures  1.1.2024 - 31.12.2026  dr. Davor Kvočka  
5. H2020-FRISSBE-952395   Fire-safe Sustainable Built Environment  1.1.2021 - 31.12.2026  dr. Andraž Legat  
6. INFRACOMS  Innovative & Future-proof Road Asset Condition Monitoring Systems  1.7.2022 - 30.6.2026  mag. Darko Kokot  
7. HORIZON-AshCycle  Integration of Underutilized Ashes into Material Cycles by Industry-Urban Symbiosis  1.6.2022 - 31.5.2026  dr. Vilma Ducman  
8. HORIZON-LIAISON  Lowering transport envIronmentAl Impact along the whole life cycle of the future tranSpOrt iNfrastructure  1.5.2023 - 30.4.2026  dr. Stanislav Lenart  
9. INTERREG-BIM4CE  Spremljanje konstrukcijskega stanja mostov v Srednji Evropi s pomočjo podatkov v realnem času in digitalnih dvojčkov  1.4.2023 - 31.3.2026  dr. Mirko Kosič  
10. H2020-MEZeroE-232445  Measuring Envelope products and systems contributing to next generation of healthy nearly Zero Energy Buildings  1.1.2021 - 31.1.2026  Friderik Knez  
11. HORIZON-BUILDCHAIN  BUILDing knowledge book in the blockCHAIN distributed ledger  1.1.2023 - 31.12.2025  dr. Katja Malovrh Rebec  
12. HORIZON-AUGMENTED CCAM-240459  Augmenting and Evaluating the Physical and Digital Infrastructure for CCAM deployment  1.9.2022 - 31.12.2025  mag. Darko Kokot  
13. EIT DIM ESEE 2  Dubrovniška mednarodna rudarska šola – implementacija inovacij  1.1.2021 - 31.12.2025  dr. Ana Mladenović  
14. HORIZON-GREEN-LOOP-241682  Sustainable manufacture systems towards novel bio-based materials  1.9.2022 - 31.8.2025  Friderik Knez  
15. EUKI CirCon4Climate  Krepitev krožnih gradbenih praks za blažitev podnebnih sprememb  1.12.2022 - 31.3.2025  dr. Janez Turk  
16. H2020-GEOLAB  GEOLAB: Science for enhancing Europe's Critical Infrastructure  1.2.2021 - 31.1.2025  dr. Stanislav Lenart  
17. EIT RIS-DustRec-II  Zero waste reprocessing of EAF and CF dust with competence build-up  1.1.2023 - 31.12.2024  dr. Ana Mladenović  
18. STILLMETAL  Sustainable slag process to obtain a valuable METAL  1.7.2022 - 31.12.2024  Lina Završnik  
19. RIS Internship  RIS Internship programme: broadening University-Business Cooperation  1.1.2022 - 31.12.2024  dr. Mateja Košir  
20. ExFireS  Exploration fire safety  1.10.2022 - 30.9.2024  dr. Wilson Ulises Rojas Alva  
21. H2020-POCITYF-225261  A POsitive Energy CITY Transformation Framework  1.10.2019 - 30.9.2024  dr. Sabina Jordan  
22. LIFE HIDAQUA  Sustainable water management on high water demanding industries  30.9.2019 - 30.9.2024  dr. Primož Oprčkal  
23. EIT CastQC  A novel cast ultra-high-specific strength quasicrystal aluminium alloy  1.9.2022 - 31.8.2024  Tadej Legat  
24. GEORIS  Innovative technologies for waste processing in ESEE region  1.9.2022 - 31.8.2024  dr. Vilma Ducman  
25. EIT WEEE-NET9  Izboljšanje izločanja kritičnih surovin iz odpadne električne in elektronske opreme v RIS regiji  1.9.2022 - 31.8.2024  dr. Dragica Marinič  
26. H2020-ACES  TOWARDS IMPROVED ASSESSMENT OF SAFETY PERFORMANCE FOR LONG-TERM OPERATION OF NUCLEAR CIVIL ENGINEERING STRUCTURES  1.9.2020 - 31.8.2024  dr. Andraž Legat  
27. LIFEproETV  Promocija in implementacija ETV kot prostovoljne verifikacijske sheme za preverjanje okoljskih tehnologij  1.9.2020 - 30.6.2024  dr. Alenka Mauko Pranjić  
28. MetrlAQ  Metrology for the determination of emissions of dangerous substances into indoor air  1.6.2021 - 31.5.2024  dr. Gregor Vidmar  
