Loading...
Organizacije vir: ARRS

Zavod za gradbeništvo Slovenije

Raziskovalna dejavnost

Koda Veda Področje Podpodročje
2.01.01  Tehnika  Gradbeništvo  Gradbeni materiali 
2.01.02  Tehnika  Gradbeništvo  Geotehnika 
2.01.03  Tehnika  Gradbeništvo  Konstrukcije v gradbeništvu 
2.01.04  Tehnika  Gradbeništvo  Potresno inženirstvo 
2.01.05  Tehnika  Gradbeništvo  Gradbena fizika 
2.15.04  Tehnika  Meroslovje  Metrologije področij 

Koda Veda Področje
T220  Tehnološke vede  Gradbeništvo, hidravlika, priobalna tehnologija, mehanika zemljin 
T230  Tehnološke vede  Visoke gradnje 
T150  Tehnološke vede  Tehnologija materialov 
P180  Naravoslovno-matematične vede  Meroslovje, fizikalna instrumentacija 

Koda Opis
Svetovanje 
Raziskovanje 
Izobraževanje 
Drugo 
Vrednotenje (pravilnik)
vir: COBISS
Upoš. tč.
22.109,62
A''
3.708,02
A'
10.664,55
A1/2
14.257,44
CI10
18.077
CImax
409
h10
61
A1
78,05
A3
145,81
Podatki za zadnjih 5 let (citati za zadnjih 10 let) na dan 01. februar 2023; A3 za obdobje 2016-2020
Baza Povezani zapisi Citati Čisti citati Povprečje čistih citatov
WoS 1.000  19.250  17.120  17,12 
Scopus 1.110  22.793  20.395  18,37 
Raziskovalne skupine (8)
št. Evidenčna št. Naziv skupine Odgovorna oseba Štev. publikacij
1. 1502-001  Kamnine, veziva in keramika  dr. Ana Mladenović  2.638 
2. 1502-002  Betoni in betonski polizdelki  dr. Aljoša Šajna  605 
3. 1502-003  Kovine in kovinske konstrukcije  dr. Andraž Legat  1.191 
4. 1502-004  Organski gradbeni materiali  dr. Andrijana Sever Škapin  929 
5. 1502-005  Gradbena fizika  dr. Sabina Jordan  1.203 
6. 1502-006  Konstrukcije  dr. Aleš Žnidarič  2.070 
7. 1502-007  Geotehnika in prometnice  dr. Borut Petkovšek  1.557 
8. 1502-008  Laboratorij za metrologijo  Anton Štibler  188 
Raziskovalci (165)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status Štev. publikacij
1. 28128  Tanja Antič  Materiali  Raziskovalec 
2. 35411  dr. Andrej Anžlin  Gradbeništvo  Raziskovalec  101 
3. 35407  dr. Boris Azinović  Gradbeništvo  Raziskovalec  63 
4. 16394  dr. Mirjam Bajt Leban  Gradbeništvo  Raziskovalec  278 
5. 56442  dr. Valentina Bau  Vodarstvo  Raziskovalec  12 
6. 22313  dr. Janez Bernard  Gradbeništvo  Raziskovalec  129 
7. 04258  mag. Alojz Bevc  Gradbeništvo  Raziskovalec  155 
8. 39206  dr. Urška Blumauer  Gradbeništvo  Raziskovalec  21 
9. 18442  Darko Bogataj    Strokovni ali tehnični sodelavec 
10. 55350  David Bogataj  Gradbeništvo  Raziskovalec  31 
11. 18497  Dušanka Bohinc    Strokovni ali tehnični sodelavec  14 
12. 20631  dr. Uroš Bohinc  Gradbeništvo  Raziskovalec  87 
13. 17982  Marko Brodnik    Strokovni ali tehnični sodelavec  42 
14. 39783  Ana Brunčič  Gradbeništvo  Raziskovalec  39 
15. 08373  mag. Franc Capuder  Gradbeništvo  Raziskovalec  88 
16. 04259  Branko Cerut  Gradbeništvo  Strokovni ali tehnični sodelavec  56 
17. 57291  Ines Cilenti  Gradbeništvo  Raziskovalec 
18. 51459  Jelka Helena Cronin  Gradbeništvo  Raziskovalec 
19. 18445  Matej Černic    Strokovni ali tehnični sodelavec  28 
20. 52325  Mark Češnovar  Gradbeništvo  Raziskovalec  55 
21. 32327  Janko Čretnik  Gradbeništvo  Raziskovalec  95 
22. 27655  dr. Sabina Dolenec  Geologija  Raziskovalec  434 
23. 18444  Sabina Drnovšek    Strokovni ali tehnični sodelavec  68 
24. 15172  mag. Dušica Drobnič  Gradbeništvo  Raziskovalec  171 
25. 11292  dr. Vilma Ducman  Gradbeništvo  Raziskovalec  474 
26. 52082  Marija Đurić  Naravoslovje  Mladi raziskovalec 
27. 53811  Pavle Fenjveši  Gradbeništvo  Raziskovalec  22 
28. 11897  dr. Karmen Fifer Bizjak  Gradbeništvo  Raziskovalec  285 
29. 31346  mag. Nina Gartner  Materiali  Raziskovalec  65 
30. 50363  Dominik Gerdej  Gradbeništvo  Raziskovalec 
31. 31669  Andraž Geršak  Geologija  Raziskovalec  148 
32. 14934  dr. Mateja Golež  Gradbeništvo  Raziskovalec  220 
33. 20634  Daša Golinar    Strokovni ali tehnični sodelavec 
34. 18447  Olga Golob    Strokovni ali tehnični sodelavec  13 
35. 17966  Janez Gomboc    Strokovni ali tehnični sodelavec 
36. 56833  Neža Gošte  Gradbeništvo  Raziskovalec 
37. 17931  Milan Grkman  Gradbeništvo  Raziskovalec  229 
38. 53796  Simon Grum  Gradbeništvo  Raziskovalec 
39. 08670  dr. Jože Hafner  Gradbeništvo  Raziskovalec  53 
40. 16432  dr. Lucija Hanžič  Gradbeništvo  Raziskovalec  110 
41. 53694  Doron Hekič  Gradbeništvo  Mladi raziskovalec  37 
42. 23403  dr. Miha Hiti  Meroslovje  Raziskovalec  55 
43. 17975  Matjaž Hlebš    Strokovni ali tehnični sodelavec 
44. 30873  dr. Barbara Horvat  Materiali  Raziskovalec  83 
45. 34926  Petra Horvat  Materiali  Raziskovalec  46 
46. 37501  dr. Miha Hren  Gradbeništvo  Raziskovalec  42 
47. 54949  Anja Ilenič  Gradbeništvo  Raziskovalec  16 
48. 17985  Bernarda Istenič    Strokovni ali tehnični sodelavec  12 
49. 53695  Petra Jelenc  Gradbeništvo  Raziskovalec 
50. 55980  dr. Grunde Jomaas  Gradbeništvo  Raziskovalec  101 
51. 13411  dr. Sabina Jordan  Gradbeništvo  Raziskovalec  279 
52. 31855  dr. Miha Jukić  Gradbeništvo  Raziskovalec  22 
53. 18449  Rafael Kajzer    Strokovni ali tehnični sodelavec  19 
54. 18495  Ema Kemperle    Strokovni ali tehnični sodelavec 
55. 14870  dr. Iztok Klemenc  Gradbeništvo  Raziskovalec  224 
56. 54275  Miloš Kmet    Strokovni ali tehnični sodelavec 
57. 14943  Friderik Knez  Gradbeništvo  Raziskovalec  278 
58. 14926  dr. Nataša Knez  Gradbeništvo  Raziskovalec  101 
59. 20797  Tomaž Koklič  Meroslovje  Raziskovalec 
60. 24200  mag. Darko Kokot  Gradbeništvo  Raziskovalec  137 
61. 20624  Tinkara Kopar  Gradbeništvo  Raziskovalec  111 
