Loading...
Organizacije vir: ARRS

Univerza v Ljubljani, Naravoslovnotehniška fakulteta

Raziskovalna dejavnost

Koda Veda Področje Podpodročje
1.06.00  Naravoslovje  Geologija   
2.16.00  Tehnika  Rudarstvo in geotehnologija   
2.14.00  Tehnika  Tekstilstvo in usnjarstvo   
2.04.00  Tehnika  Materiali   
2.07.00  Tehnika  Računalništvo in informatika   
2.02.00  Tehnika  Kemijsko inženirstvo   

Koda Veda Področje
T340  Tehnološke vede  Rudarstvo 
T450  Tehnološke vede  Kovinska tehnologija, metalurgija, kovinski izdelki 
P005  Naravoslovno-matematične vede  Geologija, fizična geografija 
T470  Tehnološke vede  Tekstilna tehnologija 
T100  Tehnološke vede  Zgodovina in filozofija tehnologije 

Koda Opis
Svetovanje 
Raziskovanje 
Izobraževanje 
Industrija 
Prenos tehnologije 
Vrednotenje (pravilnik)
vir: COBISS
Upoš. tč.
29.818,17
A''
2.734,81
A'
10.661,25
A1/2
15.313,2
CI10
14.695
CImax
415
h10
49
A1
98,68
A3
53,92
Podatki za zadnjih 5 let (citati za zadnjih 10 let) na dan 02. februar 2023; A3 za obdobje 2016-2020
Baza Povezani zapisi Citati Čisti citati Povprečje čistih citatov
WoS 1.385  15.948  13.727  9,91 
Scopus 1.744  20.186  17.359  9,95 
Raziskovalne skupine (8)
št. Evidenčna št. Naziv skupine Odgovorna oseba Štev. publikacij
1. 1555-001  Oddelek za geotehnologijo in rudarstvo  dr. Goran Vižintin  1.660 
2. 1555-002  Katedra za metalurško procesno tehniko  dr. Jožef Medved  2.124 
3. 1555-003  Katedra za livarstvo  dr. Primož Mrvar  864 
4. 1555-005  Katedra za inženirske materiale  dr. Boštjan Markoli  2.718 
5. 1555-006  Geologija  dr. Boštjan Rožič  5.007 
6. 1555-009  Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil  Almira Sadar  1.710 
7. 1555-011  Katedra za tekstilno in oblačilno inženirstvo  dr. Barbara Simončič  3.013 
8. 1555-013  Katedra za informacijsko in grafično tehnologijo  dr. Deja Muck  4.717 
Raziskovalci (128)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status Štev. publikacij
1. 34918  dr. Jure Ahtik  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  209 
2. 39582  dr. Tilen Balaško  Materiali  Raziskovalec  68 
3. 11248  dr. Matejka Bizjak  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  248 
4. 06073  dr. Milan Bizjak  Materiali  Raziskovalec  447 
5. 35332  dr. Barbara Blaznik  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  64 
6. 04566  dr. Bojana Boh Podgornik  Kemija  Raziskovalec  818 
7. 28493  dr. David Bombač  Proizvodne tehnologije in sistemi  Raziskovalec  109 
8. 19511  dr. Janko Bračič  Matematika  Raziskovalec  344 
9. 11411  dr. Sabina Bračko  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  245 
10. 14134  dr. Mihael Brenčič  Geologija  Raziskovalec  1.562 
11. 38134  mag. Katja Burger Kovič  Arhitektura in oblikovanje  Raziskovalec  75 
12. 15249  dr. Barbara Čenčur Curk  Geologija  Raziskovalec  483 
13. 18609  Marjeta Čuk    Strokovni ali tehnični sodelavec  19 
14. 56825  Nina Čuk  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  22 
15. 12571  dr. Andrej Demšar  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  257 
16. 21372  dr. Matej Dolenec  Geologija  Raziskovalec  458 
17. 12090  dr. Danica Dolničar  Računalništvo in informatika  Raziskovalec  170 
18. 05204  dr. Peter Fajfar  Materiali  Raziskovalec  424 
19. 34703  Elena Fajt  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  215 
20. 11766  dr. Petra Eva Forte Tavčer  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  390 
21. 28706  dr. Gregor Franken  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  79 
22. 22103  dr. Helena Gabrijelčič Tomc  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  381 
23. 30744  dr. Luka Gale  Geologija  Raziskovalec  225 
24. 55757  Dominika Glažar  Tekstilstvo in usnjarstvo  Mladi raziskovalec 
25. 14258  Marjetka Godler  Arhitektura in oblikovanje  Raziskovalec  132 
26. 29378  dr. Barbara Golja  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  59 
27. 27963  dr. Marija Gorjanc  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  257 
28. 11443  dr. Andrej Gosar  Geologija  Raziskovalec  436 
29. 08610  dr. Diana Gregor Svetec  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  677 
30. 23629  dr. Damjan Hann  Rudarstvo in geotehnologija  Raziskovalec  30 
31. 11229  dr. Uroš Herlec  Geologija  Raziskovalec  350 
32. 15846  dr. Aleš Hladnik  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  312 
33. 20407  Ema Hrovatin    Strokovni ali tehnični sodelavec 
34. 34704  Nataša Hrupić  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  12 
35. 20446  dr. Andrej Iskra  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  136 
36. 54532  Blaž Janc    Strokovni ali tehnični sodelavec  10 
37. 18607  dr. Simona Jarc  Geologija  Raziskovalec  67 
38. 54538  Mateja Jelovčan  Geologija  Raziskovalec  43 
39. 06982  Marija Jenko  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  362 
40. 53536  Galena Jordanova  Geologija  Mladi raziskovalec  22 
41. 24489  dr. Blaž Karpe  Materiali  Raziskovalec  197 
42. 29477  dr. Sebastjan Kastelic  Materiali  Raziskovalec  92 
43. 24926  mag. Stanka Kek    Strokovni ali tehnični sodelavec 
44. 19706  dr. Mateja Kert  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  155 
45. 12050  Dušan Kirbiš  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  296 
46. 13754  dr. Maja Klančnik  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  122 
47. 18566  dr. Matjaž Knap  Materiali  Raziskovalec  138 
48. 16438  dr. Tanja Nuša Kočevar  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  169 
49. 14399  dr. Jože Kortnik  Rudarstvo in geotehnologija  Raziskovalec  347 
50. 11624  dr. Borut Kosec  Materiali  Raziskovalec  946 
51. 33449  dr. Klara Kostajnšek  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  69 
52. 29267  Karin Košak  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  307 
53. 19624  Vesna Krapež    Strokovni ali tehnični sodelavec 
54. 19623  dr. Goran Kugler  Materiali  Raziskovalec  283 
55. 20917  Mihael Lazar  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  40 
56. 38148  dr. Blaž Leskovar  Materiali  Raziskovalec  57 
57. 24022  dr. Mirjam Leskovšek  Tekstilstvo in usnjarstvo  Strokovni ali tehnični sodelavec  74 
58. 16115  dr. Boštjan Markoli  Materiali  Raziskovalec  333 
59. 18792  Tomaž Martinčič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
60. 11625  dr. Jožef Medved  Materiali  Raziskovalec  927 
61. 28707  mag. Tanja Medved  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  22 
62. 51116  Primož Miklavc    Strokovni ali tehnični sodelavec  11 
63. 34705  Alenka More    Strokovni ali tehnični sodelavec  12 
64. 22912  dr. Klemen Možina  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  191 
65. 20447  dr. Klementina Možina  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  408 
66. 18565  dr. Primož Mrvar  Materiali  Raziskovalec  794 
67. 19590  dr. Deja Muck  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  505 
68. 21523  dr. Iztok Naglič  Materiali  Raziskovalec  161 
69. 24381  dr. Aleš Nagode  Materiali  Raziskovalec  358 
70. 50671  dr. Andrej Pal  Rudarstvo in geotehnologija  Mladi raziskovalec  12 
71. 10171  dr. Alenka Pavko-Čuden  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  601 
72. 31711  Nataša Peršuh  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  114 
