Prispevek raziskuje štiri nove metode za merjenje srčnega utripa (HR) brez fizičnega kontakta z merjeno osebo. Študija izvedljivosti je osredotočena na merjenje signal-šum razmerje glede na razdaljo do osebe. Obravnavani postopki so razdeljeni v dve skupini : metode, ki merijo elektromagnetno energijo srčne mišice (neposredne metode) in metodami za merjenje pomika del telesa (posredne metode). Rezultati kažejo, da je brezkontaktno merjenje HR zlasti na razdaljah, manjših od 50 cm, mogoče.
COBISS.SI-ID: 10278484
Članek opisuje postopek za meroslovno ovrednotenje meritev prevodnosti kože. Tri komercialne naprave za merjenje prevodnosti kože so bile primerjalno umerjene z referenčnim digitalnim ohmmetrom. Kombinirana merilna negotovost metrov prevodnosti kože je bila izračunana s pomočjo negotovosti referenčnega instrumenta in negotovosti zaradi ponovljivosti, obnovljivosti, ločljivosti in pogojev okolja. Analiza negotovosti je pokazala, da so prispevki zaradi ločljivost in občutljivost merilne naprave zanemarljive v primerjavi z negotovostjo merilne metode.
COBISS.SI-ID: 9940052
V članku opazujemo vpliv šibkih označb učne množice in vpliv različnih obraznih ekspresivnosti na natančnost razpoznave emocij na primeru algoritma za razpoznavo eemocij, ki temelji na Gaborjevih značilkah.
COBISS.SI-ID: 9919060
Članek obravnava algoritme za hitro merjenje in neparametrično vrednotenje spreminjajoče frekvence, amplitude in fazne razlike signalov z dveh kanalov z isto frekvenco, kakor tudi ostalih veličin moči, kot so navidezna moč ter delovna in jalova moč. Opisan je način zmanjševanje sistematičnega pogreška z interpolacijo diskretne Fouriejeve transformacije (DFT) in uporabe oken Rife-Vincent razred I (RV-I). Parametri se izračunajo s pomočjo povprečenja koeficientov DFT, ki se nahajajo okoli lege analizirane frekvenčne komponente. Optimum za skrajšanje merilnega časa in zmanjšanje sistematičnega pogreška pri nekoherentnem vzorčenju realnih signalov z dodanim šumom je vrednotenje v merilnem oknu treh signalnih ciklov in uporabi tri-točkovne interpolacije ter RV-I oken reda 3.
COBISS.SI-ID: 10035540
Poglavje v knjigi Design, modeling and testing of data converters obravnava neenakomerno diferenčno kvantizacijo s poudarkom na dinamiki analogno-digitalne (A/D) pretvorbe. Tu se pojavi razmerje med številom referenc za generiranje ločljivostnih nivojev in številom korakov pretvorbe. Diferencialno sledilna b-bitna A/D pretvorba daje boljše rezultate kot klasična A/D pretvorba s sukcesivnim aproksimativnim postopkom zaradi b-krat večjega števila vzorčnih točk in adaptivne lastnosti, da vsak predhodni korak k signalu postane središče opazovanja z eksponentno povečano ločljivostjo v novem koraku. Upoštevajoč skupaj sistematični in naključni pogrešek pri vrednotenju parametrov signalov kaže na prednost adaptivne A/D pretvorbe pri nižjih vrednostih vzorčnega razmerja.
COBISS.SI-ID: 10206548