62. 33198  dr. Lidija Korat  Gradbeništvo  Raziskovalec  113 
63. 22315  dr. Tadeja Kosec  Kemija  Raziskovalec  297 
64. 33101  dr. Mirko Kosič  Gradbeništvo  Raziskovalec  68 
65. 34442  dr. Mateja Košir  Materiali  Raziskovalec  64 
66. 37620  Matjaž Kovačič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
67. 31345  mag. Andrej Kranjc  Materiali  Raziskovalec  44 
68. 18492  Anton Kranjc    Strokovni ali tehnični sodelavec 
69. 27532  dr. Maja Kreslin  Gradbeništvo  Raziskovalec  133 
70. 24312  dr. Urška Kropf  Interdisciplinarne raziskave  Raziskovalec  63 
71. 30690  dr. Meta Kržan  Gradbeništvo  Raziskovalec  102 
72. 50896  Tom Kunaver  Konstruiranje  Raziskovalec  34 
73. 53043  dr. Davor Kvočka  Gradbeništvo  Raziskovalec  26 
74. 18450  Renata Lah    Strokovni ali tehnični sodelavec  29 
75. 18448  Maja Lampe    Strokovni ali tehnični sodelavec 
76. 08281  dr. Andraž Legat  Gradbeništvo  Raziskovalec  465 
77. 21593  dr. Stanislav Lenart  Gradbeništvo  Raziskovalec  218 
78. 51589  Anja Lešek  Gradbeništvo  Raziskovalec  20 
79. 39821  Barbara Likar  Gradbeništvo  Raziskovalec  105 
80. 56534  dr. Andrea Lucherini  Gradbeništvo  Raziskovalec  34 
81. 05697  mag. Marjanca Lutman  Gradbeništvo  Raziskovalec  458 
82. 18452  Roman Maček    Strokovni ali tehnični sodelavec  38 
83. 37333  dr. Katja Malovrh Rebec  Energetika  Raziskovalec  70 
84. 56577  dr. Lucia Mancini  Gradbeništvo  Raziskovalec  144 
85. 56746  dr. Dragica Marinič    Raziskovalec  37 
86. 52330  dr. Laetitia Sarah Marrot  Gozdarstvo,  lesarstvo in papirništvo  Raziskovalec  28 
87. 25599  dr. Alenka Mauko Pranjić  Geologija  Raziskovalec  304 
88. 52324  mag. Matej Michelizza  Energetika  Raziskovalec 
89. 22220  mag. Egon Milost  Gradbeništvo  Strokovni ali tehnični sodelavec  16 
90. 05930  dr. Ana Mladenović  Geologija  Raziskovalec  802 
91. 37699  dr. Petra Močnik  Materiali  Raziskovalec  31 
92. 51945  Maruša Mrak  Geologija  Mladi raziskovalec  37 
93. 24724  dr. Branka Mušič  Gradbeništvo  Raziskovalec  96 
94. 32104  dr. Peter Nadrah  Kemija  Raziskovalec  66 
95. 15549  Marija Nagode  Gradbeništvo  Strokovni ali tehnični sodelavec  29 
96. 57265  Luka Naumovski  Gradbeništvo  Raziskovalec 
97. 17972  Primož Oblak    Strokovni ali tehnični sodelavec 
98. 36451  dr. Primož Oprčkal  Geologija  Raziskovalec  112 
99. 17970  Slavko Pandža  Gradbeništvo  Raziskovalec  10 
100. 35473  dr. Majda Pavlin  Kemija  Raziskovalec  112 
101. 17991  dr. Primož Pavšič  Gradbeništvo  Raziskovalec  114 
102. 24096  dr. Tomaž Pazlar  Gradbeništvo  Raziskovalec  107 
103. 06018  Ljubo Petkovič  Gradbeništvo  Strokovni ali tehnični sodelavec  64 
104. 04137  dr. Borut Petkovšek  Gradbeništvo  Raziskovalec  198 
105. 35915  Vid Pollak  Gradbeništvo  Raziskovalec 
106. 17036  Gorazd Polšak  Gradbeništvo  Raziskovalec  98 
107. 35412  dr. Andreja Pondelak  Materiali  Raziskovalec  75 
108. 37805  Vladimir Požonec    Strokovni ali tehnični sodelavec 
109. 56914  Klara Prijatelj  Gradbeništvo  Raziskovalec 
110. 05703  mag. Mihael Ramšak  Gradbeništvo  Raziskovalec  140 
111. 13700  mag. Mojca Ravnikar Turk  Gradbeništvo  Raziskovalec  209 
112. 51944  Rožle Repič  Gradbeništvo  Mladi raziskovalec  22 
113. 50951  Uroš Ristić  Gradbeništvo  Raziskovalec 
114. 56354  dr. Wilson Ulises Rojas Alva  Gradbeništvo  Raziskovalec  13 
115. 53089  Rok Rudolf  Gradbeništvo  Raziskovalec 
116. 56822  Nik Rus  Gradbeništvo  Raziskovalec 
117. 35376  dr. Lidija Ržek  Gradbeništvo  Raziskovalec  35 
118. 50895  Stanko Sarafimov  Mehanika  Raziskovalec 
119. 34345  dr. Sara Seršen  Kemija  Raziskovalec  35 
120. 12521  dr. Andrijana Sever Škapin  Gradbeništvo  Raziskovalec  400 
121. 15550  Marija Simon  Gradbeništvo  Raziskovalec  85 
122. 56863  Matic Sitar  Gradbeništvo  Raziskovalec 
123. 17973  Aleksander Sladič-Oblak    Strokovni ali tehnični sodelavec 
124. 55417  Nika Stopar  Tehnika  Raziskovalec 
125. 51144  Gregor Strmljan  Gradbeništvo  Strokovni ali tehnični sodelavec 
126. 13200  dr. Aljoša Šajna  Gradbeništvo  Raziskovalec  181 
127. 52389  Davor Šef  Meroslovje  Raziskovalec 
128. 18453  Mojca Škerl    Strokovni ali tehnični sodelavec  25 
129. 27939  Luka Škrlep  Gradbeništvo  Raziskovalec  123 
130. 17994  Marija Štefančič    Strokovni ali tehnični sodelavec  17 
131. 35413  dr. Mateja Štefančič  Gradbeništvo  Raziskovalec  26 
132. 52916  Katarina Šter  Geologija  Raziskovalec  35 
133. 02669  Anton Štibler  Meroslovje  Raziskovalec  68 
134. 56829  Miha Štruc  Geologija  Raziskovalec 
135. 32022  dr. Erika Švara Fabjan  Kemija  Raziskovalec  61 
136. 55418  Ratko Švraka  Gradbeništvo  Raziskovalec 
137. 56827  Magdalena Tasevska  Gradbeništvo  Raziskovalec 
138. 18454  Dušica Tauzes    Strokovni ali tehnični sodelavec  10 
139. 37484  dr. Sara Tominc  Materiali  Raziskovalec  19 
140. 36242  Smiljan Tomljanovič  Gradbeništvo  Raziskovalec 
141. 18494  Tomislav Tomše    Strokovni ali tehnični sodelavec 
142. 51145  Aleš Traven    Strokovni ali tehnični sodelavec 
143. 17035  mag. Barbara Treppo Mekiš  Gradbeništvo  Raziskovalec  88 
144. 37502  dr. Petra Triller  Gradbeništvo  Raziskovalec  64 
145. 27508  dr. Janez Turk  Gradbeništvo  Raziskovalec  201 
146. 08774  dr. Marjan Tušar  Gradbeništvo  Raziskovalec  247 
147. 37407  dr. Matija Uršič  Kemija  Raziskovalec  23 
148. 56441  Cvetko Vangoš    Strokovni ali tehnični sodelavec 
149. 28775  dr. Rok Vezočnik  Geodezija  Raziskovalec  78 
150. 57260  dr. Alberto Viani  Gradbeništvo  Raziskovalec 