73. 08745  dr. Iztok Peruš  Gradbeništvo  Raziskovalec  278 
74. 28208  dr. Mitja Petrič  Materiali  Raziskovalec  295 
75. 39886  Matej Pivar  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  69 
76. 15857  dr. Tanja Podbevšek  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  75 
77. 23971  dr. Tomislav Popit  Geologija  Raziskovalec  185 
78. 15849  dr. Stanislav Praček  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  119 
79. 32235  dr. Nace Pušnik  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  176 
80. 20962  Marija Ribič Berdajs    Strokovni ali tehnični sodelavec  11 
81. 08304  dr. Tatjana Rijavec  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  345 
82. 08302  dr. Tomaž Rodič  Materiali  Raziskovalec  240 
83. 26552  dr. Nastja Rogan Šmuc  Geologija  Raziskovalec  165 
84. 32572  Edvard Roglič    Strokovni ali tehnični sodelavec 
85. 28273  Jana Rozman    Strokovni ali tehnični sodelavec 
86. 23426  dr. Boštjan Rožič  Geologija  Raziskovalec  335 
87. 10172  Almira Sadar  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  415 
88. 15223  dr. Irena Sajovic  Računalništvo in informatika  Strokovni ali tehnični sodelavec  70 
89. 29162  Dušan Setnikar  Varstvo okolja  Strokovni ali tehnični sodelavec  13 
90. 08393  dr. Barbara Simončič  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  483 
91. 56826  Lucija Slapnik  Geologija  Raziskovalec  20 
92. 55758  Tim Sotelšek  Geologija  Mladi raziskovalec  11 
93. 11628  dr. Urška Stanković Elesini  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  439 
94. 17722  dr. Marica Starešinič  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  251 
95. 17723  Tomaž Stergar    Strokovni ali tehnični sodelavec 
96. 22213  dr. Dunja Šajn Gorjanc  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  119 
97. 30742  dr. Alenka Šalej Lah  Materiali  Raziskovalec  39 
98. 20249  dr. Andrej Šmuc  Geologija  Raziskovalec  385 
99. 39235  dr. Aleš Šoster  Geologija  Raziskovalec  61 
100. 30173  dr. Jurij Šporin  Rudarstvo in geotehnologija  Raziskovalec  125 
101. 54103  Veronika Štampfl  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  25 
102. 56824  Kaja Šušmelj  Geologija  Raziskovalec  18 
103. 05206  dr. Milan Terčelj  Materiali  Raziskovalec  387 
104. 25457  dr. Brigita Tomšič  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  229 
105. 33140  dr. Anja Torkar  Geologija  Raziskovalec  136 
106. 55539  Ajda Tršar    Raziskovalec 
107. 29764  Andrej Učakar  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  71 
108. 17146  Miran Udovč    Strokovni ali tehnični sodelavec  103 
109. 21373  dr. Raša Urbas  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  279 
110. 51974  Anja Verbič  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  18 
111. 24253  dr. Timotej Verbovšek  Geologija  Raziskovalec  350 
112. 50948  Ines Vidmar  Geologija  Raziskovalec  149 
113. 31857  Veronika Vidmar  Tekstilstvo in usnjarstvo  Strokovni ali tehnični sodelavec 
114. 15886  dr. Goran Vižintin  Rudarstvo in geotehnologija  Raziskovalec  474 
115. 27601  dr. Maja Vončina  Materiali  Raziskovalec  306 
116. 15900  dr. Marko Vrabec  Geologija  Raziskovalec  308 
117. 22449  dr. Mirijam Vrabec  Geologija  Raziskovalec  160 
118. 24254  dr. Urška Vrabič Brodnjak  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  305 
119. 11755  dr. Željko Vukelič  Rudarstvo in geotehnologija  Raziskovalec  313 
120. 39806  Primož Weingerl  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec  27 
121. 54832  Adam Zaky  Proizvodne tehnologije in sistemi  Mladi raziskovalec  13 
122. 51976  Matija Zorc  Materiali  Mladi raziskovalec  29 
123. 01384  dr. Nina Zupančič  Geologija  Raziskovalec  307 
124. 25456  dr. Živa Zupin  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec  100 
125. 53809  dr. Jure Žalohar  Geologija  Raziskovalec  120 
126. 34981  Jože Žarn  Rudarstvo in geotehnologija  Raziskovalec  44 
127. 53525  Matic Žbontar  Računalniško intenzivne metode in aplikacije  Mladi raziskovalec 
128. 29632  dr. Petra Žvab Rožič  Geologija  Raziskovalec  329 
Raziskovalni projekti ARRS (160) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacij
1. J6-3142  Korozijske cevi kot novi indikator preteklih podnebnih sprememb  1.11.2021 - 31.10.2024  dr. Matej Lipar  2.310 
2. J1-3025  Ploskovne napake v naravnih in sintetiziranih perovskitnih oksidih: nanogeokemijski indikatorji in funkcionalne medpovršine  1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Nina Daneu  3.355 
3. N1-0164  Geobiokemijski cikel molibdena v kamninah in sedimentih  1.10.2020 - 30.9.2023  dr. Nastja Rogan Šmuc  2.245 
4. J1-2477  Erozijski procesi na obalnih flišnih klifih z oceno tveganja  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Timotej Verbovšek  4.092 
5. J2-2489  SLOKIN - Geokinematski model ozemlja Slovenije  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Bojan Stopar  4.286 
6. L1-2608  Uporaba sekundarnih svinčevih žlinder kot vir sekundarnih surovin za pridobivanje svinca  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Gašper Tavčar  1.549 
7. J6-2591  Upravljanje lavinske nevarnosti s pomočjo klasifikacije reliefa  1.9.2020 - 31.8.2023  dr. Blaž Komac  4.425 
8. J7-1817  5000 LET PAŠE IN RUDARJENJA V JULIJSKIH ALPAH: proučevanje jezerskih sedimentov, antropogeno preoblikovane krajine in arheoloških najdb ter rekonstrukcija vpliva klime in človeka na okolje  1.7.2019 - 30.6.2023  dr. Maja Andrič  1.821 
9. J1-1712  Zapis okoljskih sprememb in človekovega vpliva v holocenskih sedimentih Tržaškega zaliva  1.7.2019 - 30.6.2023  dr. Matej Dolenec  5.151 
10. J2-1720  Okolju prijazna in-situ sinteza ZnO nanodelcev za razvoj zaščitnih tekstilij  1.7.2019 - 30.6.2022  dr. Marija Gorjanc  3.208 
11. J1-9177  Nanostrukturne raziskave difuzijsko kontroliranih procesov med topotaksialnimi faznimi transformacijami v mineralih tipa rutil-korund  1.7.2018 - 30.6.2022  dr. Nina Daneu  3.600 
12. J5-9437  Učinkovitost različni vrst učnih opor pri samoregulaciji e-učenja  1.7.2018 - 30.6.2022  dr. Cirila Peklaj  4.142 
13. L2-9199  Čiščenje in formulacija kemikalij s superkritičnimi fluidi  1.7.2018 - 30.6.2021  dr. Željko Knez  4.113 
14. Z2-9250  Razvoj novih trajnostnih ognjevarnih poliamidnih vlaken s prevodnimi lastnostmi  1.7.2018 - 30.6.2020  dr. Jelena Vasiljević  80 
15. J5-8230  Razvoj, testiranje in ovrednotenje avtonomnega inteligentnega ter prilagodljivega e-učnega okolja za dvig informacijske pismenosti mladostnikov  1.5.2017 - 30.4.2020  dr. Andrej Šorgo  3.782 
16. L2-8181  Selektivna plazemska oksidacija zlitin FeCrAl za podaljšanje obratovalne dobe žarilnih svečk za dizelske motorje  1.1.2017 - 30.4.2020  dr. Janez Kovač  5.287 
17. Z1-8154  Vrednotenje kraškega vodonosnika doline Učje kot potencialnega vira pitne vode (SZ Slovenija)  1.5.2017 - 30.4.2019  dr. Petra Žvab Rožič  329 
18. J1-7148  3D in 4D mikroskopija ? razvoj novega učinkovitega orodja v geoloških znanostih  1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Alenka Mauko Pranjić  3.890 
19. J5-6814  Pojasnjevanje učinkovitosti reševanja problemov s področja trojne narave predstavitev naravoslovnih pojmov  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Saša Aleksej Glažar  5.777 
