Namen raziskave je bil prispevati k razumevanju osebnih, družbenih in organizacijskih okoliščin ter dejavnikov, ki vplivajo na napredovanje moških in žensk na najvišje položaje v slovenskem gospodarstvu. Raziskave o položaju žensk v slovenskem menedžmentu (Kanjuo Mrčela, 1996, 2000; Petelinkar, 2005) so v preteklosti razkrile nekatere probleme, s katerimi se soočajo ženske na poti do položajev odločanja in pri svojem delu kot menedžerke in ki so največkrat povezani z obstoječimi stereotipi glede spolno določenih vlog moških in žensk v organizacijah in zasebnem življenju.
F.02 Pridobitev novih znanstvenih spoznanj
COBISS.SI-ID: 280529408V študiji na temelju vprašalnika med kadrovskimi strokovnjaki, proučujemo vpliv sprememb ZDR-1 na delovanje organizacij.
F.02 Pridobitev novih znanstvenih spoznanj
COBISS.SI-ID: 33370717V raziskovalni skupini raziskavo Cranet-Upravljanje človeških virov, koordiniramo in izvajamo od leta 2001. Zajema področja Strateškega UČV, prakse kadrovanja, razvoj kadrov, nagrajevanje in ugodnosti, odnosi in komuniciranje z zaposlenimi. V letu 2015 je bilo v raziskavo vključenih 196 slovenskih organizacij, ki zaposlujejo nad 100 delavcev.
F.02 Pridobitev novih znanstvenih spoznanj
COBISS.SI-ID: 281181184Prispevek je osredotočen na preučevanje posameznikov kot iniciatorjev družbene odgovornosti v podjetjih in raziskuje, katere so tiste terminalne osebne vrednote, ki vplivajo na načrtovanje in implementacijo DO. Prav tako med osrednje cilje prispevka sodi preučevanje odnosa med korporativno in individualno odgovornostjo.
F.02 Pridobitev novih znanstvenih spoznanj
COBISS.SI-ID: 33287773V prispevku se osredotočamo na primerjavo različnih obdobij v razvoju kadrovske/HRM funkcije v Sloveniji in Srbiji. Članek opisuje in primerja družbene, politične in ekonomske značilnosti, ki so vplivale na kadrovske/HRM politike in prakse v različnih časovnih obdobjih, da bi odgovoril na vprašanje, ali ima sedanja funkcija značilnosti tradicionalnega kadrovskega menedžmenta ali strateškega menedžmenta človeških virov. Na ta način lažje razumemo razvoj kadrovske/HRM funkcije v vsaki od omenjenih držav in ponudimo odgovor na vprašanje, kako in zakaj je prišlo do razlik v razvoju omenjene funkcije v organizacijah v dveh državah, ki sta bili nekoč del iste federacije. Od leta 2000 naprej je zaznati premik k modelu menedžmenta človeških virov, za katerega je značilen proces devolucije. Ta je mnogo bolj izrazit v Sloveniji kot v Srbiji.
F.02 Pridobitev novih znanstvenih spoznanj
COBISS.SI-ID: 33624413