Loading...
dr. Vladimir Prebilič

dr. Vladimir Prebilič
št.: 19647 vir: ARRS

raziskovalec - aktiven v raziskovalni organizaciji
Telefon 01 580 53 31
E-pošta vladimir.prebilicat signfdv.uni-lj.si
Znanje tujih jezikov
Raziskovalna dejavnost

Koda Veda Področje Podpodročje
5.01.03  Družboslovje  Vzgoja in izobraževanje  Specialna didaktika 
5.06.04  Družboslovje  Politične vede  Obramboslovje 
Ključne besede
vojaška zgodovina, geopolitika, nacionalna varnost, domoljubje
Upoš. tč.
749,64
A''
50,88
A'
410,07
A1/2
510,07
CI10
19
CImax
8
h10
3
A1
2,64
A3
0,62
Podatki za zadnjih 5 let (citati za zadnjih 10 let) na dan 04. februar 2023; A3 za obdobje 2016-2020 (posodobitev za poziv v 2021: DA)
Podatki za razpise ARRS ( 23.05.2022 – Ciljni raziskovalni programi, arhiv )
Bibliografski kazalci uspešnosti za izvolitev v naziv
vir: COBISS
Baza Povezani zapisi Citati Čisti citati Povprečje čistih citatov
WoS 11  10  1,67 
Scopus 19  23  21  1,11 
Avdiovizualni viri
št. Naslov (s povezavo na video) Dogodek Vir
1. Slovenian Experience in Peacebuilding Operations  Peace Building, Interreligious Dialogue and Gender Equality  Predavanja na Videolectures 
Izobrazba
vir: ARRS
Stopnja izobrazbe Strokovni naziv Študijska smer Fakulteta Leto
Diploma  Profesor zgodovine in geografi  A- zgodovina, B- geografija  SI Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta 1998 
Magisterij  Magister znanosti  Politologija - obramboslovje  SI Univerza v Ljubljani, FDV 2000 
Doktorat  Doktor znanosti  Politologija - obramboslovje  SI Univerza v Ljubljani, FDV 2004 
Doktorske disertacije in druga zaključna dela Prikaži
Pridobivanje rezultatov je v teku
vir: COBISS
Zaposlitve
vir: ARRS
Tip zaposlitve Razisk. org. Razisk. skup. Datum zaposlitve Delovno mesto Naziv
Delovno razmerje po pogodbi o zaposlitvi (120%, RD:20%)  Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede  Obramboslovni raziskovalni center  1.2.1999  Visokošolski učitelj  Izredni profesor - višji znanstveni sodelavec  
Raziskovalni projekti ARRS Legenda
vir: ARRS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Vodja
1. V5-2152  Krepitev domoljubne in državljanske zavesti med mladimi   1.10.2021 - 30.9.2023  dr. Vladimir Prebilič  1.749 
2. V5-2150  Podnebno pogojene naravne nesreče in odziv sistema ZRP v Republiki Sloveniji   1.10.2021 - 31.3.2023  dr. Miro Haček  2.898 
3. V5-2153  Upravljanje kapitalskih virov v Slovenskih občinah   1.9.2021 - 31.8.2022  dr. Irena Bačlija Brajnik  2.035 
4. V5-1941  Fiskalna kapaciteta občin v Sloveniji   1.11.2019 - 30.1.2021  dr. Vladimir Prebilič  3.255 
5. V5-1028  Socialna integracija mladih v slovenski vzgojno izobraževalni sistem   1.1.2010 - 30.9.2012  dr. Miro Haček  6.144 
6. M4-0224  Upravljanje človeških virov v SV: Pogodbena rezerva, družine in konec vojaške službe   1.8.2007 - 31.12.2009  dr. Vladimir Prebilič  2.613 
7. M4-0202  Vloga specialnih oblik organiziranja v asimetričnem vojskovanju na Slovenskem 1918 - 1994   1.8.2007 - 31.7.2009  dr. Vladimir Prebilič  3.038 
8. M5-0183  Družboslovna analiza delovanja SV v misijah in v poveljstvih na mednarodnih dolžnostih   1.6.2006 - 30.11.2008  dr. Ljubica Jelušič  3.091 
9. M5-0177  Delitev nalog med NATOM in 'samostojnimi' evropskimi obrambnimi silami   1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Vinko Vegič  2.615 
10. M6-0163  Organizacija, priprava in uporaba oboroženih sil v vojaški doktrini in praksi na slovenskem ozemlju v 20. stoletju   1.6.2006 - 31.5.2008  dr. Damijan Guštin  6.696 
11. M5-0187  Civilno vojaški odnosi po vstopu v NATO in EU - praktični vidik civilnega nadzora nad OS z analizo razmerij med zakonodajno in izvršno oblastjo ter evroatlanskimi povezavami (Severnoatlantsko zavezništvo in EU)   1.6.2006 - 30.11.2007  dr. Vladimir Prebilič  1.686 
