J5-9286 — Zaključno poročilo
1.
Avtentično vodenje v učeči se organizaciji

Znanstvena monografija je prvo monografsko delo v Sloveniji s področja razvoja avtentičnega vodenja kot najsodobnejše teorije vodenja v sodobnih, učečih se organizacijah. V prvem delu monografije je predstavljen model elementov učeče se organizacije. Nato je v osrednjem delu opisano avtentično vodenje in model avtentičnega vodenja v učeči se organizaciji, vse od značilnosti avtentičnega vodenja, treniranja veščin avtentičnega vodenja, delovanja vodje in komuniciranja vodij s sodelavci. V zadnjem delu sledi prikaz študij primerov avtentičnega vodenja v učeči se organizaciji.

COBISS.SI-ID: 243451648
2.
Vpliv transakcijskega in transformacijskega vodenja na organizacijsko učenje

Prispevek empirično poveže dve pomembni področji raziskovanja v managementu: teorijo vodenja celotnega razpona in proces organizacijskega učenja. Specifično se prispevek ukvarja s tremi zadevami: (1) z vplivom transformacijskega vodenja in (2) vplivom transakcijskega vodenja na proces organizacijskega učenja ter (3) z proučevanjem vprašanja če je vpliv transformacijskega vodenja močnejši od transkacijskega vodenja. Rezultati kažejo, da ima transformacijsko vodenje močan vpliv na vse štiri faze procesa organizacijskea učenja.

COBISS.SI-ID: 18520294
3.
Dokaz za omrežni vidik organizacijskega učenja.

Članek ponuja dokaz za omrežni vidik organizacijskega učenja na osnovi primerov dveh podjetij različnih velikosti, panog in organizacijskih kultur.

COBISS.SI-ID: 17936358
4.
Analiza družbenih omrežij kot managersko orodje: tudi neformalna omrežja je mogoče upravljati.

Članek poudarja pomen poznavanja omrežij znanja in učenja med člani organizacij za uspešnost poslovanja. V ta namen najprej predstavi analizo družbenih omrežij organizacij kot sodobno orodje managementa. Prikaže tudi nekaj možnosti uporabe analize omrežij v organizacijah.

COBISS.SI-ID: 18028262
5.
Avtentično vodenje in organizacijska identiteta: taksonomija Luthansove teorije

Sodobne organizacije morajo oblikovati pozitivno organizacijsko identiteto prek vseh razpoložljivih oblik avtentičnega vodenja kot najsodobnejše perspektive razvoja sodobne teorije managementa in organizacije, izhajajoče iz Luthansove šole pozitivnega organizacijskega vedenja (2004). Pozitivna organizacijska identiteta predstavlja danes osrednjo strateško premiso in najvišje razvito obliko sodobne učeče se organizacije. Ta članek v mednarodni akademski prostor lansira taksonomijo s področja pozitivnega organizacijskega vedenja.

COBISS.SI-ID: 17858022