Loading...
dr. Mateja Režek

dr. Mateja Režek
št.: 15635 vir: ARRS

raziskovalka – aktivna v raziskovalni organizaciji
E-pošta mateja.rezekat signzrs-kp.si
Znanje tujih jezikov
Raziskovalna dejavnost

Koda Veda Področje Podpodročje
6.01.00  Humanistika  Zgodovinopisje   

Koda Veda Področje
H250  Humanistične vede  Sodobna zgodovina (od leta 1914) 
Ključne besede
sodobna politična zgodovina, diplomatska zgodovina, hladna vojna, Jugoslavija, socializem, federalizem, politično disidentstvo, cenzura, zgodovinski učbeniki
Upoš. tč.
516,92
A''
0
A'
292,43
A1/2
404,43
CI10
22
CImax
6
h10
3
A1
1,84
A3
0
Podatki za zadnjih 5 let (citati za zadnjih 10 let) na dan 08. december 2022; A3 za obdobje 2016-2020 (posodobitev za poziv v 2021: DA)
Podatki za razpise ARRS ( 23.05.2022 – Ciljni raziskovalni programi, arhiv )
Bibliografski kazalci uspešnosti za izvolitev v naziv
vir: COBISS
Baza Povezani zapisi Citati Čisti citati Povprečje čistih citatov
WoS 15  11  1,83 
Scopus 30  22  2,44 
Izobrazba
vir: ARRS
Stopnja izobrazbe Strokovni naziv Študijska smer Fakulteta Leto
Diploma  Univ. dipl. zgodovinarka  Zgodovina - samostojna smer  SI Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta 1994 
Magisterij    Zgodovina  SI Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta 1998 
Doktorat  Doktorica znanosti  Zgodovina  SI Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta 2000 
Doktorske disertacije in druga zaključna dela Prikaži
Pridobivanje rezultatov je v teku
vir: COBISS
Zaposlitve
vir: ARRS
Tip zaposlitve Razisk. org. Razisk. skup. Datum zaposlitve Delovno mesto Naziv
Delovno razmerje po pogodbi o zaposlitvi (100%, RD:100%)  Znanstveno-raziskovalno središče Koper  Inštitut za zgodovinske študije  1.10.2011  Višji znanstveni sodelavec  Višji znanstveni sodelavec 
Raziskovalni projekti ARRS Legenda
vir: ARRS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Vodja
1. N6-0173  Religijske spremembe na Slovenskem in v Jugoslaviji: verski prestopi in procesi ateizacije   1.12.2021 - 30.11.2024  dr. Gašper Mithans  1.776 
2. J6-3121  DESETLETJE DEKADENCE. DRŽAVLJANSTVO, PRIPADNOST IN BREZBRIŽNOST DO DRŽAVE NA SEVERNO JADRANSKEM MEJNEM OBMOČJU, 1914-1924.   1.10.2021 - 30.9.2024  dr. Borut Klabjan  2.154 
3. J6-1800  Jadranske socialne države. Socialne politike v transnacionalni obmejni pokrajini od sredine 19. do 21. stoletja.   1.7.2019 - 30.6.2023  dr. Borut Klabjan  2.239 
4. J6-9356  Antifašizem v julijski krajini v transnacionalni perspektivi, 1919-1954   1.7.2018 - 30.6.2022  dr. Jože Pirjevec  3.743 
5. J6-9353  Prepletanje med marksizmom in krščanstvom v Sloveniji, 1931-1991   1.7.2018 - 30.6.2022  dr. Jure Ramšak  3.000 
6. J6-7152  Oborožena meja. Politično nasilje v severnem Jadranu, 1914-1941.   1.1.2016 - 31.12.2018  dr. Borut Klabjan  4.113 
7. N6-0039  Jugoslovanski samoupravni eksperiment in razprava o razvoju evropskega socializma med Vzhodom in Zahodom (1950-1980)   1.7.2015 - 31.8.2018  dr. Jože Pirjevec  2.892 
8. J6-6833  KRAJI SPOMINA, KRAJI MEJE: SPOMIN IN IDENTITETA NA SLOVENSKO-ITALIJANSKEM MEJNEM OBMOČJU V DOLGEM DVAJSETEM STOLETJU   1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Borut Klabjan  4.334 
9. J6-6832  Slovenski diplomati in zunanjepolitični vidiki osamosvajanja Republike Slovenije, 1980?1992   1.7.2014 - 30.6.2017  dr. Jože Pirjevec  6.177 
10. L6-5555  Moč malih istrskih mest (14. do 18. stoletje)   1.8.2013 - 31.7.2016  dr. Darko Darovec  4.012 
11. N6-0010  Balkan Borderlands - Balkanske meje: nasilje, konflikti in sodelovanje   1.7.2012 - 30.6.2015  dr. Jože Pirjevec  3.585 
