Loading...
dr. Miro Haček

dr. Miro Haček
št.: 19072 vir: ARRS

raziskovalec - aktiven v raziskovalni organizaciji
Znanje tujih jezikov
Raziskovalna dejavnost

Koda Veda Področje Podpodročje
5.06.01  Družboslovje  Politične vede  Politologija 
5.04.01  Družboslovje  Upravne in organizacijske vede  Javna uprava 

Koda Veda Področje
S170  Družboslovje  Politične in upravne vede 
S112  Družboslovje  Človekove pravice 
Ključne besede
Politični sistem, lokalna samouprava, Republika Slovenija, javna uprava, volitve.
Upoš. tč.
1.644,76
A''
0
A'
767,43
A1/2
1.067,43
CI10
117
CImax
17
h10
6
A1
5,22
A3
0,8
Podatki za zadnjih 5 let (citati za zadnjih 10 let) na dan 27. januar 2023; A3 za obdobje 2016-2020 (posodobitev za poziv v 2021: DA)
Podatki za razpise ARRS ( 23.05.2022 – Ciljni raziskovalni programi, arhiv )
Bibliografski kazalci uspešnosti za izvolitev v naziv
vir: COBISS
Baza Povezani zapisi Citati Čisti citati Povprečje čistih citatov
WoS 23  117  102  4,43 
Scopus 23  120  107  4,65 
Mentorstvo mladim raziskovalcem
vir: ARRS
št. Ime in priimek Vrsta usposabljanja Obdobje Evidenčna št.
1 dr. Simona Kukovič  Bol. dr. študij  1.11.2011 - 30.4.2015  33786 
2 dr. Lea Nahtigal  Bol. dr. študij  1.10.2009 - 20.12.2013  31974 
3 dr. Irena Bačlija Brajnik  Enovit dr. študij  1.10.2007 - 31.3.2010  28523 
Izobrazba
vir: ARRS
Stopnja izobrazbe Strokovni naziv Študijska smer Fakulteta Leto
Diploma  Diplomirani politolog  Politologija  SI Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede 1998 
Magisterij  Magister znanosti  Politologija  SI Univerza v Ljubljani, FDV 2001 
Doktorat  Doktor znanosti  Politologija  SI Univerza v Ljubljani, FDV 2004 
Doktorske disertacije in druga zaključna dela Prikaži
Pridobivanje rezultatov je v teku
vir: COBISS
Zaposlitve
vir: ARRS
Tip zaposlitve Razisk. org. Razisk. skup. Datum zaposlitve Delovno mesto Naziv
Delovno razmerje po pogodbi o zaposlitvi (120%, RD:20%)  Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede  Obramboslovni raziskovalni center  1.11.1998  Visokošolski učitelj  Redni profesor - znanstveni svetnik  
Raziskovalni projekti ARRS Legenda
vir: ARRS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Vodja
1. J5-3109  Onkraj volilne skrinjice: percepcije in prakse politične participacije mladih   1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Marinko Banjac  3.652 
2. V5-2152  Krepitev domoljubne in državljanske zavesti med mladimi   1.10.2021 - 30.9.2023  dr. Vladimir Prebilič  1.746 
3. V5-2150  Podnebno pogojene naravne nesreče in odziv sistema ZRP v Republiki Sloveniji   1.10.2021 - 31.3.2023  dr. Miro Haček  2.895 
4. V5-1941  Fiskalna kapaciteta občin v Sloveniji   1.11.2019 - 30.1.2021  dr. Vladimir Prebilič  3.251 
5. V5-1028  Socialna integracija mladih v slovenski vzgojno izobraževalni sistem   1.1.2010 - 30.9.2012  dr. Miro Haček  6.141 
6. V5-0460  Koalicijsko povezovanje ter odnosi med izvršilno in zakonodajno oblastjo v občini   1.9.2008 - 31.8.2010  dr. Bogomil Ferfila  2.797 
7. V5-0416  Procesi regionalizacije in nadaljnji razvoj slovenskega šolskega sistema   1.9.2008 - 31.8.2010  dr. Miro Haček  1.783 
8. M4-0201  Razvoj patriotizma med mladimi   1.8.2007 - 31.7.2009  dr. Milena Valenčič Zuljan  5.786 
9. M4-0208  Varnostna kultura in ravnanje s tajnimi podatki v MORS in SV   1.8.2007 - 31.7.2009  dr. Marjan Brezovšek  3.694 
10. V5-0235  Državljanska in domovinska vzgoja v slovenskem šolstvu   1.10.2006 - 30.9.2008  dr. Miro Haček  2.483 
11. V5-0231  Reševanje romske problematike v Sloveniji s poudarkom na socialni inkluzivnosti romov v šolski sistem   1.10.2006 - 30.9.2008  dr. Marjan Brezovšek  1.783 