20. J1-6742  Raziskave začetnih stopenj faznih transformacij v mineralih  1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Nina Daneu  3.225 
21. L2-5486  Biomedicinske zlitine s spominskim efektom  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Rebeka Rudolf  6.183 
22. L2-5571  Novi materiali za tiskane senzorje in indikatorje ter njihova integracija v pametne tiskovine  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Marta Klanjšek Gunde  3.544 
23. L1-5451  Ocena možnosti geološkega zajemanja CO2 v nizko zrelih premogih: Velenjski bazen, Slovenija kot naravni analog  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Tjaša Kanduč  4.290 
24. J5-5535  Razvijanje informacijske pismenosti študentov v podporo reševanja avtentičnih naravoslovnih problemov  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Bojana Boh Podgornik  5.544 
25. L1-5452  Uporaba sonarja v raziskavah aktivne tektonike in paleoseizmologije na ozemljih z nizko intenzivnostjo deformacij  1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Marko Vrabec  2.009 
26. L1-5453  Razvoj novih kamnitih površin, odpornih na biokorozijo in nastanek madežev  1.1.2013 - 31.7.2016  dr. Alenka Mauko Pranjić  3.213 
27. V4-1138  Vključevanje alternativnih oljnic z visoko vsebnostjo večkrat nenasičenih maščobnih kislin v kolobar, funkcionalna raba semen, olja in sekundarnih produktov v Sloveniji  1.10.2011 - 30.9.2014  dr. Barbara Čeh  3.036 
28. J1-4167  Dvojčenje, epitaksije in fazne transformacije v mineralih  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Nina Daneu  2.352 
29. J7-4208  Mikrobiološke in strukturne preiskave biološko poškodovanega tekstila iz slovenskih muzejev  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Polona Zalar  3.738 
30. L2-4066  Petrologija rjavih premogov, ki jih pridobivamo in/ali uporabljamo v Sloveniji, plini v njih in njihove plinsko-sorpcijske lastnosti  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Miloš Markič  3.532 
31. L1-4311  Sedimenti v vodnih okoljih: geokemična in mineraloška karakterizacija, remediacija ter njihova uporabnost kot sekundarna surovina  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Ana Mladenović  7.635 
32. L2-4183  Varjenje in oplemenitenje aluminijevih zlitin z gnetenjem  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Janez Tušek  5.421 
33. J6-4016  Vzorci prilagajanja človekovih dejavnosti spremembam v okolju po zadnjem glacialnem maksimumu v Sloveniji  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Dušan Plut  7.337 
34. L2-4099  Zaščiteni trajni magneti za napredne aplikacije pri visokih temperaturah  1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Paul John Mc Guiness  2.313 
35. Z3-4061  Merklove celice: njihova vloga in delovanje pri zaznavanju mehanskega dražljaja na površini kože  1.7.2011 - 30.6.2013  dr. Janez Prešern  175 
36. Z1-3670  Hidrogeokemična sestava in evolucija podzemnih vod v kraško-razpoklinskih vodonosnikih  1.5.2010 - 30.4.2012  dr. Timotej Verbovšek  350 
37. J2-2223  Kemijska modifikacija tekstilij z uporabo sol-gel tehnologije  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Barbara Simončič  3.225 
38. L2-2378  M5 modeliranje tehnologij in uporabe mikro in nano satelitov  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Tomaž Rodič  820 
39. L1-2232  Raziskave in ohranjanje naravnih vrednot s področja mineralogije v Sloveniji  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Aleksander Rečnik  2.316 
40. L1-2383  Seizmotektonski model Ljubljanske kotline  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Miloš Bavec  4.932 
41. L2-2337  Vpliv strukture na varnost odkopavanja debelih slojev premoga - dejavniki tveganja in njihovo obvladovanje  1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Marko Vrabec  2.310 
42. L2-2269  Izdelava in karakterizacija inovativnih, litih, lahkih in sestavljenih kompozitnih materialov  1.5.2009 - 30.4.2011  dr. Primož Mrvar  2.803 
43. L2-0497  Analiza vplivov visokoproduktivnega odkopavanja premoga na okoliške plasti hribine in površino  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Jakob Likar  3.675 
44. J2-1084  Modeliranje obrabe oploščenih orodij pri drsnem kontaktu z mehkejšo vročo kovino s celičnimi avtomati  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Milan Terčelj  3.583 
45. L2-0560  Študija izvedljivosti mikrosatelita za daljinsko zaznavanje z inovativnim pogonom za natančno gibanje orbitalne platforme  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Tomaž Rodič  5.076 
46. L2-1097  Tisk pasivnih elektronskih elementov za sisteme pametne embalaže  1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Marta Klanjšek Gunde  2.987 
47. J1-9498  Fiksacija CO2 v rečnih karbonatih: masna bilanca, hidrološki, geokemijski in biokemijski vplivi  1.7.2007 - 30.6.2010  dr. Sonja Lojen  4.258 
48. L2-9278  Analiza ločeno zbranih frakcij odpadne embalaže v Sloveniji, možne aplikacije in potiskljivost  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Diana Gregor Svetec  2.573 
49. Z2-9271  Korelacija med amorfnimi predeli PET vlaken in vsebnostjo oligomerov  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Petra Kovačič  42 
50. L2-9318  Razvoj tekstilij iz novih vlaken iz obnovljivih surovinskih virov  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Tatjana Rijavec  1.660 
51. Z1-9380  Globalne spremembe na Zemlji in z njimi povezane geokemične anomalije in biotske krize  1.1.2007 - 31.12.2008  dr. Matej Dolenec  458 
52. Z1-9759  Jurska evolucija prehodne cone med Slovenskim bazenom in Julijsko karbonatno platformo  1.1.2007 - 31.12.2008  dr. Boštjan Rožič  335 
53. L2-7096  Razvoj nove dentalne zlitine z visoko vsebnostjo Au  1.9.2005 - 31.12.2008  dr. Janez Kramberger  4.841 
54. M1-0137  Metodologija izdelave podrobne digitalne karte višine in gostote vegetacijskega pokrova  1.6.2006 - 30.11.2008  dr. Mitja Janža  5.053 
55. L2-7228  Alternativna belilna sredstva  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Petra Eva Forte Tavčer  3.728 
56. L2-7236  Izboljšava vroče preoblikovalnosti ledeburitnih orodnih jekel  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Milan Terčelj  2.629 
57. L2-7234  Numerično modeliranje geomehanskih mehanizmov za varno podetažno odkopavanje premoga  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Jakob Likar  3.202 
58. J2-7220  Razvoj konstitutivnih modelov za PET polimere pri izjemnih hitrostih deformacije  1.9.2005 - 31.8.2008  dr. Tomaž Rodič  2.809 
59. M2-0115  Funkcionalno oblačilo slovenskega bojevnika FOSB  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Karin Stana Kleinschek  8.608 
60. M2-0108  Razvoj kovinskih zlitin z oblikovnim spominom  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Gorazd Lojen  4.732 
61. M2-0104  Večfunkcionalne zaščitne tekstilije za vojaško uniformo  1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Barbara Simončič  5.825 
62. L2-6719  High-tech lasersko oplemenitenje delovnih površin za močno obremenjene strojne elemente  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Boštjan Taljat  1.229 
63. L2-6332  Kovanje z V-orodji in avtomatizirano krmiljena tehnologija  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Radomir Turk  1.396 
64. L1-6230  Mikrokapsulirani fazno spremenljivi materiali  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Bojana Boh Podgornik  1.977 