12. J6-4112  SLOVENCI V JUGOSLOVANSKI DIPLOMACIJI IN V ZUNANJEPOLITIČNEM DELOVANJU 1941?1980: ODPRTA VPRAŠANJA IN RAZISKOVALNE PERSPEKTIVE   1.7.2011 - 30.6.2014  dr. Jože Pirjevec  3.375 
13. J6-3634  Položaj in vloga Slovenije v jugoslovanski državi po drugi svetovni vojni (1945-1991)   1.5.2010 - 30.4.2013  dr. Zdenko Čepič  3.386 
14. J7-3629  SVOBODA GOVORA V ZGODOVINSKIH, HUMANISTIČNIH IN DRUŽBENIH VIDIKIH   1.5.2010 - 30.4.2013  dr. Dean Komel  4.573 
15. L6-2388  ARETACIJE, DEPORTACIJE IN USMRTITVE S STRANI JUGOSLOVANSKIH OBLASTI NA OBMOčJU JULIJSKE KRAJINE PO 1. MAJU 1945   1.5.2009 - 30.4.2012  dr. Jože Pirjevec  2.803 
16. J6-0946  Svoboda govora in tiska ter njeno omejevanje v Sloveniji(1945-1991)   1.2.2008 - 30.1.2011  dr. Mateja Režek  3.331 
17. J6-9566  Gospodarski vplivi na politične prelome na Slovenskem od predmarčne dobe do osamosvojitve 1991   1.1.2007 - 31.12.2009  dr. Peter Vodopivec  3.047 
18. V5-0261  Primerjalno proučevanje delovanja varnostnega sistema v krizni situaciji z ozirom na begunsko problematiko: Problematika madžarskih beguncev po drugi svetovni vojni in zlasti leta 1956-57 v Sloveniji   1.10.2006 - 30.9.2008  dr. Attila Kovacs  2.122 
19. V6-0278  VprašanjA humanosti v perspektivi kulturnega , znanstvenega in družbenega razvoja Slovenije in nujnost humanistične diskusije   1.10.2006 - 30.9.2008  dr. Dean Komel  4.238 
20. Z6-3247  Politična zgodovina Slovencev v Jugoslaviji med letoma 1958 in 1963   1.7.2004 - 30.6.2005  dr. Mateja Režek  169 
Raziskovalni in infrastrukturni programi ARRS Legenda
vir: ARRS
št. Evidenčna št. Naziv Obdobje Vodja
1. P6-0272  Sredozemlje in Slovenija   1.1.2020 - 31.12.2025  dr. Egon Pelikan  2.936 
2. P6-0341  Humanistika in smisel humanosti v vidikih zgodovinskosti in sodobnosti   1.1.2015 - 31.12.2021  dr. Dean Komel  5.149 
3. P6-0272  Sredozemlje in Slovenija   1.1.2015 - 31.12.2019  dr. Jože Pirjevec  4.234 
4. P6-0341  Humanistika in smisel humanosti v vidikih zgodovinskosti in sodobnosti   1.1.2009 - 31.12.2014  dr. Dean Komel  7.570 
5. P6-0341  Humanistika in smisel humanosti v vidikih zgodovinskosti in sodobnosti   1.7.2006 - 31.12.2008  dr. Dean Komel  6.541 
6. P6-0281  Idejnopolitični in kulturni pluralizem in monizem na Slovenskem v 20. stoletju   1.1.2004 - 31.12.2008  dr. Jurij Perovšek  5.121 
Biografija
Mateja Režek je doktorica zgodovinskih znanosti in višja znanstvena sodelavka na ZRS Koper. Diplomirala je na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani in se leta 1995 zaposlila kot mlada raziskovalka na Inštitutu za novejšo zgodovino. Leta 2000 je na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani doktorirala z disertacijo “Politične spremembe v Sloveniji/Jugoslaviji v desetletju po sporu z Informbirojem, 1948–1958”. Na ZRS Koper je zaposlena od leta 2012. Poleg raziskovalnega je opravljala tudi pedagoško delo. Med letoma 2007 in 2016 je na Fakulteti za humanistične študije Univerze na Primorskem predavala Zgodovino 20. stoletja in Zgodovino Balkana. Področje njenih raziskav je sodobna politična in diplomatska zgodovina. Osredotoča se na zgodovino socialistične Jugoslavije in hladne vojne, v zadnjih letih zlasti na odnose med Jugoslavijo in državami Bližnjega vzhoda ter državami vzhodnega bloka, politično disidentstvo in cenzuro v obdobju socializma, federalizem in nacionalno vprašanje, politizacijo zgodovinopisja in zgodovinskih učbenikov ter odnose med državo in cerkvijo. Je avtorica dveh znanstvenih monografij in številnih znanstvenih člankov. Poleg tega je soavtorica aktualnega zgodovinskega učbenika za gimnazije in članica Državne predmetne komisije za splošno maturo iz zgodovine.
Zgodovina ogledov
Priljubljeno