151. 22096  dr. Gregor Vidmar  Gradbeništvo  Raziskovalec  52 
152. 51655  Blaž Vivod  Meroslovje  Raziskovalec 
153. 39993  Laura Vovčko  Gradbeništvo  Raziskovalec  38 
154. 17971  Lea Vrečar    Strokovni ali tehnični sodelavec  24 
155. 10328  mag. Polona Weiss  Gradbeništvo  Raziskovalec  154 
156. 56460  dr. Wolfgang Wisniewski  Gradbeništvo  Raziskovalec  56 
157. 20335  dr. Bojan Zajec  Gradbeništvo  Raziskovalec  171 
158. 55515  Andraž Zalar  Gradbeništvo  Raziskovalec 
159. 32263  dr. Vesna Zalar Serjun  Geologija  Raziskovalec  109 
160. 31344  Lina Završnik  Gradbeništvo  Raziskovalec  24 
161. 37621  Danijel Zlatar    Strokovni ali tehnični sodelavec 
162. 54810  Katja Žagar  Gradbeništvo  Mladi raziskovalec 
163. 31990  dr. Lea Žibret  Gradbeništvo  Raziskovalec  44 
164. 10771  dr. Aleš Žnidarič  Gradbeništvo  Raziskovalec  404 
165. 17038  dr. Pavel Žvanut  Gradbeništvo  Raziskovalec  301 
Raziskovalni projekti ARRS (96) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacij
1. N2-0258  Študija toplotnih lastnosti in zmanjšanja vseživljenjskega vpliva alternativnih hibridnih eko-nanomaterialov v okolju z nizkim tlakom  1.3.2022 - 28.2.2025  dr. Mitja Košir  752 
2. J1-3029  Celostna ocena trajnostnosti kritičnih surovin - odpravljanje vrzeli in razvoj novih metodoloških pristopov  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Janez Turk  1.606 
3. L7-3185  Raziskava medsebojno povezanih procesov za trajnostno ravnanje s komunalnim blatom z namenom njegove snovne predelave in recikliranja  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Primož Oprčkal  3.784 
4. L2-3172  Razvoj tehničnih smernic za štirislojne zasteklitve  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Miroslav Halilovič  2.434 
5. J2-3035  Sinteza alkalijsko aktiviranih materialov s pomočjo mikrovalov  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Barbara Horvat  1.102 
6. J1-3026  Sintranje glinenih materialov s stiskanjem pri hidrotemalnih pogojih  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Srečo Davor Škapin  2.653 
7. N2-0188  Katalitsko in fotokatalitsko aktivni materiali za pretvorbo CO2 v koristne produkte  1.3.2021 - 29.2.2024  dr. Urška Lavrenčič Štangar  1.289 
8. J2-2490  Podatkovno podprto modeliranje obnašanja gradbenih konstrukcij  1.11.2020 - 31.10.2023  dr. Boštjan Brank  786 
9. Z2-3199  Imobilizacija in izluževanje škodljivih elementov v sledovih iz alkalijsko aktiviranih materialov pripravljenih iz lokalno pridobljenih odpadnih in stranskih produktov  1.10.2021 - 30.9.2023  dr. Majda Pavlin  112 
10. J1-2477  Erozijski procesi na obalnih flišnih klifih z oceno tveganja  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Timotej Verbovšek  4.091 
11. J1-2482  Vpliv okoljsko relevantne nano- in mikro-plastike na kopenske nevretenčarje  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Anita Jemec Kokalj  3.307 
12. L7-2629  Vrednotenje in remediacija sedimentov za nadaljnjo uporabo v gradbenem sektorju  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Vilma Ducman  2.306 
13. NC-0017  Fotokatalitski heterostrukturirani nanomateriali za izkoriščanje sončne energije  1.2.2021 - 31.1.2023  dr. Miran Gaberšček  1.629 
14. Z2-2641  Mehanizmi špranjske korozije na stiku med jeklom in betonom  1.9.2020 - 31.8.2022  dr. Miha Hren  42 
15. Z2-2642  Numerično modeliranje reološkega obnašanja lesenih konstrukcijskih elementov na podlagi eksperimentalnih preiskav  1.9.2020 - 31.8.2022  dr. Sabina Huč  51 
16. L2-1831  Implementacija aditivnih tehnologij v stomatološki protetiki  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Tadeja Kosec  3.043 
17. J2-9224  Večparametrično dinamično modeliranje plastovitih močno nehomogenih elastičnih struktur  1.7.2018 - 28.2.2022  dr. Julius Kaplunov  2.180 
18. Z1-1889  Optimizacija postopka elektrokoagulacije za namene remediacije močno onesnažene industrijske in komunalne odpadne vode  1.7.2019 - 30.6.2021  dr. Primož Oprčkal  112 
19. Z2-1861  Razvoj prahu za namene 3D-tiskanih mezostrukturnih izolacijskih materialov   1.7.2019 - 30.6.2021  dr. Lidija Korat  113 
20. Z1-1858  Recikliranje odpadne titanove sadre v cementnih kompozitih  1.7.2019 - 30.6.2021  dr. Vesna Zalar Serjun  109 
21. J2-9211  Izboljšanje lastnosti kovinskih materialov s postopkom podhlajevanja  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Bojan Podgornik  4.045 
22. J2-9196  Masivni betoni - optimiziranje tehnologije ob uporabi naprednih preskusnih metod  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Goran Turk  3.285 
23. J1-9179  Netradicionalni izotopi kot identifikatorji avtigenih karbonatov  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Sonja Lojen  4.342 
24. J2-9197  Sinteza in karakterizacija alkalijsko aktiviranih pen na osnovi odpadnih materialov  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Vilma Ducman  2.298 
25. L1-9190  Vpliv geotehničnih zasipov iz recikliranih materialov na podzemno vodo  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Janez Turk  3.555 
26. J7-9404  Zaščita bronastih spomenikov v spremenljivem okolju  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Polonca Ropret  2.134 
27. V2-1740  Razvoj inovativnega železniškega pragu  1.4.2018 - 31.3.2021  dr. Mojmir Uranjek  2.480 
28. Z4-9298  Mineralizacija lesa s spojinami na osnovi karbonatov za izboljšane bistvene značilnosti materiala  1.7.2018 - 30.6.2020  dr. Andreja Pondelak  75 