29. H2020-EURAD-223662  European Joint Programme on Radioactive Waste Management  1.6.2019 - 31.5.2024  dr. Bojan Zajec  
30. H2020-CROSScade  Analiza čezmejnih verižnih tveganj za kritično infrastrukturo v porečju reke Save  1.3.2022 - 29.2.2024  dr. Mirko Kosič  
31. EIT Urban Mobility Hub Slovenia  EIT Urbana mobilnost RIS Hub Slovenija  1.7.2020 - 31.12.2023  dr. Alenka Mauko Pranjić  
32. EIT Regional Center Adria  EIT RawMaterials Hub – Regional Center Adria  1.1.2018 - 31.12.2023  dr. Alenka Mauko Pranjić  
33. H2020-RIS RESTORE 19269  RIS-RESTORE: Evalvacija deponij rdečega blata v jugovzhodni Evropi  1.4.2020 - 31.3.2023   
34. INTERREG-ADRISEISMIC  New approaches for seismic improvement and renovation of Adriatic and Ionian historic urban centers  1.3.2020 - 28.2.2023  dr. Petra Triller  
35. EMPIR ComTraForce  Comprehensive traceability for force metrology services  1.9.2019 - 28.2.2023  dr. Miha Hiti  
36. H2020-WOOL2LOOP-223252  Mineral wool waste back to loop with advanced sorting, pre-treatment, and alkali activation  1.6.2019 - 30.11.2022  dr. Vilma Ducman  
37. H2020-CINDERELA  New Circular Economy Business Model for More Sustainable Urban Construction  1.6.2018 - 30.11.2022  dr. Alenka Mauko Pranjić  
38. H2020-oVERFLOw  Vulnerability Assessment of Embankments and Bridges Exposed to Flooding Hazards  1.12.2019 - 31.7.2022  dr. Andrej Anžlin  
39. H2020-EU.4.a-InnoRenew CoE-208417  Renewable materials and healthy environments research and innovation centre of excellence  1.4.2017 - 31.3.2022   
40. EIT RIS-ALiCE  Al-rich industrial residues for mineral binders in ESEE region  1.3.2019 - 28.2.2022  dr. Sabina Dolenec  
41. H2020-MEACTOS  Mitigating Environmentally Assissted Cracking Through Optimisation of Surface Condition  1.9.2017 - 28.2.2022  dr. Bojan Zajec  
42. RIS Education & Enterpreneurship  RIS Education & Entrepreneurship (former ESEE Education initiatives and RIS BC&S combined)   1.1.2021 - 31.12.2021  dr. Mateja Košir  
43. 3D-BRIEFCASE  Learning the use of minerals through non conventional and digital tools  1.3.2020 - 31.12.2021  dr. Kim Mezga  
44. EIT CORTOOLS  Co-creation of corrosion monitoring and prediction tools  1.1.2019 - 31.12.2021  dr. Tadeja Kosec  
45. EIT RIS-CuRE  Zero waste recovery of copper tailings in the ESEE region  1.1.2019 - 31.12.2021  dr. Ana Mladenović  
46. H2020-Assets4Rail-221879  Measuring, monitoring and data handling for railway assets; bridges, tunnels, tracks and safety systems  1.12.2018 - 31.12.2021  dr. Stanislav Lenart  
47. H2020-EnDurCrete  New Environmental friendly and Durable conCrete, integrating industrial by-products and hybrid systems, for civil, industrial and offshore applications – EnDurCrete  1.1.2018 - 31.12.2021  dr. Andraž Legat  
48. EIT WhISPER  Waterless Iron Silicate Production with Energy Recovery  28.2.2019 - 30.11.2021  dr. Alenka Mauko Pranjić  
49. UIA URBAN SOIL 4 FOOD  Establishment of Innovative Urban Soil Based Economy Circles to Increase Local Food Self-sufficiency and Minimize Environmental Footprint  31.12.2017 - 30.11.2021  dr. Alenka Mauko Pranjić  
50. H2020-PAPERCHAIN  New market niches for the Pulp and Paper Industry waste based on circular economy approaches  1.6.2017 - 31.8.2021  dr. Karmen Fifer Bizjak  
