V 1990. se je v Sloveniji izoblikoval in stabiliziral regulativni obrazec, ki je bil (po strukturi in osnovnih funkcijah) podoben povojnemu sistemu evropskega korporativizma. Ta sistem je Sloveniji omogočil relativno hitro in mirno / nekonfliktno vključitev v evropski monetarni sistem. Vendar se prejšnji vzpon in najnovejša tendenca dezorganiziranja tega sistema očitno ujemata s kvalitativno različnima fazami evropoeizacije. Na prvi pogled ta ujemanja podpirajo tezo o upadu socialnih sporazumov v post EMU obdobju, kar naj bi bilo bolj ali manj posledica uspešne internalizacije zahtev in pritiskov EMU režima v obdobju vključevanja v ta režim. V primeru Slovenije je ta interpretacija v osnovi napačna. Res je, da je upad slovenskega korporativizma povezan z EMU pritiski, ključni vzroki njegove dezorganizacije pa so zasidrani v njegovi mikro-strutkuri.
COBISS.SI-ID: 31346781
Prispevek obravnava osnovna vprašanja, ki zadevajo pomen ugleda in njegovo merjenje. Vprašanja preučuje v kontekstu nedavne globalne ekonomske krize, ki je povzročila erozijo zaupanja v korporacije in znižanje ugleda kot kapitala korporacijam, ki so bile pred krizo ene izmed najbolj uglednih.
COBISS.SI-ID: 31455325
Delovna mesta so pomembna za tekoč potek vsakdanjega življenja staršev s predšolskimi otroci, posebej to velja za matere. Toda številni drugi dejavniki so lahko bolj pomembni, kot so: podpora partnerja, medgeneracijska družinska pomoč, primerni bivalni pogoji, zakonodaja na področju starševskih dopustov in dostopnost lokalnega otroškega varstva. V primerjavi z materami imajo očetje manjša pričakovanja glede starševstva; najbolj nezadovoljen oče (iz Norveške) je bil najbolj obremenjen z otroškim varstvom in gospodinjskim delom, najbolj zadovoljen oče (Slovenija) pa je opravil najmanj dela na tem področju. Medgeneracijska pomoč, ki je dopolnjevala druge oblike podpor, se je pokazala kot pomembna v večini primerov, posebno pri starših iz Vzhodne Evrope in Portugalske. Takšna oblika pomoči predstavlja obliko neformalnega zavarovanja in zaščito pred novimi riziki socialne izključenosti (Kohli, 2004). To lahko kompenzira in nadomesti pomanjkanje podpore s strani očetov, kar se pokazalo v primeru matere iz Portugalske in očeta iz Slovenije.
COBISS.SI-ID: 31186013
Cilj dela je predstaviti problematiko odnosa med starševstvom in plačanim delom. Predstavljeni so podatki o zaposlovanju žensk in staršev v Sloveniji ter institucionalni okvir usklajevanja dela in starševstva. Problemi skrbstvenega dela so analizirani v kontekstu novejših sprememb na področju dela in zaposlovanja in iz perspektive spola. Empirični podatki temeljijo na rezultatih telefonske ankete na vzorcu 608 staršev otrok starih do 7 let. Rezultati kažejo, da anketirani starši, posebej očetje, imajo dolge delovnika, ženske pa opravljajo večji del skrbstvenega dela. Negativne izkušnje z zaposlovanjem in na delovnem mestu zaradi starševstva ima več žensk kot moških. Rezultati analize v Sloveniji so lahko koristni pri analizi razvoja socialnih politik v drugih evropskih državah in dokumentov institucij EU-a na tem področju.
COBISS.SI-ID: 31230301
V knjigi so predstavljeni osnovni pojmi, ki ne samo, da predstavljajo možna orodja upravljanja korporacijskih identitet in njihovega komuniciranja, temveč odpirajo tudi nova vprašanja sodobnega razvoja korporacijskega komuniciranja.
COBISS.SI-ID: 31812189