12. V5-0265  Upravljalska sposobnost in koalicijsko povezovanje v slovenskih občinah   1.10.2006 - 31.3.2008  dr. Bogomil Ferfila  2.797 
13. M5-0188  Organizacijska in varnostna kultura v Ministrstvu za obrambo in slovenski vojski   1.6.2006 - 30.11.2007  dr. Marjan Brezovšek  1.783 
14. M5-0179  Domovinska in patriotska vzgoja v RS   1.6.2006 - 31.5.2007  dr. Miro Haček  3.656 
15. M5-0058  Človeški dejavnik v vojaškem sistemu   1.8.2004 - 31.8.2006  dr. Ljubica Jelušič  8.866 
16. V5-0816  Lokalna demokracija v Republiki Sloveniji   1.10.2003 - 30.9.2005  dr. Marjan Brezovšek  2.091 
17. J5-7768  Politična znanost, interesi, demokracija   1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Igor Lukšič  4.697 
Raziskovalni in infrastrukturni programi ARRS Legenda
vir: ARRS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Vodja
1. P5-0206  Obramboslovje   1.1.2018 - 31.12.2023  dr. Marjan Malešič  6.478 
2. P5-0206  Obramboslovje   1.1.2014 - 31.12.2017  dr. Marjan Malešič  6.356 
3. P5-0136  Politološke raziskave   1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Danica Fink Hafner  6.454 
4. P5-0136  Politološke raziskave   1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Danica Fink Hafner  9.488 
5. P0-0504-0582  Politološke raziskave   1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Danica Fink Hafner  7.575 
Mednarodni projekti
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Vodja
1. COST-CA15207  Professionalization and Social Impact of European Political Science   27.9.2016 - 26.9.2020     
2. ERASMUS+-561485-EPP-1-2015-1-AT-EPPKA2-CBHE-JP  Curriculum Development joint European Political Science MA   15.10.2015 - 14.10.2017  Miro Haček   
3. COST-IS1207  Local Public Sector Reforms: An International Comparison   28.3.2013 - 27.3.2017     
Biografija
Redni profesor za področje politologije na Fakulteti za družbene vede in nosilec predmetov Politični sistem Republike Slovenije, Uvod v javno upravo in Lokalna in regionalna samouprava. V obdobju od 2005 do 2007 in od 2013 do 2017 predstojnik Oddelka za politologijo, od 2007 do 2011 pa Katedre za analizo politik in javno upravo na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani. Od 2015 naprej predstojnik Centra za proučevanje upravno-političnih procesov in institucij na FDV. Od 1999 do 2009 generalni sekretar Slovenskega politološkega društva, od 2009 do 2011 predsednik, od 2011 do 2013 pa podpredsednik Slovenskega politološkega društva. Od 2012 do 2018 podpredsednik Central European Political Science Association (CEPSA), od 2018 naprej pa predsednik CEPSA. Nosilec predmeta “Comparative Local Governments in Europe« na skupnem magistrskem programu CoDe na Corvinus Univerzi v Budimpešti, ter sonosilec predmeta Comparative Local Governments na skupnem magistrskem programu Political Science - Integration and Governance (PoSIG). Gostujoči profesor in raziskovalec na Montana State University Billings (2022), University of North Carolina at Chapel Hill (2018), University of Johannesburg (2018), Baptistični univerzi v Hong Kongu (2005 in 2007), South Dakota State University (2009 in 2010) in na Hughes Hallu v Cambridgu (2001). V letu 2020 Fulbrightov štipendist in gostujoči profesor na Black Hills State University v ZDA. Glavni urednik revije Journal of Comparative Politics, ki je abstrahirana v Web of Science in Scopusu. Nacionalni predstavnik v COST akcijah "ConstDeb" in "IgCoord". Avtor večjega števila znanstvenih in strokovnih člankov ter prispevkov v slovenskem in angleškem jeziku ter znanstvenih monografij.
Zgodovina ogledov
Priljubljeno