12. L5-6365  Vloga nacionalnega parlamenta v pogojih članstva države v EU - primer Državnega zbora RS   1.7.2004 - 30.6.2007  dr. Drago Zajc  1.272 
13. M5-0058  Človeški dejavnik v vojaškem sistemu   1.8.2004 - 31.8.2006  dr. Ljubica Jelušič  8.869 
14. V5-0803  Slovenska vojska v mirovnih operacijah - družboslovna analiza dejavnikov vpliva na mirovno delovanje Slovenske vojske   1.10.2003 - 31.3.2005  dr. Ljubica Jelušič  2.603 
15. J5-7766  Majhne države v procesih preoblikovanja mednarodne skupnosti   1.1.1996 - 30.6.2001  dr. Marjan Svetličič  7.042 
Raziskovalni in infrastrukturni programi ARRS Legenda
vir: ARRS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Vodja
1. P5-0206  Obramboslovje   1.1.2018 - 31.12.2023  dr. Marjan Malešič  6.481 
2. P5-0206  Obramboslovje   1.1.2014 - 31.12.2017  dr. Marjan Malešič  6.359 
3. P5-0206  Obramboslovje   1.1.2009 - 31.12.2013  dr. Marjan Malešič  4.743 
4. P5-0206  Obramboslovje   1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Marjan Malešič  4.393 
5. P0-0512-0582  Obramboslovje   1.1.1999 - 31.12.2003  dr. Marjan Malešič  4.663 
Biografija
Rojen je 21.5.1974 v Ljubljani. Diplomiral je na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani leta 1998 na dvopredmetnem programu A – zgodovina in B – geografija. Že v času študija je poučeval na Ljudski univerzi Kočevje, OŠ Zbora odposlancev Kočevje, OŠ Ob Rinži ter Gimnaziji Kočevje. Kot Zoisov štipendist je istega leta nadaljeval s študijem na podiplomskem programu obramboslovja na Fakulteti za družbene vede. Magistriral je leta 2001 na obramboslovju, kjer je s pomočjo štipendije Komisije EU preučeval konverzijo vojaških objektov v ZRN, ZDA in VB. Kot štipendist nemškega zveznega obrambnega ministrstva – Štipendija Manfreda Wörnerja je raziskoval teorijo logistike na nemški vojaški akademiji v Hamburgu in doktoriral na FDV leta 2004. Od leta 2010 je izredni profesor na oddelku za politologijo (FDV) in (so)nosilec pri predmetih: Temelji EU, Vojaška zgodovina, Obramboslovna geografija, Sodobni politični sistemi, Geopolitika. Med leti 2007 in 2011 je bil predstojnik Katedre za obramboslovje na Fakulteti za družbene vede. Na znanstvenem raziskovalnem področju je bil do sedaj vodja štirih raziskovalnih projektov, posebej pa se ukvarja z raziskovanjem domoljubja med mladimi in v multikulturnih družbah, sodobno vojaško zgodovino in civilno vojaškimi odnosi. Osebna bibliografija dr. Prebiliča šteje 515 enot, od tega je 41 izvirnih znanstvenih člankov, 12 preglednih znanstvenih člankov, 21 strokovnih člankov, aktivno sodeloval na 31 mednarodnih znanstvenih konferencah, objavil 36 delov monografij ter 6 knjig. Tekoče govori angleško, nemško in hrvaško, ter pasivno francosko. Leta 2010 je kot neodvisni kandidat kandidiral za župana občine Kočevje in bil tudi izvoljen v drugem krogu. Nato je bil ponovno izvoljen leta 2014 v prvem krogu in leta 2018, kjer je zmagal z visokim zaupanjem volivcev - dvotretjinska podpora. Leta 2022 je bil kandidat za predsednika Republike Slovenije, kjer je kot neodvisen kandidat prejel 10.7 odstotkov glasov. Istega leta je bil ponovno izvoljen v prvem krogu za četrti mandat župana občine Kočevje. Je predsednik društva Moja Kočevska, ki vodil večinsko listo svetnic in svetnikov v občinskem svetu. Od leta 2020 je podpredsednik Skupnosti občin Slovenije, leta 2022 pa je postal njen predsednik. Je vodja delegacije Republike Slovenije pri Kongresu lokalnih oblasti pri Svetu Evrope ter podpredsednik politične skupine socialistov v Kongresu lokalnih oblasti. Dr. Prebilič je poročen in ima dve hčerki.
Zgodovina ogledov
Priljubljeno