[posodobljeno 2018]
Prof. dr. Igor Bartenjev, dr. med. je bil rojen 9. 2. 1960 v Ljubljani. Po maturi leta 1978 se je vpisal na Medicinsko fakulteto Univerze v Ljubljani (oddelek za splošno medicino) in leta 1984 diplomiral. Po opravljenem pripravništvu in strokovnem izpitu se je leta 1987 zaposlil na Dermatovenerološki kliniki, Kliničnega centra v Ljubljani. Specializacijo je zaključil s specialističnim izpitom leta 1991. V času specializacije se je dodatno izobraževal na Onkološkem inštitutu in na Kliniki za plastično kirurgijo in opekline v Ljubljani.
Leta 1992 se je 5 mesecev izobraževal in sodeloval pri delu na Univerzitetni dermatološki kliniki v München-u, TU München. Pridobival je predvsem znanja iz področja dermatološke onkologije, dermatološke kirurgije in laserske terapije.
Leta 1992 je bil izvoljen v naziv asistent, 2001 v naziv docent in leta 2007 v naziv izredni profesor za predmet dermatovenerologija. Član katedre za dermatovenerologijo je postal leta 1992. Redno sodeluje pri pouku za študente medicine in stomatologije. Je mentor ter izpraševalec specializantom dermatovenerologije in družinske medicine.
Leta1994 je obranil magistrsko nalogo z naslovom: "Analiza nekaterih možnih prekurzorjev malignega melanoma pri zdravih, mladih ljudeh", leta 2000 pa doktorsko disertacijo z naslovom: “Intratumorska koncentracija katepsina D pri malignem melanomu kože – primerjava z morfološkimi in kliničnimi prognostičnimi značilnostmi”.
Znanstvenoraziskovalno je zadnja leta najbolj aktiven na področju dermatološke onkologije in na področju diagnostike prekurzorjev. Poleg magisterija in doktorata pričajo o kandidatovem znanstvenoraziskovalnem delu številne domače in nekatere mednarodne publikacije (bibliografija).
Leta 1995 je postal vodja oddelka za dermatoonkologijo in fizikalno terapijo na Dermatovenerološki kliniki in je bil član strokovnega kolegija.
Na isti ustanovi je bil vključen v več raziskovalnih projektov (Dedne bolezni keratinizacije, Molekularnobiološke in epidemiološke raziskave dednih bolezni keratinizacije, Osnova za novo družino medicinskih laserskih naprav, in drugi ), ki so bili prijavljeni pri MŠZŠ Republike Slovenije. Sam je vodil raziskovalni projekt: Telederm - sodobna diagnostika tumorjev kože in izbranih dermatoze (1. 7. 2001 - 30. 6. 2004)
Od leta 2002 je poleg zaposlitve na MF UL, zaposlen v zdravstvenih organizacijah Dermatologija Bartenjev in Dermatologija Bartenjev – Rogl, ki izvajajo specialistično dermatolvenerološko dejavnost v okviru javne zdravstvene mreže.
Bil je mentor pri z univerzitetno nagrado nagrajeni študentski Prešernovi raziskovalni nalogi in somentor pri diplomski nalogi študentki na fakulteti za tekstilno tehnologijo. Kot mentor je sodeloval pri podiplomskem študiju na oddelku za tekstilstvo (NTF) in kot somentor isti kandidatki pri doktoratu. Bil je mentor pri dveh doktoratih in magistrskem delu.
Objavlja znanstveno-raziskovalne in strokovne članke v domačem in mednarodnem prostoru. Veliko se ukvarja s prosvetljevanjem ljudi na področju dermatoonkologije v okviru Društva za boj proti raku, vsakoletnih akcijah Euromelanoma in preko drugih medijev.
V Sloveniji je v dermatoterapijo uvedel visokoenergijske laserje. Prvi je v dermatoonkologijo vpeljal tudi diagnostično metodo površinske mikroskopije, ki je velikega pomena v zgodnjem odkrivanju malignega melanoma. Je eden od 40 ih članov svetovnega “consensus borda” za dermoskopsko diagnostiko pigmentnih sprememb kože.
Redno aktivno sodeluje na strokovnih sestankih Dermatovenerološke sekcije ZSD, kjer je bil predsednik v letih 2002 – 2006.
Z referati je aktivno sodeloval na mnogih domačih in mednarodnih kongresih, večkrat kot vabljeni predavatelj.
V letih 1987 – 2018 se je udeležil (večinoma aktivno) številnih kongresov in izobraževanj v domovini in tujini. Bil je organizator ali soorganizator mnogih domačih in mednarodnih strokovnih srečanj.
Igor Bartenjev je bil v letih 2002 – 2006 predsednik Združenja slovenskih
Prijava z geslom
Prijava z e-naslovom
Na vaš elektronski naslov bo poslana povezava, preko katere se prijavite v aplikacijo.
Na vaš elektronski naslov bo poslana povezava, preko katere se prijavite v aplikacijo.
Registracija organizacije
Na vaš elektronski naslov bo poslana povezava, preko katere se prijavite v aplikacijo.
Bibliografski kazalci uspešnosti
Zahtevana je potrditev
Legenda oznak projektov ARIS
L - aplikativni raziskovalni projekt
J - temeljni raziskovalni projekt
ecris.prj.type.M
V - ciljni raziskovalni projekt
Z - podoktorski raziskovalni projekt
N – evropski (komplementarna shema ERC, vodilna agencija)
H - evropski raziskovalni projekt (ERA projekti)
R - razvojni raziskovalni projekt
T - projekt naravne in kulturne dediščine
NI – bilateralni raziskovalni projekti (sodelovanje z Izraelom)
NC – bilateralni raziskovalni projekti (sodelovanje s CEA)
NK – bilateralni raziskovalni projekti (sodelovanje s Kitajsko)
Legenda oznak programov ARIS
Raziskovalne (oznaka P) in infrastrukturne (oznaka I) programe ARIS izvajajo raziskovalne organizacije; ARIS izvaja ocenjevanje, spremljanje in (so)financiranje raziskovalnih in infrastrukturnih programov.