51. EIT Raw Materials-SPL-CYCLE  Closing the loop of the Spent Pot-line (SPL) in Al smelting process  1.1.2018 - 30.6.2021  dr. Ana Mladenović  
52. 2sDR  Upscaling of the two-step dust recycling process for Electric Arc Furnace Dust  3.1.2020 - 12.3.2021  dr. Alenka Mauko Pranjić  
53. INTERREG-MINE TOUR  Aktivno ohranjanje in vrednotenje naravne in kulturne dediščine rudnikov in rudarstva za razvoj trajnostnega turizma  1.9.2018 - 28.2.2021  dr. Mateja Golež  
54. INTERREG-FIREEXPERT  Ustanovitev novega čezmejnega LivingLab centra za raziskave in simulacije požarnega odziva kompozitnih materialov med in po požaru  1.5.2018 - 1.1.2021  Friderik Knez  
55. EIT INNOCAT  Innovative CRM substitution technology for public authorities' vehicle catalysts  1.1.2019 - 31.12.2020  dr. Ana Mladenović  
56. REEBAUX  Prospects of REE recovery from bauxite and bauxite residue in the ESEE region (EIT RIS activity related to action line II)  1.1.2018 - 31.12.2020  dr. Ana Mladenović  
57. RIS RECOVER  Regional innovation scheme for zero waste extraction of critical raw materials. (EIT RIS activity related to action line I)  1.1.2018 - 31.12.2020  dr. Alenka Mauko Pranjić  
58. DIM ESEE  Dubrovnik International ESEE Mining School  1.4.2017 - 31.12.2020  dr. Ana Mladenović  
59. RECOVER  Innovation in Motion: Red Mud and Copper slag Valorisation in Engineered Products  1.4.2017 - 31.12.2020  dr. Vilma Ducman  
60. H2020-EU.2.1.5.2-InnoWEE-205479  Innovative pre-fabricated components including different waste construction materials reducing building energy and minimising environmental impacts  1.10.2016 - 30.9.2020  dr. Vilma Ducman  
61. FLAME  FLy Ash to valuable MinErals  1.4.2017 - 30.6.2020  Ana Mladenović  
62. Visual3D  Visualisation of 3D-4D models in exploration and geosciences  1.4.2017 - 31.3.2020  dr. Alenka Mauko Pranjić  
63. EIT BusiSource (WSL)  Waste from companies as a secondary source  1.4.2017 - 31.1.2020  dr. Ana Mladenović  
64. EIT BRIEFCASE  Learning the uses of minerals through non-conventional teaching tools  1.9.2019 - 31.12.2019  dr. Ana Mladenović  
65. INNOMAT  Innovation Management through integration of LCA Training Packages  1.1.2018 - 31.12.2019  dr. Janez Turk  
66. Virtual Mine (WSL)  VirtualMine - as a modeling tool for Wider Society Learning  1.4.2017 - 31.12.2019  dr. Mateja Golež  
67. H2020-EU.3.4-RAGTIME-204766  Risk based approaches for Asset inteGrity multimodal Transport Infrastructure ManagEment  1.9.2016 - 31.8.2019  dr. Stanislav Lenart  
68. ESRR-TIGR4smart  Trajnostno in inovativno gradbeništvo za pametne stavbe  1.9.2016 - 28.2.2019  dr. Miroslav Halilovič  
69. H2020-EU.3-Q-Air-207683  Sustainable Prefabricated Glass Façade with Performance Exceeding State-of-the-art Glass Façades  1.1.2017 - 31.12.2018  dr. Katja Malovrh Rebec  
70. STORM  INDUSTRIAL SYMBIOSIS FOR THE SUSTAINABLE MANAGEMENT OF RAW MATERIALS  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Alenka Mauko Pranjić  
71. ResiduFlex  Infrastructure and technology network on residue valorisation  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Vilma Ducman  
72. H2020-FOX  Forever Open infrastructure across (X) all transport modes — FOX’ (‘action’)  1.5.2015 - 31.10.2018  dr. Karmen Fifer Bizjak  
