L2-7664 — Zaključno poročilo
1.
Detekcija kanala brez neposredne vidljivosti z večnivojskim perceptronom v osebnih omrežjih nizkih hitrosti za izboljšanje natančnosti lokalizacije v notranjih okoljih

Prenos in uporaba novo pridobljenih znanj s področja karakterizacije radijskega okolja v notranjih okoljih za ocenjevanje kakovosti radijskega kanala in izločevanje meritev na slabem kanalu iz določanja lokacije. Znanstveni prispevek doktorskega študenta na mednarodni podiplomski šoli Jožefa Stefana, posredno povezanega z delom na projektu.

D.09 Mentorstvo doktorandom

COBISS.SI-ID: 29537575
2.
Pregled dosežkov na področju deterministične karakterizacije radijskega okolja v letu 2016

S pomočjo sistematične analize zadnjih dosežkov na področju deterministične karakterizacije radijskega okolja, s poudarkom na tehnikah sledenja žarkom, ter na področju strojnega pospeševanja algoritmov, smo prišli do novih praktičnih znanj, ki so na voljo sodelujočim podjetjem, preko pedagoške vpetosti članov projektne skupine pa tudi podiplomskim študentom. To znanje je uporabno za nadaljnji razvoj in uporabo tehnik sledenja žarkom na različnih aplikativnih področjih.

F.01 Pridobitev novih praktičnih znanj, informacij in veščin

COBISS.SI-ID: 30179879
3.
Platforma za eksperimentalno radijsko lokalizacijo : uporabniški priročnik. verzija 1.0

Razvili smo platformo za eksperimentalno radijsko lokalizacijo s primeri referenčnih metod, ki je prosto dostopna, navodila za uporabo pa so na voljo v obliki tehničnega poročila. Platforma, z njo povezana novo pridobljena znanja in realizirane metode za radijsko lokalizacijo v notranjih prostorih smo uporabili tudi pri izvajanju izobraževanja na drugi stopnji Mednarodne podiplomske šole Jožefa Stefana, kjer se študentje s to tematiko lahko spoznavajo pri predmetu Priložnostna in senzorska omrežja.

F.09 Razvoj novega tehnološkega procesa oz. tehnologije

COBISS.SI-ID: 30331175
4.
Redukcija uklonskih robov v RTX

Zaključeni projekt je generiral nova praktična znanja, ki niso ozko vezana le na tematiko algoritmov za sledenje žarkom in lokalizacijo. Primer redukcije uklonskih robov je prenosljiv na vrsto področij, kot je npr. področje CAD načrtovanja, ki nima veliko skupnega s tematiko širjenja elektromagnetnih valov. Nova znanja so neposredno dostopna preko javno dostopnih tehničnih poročil. Načrtno širjenje tovrstnega znanja poteka tudi preko pedagoške vpetosti članov projektne skupine.

F.01 Pridobitev novih praktičnih znanj, informacij in veščin

COBISS.SI-ID: 31280167
5.
Arhitektura in izbor programske ter strojne opreme za poganjanje ray-tracing algoritmov

Razvili in implementirali smo oddaljeno storitev za izvajanje sledenja radijskim žarkom. Zasnova arhitekture, programska shema, uporabniški priročnik, programski vmesnik in rezultati testiranj so dostopni v obliki tehničnih poročil. Rešitev je realizirana na večjedrnih platformah in omogoča natančnejše deterministične karakterizacije radijskega okolja v širokem spektru telekomunikacijskih problemov. Karakterizacija radijskega okolja je tako dostopna širšemu krogu potencialnih uporabnikov, od razvijalcev različnih spletnih in mobilnih aplikacij do načrtovalcev brezžičnih omrežij in omrežnih operaterjev. Ta dosežek doolnjujejo tudi dosežki dokumentirani v poročilih s COBISS ID 31510311, 32181031 in 31510055.

F.11 Razvoj nove storitve

COBISS.SI-ID: 30331431