Vasja Vehovar je redni profesor za statistiko na Univerzi v Ljubljani, Fakulteti za družbene vede, in predstojnik Centra za družboslovno informatiko (www.cdi.si), ki ima trenutno 25 raziskovalcev. Sodi med pionirje raziskovanja metodologije spletnega anketiranja, saj na tem področju deluje že od leta 1996. V letih 2002–2005 je koordiniral projekt Petega okvirnega programa EU Web Survey Methodology (WebSM, www.websm.org). Leta 2009 sta s Katjo Lozar Manfreda za ustanovitev portala WebSM in izjemen prispevek k razvoju metodologije spletnih anket prejela nagrado Warren J. Mitofsky Innovators Award, ki jo podeljuje American Association for Public Opinion Research. Leta 2012 je s strani Univerze v Ljubljani, Fakultete za družbene vede, prejel priznanje za znanstveno odličnost. Skupaj z dr. Katjo Lozar Manfreda je za svoje delo na področju spletnih anket v letu 2016 prejel tudi nagrado ARRS Odlični v znanosti s področja družboslovja in humanistike.
Vasja Vehovar je član uredniških odborov znanstvenih revij (vključenih v SCOPUS) Survey Research Methods, Acta Informatica Pragensia ter Advances in Methodology and Statistics. Kot svetovalec je sodeloval v številnih domačih in mednarodnih projektih s področja družboslovne metodologije in informacijske družbe. Med drugim je vodil razvoj metodologije Ankete o delovni sili v Sloveniji, evalvacijo Nacionalne raziskave branosti ter vzorčenje in spremljanje kakovosti zbiranja podatkov obeh PIAAC raziskav v Sloveniji.
Med letoma 1995 in 1996 je bil predsednik Statističnega društva Slovenije. Leta 2018 je prejel tudi nagrado Statističnega društva Slovenije za napredek statistične stroke v Sloveniji.
Vasja Vehovar je bil v letih od 2011 do 2016 član Metodološkega sveta Statističnega urada Republike Slovenije. Od leta 2002 do leta 2020 je bil hkrati član Sveta za statistiko Digitalne družbe, ki je posvetovalno telo Statističnega urada Republike Slovenije.
Poleg tega je bil ustanovni član odbora European Survey Research Association (ESRA, 2005–2009). Pozneje je bil član metodološke skupine (Methods Group) European Social Survey (ESS, 2007–2014) in član posvetovalnega odbora ESS spletnega panela CRONOS (2016–2018). Bil je tudi ocenjevalec projektov s področja informacijske družbe v Okvirnem programu EU. V letih 2011–2015 je bil član Znanstvenega sveta ARRS za interdisciplinarne raziskave, v letih 2013–2017 pa član Komisije za informatizacijo Univerze v Ljubljani.
Od leta 2014 vodi programsko skupino, imenovano Internetno raziskovanje, ki sodi v dolgoročno programsko financiranje s strani ARRS. Med njegove najpomembnejše socioekonomske dosežke sodi tudi razvoj odprtokodnega in prosto dostopnega orodja za spletno anketiranje 1KA (www.1ka.si), ki ima več kot 85.000 registriranih uporabnikov in gostuje več kot tri milijone anketnih odgovorov letno. V tem okviru od leta 2012 organizira letna nacionalna strokovna srečanja, namenjena anketnim metodologom, imenovana Dan spletnega anketiranja (dsa.1ka.si). V sodelovanju s Statističnim uradom Republike Slovenije in Nacionalnim inštitutom za javno zdravje pa od leta 2015 organizira delavnice na temo kombiniranih anketnih metod.
Od leta 2005 koordinira tudi nacionalno točko varne rabe interneta (www.safe.si) in nacionalno točko za prijavo ilegalnih vsebin na spletu Spletno oko (www.spletnooko.si).
Prijava z geslom
Prijava z e-naslovom
Na vaš elektronski naslov bo poslana povezava, preko katere se prijavite v aplikacijo.
Na vaš elektronski naslov bo poslana povezava, preko katere se prijavite v aplikacijo.
Registracija organizacije
Na vaš elektronski naslov bo poslana povezava, preko katere se prijavite v aplikacijo.
Bibliografski kazalci uspešnosti
Zahtevana je potrditev
Legenda oznak projektov ARIS
L - aplikativni raziskovalni projekt
J - temeljni raziskovalni projekt
ecris.prj.type.M
V - ciljni raziskovalni projekt
Z - podoktorski raziskovalni projekt
N – evropski (komplementarna shema ERC, vodilna agencija)
H - evropski raziskovalni projekt (ERA projekti)
R - razvojni raziskovalni projekt
T - projekt naravne in kulturne dediščine
NI – bilateralni raziskovalni projekti (sodelovanje z Izraelom)
NC – bilateralni raziskovalni projekti (sodelovanje s CEA)
NK – bilateralni raziskovalni projekti (sodelovanje s Kitajsko)
Legenda oznak programov ARIS
Raziskovalne (oznaka P) in infrastrukturne (oznaka I) programe ARIS izvajajo raziskovalne organizacije; ARIS izvaja ocenjevanje, spremljanje in (so)financiranje raziskovalnih in infrastrukturnih programov.