73. H2020-AM4INFRA  Common Framework for a European Life Cycle based Asset Management Approach for transport infrastructure networks  1.9.2016 - 31.8.2018  mag. Darko Kokot  
74. H2020-EU.3.4-DESTinationRAIL-193391  Decision Support Tool for Rail Infrastructure Managers  1.5.2015 - 30.4.2018  dr. Stanislav Lenart  
75. FP7-NMP-BRIMEE-108907  Cost-effective and sustainable Bio-Renewable Indoor Materials with high potential for customisation and creative design in Energy Efficient buildings  1.7.2013 - 30.6.2017   
76. H2020-ECOROADS-194817  Effective and COordinated ROAD infrastructure Safety operations  1.6.2015 - 31.5.2017   
77. H2020-REFINET-194899  REthinking Future Infrastructure NETworks  1.5.2015 - 30.4.2017   
78. FP7-TRANSPORT-ROSANNE-110742  ROlling resistance, Skid resistance, ANd Noise Emission measurement standards for road surfaces  1.11.2013 - 31.10.2016   
79. FP7-EURATOM-FISSION-NUGENIA-PLUS-110017  Preparing NUGENIA for HORIZON2020  1.9.2013 - 30.9.2016   
80. H2020-EU.4.a-InnoRenew CoE-196315  Renewable materials and healthy environments research and innovation centre of excellence (InnoRenew CoE)  1.6.2015 - 30.5.2016  dr. Andreja Kutnar  
81. FP7-NMP-HEROMAT-109416  PROTECTION OF CULTURAL HERITAGE OBJECTS WITH MULTIFUNCTIONAL ADVANCED MATERIALS  1.12.2011 - 30.11.2015   
82. FP7-ENVIRONMENT-92732  PoroElastic Road SUrface: an innovation to Avoid Damages to the Environment  1.9.2009 - 31.8.2015   
83. FP7-SME-BRIDGEMON-106015  Bridge Safety Monitoring  1.12.2012 - 30.11.2014   
84. FP7-TRANSPORT-101292  Tomorrow's Road Infrastructure Monitoring and Management  1.12.2011 - 30.11.2014   
85. FP7-NMP-HEAT4U-101431  Gas Absorption Heat Pump solution for existing residential buildings  1.11.2011 - 31.10.2014   
86. FP7-TRANSPORT-SMART RAIL-100584  Smart Maintenance and Analysis of Transport Infrastructure  1.9.2011 - 31.8.2014   
87. FP7-NMP-GE2O-101645  Geo-clustering to deploy the potential of Energy efficient Buildings across EU  1.1.2012 - 31.12.2013   
88. FP7-SME-ULTRAGRIP-96092  Development of a high grip designing tool  1.10.2010 - 30.9.2012   
89. FP7-NMP-89638  Resource- and Cost-effective integration of renewables in existing high-rise buildings  1.10.2008 - 30.9.2012   
90. FP7-TRANSPORT-94117  ERA-NET ROAD II  1.5.2009 - 31.12.2011   
91. FP7-TRANSPORT-94134  DISmantling and RECycling Techniques for road MATerials - Sharing knowledge and practices  1.1.2009 - 31.12.2011   
92. FP6-MOBILITY-NANOCEM-81868  Fundamental understanding of cementitious materials for improved chemical physical and aesthetic performance  1.3.2006 - 30.4.2011   
93. FP7-TRANSPORT-92891  Young European Arena of Research - 2010  1.1.2009 - 31.8.2010   
94. FP7-TRANSPORT-89459  TYre and Road surface Optimisation for Skid resistance And Further Effects  1.7.2008 - 30.6.2010   
95. FP6-INFRASTRUCTURES-CERTAIN-107567  Central European Research in TrAnsport INfrastructure  1.6.2006 - 30.6.2010   
96. FP6-POLICIES-CHEF-84083  Cultural heritage protection against Flood  1.2.2007 - 31.1.2010   
97. FP6-SUSTDEV-ARCHES-91822  Assessment and rehabilitation of Central European highway structures  1.9.2006 - 31.8.2009   
98. FP6-SUSTDEV-SPENS-79985  Sustainable Pavements for European New Member States  1.9.2006 - 31.8.2009   
99. FP7-TRANSPORT-85755  Transport Research Arena 2008  1.9.2007 - 31.8.2008   