65. L5-6274  Modeliranje uspešnosti športnikov v izbranih športnih panogah in transformacijskih postopkov s pomočjo ekspertnega sistema 'sport manager'  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Milan Čoh  9.246 
66. L2-6419  Obarvljivost in struktura novih poliestrnih prej  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Maja Klančnik  1.767 
67. L2-6313  Optimiranje izdelovalnih tehnologij jeklenih polizdelkov za avtomobilsko industrijo  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Borut Kosec  4.866 
68. L2-6327  Optimiranje postopka izdelave gumastih izdelkov z nosilnim jedrom iz tekstilij  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Vili Bukošek  2.776 
69. L4-6420  Produkcija farmacevtsko aktivnih spojin glive Grifola frondosa s postopkom gojenja na trdnem in tekočem gojišču  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Marin Berovič  4.232 
70. L1-6530  Raziskave in ohranjanje naravnih vrednot s področja mineralogije v Sloveniji  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Aleksander Rečnik  3.697 
71. L5-6058  Razvoj IKT pripomočkov za podporo razumevanju naravoslovnih in kemijskih pojmov ter poglabljanju procesnih znanj  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Margareta Vrtačnik  4.156 
72. L2-6255  Razvoj visoko kakovostnih higienskih in medicinskih tekstilij  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Diana Gregor Svetec  5.976 
73. J1-6665  Regionalna geologija Slovenije  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Bogdan Jurkovšek  3.321 
74. L2-6342  Superplastičnost zlitin Al-Mg in Al-Zn-Mg-Cu z dodatkom skandija  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Anton Smolej  3.274 
75. L2-6330  Študij odnosa med deformacijo in relaksacijo tkanin z dodatnim elastanom pri polaganju  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Jelka Geršak  2.617 
76. L2-6514  Tektonsko-sedimentna analiza in evolucija velenjskega bazena  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Dragomir Skaberne  3.936 
77. L2-6323  Uporaba barvne metrike v tkanju  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Krste Dimitrovski  1.327 
78. L2-6540  Uporaba novih tehnologij za preprečevanje nastanka oblog v industrijskih sistemih  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Spomenka Kobe  2.524 
79. L2-6276  Uporaba papirniškega mulja kot tesnilnega sloja na odlagališčih odpadkov  1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Jože Kortnik  3.567 
80. M2-0001  Razvoj, izdelava, preizkušanje in uporaba tetraaksialnih tkanin iz visokozmogljivih vlaken  1.7.2004 - 31.12.2006  dr. Danilo Jakšić  4.635 
81. L2-6410  Raziskave in razvoj materialov historičnih objektov  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Andrijana Sever Škapin  3.575 
82. L2-6385  Raziskave vplivov na povečanje izklopne zmogljivosti plinskega odvodnika  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Martin Bizjak  3.039 
83. Z2-6317  Razvoj tehnologije izdelave kovinskih materialov, utrjenih s plinskimi porami nanometrske velikosti  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Ladislav Kosec  1.857 
84. Z2-6687  Študij evtektoidne premene v litem stanju pri sivi litini s kroglastim grafitom  1.7.2004 - 30.6.2006  dr. Franc Zupanič  2.136 
85. Z1-6493  Nanostrukturne raziskave posebnih mej v mineralih  1.2.2004 - 30.1.2006  dr. Tadej Dolenec  868 
86. L2-5078  Razvoj tehnologije izdelave srebrnih trakov različnih dimenzij  1.1.2003 - 31.12.2005  dr. Alojz Križman  5.117 
87. L2-5097  Toplotno stabiliziranje poliestra z vidika optimiranja VT barvanja  1.1.2003 - 30.6.2005  dr. Marija Gorenšek  1.451 
88. L2-4377  Izboljšanje svetlobnih obstojnosti in nekaterih zaščitnih lastnosti tekstilij  1.7.2002 - 30.6.2005  dr. Sabina Bračko  2.111 
89. L2-4190  Rušni procesi pri pridobivanju premoga pod tanikimi izolacijskimi sloji  1.7.2002 - 30.6.2005  dr. Jakob Likar  4.871 
90. L2-5262  Študij poglabljanja uvara pri TIG varjenju nerjavnih jekel  1.1.2003 - 31.12.2004  dr. Gabriel Janez Rihar  1.592 
91. V5-0646  Ikt za učenje in poučevanje kemije  1.10.2002 - 30.9.2004  dr. Margareta Vrtačnik  4.782 
92. T6-3382  Arheometalurške raziskave prazgodovinskih kovin: rudišča in tehnologije  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Neva Trampuž Orel  806 
93. L2-3413  Geotermalna energija  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Mihael Brenčič  4.547 
94. J1-3244  Globalne spremembe na Zemlji in z njimi povezane geokemične anomalije in biotske krize  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Barbara Vokal  1.379 
95. L1-3221  Najdišče zgornjekrednih dinozavrov pri Kozini: paleoekologija, tafonomija in stratigrafija  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Vasja Mikuž  586 
96. L2-3227  Racionalizacija beljenja bombaža za sanitetne izdelke  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Petra Eva Forte Tavčer  2.064 
97. L2-3094  Raziskave strukturne krhkosti v dvofaznih neerjavnih zlitinah  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Borivoj Šuštaršič  3.582 
98. L2-3496  Sinteza kompozitnih in sestavljenih materialov z energijami velikih gostot  1.7.2001 - 30.6.2004  dr. Borut Kosec  2.261 
99. V5-0546  Večanje zanimanja za naravoslovje z dinamično vizualizacijo naravoslovnih zakonitosti in sodelovalnim učenjem  1.11.2001 - 31.8.2003  dr. Margareta Vrtačnik  2.082 
100. L2-3167  Aktivno hlajenje velikih ulitkov iz jeklene litine  1.7.2001 - 30.6.2003  dr. Milan Trbižan  2.013 
101. L2-3169  Optimiranje razžvepljevanja v pretočnem loncu  1.7.2001 - 30.6.2003  dr. Jožef Medved  2.318 
102. Z2-3161  Fazna ravnotežja v sistemo CaO-FeOn-SiO2-CrOn  1.7.2001 - 31.12.2002  dr. Matjaž Juhart  1.517 
103. L2-2068  Možnosti racionalizacije pri plemenitenju poliestrnih vlaken  1.1.2000 - 30.6.2002  dr. Marija Gorenšek  1.775 
104. L2-2341  Raziskave lastnosti in obdelovalnosti ulitkov iz visokolegirane kromove litine za dele turbinskega polnilnika  1.1.2000 - 31.12.2001  dr. Ladislav Kosec  5.087 
105. L2-2360  Razvoj možnosti uporabe digitalnega tiska v tekstilnem in oblačilnem oblikovanju  1.1.2000 - 31.12.2001  dr. Bojan Petek  857 
106. V4-0284  Izgradnja poenotenega sistema za spremljanje in analizo škodljivih organizmov v kmetijstvu  1.11.1999 - 31.10.2001  dr. Gregor Urek  4.097 
107. V1-0427  Možnosti odlaganja odpodkov pri sanaciji površinskih kopov  1.10.2000 - 30.6.2001  dr. Uroš Bajželj  225 
108. L2-1459  Makroskopsko modeliranje večfaznih kovinskih materialov  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Borut Kosec  4.821 
109. J2-1433  Mehanizmi nastajanja, prenosa in kopičenja plinov v premogovnih slojih  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Jožef Pezdič  6.588 
110. L2-1533  Modernizacija elektro-strojne opreme v termoelektrarnah in v jedrski elektrarni  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Matija Tuma  3.923 
111. L2-1253  Sistem za konstruiranje kotalnih vrtljivih zvez  1.1.1999 - 30.6.2001  dr. Ivan Prebil  1.971 
112. T1-0086  Fosilna flora in favna slovenije  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Rajko Pavlovec  1.308 
113. J1-0086  Fosilna flora in favna Slovenije  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Rajko Pavlovec  1.308 
