L2-0911 — Zaključno poročilo
1.
Predstavitev metode in modela SPH širši slovenski hidrotehnični javnosti (vabljeno predavanje na SDHR)

Strokovni in znanstveni javnosti je bila predstavljena metoda SPH in njena uporabnost v hidravličnem modeliranju. Prikazan je bil razvoj modela v zadnjih letih in potencialna uporabnost SPH modelnih orodij v različnih vrstah hidravličnih raziskav. Naslov predavanja, prikazanega na srečanju Slovenskega društva za hidravlične raziskave (SDHR) je bil "Uporaba metode SPH za simulacije napredovanja valov pri porušitvah vodnega stolpca".

F.17 Prenos obstoječih tehnologij, znanj, metod in postopkov v prakso

COBISS.SI-ID: 5351777
2.
Simulacija porušitve pregrade in toka po strmi dolini z metodo SPH

Analiza potovanja poplavnega vala po strmih dolinah.

F.17 Prenos obstoječih tehnologij, znanj, metod in postopkov v prakso

COBISS.SI-ID: 4709729
3.
Uporaba metode SPH za račun tokov s prosto gladino; Simulacije porušitve nasipa zgornje akumulacije črpalne elektrarne Kolarjev vrh po metodi SPH

Vrednotenje vpliva posameznih parametrov na rezultate modela pri porušitvah pregrad v a) naravnih rečnih strugah manjšega naklona in b) izrazito strmih strugah. Vrednotenje vpliva različnih definicij hrapavosti na potovanje poplavnega vala.

F.02 Pridobitev novih znanstvenih spoznanj

COBISS.SI-ID: 5352289
4.
Simulacija laboratorijske porušitve pregrade po metodi SPH z analizo modela trenja

Predstavljena je raziskava odvisnosti koeficienta trenja ob trdnih robovih od velikosti delcev. Rezultati študije kažejo, da sedanja formulacija trenja ob robovih zahteva nižje koeficiente trenja ob stenah pri naraščanju velikosti delcev.

F.01 Pridobitev novih praktičnih znanj, informacij in veščin

COBISS.SI-ID: 5154657
5.
Hidrodinamični in transportni model detajla vtoka hladilne vode NE Krško

Narejene so bile detajlne meritve hitrosti za preverbo 3D hidrostatičnega modela PCFLOW3D. Model lahko dobro simulira tokovne razmere v v večjem delu obravnavanega dela Save. Vendar so bili rezultati manj natančni posebej v lokalnih področjih, kjer so vertikalne komponente presegle horizontalne za ca. 25 %. Na takšnih področjih bi bilo treba uporabiti polni 3D model. Opisani model je bil izredno uporaben za določitev toplotnih razmer v reki Savi in v načrtovanih akumulacijah. Članek na to temo je bil sprejet za objavo na 34. Kongresu IAHR, ki bo v mestu Brisbane v Avstraliji junija 2011.

F.17 Prenos obstoječih tehnologij, znanj, metod in postopkov v prakso

COBISS.SI-ID: 5321569