100. FP7-TRANSPORT-90094  Young European Arena Research  1.10.2007 - 31.7.2008   
101. FP6-POLICIES-GRAFFITAGE-74941  Development of a new antigraffiti system, based on traditional concepts, preventing damage of architectural heritage materials  1.8.2005 - 31.7.2008   
102. FP5-GROWTH-ECO-SERVE-67607  European construction in service of society  15.11.2002 - 14.11.2006   
103. FP5-GROWTH-CON REP NET-64069  Thematic network on performance based rehabilitation of reinforced concrete structures  1.9.2002 - 31.8.2006   
104. FP5-GROWTH-58171  Structural assessment monitoring and control  1.10.2001 - 31.3.2006   
105. FP5-GROWTH-CHLORTEST-67401  Resistance of concrete to chloride ingress - from laboratory tests to in-field performance (CHLORTEST)  1.1.2003 - 31.12.2005   
106. FP5-GROWTH-SAMARIS-70857  Materials for Pavements  1.12.2002 - 30.11.2005   
107. FP5-GROWTH-PEBBU-58624  Performance based building  1.10.2001 - 31.10.2005   
108. FP5-GROWTH-TEAM-52813  Testing and assessment of marble and limestone  1.3.2000 - 31.8.2005   
109. FP5-GROWTH-E-CORE-58169  European construction research network  1.10.2001 - 31.3.2005   
110. FP5-EESD-ONSITEFORMASONRY-58620  On-site investigation techniques for the structural evaluation of historic masonry buildings  1.11.2001 - 31.10.2004   
111. FP5-GROWTH-POLISHCOVERINGS-62816  Development of an efficient and environmentally friendly polishing process for floor and wall coverings  1.5.2002 - 30.4.2004   
112. FP5-EAECTP C-BENIPA-52851  Bentonite barriers in integrated performance assessment  1.9.2000 - 31.8.2003   
113. FP4-INCO-37567  Innovative techniques to increase resistance to earthquakes of cultural heritage buildings and to reduce the impact  1.5.1997 - 31.12.2000   
114. FP4-TRANSPORT-44707  Bridge Management in Europe  1.1.1998 - 31.12.1999   
115. FP4-TRANSPORT-44667  Construction with unbound road aggregates in Europe  1.1.1998 - 31.10.1999   
116. FP4-TRANSPORT-34458  ADVANCED RESEARCH ON ROAD WORKZONE SAFETY STANDARDS IN EUROPE  18.9.1996 - 17.11.1998   
117. FP4-TRANSPORT-34454  Performance analysis of road infrastructure  17.9.1996 - 16.9.1998   
118. IC-COST-20065  CORROSION AND PROTECTION OF METALS IN CONTACT WITH CONCRETE  18.9.1991 - 17.9.1994   
Raziskovalna oprema (62)
št. Naziv opreme Leto nabave Nabavna vrednost (€) Skrbnik opreme Klasifikacija Vir sofinanciranja
1. 3D sistem za merjenje in analizo geometrijskih odstopanj okroglih profilov  2020  42430  mag. Andrej Kranjc   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 18 
2. ANALIZATOR ASFALTA INFRATEST CUBE TIP 20-11600  2020  69100  dr. Lidija Ržek   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
3. ANALIZATOR PLINOV FTIR  2015  179104  dr. Nataša Knez   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
4. ANALIZATOR TOC/TN MULTI N/C 3100 (CLD) Z AS VARIO  2020  45565  dr. Ana Mladenović   Sistemi za analize  Paket 18 
5. ANALIZATOR ZVOKA 2270 G-4 BRUEL & KJAER S PRIBOROM  2014  25056  mag. Mihael Ramšak   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
6. BAT HIDRAVLIČNI 1000 kN MTS  2017  91997  dr. Uroš Bohinc   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
7. DIGESTORIJ DIM. 200X100X250  2022  24794  dr. Primož Oprčkal     Programi, projekti in /ali tržni presežek 
8. DIGESTORIJ TIP TA 1500/ST HEMLING  2015  55037  dr. Peter Nadrah   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