114. T1-0592  Geneza in mineralizacija septarij pri Gornjem Štrihovcu  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Aleksander Rečnik  3.041 
115. J1-0695  Geokemija supergenih procesov v Sloveniji  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Simon Pirc  5.922 
116. T1-0695  Geokemija supergenih procesov v Sloveniji  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Simon Pirc  4.776 
117. T1-0266  Geološka naravna dediščina Republike Slovenije  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Ladislav Placer  2.442 
118. L2-0936  Mehanizmi procesov dezoksidacije pri varjenju s strženskimi žicami  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Rajko Kejžar  2.519 
119. L1-0599  Nekovinske mineralne surovine  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Dragomir Skaberne  3.030 
120. T1-0599  Nekovinske mineralne surovine  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Dragomir Skaberne  3.030 
121. J2-0935  Numerični algoritmi za optimiranje preoblikovalnih procesov  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Jože Korelc  676 
122. J1-0270  Petrologija in sedimentologija  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Bojan Ogorelec  4.497 
123. T1-0270  Petrologija in sedimentologija  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Bojan Ogorelec  3.875 
124. L2-0811  Študij interakcij vpliva toplote vlage in napetosti na tekstilni material - oblačilo  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Jelka Geršak  2.292 
125. J2-0668  Vpliv predhodne plastične deformacije v vročem na lezenje jekel 14 MoV 6 3 in x 20 CrMoV 12 1 pri večosnem napetostnem stanju  1.7.1998 - 30.6.2001  dr. Boris Ule  1.374 
126. L4-9092  Farmacevtske učinkovine in kultivacija biomase gobe Ganoderma  1.1.1997 - 30.6.2001  dr. Marin Berovič  1.954 
127. J1-7331  Stabilni izotopi in drugi geokemični ter biokemični parametri kot indikator okolja, temperature in klimatskih sprememb v Jadranskem mor  1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Tadej Dolenec  1.365 
128. T1-7750  Geološki terminološki slovar  1.1.1996 - 31.12.2000  dr. Jernej Pavšič  913 
129. L4-1562  Mikrokapsuliranje in kontrolirano sproščanje naravnih fitofarmacevtskih učinkovin  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Bojana Boh Podgornik  929 
130. J4-1512  Naravni farmcevtsko zanimivi inhibitorji mutageneze in kancerogeneze  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Metka Filipič  2.577 
131. L2-1449  Povečanje vzdržljivosti orodja za izstiskanje aluminijevih materialov  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Radomir Turk  847 
132. L2-1622  Proizvodnja ulitkov iz obrabno odporne visokolegirane kromove litine  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Boris Ule  3.665 
133. L2-1488  Razdelitev elementov med žlindro in njihov vpliv na lastnosti žlindre  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Jakob Lamut  2.820 
134. L2-1404  Vpliv mikrostrukture na preoblikovalnost aluminijskih zlitin med indirektnim iztiskovanjem  1.1.1999 - 30.6.2000  dr. Anton Smolej  989 
135. L2-0681  Kontinuirno ulivanje ploščatih profilov bližje končnim meram  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Jakob Lamut  3.608 
136. J2-0226  Modeliranje obrabe orodij pri vročem preoblikovanju kovin  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Radomir Turk  1.059 
137. L2-0657  Načrtovanje in razvoj eksotermno-izolacijskih materialov  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Vasilij Gontarev  2.429 
138. L5-0574  Opredeljevanje meril vrednotenja multimedijskih (MM) aplikacij  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Margareta Vrtačnik  1.800 
139. L2-0090  Računalniški nadzor ogrevanja gredic v koračni peči  1.7.1998 - 30.6.2000  dr. Tomaž Kolenko  1.606 
140. L2-8640  Mikromorfologija selektivne površinske segregacije antimona  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Monika Jenko  2.313 
141. J2-8633  Pridobivanje in karakterizacija kompozitov na bazi Al zlitin, diskontinuirano ojačenih s keramičnimi delci - razvoj kemijsko aktiviranih livarskih postopkov in metod  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Matjaž Torkar  1.280 
142. L2-9051  Racionalizacija tekstilnih plemenitilnih postopkov  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Marija Gorenšek  1.479 
143. J2-9048  Računalniške metode za študij relacij med parametri sistemov  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Margareta Vrtačnik  2.172 
144. L4-8795  Razvoj modela interaktivnega multimedijskega informacijskega sistema za fitomedicino  1.1.1997 - 31.12.1999  dr. Lea Milevoj  2.791 
145. J2-8599  Sorpcijske lastnosti vlaken in kemija alternativnega ekogenega plemenitenja  1.1.1997 - 31.12.1999    3.403 
146. R1-2894  Proces za cementiranje brez cianidov  1.2.1998 - 31.10.1999    2.188 
147. L2-9073  Ekološke zlitine za obdelavo na avtomatih  1.1.1997 - 31.12.1998  dr. Anton Smolej  2.449 
148. L2-8938  Vpliv procesov med vlivanjem in strjevanjem jekla na kakovost produkta  1.1.1997 - 31.12.1998  dr. Jakob Lamut  2.961 
149. L2-7592  Podzemno odlagališče s posebnim ozirom na tehniko odlaganja in okolje varstveno oceno  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Uroš Bajželj  939 
150. J2-7523  Reološke meritve gostih ne-Newtonovih fluidov  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Janez Stražišar  109 
151. J2-7521  Sorpcijski pojavi v lignitu pri različnih stanjih v povezavi z migracijskimi procesi plinov  1.1.1996 - 31.12.1998  dr. Jakob Likar  5.816 
152. T6-6498  Ohranjanje identitete in vrednosti slovenske čipke z usmerjanjem razvoja izvirne čipke v današnjem času  1.1.1994 - 31.8.1998  dr. Danilo Jakšić  1.633 
153. L2-7600  Nekovinske mineralne surovine  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Slavko Vekoslav Šolar  2.591 
154. L2-7621  Nodulirani navari  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Rajko Kejžar  1.398 
155. L2-7623  Optimiranje reoloških lastnosti sukanca z vidika konstrukcijskih parametrov  1.1.1996 - 30.6.1998  dr. Jelka Geršak  2.320 
156. J1-7047  Fosilna favna in flora ter njihov stratigrafski položaj v Sloveniji  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Rajko Pavlovec  1.525 
157. J1-7263  Geokemija supergene cone v Sloveniji  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Jožef Pezdič  3.508 
158. J1-7017  Petrologija in mineralogija  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Bojan Ogorelec  3.803 
159. J2-7147  Razvoj računalniško podprtega sistema za analizo trenja in obrabe preoblikovalnih orodij  1.1.1995 - 30.6.1998  dr. Tomaž Rodič  240 
160. T2-6485  Kamen v Sloveniji  1.1.1994 - 30.6.1998  dr. Breda Mirtič  1.956 
Raziskovalni in infrastrukturni programi ARRS (36) Legenda
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba Štev. publikacij
1. I0-0022  Mreža raziskovalnih infrastrukturnih centrov Univerze v Ljubljani (MRIC UL)  1.1.2022 - 31.12.2027    11.761 
2. P2-0268  Geotehnologija  1.1.2020 - 31.12.2025  dr. Milan Terčelj  5.471 
3. P2-0344  Napredna metalurgija  1.1.2020 - 31.12.2025  dr. Goran Kugler  2.252 
4. P2-0213  Tekstilije in ekologija  1.1.2020 - 31.12.2025  dr. Barbara Simončič  4.639 
5. P1-0011  Regionalna geologija  1.1.2019 - 31.12.2024  dr. Tea Kolar-Jurkovšek  3.145 
6. P1-0195  Geookolje in geomateriali  1.1.2018 - 31.12.2023  dr. Matej Dolenec  4.640 
