J1-6728 — Zaključno poročilo
1.
Član delegacije ob otvoritvi slovenskega veleposlaništva v Teheranu (ki ga je odprl predsednik Slovenije Borut Pahor)

Prof. Dr. Damjana Drobne se je udeležila uradnega obiska predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja v Iranu ob odprtju slovenskega veleposlaništva v Teheranu. Med obiskom je podpisan Memorandum o znanstvenem sodelovanju med Iranskim inštitutom za nanotehnologijo (INIC), Teheranom, Islamsko republiko Iran in Agencijo RS za raziskovanje (ARRS), Ljubljana, Republika Slovenija na področju nanotehnologije in nanoznanosti. Prof. Drobne je bila povabljena, da obišče skupaj z direktorjem ARRS in nekaterim drugimi člani delegacije Iranski svet za nanotehnologije.http://www.nhz.si/index.php/english/news/we-participated-official-visit-president-republic-slovenia-iraninitiative-council/

F.35 Drugo

2.
Članica evropske delegacije za nenevarnost na evropsko-azijskem srečanju na področju nano varnost, Teheran, november 2017 (https://www2.nanotec.or.th/en/?p=11516)

Kot članica evropske delegacije za nanovarnost se je prof. dr. Damajna Drobne udeležil prvega azijsko-evropskega vrha o nano-varnosti in nano-proizvodih, ki je potekal 28. novembra 2017 na Medicinski fakulteti v Teheranu. Na srečanju so iranski predstavniki predlagali neposreden dialog in medsebojno sodelovanje med Evropo in Azijo na področju razvoja orodij in standardov za vrednotenje varnosti nano-izdelkov z usklajeno zakonodajo in z metodologijo certificiranja. Cilj te strategije je zagotoviti varnost nano-izdelkov ter povečati zaupanje uporabnikov.

D.08 Upravljanje in razvoj raziskovalnega dela 

3.
Aktivnosti v slovenskem inovacijskem stičišču

Vodja projekta je aktivna v Slovenskem inovacijskem stičišču kot Svetovalka direktorici Slovenskega Inovacijskega Stičišča (SUS EGIZ; (www.sis-egiz.eu), vodi steber zdravo in aktivno staranje v okviru slovenskega strateškega partnerstva (SRIP) na področju Zdravje-Medicina ter (so)koordinira Slovensko nanotehnološko platformo od ustanovitve junija 2017.

D.08 Upravljanje in razvoj raziskovalnega dela 

4.
Vodenje "Task Force: (nano) TiO2 safety communication" v okviru NanoSafetyCluster

Prof. Dr. Drobne je predlagala in vodi skupino za TiO2 v okviru »NanoSafetyClustra«, da ustrezno in natančno ovrednoti znanstvene ugotovitve v zvezi z varnostjo TiO2 in TiO2 nano ter da zainteresiranim stranem zagotovi neodvisno in pregledno znanstveno mnenje in nasvete za namene registracije TiO2. Rezultat delovne skupine bo strokovno poročilo in organizacija strokovnega srečanja ter znanstvene objave. Informacije bodo pridobljene iz projektov, financiranih iz NSC / EU, kot tudi iz nedavnih publikacij v znanstveni literaturi in nedavnih javno dostopnih poročil. Prav tako bo dostavljeno mnenje o CLH za dokumentacijo TiO2 agenciji ECHA, EFSA, NIA, CEPE, TDMA in (splošne) smernice za nano-varnostno tehnike, ki jih bodo uporabljali regulatorji (uredba REACH in CLH). Delovna skupina bo tudi poskusila predlagati shemo za sporočanje znanstvenih dokazov o ugotovitvah o varnosti nanomaterialov na najučinkovitejši in preglednejši način.

D.01 Vodenje/koordiniranje (mednarodnih in domačih) projektov