29. NC-0002  Izkoriščanje sončne energije s fotokatalitskim razklopom vode in/ali redukcijo CO2 in uporabo ko-katalizatorjev  1.5.2018 - 30.4.2020  dr. Andrijana Sever Škapin  2.044 
30. J2-8170  Nelinearna dinamika prostorskih okvirjev z izpolnjeno kinematično kompatibilnostjo za zahtevno uporabo v industriji  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Igor Planinc  1.476 
31. Z1-8149  Kolorimetrično določanje relativne vlažnosti na osnovi mezoporoznih SiO2 delcev  1.5.2017 - 30.4.2019  dr. Erika Švara Fabjan  61 
32. L4-7547  Obnašanje lesa in lignoceluloznih kompozitov v zunanjih pogojih  1.3.2016 - 28.2.2019  dr. Miha Humar  8.280 
33. J1-7148  3D in 4D mikroskopija ? razvoj novega učinkovitega orodja v geoloških znanostih  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Alenka Mauko Pranjić  3.888 
34. J7-7100  Naravni viri kraških turističnih jam: ravnovesje med varovanjem, izkoriščanjem in promocijo  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Janez Mulec  5.785 
35. J2-7316  Potresna žilavost in utrjevanje montažnih industrijskih stavb z betonskimi fasadami  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Matej Fischinger  2.436 
36. V1-1649  In situ imobilizacija onesnaženih zemljin z uporabo naprednih nanotehnologij in njihova predelava v urbana tla  1.10.2016 - 30.9.2018  dr. Ana Mladenović  2.932 
37. Z7-7677  Požarno varno umeščanje gorljivih materialov v stavbe z jekleno okvirno nosilno konstrukcijo: Razvoj modelov in verifikacija z eksperimenti  1.3.2016 - 28.2.2018  dr. Jerneja Češarek Kolšek  60 
38. Z2-7431  Vpliv neravnosti vozne površine na natančnost tehtanja vozil med vožnjo na mostovih  1.1.2016 - 31.12.2017  dr. Maja Kreslin  133 
39. L7-6747  In-situ remediacija onesnažene zemljine na področju stare Cinkarne  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Ana Mladenović  3.939 
40. L2-6769  Nanostrukture in njihovi kompoziti za zaznavanje nevarnih molekul v plinskem stanju  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Uroš Cvelbar  1.451 
41. J2-6749  OBNAŠANJE VEČETAŽNIH STRIŽNIH STEN Z ODPRTINAMI PRI POTRESNI OBTEŽBI  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Miha Tomaževič  2.663 
42. L1-6738  Tribokorozijski procesi-od teorije k praksi  1.1.2014 - 30.6.2017  dr. Tadeja Kosec  2.302 
43. J2-5461  Načrtovanje konstrukcij na sprejemljivo potresno tveganje z uporabo nelinearnih metod analize  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Matjaž Dolšek  3.539 
44. L2-5571  Novi materiali za tiskane senzorje in indikatorje ter njihova integracija v pametne tiskovine  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Marta Klanjšek Gunde  3.542 
45. L3-5501  Učinkovitost ortodontske obravnave z nesnemnimi ortodontskimi aparati pri različnih površinskih spremembah njihovih kovinskih delov  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Maja Ovsenik  2.266 
46. L1-5453  Razvoj novih kamnitih površin, odpornih na biokorozijo in nastanek madežev  1.1.2013 - 31.7.2016  dr. Alenka Mauko Pranjić  3.213 
47. Z2-6748  Mehanizmi utrjevanja pepelov po postopku geopolimerizacije  1.7.2014 - 30.6.2016  dr. Vilma Ducman  474 
48. L1-4240  Izboljševanje lastnosti in okolju prijazno proizvodnjo asfaltov z optimizacijo dodajanja sekundarnih surovin v asfaltne zmesi.  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Marjana Novič  2.340 
49. L2-4304  Modifikacija površine TiO2 nanodelcev: preprečevanje aglomeracije in ohranitev intrinsične funkcionalnosti  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Miran Gaberšček  3.684 
50. L2-4173  Multifunkcionalne nanostrukturne prevleke za umetne vsadke - korozijski in tribokorozijski procesi  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Darinka Kek Merl  3.361 
51. L6-4217  Raziskave novih metodologij za konserviranje ? restavriranje baročnih slik na platnu  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Polonca Ropret  3.267 
52. J2-4180  Razvoj praktične metode za oceno potresnega tveganja konstrukcij stavb in opreme  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Peter Fajfar  3.760 
53. L1-4311  Sedimenti v vodnih okoljih: geokemična in mineraloška karakterizacija, remediacija ter njihova uporabnost kot sekundarna surovina  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Ana Mladenović  7.633 
54. Z2-3659  Potresna odpornost modernih zidanih konstrukcij  1.5.2010 - 30.4.2012  dr. Matija Gams  182 
55. L2-2373  Funkcionalizacija površine organskih pigmentov za trajne, učinkovite in barvno obstojne premaze  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Miran Gaberšček  2.383 
56. L2-2311  Optimizacija dimenzioniranja gramozne grede in ostalih nosilnih plasti pod njo, z in brez geomreže  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Stanislav Lenart  3.227 
57. L2-2214  Razvrščanje lesenih konstrukcijskih elementov po trdnosti  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Goran Turk  1.729 
58. L2-2204  Superhidrofilnost površin in njihova uporaba v tehnoloških postopkih za industrijsko proizvodnjo  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Uroš Cvelbar  4.130 
59. Z2-2298  Karakterizacija tribokorozijskih procesov  1.5.2009 - 30.4.2011  dr. Tadeja Kosec  297 
60. L2-1129  Razvoj fotokatalitskih prevlek in plinskih fotoreaktorjev za določanje učinkovitosti prevlek pri čiščenju zraka in samočiščenju  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Urška Lavrenčič Štangar  4.126 