7. I0-0022  Mreža raziskovalnih infrastrukturnih centrov Univerze v Ljubljani (MRIC UL)  1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Anton Ramšak  12.608 
8. P2-0344  Materiali s funkcionalno porazdeljenimi lastnostmi  1.1.2017 - 31.12.2019  dr. Goran Kugler  2.252 
9. P2-0268  Geotehnologija  1.1.2016 - 31.12.2019  dr. Milan Terčelj  5.566 
10. P2-0213  Tekstilije in ekologija  1.1.2015 - 31.12.2019  dr. Barbara Simončič  4.811 
11. P2-0205  Sinteza in karakterizacija materialov  1.1.2014 - 31.12.2019  dr. Borut Kosec  2.756 
12. P1-0011  Regionalna geologija  1.1.2014 - 31.12.2018  dr. Tea Kolar-Jurkovšek  3.817 
13. P1-0195  Geokemijski in strukturni procesi  1.1.2013 - 31.12.2017  dr. Marko Vrabec  3.960 
14. P2-0344  Materiali s funkcionalno porazdeljenimi lastnostmi  1.1.2013 - 31.12.2016  dr. Goran Kugler  2.305 
15. P5-0367  Raziskovanje učenja in poučevanja v sodobni družbi  1.1.2013 - 31.12.2016  dr. Saša Aleksej Glažar  10.517 
16. P2-0268  Geotehnologija  1.1.2013 - 31.12.2015  dr. Milan Terčelj  5.027 
17. I0-0026  Raziskovalni infrastrukturni center UL NTF  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Martin Čopič  787 
18. P2-0213  Tekstilije in ekologija  1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Barbara Simončič  3.504 
19. P1-0011  Regionalna geologija  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Bogdan Jurkovšek  3.522 
20. P2-0205  Sinteza in karakterizacija materialov  1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Borut Kosec  3.184 
21. P1-0195  Geokemijski in strukturni procesi  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Tadej Dolenec  3.706 
22. P2-0268  Geotehnologija  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Jakob Likar  4.267 
23. P2-0344  Materiali s funkcionalno porazdeljenimi lastnostmi  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Goran Kugler  2.895 
24. P5-0367  Raziskovanje učenja in poučevanja v sodobni družbi  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Saša Aleksej Glažar  12.137 
25. P1-0195  Geokemijski in strukturni procesi  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Tadej Dolenec  3.652 
26. P2-0268  Geotehnologija  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Franc Runovc  3.477 
27. P1-0008  Paleontologija in sedimentarna geologija  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Špela Goričan  1.633 
28. P1-0011  Regionalna geologija  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Bogdan Jurkovšek  2.935 
29. P2-0205  Sinteza in karakterizacija materialov  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Ladislav Kosec  3.320 
30. P2-0213  Tekstilije in ekologija  1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Marija Gorenšek  2.580 
31. P0-0501-1555  Disperzni in transportni sistemi v geotehnologiji  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Janez Stražišar  2.181 
32. P0-0505-1555  Geologija in geotehnologija  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Marko Vrabec  4.915 
33. P0-0508-1555  Informacijske metode v prenosu kemijskega znanja  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Margareta Vrtačnik  2.255 
34. P0-0504-1555  Materiali in metalurgija  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Ladislav Kosec  5.561 
35. P0-0506-1555  Petrogeneza in metalogeneza  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Tadej Dolenec  1.740 
36. P0-0507-1555  Tekstilije in ekologija  1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Marija Gorenšek  6.510 
Mednarodni projekti (54) vir: SICRIS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Odgovorna oseba
1. COST-CA18125 AERoGELS  Advanced Engineering and Research of aeroGels for Environment and Life Sciences  1.1.2018 - 31.12.2022  dr. Urška Vrabič Brodnjak 
2. COST-CA17128  Establishment of a Pan-European Network on the Sustainable Valorisation of Lignin  1.1.2018 - 31.12.2022  dr. Urška Vrabič Brodnjak 
3. COST-CA16227  Disease control via mosquito nano-tech-repellents  1.1.2017 - 31.12.2021  dr. Petra Eva Forte Tavčer 
4. Federal Ministry of Education and Research (BMBF)-RESTED  Responsible Research and Innovation in Textile and Education Introducing novel pedagogic paradigms and sensitization for sustainable circular economy  1.1.2018 - 31.12.2020   
5. ESRR-MARTINA  2016-MARTINA -Program RRI  1.1.2016 - 31.12.2020   
6. ESRR-NMP  Izkoriščanje potenciala biomase za razvoj naprednih materialov in bio-osnovanih produktov  1.1.2016 - 31.12.2020  Janja Juhant Grkman 
7. ESSR-APPLAUSE  Alien PLAnt SpEcies - od škodljivih do uporabnih tujerodnih rastlin z aktivnim vključevanjem prebivalcev  1.11.2017 - 31.10.2020   
8. COST-CA15216  European Network of Bioadhesion Expertise: Fundamental Knowledge to Inspire Advanced Bonding Technologies  21.10.2016 - 20.10.2020  dr. Anna Malgorzata Sandak 
9. COST-CA15118  Mathematical and Computer Science Methods for Food Science and Industry (FoodMC)   11.4.2016 - 10.4.2020  dr. Urška Vrabič Brodnjak 
10. COST-CA15125  Designs for Noise Reducing Materials and Structures (DENORMS)  9.3.2016 - 8.3.2020   
11. INTERREG-CAMARO-D  Advanced Management routines for land use impacts on the water regime in the Danube river basin  1.1.2017 - 31.12.2019  dr. Daniel Kozelj 
12. CEDR Transnational Research Programme-PROPER  Preparing to research in the fields of road traffic safety, biodiversity and surface water guality and groundwater guality alongside roads  1.1.2017 - 31.12.2019  dr. Mihael Brenčič 
13. INTERREG-PROLINE-CE  Efficient practices in land use management integrating water resources protection and non-structural flood mitigation experiences  1.1.2016 - 31.12.2019  dr. Barbara Čenčur Curk 
14. ERASMUS+-2016-1-SI01-KA201-021608  Enhancement of school Teaching Methods by linking between schools, experts and geoparks in the combination with outdoor activities and ICT technologies  1.9.2016 - 31.8.2019  dr. Andrej Šmuc 
15. COST-FP1405  Active and intelligent fibre-based packaging - innovation and market introduction (ActInPak)  20.3.2015 - 19.3.2019  dr. Diana Gregor Svetec 
16. UNESCO - Earth Sciences-637  IGCP 637: Heritage Stone Designation  1.1.2018 - 31.12.2018  dr. Simona Jarc 
17. UNESCO - Earth Sciences-649  IGCP 649: Diamond and Recycled Mantle  1.1.2018 - 31.12.2018  dr. Mirijam Vrabec 
18. UNESCO - Earth Sciences-652  IGCP 652 - Reading goelogic time in Paleozoic sedimentary rocks: the need for an integrated stratigraphy  1.1.2018 - 31.12.2018  dr. Matej Dolenec 
19. CULTURE-DYELab  Natural experimentation of European multicultural tradition and innovation on fabrics  1.1.2015 - 31.12.2018  dr. Barbara Simončič 
20. COST-ES1404  A European network for a harmonised monitoring of snow for the benefit of climate change scenarios, hydrology and numerical weather prediction  10.11.2014 - 9.11.2018  dr. Mihael Brenčič 
21. COST-TU1208  Civil Engineering Applications of Ground Penetrating Radar  4.4.2013 - 3.10.2017  dr. Andrej Gosar 
22. TEMPUS-EACEA-544482  Blending academic and entrepreneurial knowledge in technology enhanced learning  1.1.2013 - 31.12.2016  dr. Milivoj Vulić 
23. ETC-DRINKADRIA  Networking for Drinking Water Supply in Adriatic Region  1.1.2013 - 31.12.2016   
