Segmentacija je ključnega pomena za kakovost rezultatov končne klasifikacije. Zato je zelo pomembno oceniti rezultate segmentacije s kvantitativnimi metodami in vedeti kakšni vhodni podatki so potrebni za pridobitev najboljših možnih rezultatov segmentacije. V članku je opisana raziskava vpliva algoritma segmentacije, nastavitve parametrov ter prostorske in spektralne ločljivosti na kakovost segmentacije. Članek je objavljen v reviji s faktorjem vpliva 0,892 (2013).
COBISS.SI-ID: 36528685
V članku smo ocenjevali uspešnost dveh novih predlaganih algoritmov klasifikacije in analizirali kompleksnost porazdelitve pikslov znotraj segmenta z uporabo večkratnega naključnega vzorčenja in večkratnim izračunom mer podobnosti – statistike neparametričnega testa Kolmogorova-Smirnova in parametričnega Studentovega t-testa. Uspešnost predlaganih algoritmov smo ocenili na satelitskem posnetku WorldView-2. Oba predlagana algoritma klasifikacije sta pokazala izboljšanje v skupni oceni natančnosti, prav tako pa smo pridobili natančnejše karte klasifikacije. Članek je objavljen v reviji s faktorjem vpliva 2,623 (2013, prva četrtina).
COBISS.SI-ID: 37833517
Prispevek, objavljen v eni pomembnejših revij s področja uporabe daljinskega zanzavanja (faktor vpliva 0,892), se ukvarja s prepoznavanjem tako imenovanega zelenega vala v geografsko raznoliki pokrajini kot je Slovenija. Uporabili smo fenološke izdelke satelita MODIS in proučevali povezavo med začetkom, upadom in trajanjem ozelenitve na eni strani ter višino in oddaljenostjo od morja na drugi strani. Dokazali smo statistično zanesljivo povezavo med ozelenitvijo in višino, druge povezave pa so manj značilne.
COBISS.SI-ID: 36822829