61. L2-0578  Zmanjšanje ranljivosti zgodovinskih zidanih stavb z utrjevanjem s CFRP trakovi in potresno izolacijo  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Miha Tomaževič  1.816 
62. M1-0238  Priprava in Karakterizacija hibridnih, nanostrukturiranih premazov za korozijsko zaščito kovinskih površin  1.8.2007 - 31.12.2009  dr. Andrijana Sever Škapin  2.645 
63. L2-9360  Vpliv polnil na mehanske lastnosti vlaknocementnih kompozitov  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Kristoffer Krnel  1.157 
64. V2-0469  Tehnično-ekonomska analiza energetske sanacije stanovanjskih zgradb  1.9.2008 - 31.8.2009  dr. Igor Pušnik  1.109 
65. V2-0378  Pomen lastnosti naravnih in obstojnosti umetnih pregrad za odlagališče NSRAO in IJG  1.10.2006 - 30.9.2008  dr. Borut Petkovšek  2.546 
66. L2-7521  Uporaba novih materialov iz recikliranih industrijskih odpadnih surovin in gradbenih odpadkov v gradbeništvu  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Radmila Milačič  6.901 
67. M1-0110  Analiza, modeliranje in optimizacija skladišča eksplozivnih sredstev  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Janez Pirš  2.159 
68. M2-0106  Samočistilni fotokatalitski premazi in prevleke  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Urška Lavrenčič Štangar  6.862 
69. L2-7356  Karakterizacija kovinskih materialov pri pogojih špranjske korozije  1.9.2005 - 31.8.2007  dr. Andraž Legat  775 
70. L2-6147  Metode razvrščanja gradbenega lesa po trdnosti  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Goran Turk  2.203 
71. L2-6417  Vpliv robustnosti zidakov in načina zidanja na obnašanje zidov pri potresni obtežbi  1.2.2004 - 30.1.2007  dr. Miha Tomaževič  1.835 
72. L2-6410  Raziskave in razvoj materialov historičnih objektov  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Andrijana Sever Škapin  3.575 
73. L2-4520  Razvoj vodnih disperzij hibridnih organsko-anorganskih polimernih lateksov  1.7.2002 - 30.6.2005  dr. Franc Švegl  464 
74. Z2-4515  Detekcija in karakterizacija napetostno-korozijskega pokanja gradbenih konstrukcij  1.7.2002 - 30.6.2004  dr. Miha Tomaževič  1.021 
75. L2-3231  Lepljeni leseni lamelirani nosilci v naravnem okolju  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Goran Turk  1.718 
76. J2-3528  Senzorji za in-situ karakterizacijo kapilarne vode v armiranem betonu  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Franc Švegl  1.542 
77. L2-2300  Priprava in opredelitev trajnosti novih kompozitnih malt z dodatki mikrosilike in sklopitvenih agentov  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Franc Švegl  416 
78. L2-1657  Analiza mehanosorptivnega lezenja lesenih lepljenih lameliranih elementov  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Stanislav Srpčič  1.951 
79. L2-0772  Inhibitorji kot metoda za sanacijo korozijsko poškodovanih armiranobetonskih objektov  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Andraž Legat  1.365 
80. J2-0646  Modeliranje kompozitnih laminatov z optimizacijskimi metodami  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Boštjan Brank  669 
81. L1-0599  Nekovinske mineralne surovine  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Dragomir Skaberne  3.030 
82. T1-0599  Nekovinske mineralne surovine  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Dragomir Skaberne  3.030 
83. L2-0691  Potresna izolacija zgodovinskih zidanih stavb  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Miha Tomaževič  1.448 
84. J2-7507  Obnašanje armiranobetonskih sten pri potresni obtežbi  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Miha Tomaževič  1.488 
85. L2-1185  Trajnost betonov visoke trdnosti in konvencionalnih betonov  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Jana Šelih  2.584 
86. L2-0594  Kontrola hidratacijskih procesov pri tvorbi nizkoporoznih betonov  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Gojmir Lahajnar  2.113 
87. L2-0938  Nabrekljivost glinovcev in laporjev v Sloveniji  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Borut Petkovšek  2.902 
88. L2-0373  Razvoj lahke nosilne konstrukcije - PALK  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Tomaž Vidic  322 
89. L2-9039  Zvarni spoji v konstrukcijah v potresnih razmerah  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Janez Tušek  3.255 
90. V5-0194  Vpliv potresa 12.04.1998 na Bovškem na stavbe, ljudi in okolje  1.10.1998 - 30.9.1999  dr. Miha Tomaževič  5.259 
91. Z2-7945  Elektrokemijski šum kot metoda za karakterizacijo korozije  1.7.1996 - 30.6.1999  dr. Andraž Legat  465 
92. L2-7741  Mehanosorptivno lezenje lepljenih lesenih nosilcev iz različnih kategorij lesa  1.1.1996 - 31.12.1998  mag. Jelena Srpčič  1.175 
93. L2-7596  Rezervna varnost mostnih konstrukcij iz vzporednih prednapetih nosilcev  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Aleš Žnidarič  2.248 
94. V2-6922  Metode za opredelitev materialov glede na količino dima in ...  1.11.1995 - 31.10.1998  dr. Saša Petriček  843 
95. L2-7600  Nekovinske mineralne surovine  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Slavko Vekoslav Šolar  2.591 
96. T2-6485  Kamen v Sloveniji  1.1.1994 - 30.6.1998  dr. Breda Mirtič  1.956 
Raziskovalni in infrastrukturni programi ARRS (10) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacij
1. P4-0430  Gozdno-lesna veriga in podnebne spremembe: prehod v krožno biogospodarstvo  1.1.2022 - 31.12.2027  dr. Jožica Gričar  3.446 
2. P2-0273  Gradbeni objekti in materiali  1.1.2019 - 31.12.2024  dr. Andraž Legat  6.830 