24. ERASMUS+-554167-EPP-1-2014-1-IT-EPPKA2-KA  Textile and Clothing Knowledge Alliance. Future textile and clothing managers for export, marketing, innovation, sustainability and entrepreneurship oriented companies  1.12.2014 - 30.11.2016  dr. Barbara Simončič 
25. COST-TU1202  Impact of climate change on engineered slopes for infrastructure  4.10.2012 - 3.10.2016  dr. Mihael Brenčič 
26. COST-MP1105  Sustainable flame retardancy for textiles and related materials based on nanoparticles substituting conventional chemicals (FLARETEX)  23.5.2012 - 22.5.2016  dr. Barbara Simončič 
27. COST-FP1104  New possibilities for print media and packaging - combining print with digital  22.5.2012 - 21.5.2016  dr. Aleš Hladnik 
28. COST-MP1101  Biomedical Applications of Atmospheric Pressure Plasma Technology  11.10.2011 - 10.10.2015   
29. ETC-EcoPaperLoop  ECODESIGN FOR THE ENHANCEMENT OF CENRAL EUROPE PAPER BASED PRODUCTS RECYCLING LOOP  1.1.2012 - 31.12.2014  dr. Diana Gregor Svetec 
30. ETC-CC-WARE  Mitigating Vulnerability of Water Resources under Climate Change  1.1.2012 - 31.12.2014  dr. Barbara Čenčur Curk 
31. EUREKA-MINI-MASS  MINI-MASS - Minimized weight, Magnesium-intensive Aircraft Seat structures  1.1.2011 - 31.12.2014  dr. Primož Mrvar 
32. COST-FP1003  Impact of renewable materials in packaging for sustainability - development of renewable fibre and bio-based materials for new packaging applications  9.12.2010 - 8.12.2014  dr. Diana Gregor Svetec 
33. COST-TD0903  Understanding and manipulating enzymatic and proteomic processes in biomineralization - towards new biomimetic strategies, the creation of tailored nano-scale architectures and environmental monitoring  17.11.2009 - 16.5.2014  dr. Tadej Dolenec 
34. EUREKA-project/id/6735  Energy savings by application of Electromagnetic Field in teh production of Al-alloy by DC casting method  1.1.2012 - 31.12.2013  dr. Primož Mrvar 
35. ERA NET-NSFM  NSFM - Inteligentni filtracijski sistemi  1.1.2011 - 31.12.2013  dr. Boštjan Markoli 
36. TEMPUS-EACEA-158623  Development of Partnership with SMEs in BA by Virtual Engineering Network SMHES  1.1.2010 - 31.12.2013  dr. Tomaž Rodič 
37. FP7-NMP-93033  Nano-resolved multi-scale investigations of human tactile sensations and tissue engineered nanobiosensors  1.1.2010 - 31.12.2013  dr. Tomaž Rodič 
38. ESRR-CO VESOLJE-SI  CO VESOLJE-SI - Center odličnosti Vesolje, znanost in tehnologije (SPACE.SI)  1.1.2009 - 31.12.2013   
39. COST-TU0802  Next generation cost effective phase change materials for increased energy efficiency in renewable energy systems in buildings (NeCoE-PCM)  22.4.2009 - 21.4.2013   
40. ETC-CC-WaterS  Climate Change and Impacts on Water Supply  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Barbara Čenčur Curk 
41. LLP-EACEA-502439  EDUFashion Network  1.1.2009 - 31.12.2012   
42. TEMPUS-EACEA-COMP-TEM-144684  WBC Virtual Manufacturing Network – Fostering an Integration of the Knowledge Triangle  1.1.2009 - 31.12.2012  dr. Tomaž Rodič 
43. LLP-sloop2desc-5936  sloop2desc - Sharing learning Objects in Open Perspective to develop European Skills and Competences  1.1.2009 - 31.12.2011  dr. Margareta Vrtačnik 
44. COST-2103  Advanced Voice Function Assessment  19.12.2006 - 18.6.2011  dr. Aleš Krainer 
45. COST-MP0602  Advanced Solder Materials for High Temperature Application (HISOLD)  16.5.2007 - 15.5.2011  dr. Jožef Medved 
46. EUREKA-project/id/4213  Development of nano-foils for dentistry and jewellery  1.1.2008 - 31.12.2010  dr. Borut Kosec 
47. EUREKA-project/id/4043  Nano silver for multipurpose textiles  1.1.2007 - 31.12.2010  dr. Marija Gorenšek 
48. LLP-ADAM-5936  Sloop2desc: Sharing Learning Objects in an Open Perspective to Develop European Skills and Competences  1.1.2007 - 31.12.2010   
49. COST-865  Bioencapsulation multiscale interaction analysis  18.1.2006 - 17.1.2010   
50. TEMPUS-PR12353  Training of Institutions in Modern Environmental Approaches  1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Borut Kosec 
51. EUREKA-project/id/3863  The new approach of the strengthening technology for metallic strips used for electro industry  1.1.2006 - 31.12.2009  dr. Borut Kosec 
52. COST-E48  The Limits of Paper Recycling  30.3.2005 - 29.3.2009   
53. FP6-IST-VIF CA-80741  Virtual Intelligent Forging - CA  1.7.2004 - 31.12.2008  dr. Tomaž Rodič 
54. FP6-FOOD-MOSAICS-74139  Development of a system for appropriate management of access and transfer of microbial resources - micro-organisms sustainable use and access regulation integrated conveyance system  1.2.2004 - 31.7.2005  dr. Bojana Boh Podgornik 
Raziskovalna oprema (28)
št. Naziv opreme Leto nabave Nabavna vrednost (€) Skrbnik opreme Klasifikacija Vir sofinanciranja
1. ANALYSETTE 22 NanoTec (FRITSCH) oprema za lasersko metodo merjenja velikosti delcev  2020  68497  dr. Andrej Šmuc     Paket 18 
2. Aparat za merjenje defektov v kov. materialih z metodo vrtinčnih tokov  2010  23867  dr. Milan Bizjak   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Projekti programi ARRS in drugi javni viri 
3. Dinamično mehanski analizator  2007  117171  dr. Mirjam Leskovšek   Sistemi za analize  Projekti, programi ARRS in lastna sredstva 
4. FT - IR spektrometer (Polarizer KIT)  2007  21893  dr. Andrej Demšar   Sistemi za analize  Programi, projekti ARRS 
5. Georadar Proex system KIT optical  2010  36039  dr. Goran Vižintin   In situ zemljske opazovalnice  Projekti, programi ARRS in lastna sredstva 
6. Instrument za analizo toplotnih konstant Hot Disk TPS 2200  2016  67561  dr. Borut Kosec   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 16 
7. JSM 6060 LV - nizko vakuumski scanning elektronski mikroskop  2005  133449  dr. Mirjam Leskovšek   Sistemi za analize  Paket 11 
8. JSM 6060 LV - nizko vakuumski scanning elektronski mikroskop  2005  133449  dr. Mirjam Leskovšek   Sistemi za analize  Paket 11 
9. Kalorimeter C 200  2010  20121  dr. Borut Kosec   Sistemi energetskega inženiringa (nejedrskega)  Projekti programi ARRS in drugi javni viri 
10. Laboratorijski aparat za sušenje, kondenziranje in fiksiranje  2017  95461  dr. Barbara Simončič   Sistemi s področja strojništva  Paket 16 
11. Mikroskop NIKON Eclipse  2008  72637  Miran Udovč   Sistemi za analize  Projekti, programi ARRS in lastna sredstva 
12. Mikroskop Zeiss Axio Imager.A1m  2008  36826  dr. Boštjan Markoli   Sistemi za analize  Drugi javni viri 
13. Naprava za sledenje očesnih premikov  2010  38035  dr. Klementina Možina   Raziskovalni sistemi  Lastni viri 
14. PISTON CORER naprava za odvzem jedrnikov iz večjih globin  2020  18704  dr. Matej Dolenec     Projekti, programi ARRS in lastna sredstva 
15. Prenosni rentgenski fluorescenčni (XRF) analizator Thermo NITON XL3t 900S-He  2010  47783  dr. Matej Dolenec   Sistemi za analize  Projekti, programi ARRS in lastna sredstva 
16. Računalniški program Thermo - Calc  2012  63333  dr. Jožef Medved   Baze podatkov  Programi, projekti ARRS 
17. Rezalni grafični stroj Wohlenberg  2010  77458  dr. Klemen Možina   Sistemi s področja strojništva  Lastni viri 
18. Simulator termomehanskih metaluških stanj GLEEBLE 1500D  2004  95950  dr. Peter Fajfar   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 11 
19. Simultana termična analiza, STA449 C Jupiter  2003  130047  dr. Jožef Medved   Sistemi za analize  Paket 11 
20. Simultana termična analiza, STA449 C Jupiter  2003  150830  dr. Jožef Medved   Sistemi za analize  Paket 11 