9. DIMNA KOMORA  2015  70594  dr. Nataša Knez   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
10. Dinamični torzijski triosni aparat  2008  175533  dr. Stanislav Lenart   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 13 
11. GNETILNI STROJ Z EKSTRUDERJEM IN PELETIRNIKOM  2022  69153  dr. Branka Mušič   Raziskovalni sistemi  Paket 20 
12. IONSKI KROMATOGRAF - DIONEX INTEGRION HPIC SYSTEM  2021  121740  dr. Sara Seršen   Sistemi za analize  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
13. IZOTERMNI KALORIMETER TAM Air 3  2017  45383  dr. Sabina Dolenec   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
14. IZOTERMNI KALORIMETER TAM Air 8  2017  47530  dr. Sabina Dolenec   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
15. KALORIMETER BOMBNI 6200CL S SISTEMOM ZA DOVAJANJE  2017  21614  dr. Nataša Knez   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
16. Kalorimetrična komora za laboratorijsko merjenje toplotnih lastnosti gradbenih konstrukcij in elementov  2011  287826  dr. Sabina Jordan   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 14 
17. KOMBINIRANI NAPRŠEVALNI SISTEM S KOVI. IN OGLJIKOM  2021  52376  dr. Erika Švara Fabjan   Raziskovalni sistemi  Paket 19 
18. KOMORA HIGROTERMALNA TIP TVK-30/85  2017  53096  dr. Sabina Jordan   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
19. KOMORA KLIMATSKA DINAMIČNA MFK 720 400 V  2022  33620  Tomislav Tomše     Programi, projekti in /ali tržni presežek 
20. KOMORA TIP IWB-600 CCK ZA PRESKUŠANJE NOTRANJE ODPORNOSTI  2015  32563  Tomislav Tomše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
21. KOMORA UV MODEL Q-SUN XE-3  2016  36119  Aleš Traven   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
22. KOMORA ZA PREIZKUŠANJE NOTRANJE ODPORNOSTI BETONA   2021  44353  Tomislav Tomše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
23. KONUSNI KALORIMETER  2015  106279  dr. Nataša Knez   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
24. Laserski analizator porazdelitve velikosti in oblike delcev  2020  80627  dr. Sabina Dolenec   Sistemi za analize  Paket 18 
25. Masni spektrometer z induktivno sklopljeno plazmo, AGILENT 7900 ORS ICP-MS  2019  244142  dr. Ana Mladenović   Sistemi za analize  Paket 17 
26. MERILNIK PREPUSTNOSTI GEOSINTETIKOV  2017  19008  Barbara Likar   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
27. MERILNI SISTEM ZA DIG. GRAJ. OKOLJA LEICA RTC 360  2021  74373  dr. Rok Vezočnik   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 19 
28. Merilni sistem za meritve deformacij z optičnimi vlakni   2005  94863  dr. Uroš Bohinc   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 12 
29. Merilni sistem za meritve dinamičnih vplivov na konstrukcije  2003  50581  dr. Uroš Bohinc   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 11 
30. NAPRAVA ZA MERITEV VELIKOSTI DELCEV IN ZETA POTENCIALA  2015  48812  dr. Peter Nadrah   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
31. Oprema za preiskave dinamičnega obnašanja zemljin med potresom - III.sklop  2002  76231  dr. Uroš Bohinc   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 10 
32. OPTIČNO MERILNI SISTEM 3D GOM ARAMIS SRS Z DODATKI  2020  124101  dr. Uroš Bohinc   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 18 