3. I0-0032  Preizkušanje materialov in konstrukcij  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Uroš Bohinc  5.698 
4. P2-0273  Gradbeni objekti in materiali  1.1.2015 - 31.12.2018  dr. Andraž Legat  7.741 
5. P2-0273  Gradbeni objekti in materiali  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Andraž Legat  7.797 
6. I0-0032  Preizkušanje materialov in konstrukcij  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Uroš Bohinc  4.649 
7. P2-0274  Gradbeni objekti  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Miha Tomaževič  4.118 
8. P2-0273  Materiali v gradbeništvu  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Andraž Legat  3.786 
9. P0-0502-1502  Gradbene konstrukcije  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Miha Tomaževič  4.616 
10. P0-0501-1502  Materiali v gradbeništvu  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Andraž Legat  4.260 
Mednarodni projekti (67) vir: SICRIS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba
1. H2020-FRISSBE-230138  Fire-safe Sustainable Built Environment  1.1.2021 - 31.12.2026   
2. HORIZON-AshCycle-238665  Integration of Underutilized Ashes into Material Cycles by Industry-Urban Symbiosis  1.6.2022 - 31.5.2026   
3. H2020-MEZeroE-232445  Measuring Envelope products and systems contributing to next generation of healthy nearly Zero Energy Buildings  1.1.2021 - 31.1.2026   
4. HORIZON-AUGMENTED CCAM-240459  Augmenting and Evaluating the Physical and Digital Infrastructure for CCAM deployment  1.9.2022 - 31.12.2025   
5. HORIZON-GREEN-LOOP-241682  Sustainable manufacture systems towards novel bio-based materials  1.9.2022 - 31.8.2025   
6. H2020-GEOLAB-236676  GEOLAB: Science for enhancing Europe's Critical Infrastructure  1.2.2021 - 31.1.2025   
7. H2020-POCITYF-225261  A POsitive Energy CITY Transformation Framework  1.10.2019 - 30.9.2024   
8. H2020-ACES-229803  TOWARDS IMPROVED ASSESSMENT OF SAFETY PERFORMANCE FOR LONG-TERM OPERATION OF NUCLEAR CIVIL ENGINEERING STRUCTURES  1.9.2020 - 31.8.2024   
9. H2020-EURAD-223662  European Joint Programme on Radioactive Waste Management  1.6.2019 - 31.5.2024   
10. H2020-WOOL2LOOP-223252  Mineral wool waste back to loop with advanced sorting, pre-treatment, and alkali activation  1.6.2019 - 30.11.2022   
11. H2020-CINDERELA-214412  New Circular Economy Business Model for More Sustainable Urban Construction  1.6.2018 - 31.5.2022   
12. H2020-EU.4.a-InnoRenew CoE-208417  Renewable materials and healthy environments research and innovation centre of excellence  1.4.2017 - 31.3.2022   
13. H2020-Assets4Rail-221879  Measuring, monitoring and data handling for railway assets; bridges, tunnels, tracks and safety systems  1.12.2018 - 31.12.2021   
14. H2020-MEACTOS-210829  Mitigating Environmentally Assissted Cracking Through Optimisation of Surface Condition  1.9.2017 - 31.8.2021   
15. H2020-EnDurCrete-212824  New Environmental friendly and Durable conCrete, integrating industrial by-products and hybrid systems, for civil, industrial and offshore applications – EnDurCrete  1.1.2018 - 30.6.2021   
16. H2020-PAPERCHAIN-210515  New market niches for the Pulp and Paper Industry waste based on circular economy approaches  1.6.2017 - 31.5.2021   
17. H2020-EU.2.1.5.2-InnoWEE-205479  Innovative pre-fabricated components including different waste construction materials reducing building energy and minimising environmental impacts  1.10.2016 - 30.9.2020   
18. H2020-EU.3.4-RAGTIME-204766  Risk based approaches for Asset inteGrity multimodal Transport Infrastructure ManagEment  1.9.2016 - 31.8.2019   
19. ESRR-TIGR4smart  Trajnostno in inovativno gradbeništvo za pametne stavbe  1.9.2016 - 28.2.2019  dr. Sašo Medved 
20. H2020-EU.3-Q-Air-207683  Sustainable Prefabricated Glass Façade with Performance Exceeding State-of-the-art Glass Façades  1.1.2017 - 31.12.2018   
21. H2020-AM4INFRA-204966  Common Framework for a European Life Cycle based Asset Management Approach for transport infrastructure networks  1.9.2016 - 31.8.2018   
22. H2020-EU.3.4-DESTinationRAIL-193391  Decision Support Tool for Rail Infrastructure Managers  1.5.2015 - 30.4.2018   
23. H2020-EU.3.4-FOX-194879  Forever Open infrastructure across (X) all transport modes  1.5.2015 - 31.10.2017   
24. FP7-NMP-BRIMEE-108907  Cost-effective and sustainable Bio-Renewable Indoor Materials with high potential for customisation and creative design in Energy Efficient buildings  1.7.2013 - 30.6.2017   
25. H2020-ECOROADS-194817  Effective and COordinated ROAD infrastructure Safety operations  1.6.2015 - 31.5.2017   
26. H2020-REFINET-194899  REthinking Future Infrastructure NETworks  1.5.2015 - 30.4.2017   
27. FP7-TRANSPORT-ROSANNE-110742  ROlling resistance, Skid resistance, ANd Noise Emission measurement standards for road surfaces  1.11.2013 - 31.10.2016   
28. FP7-EURATOM-FISSION-NUGENIA-PLUS-110017  Preparing NUGENIA for HORIZON2020  1.9.2013 - 30.9.2016   
29. H2020-EU.4.a-InnoRenew CoE-196315  Renewable materials and healthy environments research and innovation centre of excellence (InnoRenew CoE)  1.6.2015 - 30.5.2016  dr. Andreja Kutnar 
30. FP7-NMP-HEROMAT-109416  PROTECTION OF CULTURAL HERITAGE OBJECTS WITH MULTIFUNCTIONAL ADVANCED MATERIALS  1.12.2011 - 30.11.2015   
31. FP7-ENVIRONMENT-92732  PoroElastic Road SUrface: an innovation to Avoid Damages to the Environment  1.9.2009 - 31.8.2015   
32. FP7-SME-BRIDGEMON-106015  Bridge Safety Monitoring  1.12.2012 - 30.11.2014   
33. FP7-TRANSPORT-101292  Tomorrow's Road Infrastructure Monitoring and Management  1.12.2011 - 30.11.2014   