21. Sistem za analizo slike  2005  63642  dr. Primož Mrvar   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 12 
22. Univerzalni elektronski dinamometer INSTRON serije 5567  2004  156503  dr. Diana Gregor Svetec   Sistemi za analize  Paket 11 
23. Vakumska indukcijska talilna in livna peč  2008  149414  dr. Primož Mrvar   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 13 
24. Visoko temperaturni in visokotlačni reaktor LIMBO  2020  20693  dr. Barbara Simončič     Projekti, programi ARRS in lastna sredstva 
25. Vrstični elektronski mikroskop  2008  50009  dr. Boštjan Markoli   Sistemi za analize  Projekti programi ARRS in drugi javni viri 
26. Vrstični elektronski mikroskop na poljsko emisijo Thermo Scientific ESEM FEG Quattro S  2018  354933  dr. Aleš Nagode     Paket 17 
27. Vrstični elektronski mikroskop z mikroanaliznim sistemom  2002  155206  dr. Aleš Nagode   Sistemi za sintezo ali testiranje materialov  Paket 10 
28. Xenotest - instrument za ugotavljanje vpliva svetlobe in vremenskih pogojev na material  2003  58828  dr. Sabina Bračko   Sistemi za analize  Paket 11 
Mentorji mladim raziskovalcem (35)
št. Evidenčna št. Ime in priimek Razisk. področje Status
1. 00050  dr. Ladislav Kosec  Materiali  Raziskovalec 
2. 00143  dr. Franc Runovc  Elektronske komponente in tehnologije  Raziskovalec 
3. 00732  dr. Vasilij Gontarev  Materiali  Raziskovalec 
4. 00733  dr. Tomaž Kolenko  Materiali  Raziskovalec 
5. 00734  dr. Simon Pirc  Geologija  Raziskovalec 
6. 00735  dr. Anton Smolej  Materiali  Raziskovalec 
7. 01310  dr. Marija Gorenšek  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
8. 02206  dr. Jernej Pavšič  Geologija  Raziskovalec 
9. 02665  dr. Jakob Lamut  Materiali  Raziskovalec 
10. 02899  dr. Momir Nikolić  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
11. 04566  dr. Bojana Boh Podgornik  Kemija  Raziskovalec 
12. 05204  dr. Peter Fajfar  Materiali  Raziskovalec 
13. 05206  dr. Milan Terčelj  Materiali  Raziskovalec 
14. 06045  dr. Krste Dimitrovski  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
15. 06264  dr. Tadej Dolenec  Geologija  Raziskovalec 
16. 07177  dr. Breda Mirtič  Geologija  Raziskovalec 
17. 08003  dr. Bojan Petek  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec 
18. 08230  dr. Jožef Pezdič  Geologija  Raziskovalec 
19. 08302  dr. Tomaž Rodič  Materiali  Raziskovalec 
20. 08393  dr. Barbara Simončič  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
21. 08610  dr. Diana Gregor Svetec  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec 
22. 09644  dr. Jakob Likar  Rudarstvo in geotehnologija  Raziskovalec 
23. 11443  dr. Andrej Gosar  Geologija  Raziskovalec 
24. 11624  dr. Borut Kosec  Materiali  Raziskovalec 
25. 11625  dr. Jožef Medved  Materiali  Raziskovalec 
26. 11766  dr. Petra Eva Forte Tavčer  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
27. 15900  dr. Marko Vrabec  Geologija  Raziskovalec 
28. 16115  dr. Boštjan Markoli  Materiali  Raziskovalec 
29. 18565  dr. Primož Mrvar  Materiali  Raziskovalec 
30. 19623  dr. Goran Kugler  Materiali  Raziskovalec 
31. 20447  dr. Klementina Možina  Komunikacijska tehnologija  Raziskovalec 
32. 21372  dr. Matej Dolenec  Geologija  Raziskovalec 
33. 24253  dr. Timotej Verbovšek  Geologija  Raziskovalec 
34. 24381  dr. Aleš Nagode  Materiali  Raziskovalec 
35. 27963  dr. Marija Gorjanc  Tekstilstvo in usnjarstvo  Raziskovalec 
Opis
Oddelek za kemijsko izobraževanje in informatiko je vključen v Naravoslovnotehniško fakulteto. Znotraj Oddelka delujeta tudi Specializirani informacijski center za kemijo in Mednarodni center UNESCO za kemijske študije. Dejavnosti Oddelka združujejo: (1) dodiplomske in podiplomske izobraževalne programe ter programe stalnega strokovnega spopolnjevanja; (2) temeljno znanstveno-raziskovalno delo, vezano na pedagoški proces; (3) projekte temeljnega in aplikativnega raziskovanja ter projekte za spodbujanje tehnološkega razvoja, ki jih sofinancira Ministrstvo za znanost in tehnologijo; (4) mednarodne projekte, vezane na informacijske metode in tehnike; (5) razvojno in svetovalno delo za uporabnike iz industrije, administrativnih in upravnih služb. ŠTUDIJSKI PROGRAMI Poleg sodelovanja v dodiplomskih programih, je Oddelek nosilec dveh podiplomskih programov: kemijskega izobraževanja in naravoslovno-tehnične informatike; visokošolski učitelji in sodelavci Oddelka pa sodelujejo tudi v podiplomskih kurzih naravoslovno-tehnične in biotehnične informatike drugih fakultet. RAZISKOVALNO DELO Raziskovalni program obsega temeljni, aplikativni in razvojni sklop, ki se med seboj prepletajo, kar omogoča sinergistične učinke. Temeljni sklop inženiring kemijskega znanja, vključuje povezovanje statističnih metod in metod umetne inteligence ter računalniškega modeliranja v razvoju pristopov k optimizaciji procesov - s preverjanjem na primerih z eko-tehnološko problematiko (npr. predikcija interakcij onesnaževal z okoljem in njeno eksperimentalno preverjanje). Aplikativni sklop informatizacija izobraževanja v izobraževalnih programih kemije in na kemiji slonečih disciplinah vključuje: - razvoj metod in tehnik kemijskega izobraževanja na vseh ravneh izobraževanja, s posebnim poudarkom na informatizaciji pouka in učenja za razvoj intelektualnih in komunikacijskih sposobnosti; - razvoj dodiplomskih in podiplomskih programov za kemijsko izobraževanje in naravoslovno-tehnično informatiko ter - razvoj izobraževalne razsežnosti raziskovalnega in razvojnega dela v neposrednem sodelovanju med univerzo in industrijo. Povezovanje informacijskih metod in laboratorijskega dela vključuje: - razvoj informacijskih sistemov in informacijske metodologije za naravoslovno-tehniške in biotehniške aplikacije, - raziskave naravnih proizvodov ter študij njihovih lastnosti in učinkov, - študij tehnologij mikrokapsuliranja za razvoj aplikacij v kemični, papirni in živilski industriji. Razvojni sklop informacijske metode in tehnike za prenos kemijskega znanja v uporabo, vključuje raziskave, ki so neposredno vezane na industrijo, izobraževalne in vladne ustanove ter uvajanje inteligenčnih metod za večanje učinkovitosti industrijskega raziskovanja in razvoja v neposrednem sodelovanju z razvojnimi oddelki v industriji na področjih proizvodnje specialnih papirjev, agrokemikalij, farmacevtike, specialnih katalizatorjev, dodatkov hrani in pri ravnanju z nevarnimi odpadki. SPECIALIZIRANI INFORMACIJSKI CENTER ZA KEMIJO (SIC za kemijo) - izvaja sprotne in retrospektivne poizvedbe po bazah podatkov, ki so dosegljive na mednarodnih informacijskih servisih (STN International, DIALOG, DATASTAR, DIMDI, EUROBASES), - nudi poizvedbe in informacijskem sistemu TOMES Plus (R) na CD-ROMu, - gradi specializirane baze podatkov, ki pokrivajo področja ravnanja z odpadki (Waste), specialnih kemikalij, fitofarmacevtskih, farmacevtskih, kmetijskih in živilskih proizvodov ter ustreznih tehnologij, - izvaja izobraževanje študentov in uporabnikov. V okviru Centra je uporabnikom na voljo tudi specializirana knjižnica z več kot 9.000 knjigami in prek 100 naslovi revij. Knjižnica sodeluje v bibliografskem sistemu COBISS kot polnopravna članica. MEDNARODNI CENTER UNESCO ZA KEMIJSKE ŠTUDIJE (ICCS) Dejavnost Mednarodnega centra UNESCO za kemijske študije je bila formalno potrjena na Generalni konferenci UNESCA leta 1980. Center izvaja raziskovalne, raz...
Zgodovina ogledov
Priljubljeno