33. PEČ CEVNA ROTACIJSKA PROTHEM RTR15/120/1000-3Z  2021  34323  dr. Sabina Dolenec   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 19 
34. PEČ TALILNA ELEKTRIČNA XRFUSE1  2020  24899  Lina Završnik   Sistemi za analize  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
35. POSTAJA ROBOTSKA ZA DIGITALNO PROIZVODNJO KU-KA  2022  40692  dr. Aljoša Šajna     Programi, projekti in /ali tržni presežek 
36. Potenciostat/galvanostat Autolab 100 - Sistem za karakterizacijo mehansko-korozijskih procesov - I. sklop  2010  19184  dr. Tadeja Kosec   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 14 
37. Preskusni stroj s pripadajočo opremo za etalon za silo  2012  208746  Anton Štibler   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
38. RAZISKOVALNO-MERILNI SISTEM ZA ZAJEMANJE ELEKT.  2022  22280  mag. Barbara Treppo Mekiš     Programi, projekti in /ali tržni presežek 
39. Reometer modularni MCR 102 + Peltier kapa  2019  30305  dr. Lidija Ržek   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
40. REOMETER MODULARNI OSCILACIJSKI MCR 302  2016  68252  dr. Mateja Štefančič   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
41. SISTEM LABORATORIJSKI MERILNI IN NADZORNI CME  2022  22376  mag. Andrej Kranjc     Programi, projekti in /ali tržni presežek 
42. SISTEM MERILNI TROKANALNI AVT.ZA MERJ.KONC.KISIKA  2020  63568  dr. Nataša Knez   Sistemi za analize  Paket 18 
43. SISTEM MIKROVALOVNI MILESTONE 49010 ETHOS UP  2021  30036  dr. Majda Pavlin   Sistemi za raziskave na področju varstva okolja  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
44. SISTEM RAZISK.-MER.ZA USTVARJANJE IN ZAJEM AVDIO  2022  31572  Rok Rudolf     Programi, projekti in /ali tržni presežek 
45. SISTEM RAZISKOVALNO - MERILNI ZA OPTIČNO MERJENJE  2022  38383  dr. Nataša Knez     Programi, projekti in /ali tržni presežek 
46. SISTEM RAZISKOVALNO - MERILNI ZA VZBUJANJE IN  2022  39155  Rok Rudolf     Programi, projekti in /ali tržni presežek 
47. SISTEM ZA DETEKCIJO AKUSTIČNE EMISIJE III ZUNANJI  2012  39270  dr. Aljoša Šajna   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
48. Sistem za karakterizacijo mehansko-korozijskih procesov - II. sklop  2011  289735  dr. Tadeja Kosec   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov   
49. SISTEM ZA MEHANSKO PRESKUŠANJE MATERIALOV  2022  68602  dr. Tadeja Kosec   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 20 
50. Sistem za rentgensko mikrotomografijo + nadgradnja 40X objektiv  2011  567725  dr. Lidija Korat   Sistemi za analize   
51. SISTEM ZA TEST.NESATURIRANIH ZEMLJIN  2009  24514  dr. Stanislav Lenart   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
52. SPEKTROFOTOMETER LAMBDA 1050 UV-VIS Z INTEG. SFERO  2020  88088  dr. Erika Švara Fabjan   Sistemi za analize  Paket 18 
53. SPEKTROMETER OES OPTIČNI EMISIJSKI  2012  53775  dr. Tadeja Kosec   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
54. SPEKTROMETER OPTIČNI EMISIJSKI Z INDUKTIVNO PLAZMO  2022  136461  dr. Majda Pavlin   Sistemi za analize  Paket 20 
55. Stiskalnica Instron hidravlična Univerzalna + nadgradnja s 250 kN hidravličnimi čeljustmi s črpalko za Instron 1342  1988  228517  mag. Andrej Kranjc   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