34. FP7-NMP-HEAT4U-101431  Gas Absorption Heat Pump solution for existing residential buildings  1.11.2011 - 31.10.2014   
35. FP7-TRANSPORT-SMART RAIL-100584  Smart Maintenance and Analysis of Transport Infrastructure  1.9.2011 - 31.8.2014   
36. FP7-NMP-GE2O-101645  Geo-clustering to deploy the potential of Energy efficient Buildings across EU  1.1.2012 - 31.12.2013   
37. FP7-SME-ULTRAGRIP-96092  Development of a high grip designing tool  1.10.2010 - 30.9.2012   
38. FP7-NMP-89638  Resource- and Cost-effective integration of renewables in existing high-rise buildings  1.10.2008 - 30.9.2012   
39. FP7-TRANSPORT-94117  ERA-NET ROAD II  1.5.2009 - 31.12.2011   
40. FP7-TRANSPORT-94134  DISmantling and RECycling Techniques for road MATerials - Sharing knowledge and practices  1.1.2009 - 31.12.2011   
41. FP6-MOBILITY-NANOCEM-81868  Fundamental understanding of cementitious materials for improved chemical physical and aesthetic performance  1.3.2006 - 30.4.2011   
42. FP7-TRANSPORT-92891  Young European Arena of Research - 2010  1.1.2009 - 31.8.2010   
43. FP7-TRANSPORT-89459  TYre and Road surface Optimisation for Skid resistance And Further Effects  1.7.2008 - 30.6.2010   
44. FP6-INFRASTRUCTURES-CERTAIN-107567  Central European Research in TrAnsport INfrastructure  1.6.2006 - 30.6.2010   
45. FP6-POLICIES-CHEF-84083  Cultural heritage protection against Flood  1.2.2007 - 31.1.2010   
46. FP6-SUSTDEV-ARCHES-91822  Assessment and rehabilitation of Central European highway structures  1.9.2006 - 31.8.2009   
47. FP6-SUSTDEV-SPENS-79985  Sustainable Pavements for European New Member States  1.9.2006 - 31.8.2009   
48. FP7-TRANSPORT-85755  Transport Research Arena 2008  1.9.2007 - 31.8.2008   
49. FP7-TRANSPORT-90094  Young European Arena Research  1.10.2007 - 31.7.2008   
50. FP6-POLICIES-GRAFFITAGE-74941  Development of a new antigraffiti system, based on traditional concepts, preventing damage of architectural heritage materials  1.8.2005 - 31.7.2008   
51. FP5-GROWTH-ECO-SERVE-67607  European construction in service of society  15.11.2002 - 14.11.2006   
52. FP5-GROWTH-CON REP NET-64069  Thematic network on performance based rehabilitation of reinforced concrete structures  1.9.2002 - 31.8.2006   
53. FP5-GROWTH-58171  Structural assessment monitoring and control  1.10.2001 - 31.3.2006   
54. FP5-GROWTH-CHLORTEST-67401  Resistance of concrete to chloride ingress - from laboratory tests to in-field performance (CHLORTEST)  1.1.2003 - 31.12.2005   
55. FP5-GROWTH-SAMARIS-70857  Materials for Pavements  1.12.2002 - 30.11.2005   
56. FP5-GROWTH-PEBBU-58624  Performance based building  1.10.2001 - 31.10.2005   
57. FP5-GROWTH-TEAM-52813  Testing and assessment of marble and limestone  1.3.2000 - 31.8.2005   
58. FP5-GROWTH-E-CORE-58169  European construction research network  1.10.2001 - 31.3.2005   
59. FP5-EESD-ONSITEFORMASONRY-58620  On-site investigation techniques for the structural evaluation of historic masonry buildings  1.11.2001 - 31.10.2004   
60. FP5-GROWTH-POLISHCOVERINGS-62816  Development of an efficient and environmentally friendly polishing process for floor and wall coverings  1.5.2002 - 30.4.2004   
61. FP5-EAECTP C-BENIPA-52851  Bentonite barriers in integrated performance assessment  1.9.2000 - 31.8.2003   
62. FP4-INCO-37567  Innovative techniques to increase resistance to earthquakes of cultural heritage buildings and to reduce the impact  1.5.1997 - 31.12.2000   
63. FP4-TRANSPORT-44707  Bridge Management in Europe  1.1.1998 - 31.12.1999   
64. FP4-TRANSPORT-44667  Construction with unbound road aggregates in Europe  1.1.1998 - 31.10.1999   
65. FP4-TRANSPORT-34458  ADVANCED RESEARCH ON ROAD WORKZONE SAFETY STANDARDS IN EUROPE  18.9.1996 - 17.11.1998   
66. FP4-TRANSPORT-34454  Performance analysis of road infrastructure  17.9.1996 - 16.9.1998   
67. IC-COST-20065  CORROSION AND PROTECTION OF METALS IN CONTACT WITH CONCRETE  18.9.1991 - 17.9.1994   
Raziskovalna oprema (32)
št. Naziv opreme Leto nabave Nabavna vrednost (€) Skrbnik opreme Klasifikacija Vir sofinanciranja
1. ANALIZATOR PLINOV FTIR  2015  159281  dr. Nataša Knez   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
2. ANALIZATOR ZVOKA 2270 G-4 BRUEL & KJAER S PRIBOROM  2014  20700  mag. Mihael Ramšak   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
3. BAT HIDRAVLIČNI 1000 kN MTS  2017  91998  dr. Uroš Bohinc   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
4. DIGESTORIJ TIP TA 1500/ST HEMLING  2015  55038  dr. Peter Nadrah   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
5. DIMNA KOMORA  2015  70595  dr. Nataša Knez   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
6. Dinamični torzijski triosni aparat  2008  145923  dr. Stanislav Lenart   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 13 
7. IZOTERMNI KALORIMETER TAM Air 8 in TAM Air 3  2017  90161  dr. Sabina Dolenec   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
8. KALORIMETER BOMBNI 6200CL S SISTEMOM ZA DOVAJANJE  2017  21615  dr. Nataša Knez   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
9. Kalorimetrična komora za laboratorijsko merjenje toplotnih lastnosti gradbenih konstrukcij in elementov  2011  323400  dr. Sabina Jordan   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 14 
10. KOMORA HIGROTERMALNA TIP TVK-30/85  2017  53096  dr. Sabina Jordan   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
11. KOMORA TIP IWB-600 CCK ZA PRESKUŠANJE NOTRANJE ODPORNOSTI  2015  32564  Tomislav Tomše   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
12. KOMORA UV MODEL Q-SUN XE-3  2016  36563  Aleš Traven   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
13. KONUSNI KALORIMETER  2015  106279  dr. Nataša Knez   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
14. MERILNIK PREPUSTNOSTI GEOSINTETIKOV  2017  19009  Barbara Likar   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
15. Merilni sistem za meritve deformacij z optičnimi vlakni   2005  106213  dr. Uroš Bohinc   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 12 
16. Merilni sistem za meritve dinamičnih vplivov na konstrukcije  2003  54248  dr. Uroš Bohinc   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 11 
17. NAPRAVA ZA MERITEV VELIKOSTI DELCEV IN ZETA POTENCIALA  2015  41920  dr. Peter Nadrah   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
18. Oprema za preiskave dinamičnega obnašanja zemljin med potresom - III.sklop  2002  86424  dr. Uroš Bohinc   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 10 
19. Potenciostat/galvanostat Autolab 100 - Sistem za karakterizacijo mehansko-korozijskih procesov - I. sklop  2010  18167  dr. Tadeja Kosec   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 14 
20. Preskusni stroj s pripadajočo opremo za etalon za silo  2012  208747  Anton Štibler   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
21. REOMETER MODULARNI OSCILACIJSKI MCR 302  2016  69091  dr. Mateja Štefančič   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
22. SISTEM ZA DETEKCIJO AKUSTIČNE EMISIJE III ZUNANJI  2012  39270  dr. Aljoša Šajna   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
23. Sistem za karakterizacijo mehansko-korozijskih procesov - II. sklop  2011  224100  dr. Tadeja Kosec   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 14 
24. Sistem za rentgensko mikrotomografijo  2011  555600  dr. Lidija Korat   Sistemi za analize  Paket 14 
25. SISTEM ZA TEST.NESATURIRANIH ZEMLJIN  2009  24514  dr. Stanislav Lenart   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
26. SPEKTROMETER OES OPTIČNI EMISIJSKI  2012  53775  dr. Tadeja Kosec   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
27. SPEKTROMETER SPECTRUM TWO FT-IR PERKIN ELMER Z ATR  2018  19301  Luka Škrlep   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
28. Stiskalnica Instron hidravlična Univerzalna + nadgradnja s 250 kN hidravličnimi čeljustmi s črpalko za Instron 1342  1988    mag. Andrej Kranjc   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
29. STROJ TRGALNI ZWICK Z100-SN S PRIBOROM-NADGRADNJA  1997    dr. Sabina Jordan   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Programi, projekti ARRS in /ali tržni presežek 
30. Tribokorozimeter - Sistem za karakterizacijo mehansko-korozijskih procesov - I. sklop  2009  39962  dr. Tadeja Kosec   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 14 
31. Univerzalni stroj za določanje mehanskih lastnosti do 2500 kN  2004    Slavko Pandža   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 11 
32. Živosrebrni porozimeter  2007  76344  dr. Vilma Ducman   Raziskovalna infrastruktura za gradbeništvo  Paket 13 
Mentorji mladim raziskovalcem (7)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status
1. 00654  dr. Miha Tomaževič  Gradbeništvo  Raziskovalec 
2. 05930  dr. Ana Mladenović  Geologija  Raziskovalec 
3. 08281  dr. Andraž Legat  Gradbeništvo  Raziskovalec 
4. 12521  dr. Andrijana Sever Škapin  Gradbeništvo  Raziskovalec 
5. 22315  dr. Tadeja Kosec  Kemija  Raziskovalec 
6. 24337  dr. Miha Kramar  Gradbeništvo  Raziskovalec 
7. 27655  dr. Sabina Dolenec  Geologija  Raziskovalec 
Opis
Predhodnik današnjega Zavoda za gradbeništvo Slovenije je bil Gradbeni inštitut, ustanovljen l. 1949 in l. 1953 preoblikovan v gospodarsko ustanovo s samostojnim financiranjem ter preimenovan v Zavod za raziskavo materiala in konstrukcij (ZRMK Ljubljana). Leta 1994 se je ZRMK reorganiziral v dva nova pravna subjekta: javni raziskovalni zavod Zavod za gradbeništvo - ZRMK, kasneje preimenovan v Zavod za gradbeništvo Slovenije in v javni zavod Gradbeni inštitut ZRMK, ki se je preoblikoval v tržno usmerjeno gospodarsko družbo. Zavod za gradbeništvo Slovenije je neodvisna, neprofitna in nepristranska inštitucija, ki izpolnjuje vse zahteve evropske direktive št. 89/106 EEC za preskušanje in potrjevanje kakovosti gradbenih proizvodov. ZAG Ljubljana kot osrednja slovenska inštitucija za gradbeništvo in neodvisna tretja stranka opravlja naslednje dejavnosti na področjih materialov, gradbene fizike, konstrukcij, geotehnike in prometnic ter metrologije: - temeljne in uporabne raziskave na področju graditeljstva; - preskušanje v akreditiranih laboratorijih (SA, SWEDAC, PTB-DKD), - potrjevanje skladnosti in certificiranje gradbenih materialov, proizvodov in izvedenih del, - predkonkurenčni razvoj na področju gradbeništva, - razvoj novih metod preskušanja in meritev, - študije, preiskave, meritve, preglede, opazovanja, ekspertno svetovanje in sodelovanje pri revizijah ter analize stanja na področjih: gradbenih objektov, transportnih naprav, prometnic, naravnega in bivalnega okolja, toplotne in hidro zaščite, - kalibriranje in overjanje meril, etalonov in referenčnih materialov, - kontrolo, umerjanje in potrjevanje ustreznosti merilnih naprav, aparatur, preskuševalnih strojev in elementov industrijskih sistemov, - usposabljanje raziskovalnih in strokovnih kadrov na posebnih strokovnih področjih, - sodelovanje pri pripravi tehnične regulative.
Zgodovina ogledov
Priljubljeno