56. STISKALNICA ZA DOLOČ. TLAČNE TRDNOSTI TONI TECHNIK  2020  65288  dr. Primož Oprčkal   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
57. STROJ TRGALNI ZWICK Z100-SN S PRIBOROM-NADGRADNJA  1997  367203    Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
58. Tribokorozimeter - Sistem za karakterizacijo mehansko-korozijskih procesov - I. sklop  2009  40978  dr. Tadeja Kosec   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 14 
59. Univerzalni stroj za določanje mehanskih lastnosti do 2500 kN  2004  1042027  Slavko Pandža   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 11 
60. Vakuumsko tlačna komora VPT-135  2020  54143  dr. Andreja Pondelak   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 18 
61. Zamrzovalno odtaljevalna komora  2019  37479  Roman Maček   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti in /ali tržni presežek 
62. Živosrebrni porozimeter  2007  56503  dr. Vilma Ducman   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 13 
Mentorji mladim raziskovalcem (7)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status
1. 00654  dr. Miha Tomaževič  Gradbeništvo  Raziskovalec 
2. 05930  dr. Ana Mladenović  Geologija  Raziskovalec 
3. 08281  dr. Andraž Legat  Gradbeništvo  Raziskovalec 
4. 12521  dr. Andrijana Sever Škapin  Gradbeništvo  Raziskovalec 
5. 22315  dr. Tadeja Kosec  Kemija  Raziskovalec 
6. 24337  dr. Miha Kramar  Gradbeništvo  Raziskovalec 
7. 27655  dr. Sabina Dolenec  Geologija  Raziskovalec 
Opis
Predhodnik današnjega Zavoda za gradbeništvo Slovenije je bil Gradbeni inštitut, ustanovljen l. 1949 in l. 1953 preoblikovan v gospodarsko ustanovo s samostojnim financiranjem ter preimenovan v Zavod za raziskavo materiala in konstrukcij (ZRMK Ljubljana). Leta 1994 se je ZRMK reorganiziral v dva nova pravna subjekta: javni raziskovalni zavod Zavod za gradbeništvo - ZRMK, kasneje preimenovan v Zavod za gradbeništvo Slovenije in v javni zavod Gradbeni inštitut ZRMK, ki se je preoblikoval v tržno usmerjeno gospodarsko družbo. Zavod za gradbeništvo Slovenije je neodvisna, neprofitna in nepristranska inštitucija, ki izpolnjuje vse zahteve evropske direktive št. 89/106 EEC za preskušanje in potrjevanje kakovosti gradbenih proizvodov. ZAG Ljubljana kot osrednja slovenska inštitucija za gradbeništvo in neodvisna tretja stranka opravlja naslednje dejavnosti na področjih materialov, gradbene fizike, konstrukcij, geotehnike in prometnic ter metrologije: - temeljne in uporabne raziskave na področju graditeljstva; - preskušanje v akreditiranih laboratorijih (SA, SWEDAC, PTB-DKD), - potrjevanje skladnosti in certificiranje gradbenih materialov, proizvodov in izvedenih del, - predkonkurenčni razvoj na področju gradbeništva, - razvoj novih metod preskušanja in meritev, - študije, preiskave, meritve, preglede, opazovanja, ekspertno svetovanje in sodelovanje pri revizijah ter analize stanja na področjih: gradbenih objektov, transportnih naprav, prometnic, naravnega in bivalnega okolja, toplotne in hidro zaščite, - kalibriranje in overjanje meril, etalonov in referenčnih materialov, - kontrolo, umerjanje in potrjevanje ustreznosti merilnih naprav, aparatur, preskuševalnih strojev in elementov industrijskih sistemov, - usposabljanje raziskovalnih in strokovnih kadrov na posebnih strokovnih področjih, - sodelovanje pri pripravi tehnične regulative.
Zgodovina ogledov
Priljubljeno